Domino (Keira Knightley) se narodila do světa luxusu a milovala nade vše svobodu a nezávislost. Opustila kariéru modelky a stala se členkou komanda zabývajícího se chytáním uprchlíků. Začala tak kariéru lovkyně lidí. Film je natočen podle skutečné události. (oficiální text distributora)

Matty

Domino Harveyová byla lovkyni lidí. Domino je název deskové hry založené na skládání kostek se stejnými čísly k sobě. Tony Scott je šílenec. Vemte tři výše zmíněné položky a hoďte je do mixéru – sláva, máte film Domino! Ani to nebylo tak těžké, jak těžké je pochopit úmysl více než šedesátiletého videoklipaře Scotta. Ono vlastně ani není důležité, o co tady jde, ale jak to vypadá. A o co tady teda jde? Špatná otázka, ale vypadá to skvěle. Nerad bych plýtval slovy na něčem nepopsatelném. Scott prostě natočil několik desítek hodin materiálu matně propojeného chabou dějovou linkou, pak sebral nůžky a uskutečnil tisíc bezmyšlenkovitých střihů. Střih, střih, střih, střih, střih.... střih. Některé scény navíc opepřil nějakým tím divokým filtrem, zpomaleným záběrem či úmyslnou rozmazaností. Hlavně, aby se bylo na co dívat. Jako by mu nestačila Keira Knightleyová s ofinou a nunčaky. Nebo film původně vypadal docela normálně, ale byl pořádnou blbostí, tak z něj Scott v amoku udělal blbost ještě větší, aby ji mohl rovnou označit za charakteristický rys svého „hlubokého“ díla. Hlubokého ve šlépějích třeba Takových normálních zabijáků, kde jste pod nánosem vizuálního průjmu taky cítili nepatrné náznaky ironických narážek. Avšak Domino ani nechce, nemá, nebo by nemělo co říct. Vše je natolik nadsazené a vizuálně oblbující, že ukrývání poselství by mělo stejný efekt jako pití písku. Ve filmu toho je prostě hodně i bez logického opodstatnění, které by roztomilý nonsens změnilo v nepovedenou nudu. Abych byl konkrétnější, jsou tady dva herci z Beverly Hills 90210, několikaminutová s dějem nesouvisející ukázka show Jerryho Springera, ustřelování paže brokovnicí, afghánský pyroman, házení televize na auto, povedený vtípek se Sunset Boulevardem, zlatá rybička tvrdě narážející na dno akvárka, Lucy Liu strouhající si tužku do sklenice s vodou, Keira natřásající (dublovaný) zadek, sex v mezkalinovém opojení a do toho všeho burácí pořád stejný hudební motiv. Všichni mluví stylově sprostě, tváří se drsně a nemůže být řeč o herectví – zkuste něco zahrát ve dvou, maximálně pěti vteřinách. Byl to hrozný chaos, bolela mě z toho hlava, ale – čehož se sám trochu děsím – dost se mi to líbilo! Alespoň mám takový pocit, protože míra dezorientace byla maximální. A stále přetrvává. Domino v žádném případě není dobrým filmem v pravém slova smyslu. Takoví normální zabijáci, Pravdivá romance nebo Pulp Fiction taky nebyly dobrými filmy, ale už teď jsou filmy kultovními. Jsem přesvědčený, že Domino se k nim jednou zařadí a potvrdí mou domněnku, že hravě strčí do kapsy i Historky z podsvětí. Jednou. Možná. A i kdyby ne, vidět tuhle smršť jednoduše musíte, možná jste kardiaci nebo epileptici a nepřežijete to a zemřít kvůli podobné pitomosti je zbytečné, ale budete umírat s vědomím, že jste se stali svědky něčeho neopakovatelného. Tenhle komentář, respektive jeho jednotlivé segmenty asi nedávají smysl – berte to jednak jako přípravu na samotný film a potom jako varování před tím, co udělá Domino s vaší psychikou. BTW, minimálně jednu a půl hvězdičky jsem přidal za Keiru. Je to trapné, ale proč bych to nepřiznal. :-) 90% Zajímavé komentáře: Radko, k212, numi, swamp, Theraphosa, MeGaBiTe () (méně) (více)

