Transexuál Bree (Felicity Hoffman) šetří každý dolar, aby mohl zaplatit za vytouženou operaci, která z něj konečně udělá ženu. Jednoho dne zvedne telefon a dozvídá se, že jeho syn Toby sedí ve vězení v New Yorku. Neochotně se tedy vydává no New Yorku dostat kluka z vězení. Syna mu předají beze slova vysvětlení a Toby považuje tu divnou ženskou za potrhlou misionářku. Bree nevidí důvod, proč něco vysvětlovat a Toby chce co nejdříve zmizet do Los Angeles. Rozhodnou se tedy, že pojedou spolu, přičemž Bree má v plánu vysadit Tobyho u pěstounů. Začíná trans-americká cesta, která oběma připraví nejedno překvapení. (oficiální text distributora)

Fíma

Na film jsem se díval v televizi, protože zrovna nic jiného kloudného neběželo a já byl líný se zvedat z gauče a jít někam ven. Rozhodně této lenosti nelituji. Téma opravdu dost zvláštní a tím i zajímavé, navíc herecky moc pěkně zvládnuté. Film se mi ale hodnotí dost těžko, protože nemám s čím srovnávat, filmů o transsexuálech je jako šafránu. Možná i proto stojí za to tenhle film vidět. ()

Aazy

Uvidíte nahou Lineth ze Zoufalých manželek. Dozvíte se, jak v terénu pracuje Církev Potenciálního Otce. Zjistíte, proč je Pán Prstenů teploušský film. A zapláčete si nad dalším příběhem o sbližování dvou rozdílných lidí, které pojí DNA. Příběh o transsexuálním otci, který se nedobrovolně stává matkou sedmnáctiletému rošťákovi živícímu se prostitucí mě nijak zvlášť za srdce nevzal, ale byla to příjemná hodinka a půl. 3,5* ()

lomikarus

S citem natočený, relativně málo dramatický film vyprávějící o transexualitě a schopnosti okolí se s ní vyrovnat. ()

saladín.

Nesmierne pohodova a uvolnena zalezitost ktora pritom neznasilnuje divaka ani realitu (poukazovat na prehnane stylizovanu rolu nadherne odpornej matky a jej ulohu v anamneze hlavneho menej-polohrdinu-viac-polohrdinky by tu uz bolo prehnanym detailizmom). Víc a houšť. Felicity Huffman u mna podava najlepsi zensky vykon odkedy som pre seba v The Virgin Queen objavil Cate Blanchett: We all fuck up sometimes. A must-see. ()

prezyvka

Výborná road movie, kde je spojená komédia a najmä silný zážitok z osudov jednotlivých ľudí ktorí tu vystupujú. Hneď od začiatku zaujme a svojím dejom ponúka netradičný zážitok. ()

LadyRainier

Zvláštní film, chvíli se vám chce brečet, chvíli smát. Rozhodně vám však hlavní hrdinové budou sympatičtí. Možná jsem čekala trochu větší hloubku, ale za shlédnutí to stojí. Felicity Huffman zahrála "trans" fakt skvěle, Kevin Zegers vypadal hodně dobře a potěšil Graham Greene. A styl "road movie" tomu seděl. ()

Buxholka

Zápletka sice jak ze seriálu Most! (za to ubírám hvězdu), ale úroveň výše, především herectvím hlavní postavy ()

JesterKruger

Film na téma Transsexualita. Tento film mi doporučil můj kamarád, který je Transsexuálem. Je kluk, ale narodil se jako holka. VAROVÁNÍ!!!!! Tento komentář je pouze napsán mým vlastním názorem a nemá nikoho odvrátit od zhlédnutí tohoto filmu. Na LGBT+ mám pozitivní názor takže mi nijak nevadilo že se jedná film na toto téma. Ihned vám ale musím říci, že jsem měl velké očekávání od tohoto filmu, a dodnes mi nebylo doručeno. Film se dobře rozjel, ale pak přišlo něco, čemu já říkám " Nuda ". Film mě totiž strašně nudil, samé komunikace mezi lidmi, a děj filmu jako by upadl v zapomnění štábu. Čekal jsem nějáký kvalitní film o Transsexuálním životě, a nic víc! Ve filmu byli dobří herci. Film měl úplně dokonalý námět, a takhle to tvůrci pokazili. Bree byla jediná normální postava v tomto filmu (Normální byl ještě ten týpek který se jí líbil), ale všichni byli u mě úchylové. Hlavně ta její máma a Toby byl extrémní hulvát a nechci ho vidět už podruhé. Za mě teda jedno velké zklamání a po druhé bych si to už nikdy nepustil. 2*. ()

Bluesun

Vlažný rozjezd, a může se zdát, že film nepřináší žádné zvláštní téma do genderové problematiky, jako jiné podobně zaměřené filmy. Později se ale vztahy vyostřují a ukazuje se, jak chytře bylo zvolené téma "rodinné" konfrontace. Hlavní hrdinka si nebude muset vyjasnit jen vztah sama k sobě, ke svému synovi, ale i vůči svým kořenům, ze kterých vzešla. ()

drkva

Přistupoval jsem k tomuhle filmu značně obezřetně, s tím, že chvíli mrknu a půjdu od toho. Už jen stručný obsah, který jsem četl v jakémsi TV pogramu, mi naháněl tak trochu hrůzu z toho, co asi dokázali scénáristé s tímto ožehavým tématem provést. Nakonec jsem byl mile překvapen. Některým scénám bylo sice těžké uvěřit (například, když si sedmnáctiletý rebel nechával poslušně česat vlasy od své příšerné babičky nebo když "vyjížděl" po svém "otci"), ale naštěstí z toho všeho v závěru filmu nevypadl žádný pitomý a ukňouraný sentiment amerického ražení, takže jsem se se zájmem dodíval do samého konce. Za zmínku stojí i dobrá muzika. ()

josmart

Většinou mám problém akceptovat ženy hrající muže, v drtivé většině to vyzní trapně. Felicity Huffman jsem to věřil. Vynikající road movie komornějšího ražení. ()

lada32

Ztrátu jedné hvězdy zapříčinilo až moc rychlá změna v Tobyho chování.Jinak geniální herecký výkon Fel.Huffmann. ()

LemurKata

Roadmovie s velmi originálním tématem. Kevina Zagerse znám jen z filmu Já jsem ty a ty jsi já a přestože se mi film líbil, zaškatulkovala jsem si ho jako pohledného fešáka bez výrazného talentu. Transamerika ale jasně dokazuje, že hezká tvář není jeho nejsilnější zbraň. Jedná se o herecký koncert jak Kevina Zagerse, tak Felicity Huffman, která zahrála svou roli tak opravdově, že je těžké uvěřit, že proměnou z muže na ženu skutečně neprošla (tím nijak nechci zpochybňovat její nemalý ženský půvab, který je zde mistrně maskován). I přes tíživé téma se člověk nejednou zasměje a na konci filmu, který je především o sbližování a pochopení, si snad uvědomí, že co se nám může zdát nepochopitelné, není automaticky špatné. ()

Houbos

Cesta otce a syna napříč Amerikou. Otec muž, transexuál před finální operací, a syn newyorkský prostitut. Kevin Zegers si ještě musí počkat na větší roli. K jeho smůle se dost podobá talentovanějšímu Emile Hirschovi (Útěk do divočiny) a hraje i v podobné poloze. Felicity Huffman v mužské roli podává přesvědčivý výkon. Podobný: Boys Don't Cry / Kluci nepláčou ()

swony

Mám dojem, že tenhle film by se dal zařadit do podobné kategorie, ve které je Kluci nepláčou s Hillary Swank. Felicity Huffman dokazuje, že je skvělá herečka, která nehraje jen zdeptanou matku malé školky (viz Zoufalé manželky, což mezi námi není vůbec špatný seriál). Huffman skutečně exceluje nejen vzhledem, ale i snahou o pravá ženská gesta, o která se pokouší muž, kterého ona hraje. Oscara by si zasloužila. ()

kacudzde

Netradiční road movie transsexuála a homosexuálního prostituta a opravdu přesvědčivý herecký výkon Felicity Huffman . ()

P@\/EL

Dobře zpracovaná komedie, která nám nabízí několik hodně povedených vtipných situací, jež se především odvíjejí od transexuality hlavní(ho) hrdin(k)y. Místy mi film přišel až úchýlný a srandovní zároveň. Rozhodně se ovšem filmu nedá upřít přímočarost a to, že dokáže diváka poměrně dobře vtáhnout do děje. ()

mine.slayer

Jedna ze Zoufalých manželek v neuvěřitelné formě!! Smutně vtipný film o celkem vážném tématu, které pro mě zůstane asi nikdy nepochopené, ale díky tomuhle filmu jsem pochopení možná o něco blíž. ()

18.01.2006

14.12.2005