Antonymi

Slibný rozjezd, dokud se to odehrávalo v letadle, bylo to na 80%, pak ovšem letadlo přistálo a atmosféra šla do kopru. Cillian Murphy je v roli Jacksona perfektní a předvádí pravý a nefalšovaný teror a jakkoliv ho za jiných okolností mám ráda, tady mi z něj běhal mráz po zádech, Rachel McAdams je ve své roli oběti podstatně mdlejší, ale pořád sympatická. Škoda té rozbředlosti na konci, jinak by to byl výborný thriller. Takhle je jenom průměrný. ()

Mark1983

Jo,tak tenhle film už kvůli napětí si ty čtyři hvězdičky zaslouží.Jedná se vyděračský thriller,u kterého jsem byl napnutý od začátku až do konce.Je to nadprůměr. ()

Axl.K

West Craven natočil tentokrát pěknou kravinu zahranou nevýraznými a nesympatickými herci a doplněnou dialogy bez úrovně. Standartní thrillerové schema nad jehož věrohodností nemá ani cenu se zamýšlet, nicméně pravidla žánru jsou víceméně splněna tak aspoň 2 hvězdy za to že se to dá dokoukat. Doufám, že na Ciliana Murphyho už dlouho v žádném filmu nenarazím - další kousek bych asi do konce nevydržel. ()

Pythonator

Dobře vystupňované napětí a příjemně ubíhající nepřehnaná stopáž. Wes Craven žije! Jenom nějak pochybuju, že když týpek s ksichtem psychopata vyhrožuje sličné děvě, že jí zabije otce a baví se o atentáru na sedačce v letadle, tak by je vůbec nikdo z okolně sedících lidí ani jednou nezaslechnul. Za napínavý konec filmu, kde okouzlující křehotinka Rachel McAdams zlikviduje (nebo se aspoň snaží zlikvidovat) dva zabijáky, dávám ty 4 hvězdičky. ()

Zofinka2

Tohle je super. Cillian Murphy, typově připomíná Oldřicha Kaisera za mlada. Hraje psychopata, který kvůli penězům zabíjí lidi. Nezdá se mi pravděpodobné, že by ho Rachel Adams zvládla. Přesto je to super podívaná a je to film, který neomrzí a můžu ho vidět několikrát. Protože dvojka Adams - Murphy se k sobě hodí. Když jsem to poprvé viděla, myslela jsem si ze začátku, že něco mezi nimi bude. To sice bylo, ale ne nic milostného, jak byste čekali. Na filmu se mi líbilo, že je nepředvídatelný, oba hlavní herci jsou roztomilí a dobré dialogy. ()

gezko

Dlhé tak akurát, napínavé ako guma v trenkách, krásna herečka (pozor nie krásna ako pipinka) a celý ten dobrý potenciál zařve na konci. Csss. A z krásky v nesnázích sa razom stane superhrdinka. Tak už, čo je moc, to je moc. To tí páni tam holywúde mali asi na obed fazuľovicu, keď "pustili" do sveta taký záver. Pritom prvú hodinku som mal aj chuť tomu Cilianovi jednu šľahnúť, taký som bol zažratý. Ale čo už, na jedno pozretie je v pohode. ()

zeromen

Docela slušný film, ale s nudnýma scénkami. Jinak výborný Cillian Murphy a trapná, ujetá Mcadamsová. Wes Craven natočil docela slušný film. Akorát jsem už docela alergický na tu americkou mentalitu, už by někdo mohl ty američany vyhladit aspoň by byl na světě klid. :-) ()

Mikithemage

U Red Eye je to strašná škoda konce. Prvních padesát minut to bylo to dost možná to nejlepší co jsem kdy od Cravena viděl. Způsob jakym jsou napsaný a zahraný postavy a především jejich dialogy je tak strašně zajímavej. Jejich představení a role, jakou hrajou na začátku toho skromnýho příběhu je neskutečně dobře zrežírovaná. Potom vás Craven usadí na většinu filmu mezi dvě sedadla v letadle a vy pozorujete dva lidi, jak mluví. Když se to podá takhle, asi to moc napínavě nezní, ale díky Cravenově režii a dvěma skvěle zahraným postavám jsem si užíval každou výměnu co mezi nimi proběhla. No a pak se to letadlo snese hodně nízko až k zemi a vám je v posledních minutách filmu naservírovaný scénáristický paskvil coby velkolepé finále. Dojde i na nějaký ten výbuch, shledání se s rodinou, no a moje skóre hnedle spadlo o dva stupně. ()

finkie

Půvabný malý thriller, který mě dobře pobavil a ničím neurazil, současně ale taky nijak zvlášť nenadchl. Především nesdílím nadšení mnohých uživatelů stran údajné originality snímku. Já měl naopak pocit, že to všechno už jsem viděl někde jinde. Děj v letadle připomíná trochu Turbulenci a ještě trochu víc Tajemný let (který, pravda, měl premiéru o měsíc později). Pasáž s útokem na rodinu v hotelu vypadala jako lepší epizoda seriálu Walker, Texas Ranger. Závěr byl pak typický Cravenův slasher. Navíc padouchova motivace je nevěrohodná a přitažená za vlasy, když se nad tím člověk jen trochu zamyslí, tak takto brutální a přímočarý způsob likvidace oběti podobně komplikovanou a náročnou přípravu rozhodně nevyžadoval. ***Pozor, spoiler-Navíc, kdyby byla paní recepční skutečně takový inteligent a pohotová žena do nepohody, jak se celou dobu tvářila, mohla v letadle dejme tomu vykřiknout "Pomoc, ten muž mě sexuálně obtěžuje!", a zatelefonovat tatíkovi ať vytočí 911... a měla by po problému-Konec spoileru*** Ale slušně natočené a koukatelné to rozhodně je. ()

