Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

Han22

Výborná parodie, ale k dokonalosti pozdějších Žhavých výstřelů nebo Bláznivých střel jí chybělo trošku větší smršť gagů. EDIT 2024: Pestrá galerie bizarních postaviček ze kterých vede nafukovací autopilot Otto, gagy které jsem poznával z pozdějších parodií ústřední režijní trojice, maximum fyzického humoru (naprosto top je scéna uklidněte se :D). Jsou tu Leslie Nielsen a Lloyd Bridges, kteří si nacvičují pozdější role.. Retro filmové postupy z jiných filmů, citace filmů - kromě Letiště třeba Odtud až na věčnost nebo geniální Horečka sobotní noci. Kromě toho i pěkná retro-sentimentální love story se spoustou flashbacků a kupodivu pod tím vším solidní napínavý katastrofický film. A to vše stihli tvůrci nacpat do necelé hodiny a půl... klobouk dolů a napodruhé už jasných 5* a komedie roku 1980. ()

Tjaden

Stejně jako u Žhavých výstřelů se mi i tady více líbil druhý díl, ale i tak jsou některé gagy nezapomenutelné! ()

SjamK

Třeskutá zábava od začátku až do konce, a to se vsadím, že mi i tak hodně narážek uniká. Tohle asi chce vidět víckrát. "Captain, maybe we ought to turn on the searchlights now..." -- "No. That's just what they'll be expecting us to do!" ()

666Carnage

Už jsi někdy viděl chlapa v trenkách? Výborná parodie na bláznivou střelu a žhavé výstřely to nemá ale dobrý to je. 75% ()

Zagros

Jestliže jsem za krále žánru parodií označil Bláznivou střelu a Žhavé výstřely 2, tak Připoutejte se, prosím" je už jen běžná žánrovka, která se dvěma uvedeným nevyrovná. Paroduje jiné prostředí (katastrofické filmy), což se mu vzhledem k často opakujícím se schématům a klišé v těchto filmech daří docela dobře, ale už to není ta parádní zábava. Občas zvítězí trapnost nad vtipem. Pro mě je tento snímek jen průměrnou parodií, ke které se nepotřebuji vracet. ()

iXtr3m3

Skvelý predchodca Horúcich striel a Bláznivých striel, dokonca s predstaviteľmi z oboch sérii. Dnes je to už trošku viac zastarané ako obe spomínané nesmrteľné série, ale dá sa to pozrieť. ()

klukluka

Hlas ČSFD lidu říká 79%. Já tvrdím 30% a to jen proto, že to je starý jak Metuzalém a nechci tomu upírat kvality, o který to mohl připravit čas. Já je v tom nenacházím, těžce mě to nebaví. ()

KoRner

Nie je až taká švanda ako som si pamätal z detstva, ale výborné fóry sa nájdu aj tu. Škoda len málo využitého Bridgesa s Nielsenom. ()

Hopper

Osvedčená partia Zuckerovcov, Nielsena v jednej z ich najpodarenejších paródii, predtým než začali padať smerom ku dnu. Neskutočná sranda. ()

wosho

V porovnání další tvorbou jeho tvůrců je Připoutejte se, prosím! nejslabším jejich počinem v jejich tvorbě do roku 1995. ()

cab

Snim ci bdim, ale ja se zasmal tak nanejvis dvakrat a to je na parodii povazne malo. Asi jsem nemel k snidani vtipnou kasi jako vetsina pozitivne smyslejicich hodnotitelu. 35% ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí