Oscarový snímek Malá Miss Sunshine je černá komedie o jedné dysfunkční rodině, která se vydává na soutěž krásy. Sedmiletá Olive Hooverová je nadšená, když zjistí, že dostala příležitost zúčastnit se jako soutěžící prestižního klání Malá Miss Sunshine v Kalifornii. Hooverovi však žijí v Novém Mexiku a peněz nemají zrovna nazbyt. Takže jediný způsob, jak Olive její sen splnit, je naskládat celou rodinu do dodávky a vyrazit na cestu společně. Posádku zchátralého Volkswagenu tvoří kromě Olive její nezaměstnaný otec Richard, přepracovaná matka Sheryl, vzteklý dospívající bratr Dwayne, který je velkým obdivovatelem Nietzscheho, strýček Frank se sebevražednými sklony a vulgární dědeček Edwin. Cesta je dlouhá, prostoru v dodávce málo a všichni členové rodiny si brzy začnou lézt na nervy. Když starý autobus po chvíli vypoví službu, Hooverovic musejí začít bojovat nejen mezi sebou, ale i s časem, aby na Oliviinu velkou premiéru nedorazili s křížkem po funuse. (HBO GO)

666teen

Tomuhle na festivalu Sundance někdo tleskal vestoje? Nekonvenční americká rodinná komedie? Já měl 98 minut chuť pozabíjet celou Hooverovic famílii a zkrátit jim tím jejich utrpení. Opravdu si nevzpomínám, že by mě nějaká jiná skupina hlavních hrdinů takhle vytáčela. No, naštěstí už je konec, já si můžu udělat čárku, že jsem ten ZÁZRAK viděl a jít si pustit Addamsovic rodinku. Ti jsou aspoň normální. Tohle mě minulo, jako Apolo 13 Měsíc. ()

Cappuccino

Vážne nerozumiem tunajšiemu (a vôbec) ošialu, aneb standing ovation sa rozhodne nekonalo. Dlhá cesta za vysnenou korunkou, na ktorej vás nepostretne prakticky nič zaujímavého. Fajn, fajn, načerpal som do hlavy "nečakané" novinky, a síce - rodina má držať pokope + niektoré spoločenské konvencie sú na h*vno. Áno, pár krát sme urobili "chi-chi, cha-cha" a parodovanie súčasných missiek bolo podarené, ale vyzdvihovať malú, úsmevnú road-movie na tak vysoký piedestál? Pozerali ste vôbec to isté čo ja?! Navyše Radku, skutočne prirovnávaš Malú Miss Sunshine k Americkej kráse? Ale no, prosím ťa! Príjemná atmosféra, sympatické obsadenie (až na taťku 9 bodového), nothing more, nothing less. ()

S.Quentin QUALE

S péčí vymyšlená a parádně zahraná "rodinná" road movie komedie, která ve své první půli úspěšně atakuje pětihvězdu. V této části je ten přívlastek "rodinná" tuplovaně v uvozovkách, protože dostáváme nakládačku přisprostlým, inteligentním talky humorem, z nehož jsem do kolen nejednou šel. "Jesus, I'm tired. I am so fucking tired. You know how tired I am? If some girl came up to me... begged me to fuck her... couldn't do it. That's how tired I am." Bohužel o půlky cesty se už tak dost k pesimismu klonící se příběh naplno zvrtne do jednoho průseru za druhým, jež divákův doposavaď humorem živený optimismus odežene do nenávratna. Jako na nějaký deprese či kapesník to není, ten v tomto předjarním období potřebuju pouze proto, že mně z nosu teče jak ženichovi z ocasu, ale jedničkovej pocit z první půle se i díky slabému vypointování názvu filmu hodně mrzutě překlopil až někdě k průměru. Výsledkem budiž pěkná čtyřka s pachutí scénaristického vytvrdnutí v závěru. 75% ()

misterz

Nedokážem si pomôcť. Aj napriek tomu, že väčšina ľudí tento snímok chváli a ospevuje, tak tomu nemôžem dať viac ako dve hviezdy. Po technickej a hereckej stránke by som ani nemal námietky, no ten obsah bol pre mňa z väčšej časti nezáživný a nudný a na konci aj hrozne otravný a iritujúci. Väčšinou to tu funguje na pár frkoch, ktoré sa tu so železnou pravidelnosťou opakujú, menia sa len postavy, ktoré ich používajú. No a ten záver teda... prepáčte mi, ale to bola len jedna veľká obludná zvrátenosť. Možno som konzervatívny, ale už z princípu považujem súťaže krásy za jednu veľkú blbosť a len za príležitosť, aby si zainteresované mužské osadenstvo vybralo nejaké to masíčko, ktoré sa im tu samo ponúka a počas súťaže aj pekne otŕča. No a keď to robia malé deti... tak to už potom vážne hraničí s nejakou úchylkou. A to nehovorím o tom, že pestovať v malých dievčatách akýsi kult krásy nie je veľmi výchovné... no skrátka po obsahovej stránke je to jedna kolosálna iritujúca sprostosť, ktorú trochu drží nad vodou iba ak tak pár situácií s náznakom vzťahovej komediálnej drámy z prvej polovice, väčšinou v spojitosti s Alanom Arkinom, ale aj ten to nakoniec radšej vzdal. 40/100 ()

HAL

Parta nesympatických loserů na nudném road tripu skrz Ameriku na soutěž dětských kreatur. Děda je ok, no jediné co tu dělá je že fuckuje a pak chcípne, mezi tím vším marastem tedy oscar pro něj asi zasloužený. Odměna za to že je všechny neumlátil lopatou deset minut po začátku filmu. 5/10 ()

liskam

Tak tohle byl opravdu povedený filmeček.! Ale když nad ním přemýšlím, nevím pořádně co o něm napsat... Vím jedno, že mě zahřál u srdce díky své spontálnosti a kvalitnímu inteligentnímu humoru. Opravdu mohu vřele doporučit všem. Za mě 80% ()

Rudovous

Tezko hledat slova. Ano takoveto filmy ma Rudovous velmi, velmi rad. Na zacatku jsem se mile pousmaval, vprostred jsem se rezal jako blazen abych v zaveru-prominte mi to-polykal slzy. Katarze. Katarze. Uzasni herci a to vsichni. ()

k212

Takový téměř indie filmeček - lehce úsměvný, více tragikomický, hodně lidský, ale ne laskavě. Rodinná grupa razivší starým VW za soutěží krásy je lehce pošahaná. Tak třeba otec vymyslel teorii úspěchu a s neúspěchem se snaží ji aplikovat na svoje okolí; syn zarytě mlčí, evidentně mu sedí Nietzscheho nihilismus, všechny nesnáší a podřizuje své činy jedinému vysněnému - být pilotem; strýček se pokusil o sebevraždu kvůli ceně za Prousta a zhrzené lásce; dědeček fetuje a učí malou slečnu tančit více než dospěle; malá hrdinka chce být královnou krásy, ač má kila navíc a dioptrie přinejmenším desítky a máti si s tím vším nějak nedokáže poradit. Ve výsledku je však tato rodina klasickým modelem prostředí, kde vázne komunikace, ale nechybí cit. Byť lehce excentrickým. Miss Sunshine je film, který jednoznačně stojí v opozici k malému americkému snu (věřím si, věříme ti, jseš top) a dovádí tento atak až k dokonalé absurditě bez sentimentality a zbytečného patosu. Díky za to. 80%. ()

dr.horrible

Keď na konci opäť utekajú za naštartovanou dodávkou a opäť naskakujú, s tým rozdielom, že je ich o jedného menej, je to na kilometre vzdialené akémukoľvek hollywoodskemu happy endu a jeho násilnej slzopudnosti, a o toľko toľko dojemnejšie, že sa to ani povedať nedá. A tiež myslím, že na oscaroch by mali vytvoriť novú kategóriu. Bol by to taký malý sunshine oscar a prvý kto by ho dostal by bola Abigail Breslin. Za roztomilosť. ()

InJo

Nevídaně roztomilá věc. Přesně takový ten malý a nenápadný film, který vám (často už během prvních pár minut) snadno přiroste k srdci. Těm sympatickým bizarním lidičkám v podání skvělých herců (u mě vedou Kinnear, Carell a Arkin) a půvabné hudbě Mychaela Danny, která tvoří většinu oné krásně hřejivé atmosféry snímku (která zdaleka nevyprchá s nástupem závěrečných titulků), se holt těžko odolává... Navíc konec je tak dobrý, že se po něm s touhle senza partičkou nebudete chtít rozloučit. Aneb taková (ne)normální (americká) rodinka na výletě. 90 % ()

IQ Tiqe

Little Miss Sunshine mi hodně připomíná český Výlet. Po zhlédnutí Definitely, Maybe jsem ale čekal, že se zde bude děj více točit kolem Abigail Breslin, ale nestalo se tomu tak, což mě trochu zklamalo. Taky poslední scéna šla až do trapnosti, ale beru ji jako parodii na stupdní americké soutěže krásy, a jako taková je super! Určitě mi v hlavě zůstane pár dobrých hlášek.... "I'd like to dedicate this to my grandpa, who showed me these moves. "And where's your grandpa right now?" "ln the trunk of our car." ()

Webb

Nenáročný, místy sice vykonstruovaný křečovitý scénář s trochu nedotaženýma postavama, ale filmek nenudí a Abigail Breslin byla ta nejsympatičtější dívka ze všech. Škoda, že snímek neměl ještě víc štávy s gradací, více vtipných situací a nenabíral na síle. [6/10] (Big Beach Films, Third Gear, Deep River, Bona Fide) (Barevný /// Produkce: Albert Berger, David T. Friendly, Peter Saraf, Marc Turtletaub, Ron Yerxa /// Scénář: Michael Arndt /// Kamera: Tim Suhrstedt /// Oscar: Michael Arndt (scénář), Alan Arkin (herec ve vedlejší roli) /// Nominace na Oscara: David T. Friendly, Peter Saraf, Marc Turtletaub (nejlepší film), Abigail Breslin (herečka ve vedlejší roli)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

Sonnery

Tuhle si to takhle štrůdluju po ulici a přemyšluju. Najednou vidím žlutou dvanácetrojku, začnu mávat a běžím ji naproti. Nestaví, vím proč - nemůže. Tak bežím dál až nakonec dvanácetrojka zastaví, vystoupil šofér, kterej ani trochu nepřipomínal Kinneara: "Co je gadžo" ()

Jordan

"Fuck a lot of women! Not only one woman, lot of women!!!" (možný SPOILER) Lepšia časť filmu bola tá, v ktorej sa vyskytoval dedko Alan Arkin, keď film opustil (no dobre dobre, aj keď ho neopustil úplne) tak akoby odišla tá humorná stránka (doznievajúca ešte v scénke s policajtom), no ostalo už len to poučno edukačné, vďaka bohu v tejto časti ani scenárista ani režiséri netlačili na pílu, takže sa vyhli najokatejším klyšé, ale aj tak bola prvá polovica filmu lepšia ("A-ha, you dont speak because of Nietzsche."). Možno to na tie 4 hviezdičky úplne nemá (je to mainstreamový film tváriaci sa klubovo a naopak . . . aj keď je si to ťažké predstaviť), pripomínalo mi to kopec iných filmov (napríklad Paynovu Bokovku či About Schmidt, ale aj iné), ale nech si to spočítate z tej či onej strany, stále vám vyjde príjemný, milý a nenáročný rodinný film plný celkom zaujámavých postavičiek . . . ()

HoneyBunny

Tak přesně tenhle druh humoru mám ráda. Drsný, inteligentní a kašlající na politickou korektnost (konec na soutěži krásy malých barbínek je skvostný). Příběh se snaží vyhýbat klišé a vymodelování vztahů mezi členy Hooverovic rodinky a vůbec charaktery postav jsou přijemně reálné a nakažlivě sympatické. Abigail Breslin je skvělá (kde sakra Američani berou tak úžasné dětské herce?), Steve Carell znovu dokazuje, že je kromě dobrého komika i velmi schopným hercem (navíc je sexy, i když hraje gaye). A zbytek je nadprůměr. Díky za milý zážitek. ()

