Sluha dvou pánů (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2000, 157 min

Ivan Rajmont

Carlo Goldoni (divadelní hra)

Ondřej Pechar

Scénografie:

Ivo Žídek ml.

Kostýmy:

Irena Greifová

nejlepší divadelní představení, jaké jsem kdy viděl! (i když se musím přiznat, že jich moc nebylo..)(23.3.2008)

Zářná ukázka vrcholného herectví v Donutilově podání a nejlepší divadelní adaptace, jakou jsem kdy viděl. Ta síla do nejúžasnějšího konce vypointovaných situací je přímo smrtící.(21.5.2005)

Neblázněte, 94%? Myslel jsem si, že slavný Sluha dvou pánů v Národním bude tedy větší terno. Moc dlouhé, všechny převleky a záměny postav se po čase přejí, Donutil, kterého mám normálně rád, se tady akorát dvě a půl hodiny pitvoří. Ano, někdy je vtipný, někdy dokonce velice vtipný, ale to se utopí ve všech těch opičkách a grimasách... 70%(13.2.2011)

Zajímavé, smál jsem se asi 3/4 představení a potom mi Donutil nepřišel až tak zábavný. Vlice zajímavý příběh, dobré zvraty a slovní hříčky...jen tak dál(15.6.2007)

:-D :-D :-D.... Mira Donutil je v tomhle fakt borec!!! Svými grimasami, výrazy a vůbec celým vystoupením mě v tomto divadelním představení opravdu hodně rozesmíval. ----"To je teda paráda, dvěma pánům nemůžu sloužit, že jo, to nejde, to.........TO NEJDE?A proč by to jako nešlo...co?Laughing Out Loud!!!(11.7.2006)

• - V představení docházelo během let k častým změnám v obsazení, od samotného začátku až do druhé poloviny roku 2011 zůstal jenom Miroslav Donutil v roli Truffaldina a Jan Novotný jako Brighella. (kosticka7)

• - Premiéra se uskutečnila 22.9.1994, s úspěchem se hraje dodnes a představení se stalo nejúspěšnějším v historii Národního divadla v Praze s více než 500. reprízami. (kosticka7)