Sluha dvou pánů (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2000, 157 min

Ivan Rajmont

Carlo Goldoni (divadelní hra)

Ondřej Pechar

Scénografie:

Ivo Žídek ml.

Kostýmy:

Irena Greifová

Genialita:-)(7.4.2008)

Moje nejoblíbenější divadelní hra.(14.12.2005)

jedno z mála děl, které nám byly puštěny ve škole a kdy (téměř) celá třída doopravdy sledovala, co se děje. Kdy se celá třída bavila!! Včetně mě, i když jsem to ve škole viděla tentkrát už asi potřetí - a vůbec to nevadilo(7.2.2009)

Ač jsem zastánce typického iťoušského divadla, kdy v hypermoderních kulisách nebo naopak zcela v prázdném prostoru několik málo jedinců trpce medituje nad zbytečností svojí existence, tak zkrátka musím uznat, že zcela exhibující Donutil v této hře mě také dokáže pobavit. Nicméně jsem třeba slyšela, že ve Stavovském hrál sluhu v Revizorovi a bylo to postavené na něm místo na Chlestakovi. To už by mi asi vadilo. Tady aspoň představuje hlavní roli.(23.11.2006)

• kajda.l

Mám trošku problém jak se k ohodnocení Sluhy dvou pánů postavit. Jedná se bezesporu o výbornou divadelní hru, ovšem pro mě převedením na televizní obrazovku, ztrácí minimálně polovinu prožitku, který bych měl při sledování v divadle. Donutil samozřejmě naprosto vynikající, potěšily výkony Hanky Ševčíkové a Miluše Šplechtové,ovšem..Sluhu dvou pánů chci ještě vidět, ale pouze na divadelních prknech, nikoliv na DVD(kde je zážitek stěží poloviční)..(17.6.2009)