Taw Jackson byl propuštěn z vězení a vrací se do svého města. Jeho ranč koupil podvodem obchodník Pierce. Před nějakou dobou zaplatil Lomaxovi, aby Tawa zastřelil. Chtěl odkoupit jeho ranč, protože chce jeho bohatou půdu. Jenže Taw přežil a teď se chce pomstít. Pierce najme Lomaxe znovu, ale Pierce mu nabídne lepší, výhodnější dohodu a tak se přidá na jeho stranu. Pierce bude převážet 500 tisíc dolarů ve zlatě v upraveném povozu. Je celý z kovu, má střílnu a doprovází ho horda poskoků na koních. Billy, expert na výbušniny nastraží nálože pod most. Odříznou tak vůz od ozbrojeného doprovodu. Pomůže i pár dalších lidí, farmář i indián. Zlatý prach v sáčcích schovají do sudů s moukou. Farmář je má odvézt do bezpečí. Zlato by ale chtěli i indiáni a tak dojde k dalšímu výbuchu. Taw podle dohody schová zlato na půl roku. Potom se všichni opět sejdou a kořist si rozdělí. (TV Barrandov)

Martin741

Sympaticky filmecek -- western - s Johnom Wayne-om/ Fort Apache, Red River/ a Kirkom Douglasom /Ace in the Hole, Spartacus/ v hlavnych ulohach. Dejova linia - prepad obrneneho transporteru- nie je na zahodenie. 79 % ()

pakobylka

Jednoduchý, přímočarý příběh, který by dost možná nic neznamenal ... bez obou hlavních protagonistů, kteří ho statečně nesou na svých mužných bedrech. Berou se vážně, jen pokud je to nezbytně nutné ... a přitom zůstávají věrní svým úlohám - i sami sobě, takže na solidní 3* pohodlně dosáhnou. ()

Šuplík

John Wayne a Kirk Douglas bijú partu. Keby tu neboli, nie je to moc k svetu. Ale oni tu sú. A záver je lahôdka. A pravdaže, v titulkoch je moje oľúbené: "Music composed and conducted by Dimitri Tiomkin". ()

Mirokukii

Obsazení Wayna a Douglase pozvedává tento western na úplně jinou úroveň, než by byl bez nich. Jejich neustálé pošťuchování a popichování dodává filmu potřebnou dávku humoru a trochu toho napětí. Přítomnost pořádné rvačky v Saloonu, do níž se zapojí všichni návštěvníci, v té chvíli se prostoru nacházející, je více než vítaná. ()

Han22

Konečně western, který má trošku šťávu. John Wayne se vrací z vězení, kam ho po neúspěšném vražedném pokusu dostal magnát, co mu ukradl farmu a těží na ni zlato. Jako první si najme muže, co ho minule zkusil zabít, pak starého indiána, mladého věčně ožralého experta na výbušniny a starce s povozem. Cílem je obrněný vůz, který má převážet zlato za půl milionu dolarů. Tedy v podstatě zlodějskej film ve westernových kulisách a skvělej. Mezi Waynem a Douglasem to jiskří a oba jsou jistota, ostatní je dobře doplňují, zlodějský plán je výborný a poznáme ho až při realizaci. Je to vtipné, nechybí indiáni, rychlé kolty, jedna pořádná hospodská bitka a obrněný dostavník s otočnou věží pro gatling je naprostý masakr :) Nakonec to úplně podle představ nedopadne, ale hrdinové s prázdnou neodejdou a to se cení. 4*. ()

Disease

Ten nadhled a parádní chemie mezi Waynem a Douglasem z toho dělají nadrůměr. Navíc zvládnuté akční scény, kterými se příiš nešetří. ()