Tsuki

Odlehčený film, který si nedělá hlavu ani se závěžnější tématikou (typu smrt či pokus o sebevraždu), a vše vypráví s tak příjemným nadhledem a humorem, že se zkrátka nedá než si tuto dramaticko-komediální rodinnou road movie zamilovat. Všechny postavy mají své problémy a vlastní odlišné náhledy na život, ale přesto se na konci semknou jako pravá rodina a navzájem se podpoří. Tohle vyznění se mi obzvlášť líbilo. Stejně tak poukázání na fakt, že nikdo není dokonalý a je to tak v pořádku. Ne každý musí nutně být onou dokonalou "Miss Sunshine" :) ~(4,3)~ ()

Anderton

Takýchto malých filmíkov je v zemi neobmedzených možností ročne natočených asi ako muzikálov v Bollywoode, k nám sa ich dostane ale iba pár, tak si ich treba užiť a nezamýšlať sa nad tým, že tamojšia nezávislá produkcia sa príliš od seba nelíši. Táto snímka sa líši pomerne hviezdnym obsadením a hláškujúcim dedom, ktorý presne vie, ako najlepšie prežiť mladosť. Záverečné art performance zdvihlo hodnotenie na ****. ()

Frajer42

Tak tento film zachraňuje od odpadu pouze výborný soundtrack. Není mi jasné, kdo do kolonky žánrů připsal komedii, neboť jsem se během stopáže snad 2x pousmál. Herci jsou nezajímaví. Do jednoho. Rodinka je málo ztřeštěná a přitom působí brutálně uměle. Chová se tak, jak by se nikdy nikdo nechoval a dělá rozhodnutí, která by nikdy nikdo nečinil. Příběh je totálně o ničem. Na cestě se přihodí jen velmi málo zvratů, které by bylo nutné překonat. Naprosto mi tedy uniká, kde se tu vzalo to relativně slušné hodnocení, respektive chápu kde se vzalo, ale nechápu proč se tu vzalo. Vždyť je to obyčejná americká tuctová komedie, ke všemu bez humoru, kterých jsou na světě mraky, takže co ji činí něčím vyjímečnou? ()

boshke

Velice laskavý a zároveň nadmíru vtipný film. Skvěle se tu mísí tragičnost s humorem. Šestičlenná rodina - matka, otec-"psycholog", bratr-sebevrah, děda-herák, syn-nemluva a dcerka-tanečnice - se vydává na cestu napříč Spojenými státy na soutěž krásy Little Miss Sunshine v stařičkém VW Vanu. Už jen podle výše zmíněného vám musí být jasné, že o zábavu bude postaráno. Není to však primitivní road-movie; humor na mne působí britsky, spíše suše a inteligentně. I tragické momenty, a že jich tu přes komediálnost díla není málo, jsou zpracovány tak, že sice tragicky působí, ale celkově nenarušují humorné vyznění filmu. Skvěle jsem se bavil, ač jsem film poprvé viděl v němčině s anglickými titulky. Bravo... 90% ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

A scénáře pro Star Wars VII – IX obstarají...

A scénáře pro Star Wars VII – IX obstarají...

22.11.2012

Co se týče režisérů, prozatím se hraje hra „které další slavné jméno odmítne možnost točit Star Wars pro Disneye“ (na seznamu už jsou Matthew Vaughn, Steven Spielberg, Quentin Tarantino a několik… (více)

Sexmise opotřebovaného Stillera

Sexmise opotřebovaného Stillera

06.05.2009

Vítejte ve světě ovládaném ženami. Studio Fox vykutalo z haldy nezrealizovaných projektů sci-fi komedii Used Guys a hodlá ji oprášit. Před lety měla být prvním společným projektem tenkrát… (více)