JB001

Za Rachel McAdams zaokrouhluji nahoru na 4*. Výborný film na páteční večer u domácího kina v době zákazu vycházení... ()

Little_Sawy

Kdyby se to neslo len v letadlu a posledný půl hodina nebyla totální sračka, tak by s toho byl i solídny trailer, s nesympatickým záporákem, a divnou recepční, která se nevinnou konverzací zaplete s psychopatem, který jí jen tak ze zorního pole nepustí.. ()

Zuza_na

Milá a pohotová Lisa Reisert v podání Rachel McAdams a bezchybný Cillian Murphy jako přesvědčivý vyděrač Jackson Rippner předvedli v tomto filmovém kousku parádní podívanou. I mě okouzlil (a koho taky ne, že?) zpočátku milý a empatický elegantní mladík s ledově modrýma očima, jejichž světlo se vám vryje do mozku a už nezmizí. Ale zdání na první pohled se v tomto případě rychle změní v panickou hrůzu a strach o své blízké. Uvolněná atmosféra nočního letu se pomalu mění v drama zasazeného do stísněného prostoru letadla i do prostředí luxusního hotelu a okázalého života jednoho politika. Tenhle film zaujme svým minimalistickým přístupem, neotřelou a bezvýchodně vypadající zápletkou i nevšední kamerou a dynamickým zvukem. ()

Metuje

Jen tak z nudy jsem otevřel Netflix a tam na mě vykouklo tohle. Ani jsem si nečetl popis, prostě jsem to zapl. První polovina celkem fajn, vypadalo to nadějně, potěšila mě nízká hodnota na časomíře, v době dnešních 2,5+ hodinových filmů se takováhle jednohubka docela hodí. Jakmile ale hrdinové opustili záchod, začalo se to ubírat úplně neuvěřitelným směrem, který byl svojí absurdností daleko nad například takovými Postradatelnými. Úplný závěr po výstupu z letadla, respektive v domě otce hlavní hrdinky je takový nesmysl, že mě to až docela rozčílilo a zkazilo celkem obstojnou první polovinu. ()

Chicharron

Proměna ustrašené slépky v kung-fu pandu během několika málo minut... Film mne nebavil před lety, a ani dnes neztratil nic ze své (ne)přitažlivosti. Je to prostě biják na pomezí béčka a céčka a Cillian Murphy je slizký tak nějak od přirození, takže se asi nemusel přemáhat hrát nesympatického násilníka. Každopádně film není ničím novátorský, prostě (pod)průměrný akčňák, na který se po třetí dívat určitě nebudu. ()

Breaker

Jednoduché a propracované. Jemný psychologický rozjezd a skvěle načasovaný akční závěr. Murphy je perfektní. Téměř za 5*. ()

PARTYzan

Kebyze je ten zaver lepsie zvladnuty, tak je to za 5*, ale kedze ten zaver to je taka klasika, ktoru vidime v kazdom americkom filme momentalne, tak to straca svoju uroven, lebo prva polovica filmu bola vynikajuca... ()

grissword

Jsou filmy, kde prostě záporáci, o kterých zatím nikdo neví, utrousí zvlášť povedenou hlášku, která je pravdivá, ale okolí si z toho dělá prdel,,jako že sem svým rodičům řekl, že to bylo milý, že mě pojmenovali takhle(Jack Rippner) a proto už mi od deseti takhle nikdo neříká,,dopadl by totiž stejně jako mí rodiče, které jsem vlastně za tohle zabil. Takových povedených dialogů je ale ve filmu celá řada a jsou perfektně doplňovány napětím a to zvlášť v letadle. Skvělá herecká dvojce tomu všemu dodává ještě skvělý pocit strachu. A taky nesmím zapomenout na skvělou nervozitu té druhé recepční. Jakmile však děj přejde z letadla do baráku, je to už jen honička na kočku a myš, naštěstí však docela krátká. ()

Pattrick

Lepší 3*. Ze začátku Cillian Murphy je tak slizkej herec, který se opravdu hodí do rolí záporáků, opravdu mu sednou. V celku od Cravena jsem čekal trošku vychytralejší představeníčko, toto byla jemná kopie Screamu. Konec přitaženej za vlasy a trošku jednoduchej, na to jakým směrem se film táhnul. Samotný začátek byl vcelku dost nudný a trošku jsem si říkal že asi letadlo spadně někam do moře, či co se vlastně stane. Pak se nám to rozjelo, jako v každém Béčkovém Thrilleru, takže vlastně nic překvapujícího i když hodně zajímavý scénář, kdy v letadle oběť nemůže nic pořádného udělat, a to e mi vážně líbilol, což je velké plus. Rachel je fakt kočka, velmi se mi tam líbila ()