Hitman_47

Když jsem vycházel ze sálu, tak jsem se cítil, jako by mi někdo vpálil do žíly dávku kvalitního heráku....tady to Scott s tou klipovostí už trošku přehnal, ne že bych se v ději neorientoval, ale cítil jsem se...hmm, divně. Asi chtěl nastavit ještě rychlejší tempo než v Man on fire, ale aspoň co se týče hudby, tak to stálo za to....Harry "MGS" Gregson Williams je záruka kvality. Pokud se ale někdo vyžívá nejen v drogových rauších, tak si tento film maximálně užije....takže, ampulku a jehlu s sebou :) ()

tron

Mám (väčšinou...) rád epileptický strih Tonyho Scotta a žena ako akčná hrdinka mi problémy nerobí. Ale keď som na tomto žánrami a štýlmi premixovanom čude sedel v kine, už po prvých minútach som bol ako ovalený. A to ma čakali ešte dve hodiny. Ohučaný som bol už zo scény pred titulkami, ale postupne som si v tomto svojráznom filme zopár vecí našiel (Ian Ziernig, Brian Austin Green, Mickey Rourke a jeho deväť prstov, Keirine prsia resp. prsia Keirinej dablérky). Príbeh šialený, takže ma vôbec neprekvapilo, že údajne vznikol podľa skutočných udalostí. ()

T2 odpad!

Rozpočet $50miliónovTržby USA $10,169,202Tržby Celosvetovo $22,944,502Tržby za predaj DVD v USA $15,442,828 //počet predaných kusov 946,854║ Sledovať tento film bolo pre mňa nehorázne trápenie a to mám filmy od Tonyho Scotta moc rád. /videl v kine: 10%/ ()

-bad-mad-wolf- odpad!

Co člověku zbývá, když je mu protivná forma i obsah... Scottův porouchaný stroboskop mě minul s rezervou, do níž by se vešel celý Jupiter. Tuším, že pubertální pařan PC her upustí několik kapek různých tělesných tekutin - vždyť dostane epileptický střih, obraz protažený alejí filtrů, řádku drsných chlapů/hezkých slečen se známými jmény, cool story podle skutečného příběhu (ty vago!!!!) a kdovíco ještě... Samozřejmě, Domino je až moc cool na to, aby nešlo o záměr, jenže mě Scottova epilepsie nezajímá, nezajímá mě ani dementní story o drsné holčičce, která je s brokovnicí stejně přesvědčivá, jako moje babička, nezajímá mě zdejší špinavá moderna a obrázky roztříštěné na molekuly. Domino je nová generace, bohužel ne pro novou generaci diváků; spíše jen pro jistou kastu, do níž stoprocentně nepatřím. ()

• Představitelka titulní role Keira Knightley přímo nesnášela scény, v nichž musela používat střelné zbraně: "Bylo to zvláštní, protože když jsem dřív mohla bojovat s mečem, lukem nebo boxovat, tak se mi to děsně líbilo. A tohle byl najednou pravý opak. V jedné scéně jsem měla vestoje střílet ze dvou samopalů. Samozřejmě v nich byly slepé náboje, ale stejně měly zpětný ráz. Tyhle věci jsou navržené tak, že je máte v jedné ruce držet a druhou si je podpírat. A já musela mít v každé ruce jednu... byla to strašná síla, a když jsem to zkoušela poprvé, zkřížily se mi. Byla jsem úplně vyděšená, myslela jsem, že to prostě fyzicky nezvládnu, a rozbrečela jsem se z toho. A když jsme měli jet naostro, jednoduše jsem nebyla schopná ani stát. Tony Scott ke mně přišel a povídá: 'Až řeknu akce, prostě začni křičet, a garantuju ti, že to zvládneš.' Měl pravdu. Řvala jsem, ječela jsem, co to dalo, a ustála jsem to." (NIRO)

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (více)

Válečníci Tonyho Scotta

Válečníci Tonyho Scotta

16.10.2005

Režisér Tony Scott ještě ani nevypustil do světa svůj drsný thriller o lovkyni lidí Domino a už vede řeči o své dalším projektu. Bude jím předělávka klasické pouliční gangsterky The Warriors režiséra… (více)

Co chystá andílek Lucy?

Co chystá andílek Lucy?

06.07.2005

Už je to nějaký čas co jsme naposledy slyšeli o božské dominátorce Lucy Liu. I když co si budeme nalhávat, klíčové je ji vidět, že ano. :) A zdá se, že se máme na co těšit společným jmenovatelem… (více)