reich

Málokterý western s Johnem Waynem mě tak bavil, jako je právě tento western. John Wayne zde absolutně exceluje a baví, jak hlášky, tak i rvačkou v baru nebo jeho drsňáckým vystupováním. Zdatně mu přitom sekunduje Kirk Douglas v roli Lomaxe, který dokonce si mnohdy scény filmu přivlastňuje a humorem a drsností i předčí Wayna. Za mě asi nejlepší parťák k Waynovi. Příběh je vlastně o jakési Tawově pomstě a získání spravedlnosti, což není zase tak časté téma u Wayna. Ovšem suma sumárum je film skvělý, není dlouhý, plynulý, je tam akce a tak by to mělo být u většiny westernů. Třešničkou na dortu jsou zde dvě nádherné herečky, předně krásná a okouzlující Joanna Barnes v roli Loly a méně známá Valora Noland jako Kate. Zajímavý komentář a souhlasím s Akym. Nechápu zdejší hodnocení, naprosto podhodnoceno, za mě 95%. ()

pipapa

Na jedno zhlédnutí docela zábavná dějově jednoduchá westernová báchorka. Pro mě by film získal na atraktivitě obsazením mladších, pohlednějších a i méně známých tváří. Tady se ale opět sází na zprofanované pardály Haulywůdu - obstarožního obtloustlého Wayne a staršího odpudivého Douglase, který obnažený do půl těla vypadá jako stažený králík...Velmi pěkné exteriéry! ()

sadlokan

Klasická "špageťárna" ,překvapivě s Waynem a Douglasem.Hláškujou jak o život a bitka v baru jak od Barboneho v nejlepší formě. ()

bearmeedek

Víc než napětí je ve filmu dobrá zábava. Wayne a Douglas vytvářejí okolo sebe takovou atmosféru, že film je prostě na pohodu v daném žánru. Námět a zakončení je také chytře zvolené. ()

PlayEasy

Když se John spojí s Kirkem tak nemůže vzniknout nic horšího než skvělej western, což je tento film. Akční western, který jsme našli jen tak náhodou a udělali jsme velmi dobře!!!!! Dvě hvězdy si skvěle sedly a vytvořili nadmíru dorý western, který nám sedl a u kterého jsme byli fakt napjatí jak to dopadne a mimochodem frajírek Kirk dostal za vyučenou. 70% ()

Jehan

Osvěžující westernový koktejl se všemi ingrediencemi v podobě indiánů, gatlingova kulometu, zlata, nitroglycerinu apod. John Wayne a Kirk Douglas v životní formě. Wayne jako obvykle sošně toporný, zatímco rtuťovitý Douglas oslňuje skvělou kondicí a předvádí pozoruhodné gymnastické výkony. Navíc fešácké ohozy většiny aktérů, chemlonové paruky rudochů, občas nějaká vymydlená blondýnka, upocení mexikáni a jako bonus rvačka v saloonu ve stylu Limonádového Joea. ()

ostravak30

Nevím kolikrát spolu John Wayne a Kirk Douglas vlastně hráli, ale už jen vidět tyto dvě legendy spolu v jednom westernu stojí za to. Navíc jsou oba za loupežníky a ještě jeden jako nájemný vrah. Připraví zajímavý plán, na kterém mě nejvíc zaujal fakt při samotné realizaci, jak budou zlatý prach z mouky filtrovat. Tak jako tak je to docela zajímavý western, ve kterém není o bitky a drobné přestřelky nouze. Mimo hlavní akci, samozřejmě, ta v závěru nabízí mnohem víc. Protože když nemůžeš spravedlnosti dostát legální cestou, je načase zkusit jiný směr. Všimněte si, že se dohromady dala opravdu zajímavá partička lidí. ()

zigy

Málo známý a přitom velmi solidní western, který připomíná humorem El Dorado (na dabingem - zde Klem místo Brabce na Waynea, není špatný, ale chybí tomu ten nadhled, potom skvělý Mrkvička na Douglase). Vzájemné špičkování dvou hlavních hrdinů tomu dodává šťávu, navíc, i jsou zde zajímavé vedlejší postavy s typickým westernovým charakterem. ()

Bogrant

Slušné pobaveníčko s výborne fungujúcou dvojkou legendárnych pištolníkov, ktorých predstavitelia sa na place veľmi zrejme nemuseli. Tým najdôležitejším faktorom úspechu je tu ich spoločná nadsádzka, okolo ktorej sa točí síce jednoduchá, ale zato klasiky žánru dobre využívajúca zápletka, ktorá rýchlo odsype a poteší každého fanúšika. ()