Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

jakeer

Tento film je považovaný za kultovú paródiu, no ja tomu veľmi nerozumiem. Možno preto, že som nezažil to obdobie a filmy, ktoré sú tuto parodované. Napriek tomu mi to veľmi vtipné neprišlo. ()

Paity

Je to sice vlastně taková ptákovina, ale kdo viděl scénu, jak se tam Leslie Nielsen holí na záchodku, tak to musí milovat. Tohle je fakt nářez prošpikovaný parodií, černým humorem a satirou. Jekékoli další filmy tohoto ražení už byly jen nastavovaným pokusem. ()

showxman

Vtipů je zde požehnaně, naneštěstí ne všechny fungují, za to ty co ano rozhodně nezklamou. (Vrcholem je potom kůň v posteli.) Recese, černý humor, hyperbola i ironie to vše je zde, protože pobavit diváka bylo primárním cílem tvůrců, to je zřejmé na míle daleko. A výsledek? Povedlo se. ()

Kamiiik

Parodie mám ráda, ale tohle nebylo ani trochu vtipné. Nebyl tam moment, kdy bych se zasmála. Trapné hlášky, trapné scény, nic k zasmání, jedině tak autopilot. Takový Utopenec na útěku byl mnohem lepší a vtipnější. ()

F.W.Colqhoun

Oproti Střele nestárne Připoutejte se, prosím! nejdůstojněji. Gagy se nestřídají v takové kadenci, jak jsme si u tvůrců z pozdějších děl navykli a i jejich kvalita značně kolísá. Mezi vtipy založenými na doslovné inscenaci frází lze ale rýžovat perly, pro něž nevkusné nebo opravdu pitomé fóry nepředstavují precedens. Ohromuje zjevné úsilí, investované i do těch nejpitomějších fórů ["vousaté" letadlo Israel Airlines, "svítidla" na ranveji]. Na ústřední mnohoznačný smrťák hlavního pilota viděl jsi někdy nahého dospělého muže, směřovaný k devítiletému chlapci Vás nemůže nic připravit. Takové nezestárnou ani za dalších padesát let. Na rozdíl od poněkud nezáživného Hayese fascinuje prostříbrnělý triumvirát herců Nielsen / Bridges / Graves, z nichž zejména první jmenovaný naznačuje, že by mu ve filmu Zucker / Zucker / Abrahams bylo nejlépe samotnému. Vhodné k prosetí, ale ten občas se vkrádající pocit vrcholné trapnosti stojí zato. ()

farfalla

Tenhle film je taková superblbost! Není v něm jediná normální věta. Teď jsem ho znovu viděla po letech a ten příběh vůbec neokoral. Film, ze kterého si utahuje, 'Zero Hour!' (1957), zapadl prachem zapomnění, ale tenhle klenot pořád září. Také výběr herců proti jejich zaběhnutým typům se výborně strefil. Mojí oblíbenou postavou je Dr. Rumack. https://www.rottentomatoes.com/m/airplane/quotes/ ()

provitamin odpad!

Podobná kravina ako Horúce/Bláznivé strely, kde dobré ftípky sa dajú spočítať na prstoch jednej ruky strčenej do mixéra. Vidno, že ftípky sú tam doslova našróbované a vsunuté len preto, aby tam boli - proste silený humor. Kto by si bol myslel že je také ťažké spraviť dobrú paródiu. Alebo možno to čo bolo vtipné kedysi, nie je vtipné teraz. Vzhľadom na vysoké hodnotenie predpokladám že väčšina hodnotila len z nostalgie, resp. z matných spomienok že "asi sa mi to kedysi páčilo". ()

SpaceOdyseus

Tak po nekolika letech, kdy vidam ruzne isolovane gagy v gif forme ruzne po netu, jsem se odhodlal dat sanci celemu filmu. A neudelal jsem dobre. Nebylo to zabavne. Kulometne tempo gagu me zahltilo opravdu debilnima vtipkama, ze jsem si nemohl uzit ten jeden dobry ze sta trapnych. Docela jsem to protrpel. ()

Adramelech

Krásně bláznivá komedie se spoustou výborných vtípků, z nichž velká část by dnes už byla politicky nekorektní. Dobře jsem bavil. Také bylo fajn připomenout si časy, kdy svět byl ještě normální. ()

pjotr76

Bohužel je to pro již poněkud vyčpělé. A protože parodie je obvykle o hovně a staví pouze na gagu, který je vyčpělý....děkuji, již nemusím. ()

Arach.No

Klasika. Poprvé se mi to moc nelíbilo, ale s každým dalším shlédnutím se můj obdiv k ranné tvorbě ZAZ zvětšuje. ()

Haymar

"To snad nemyslíte vážně, čéče?!" "Myslím! A nemám žádné křeče."..... "Je to otrava, musíme se dostat co nejdřív do nemocnice!" "Co je to?" "Taková velká budova s pacienty, ale to teď není důležité."..... "Přeji Vám hodně štěstí, ať vám to vyjde!"... Airplane! odstartovalo éru všemožných parodií - povedených i (bohužel častěji) těch méně povedených. Přesto (nebo možná právě proto) sedí tento kousek i po téměř 30ti letech stále na pomyslném trůnu ve svém žánru. Obrovský kus práce zde však odvedli také čeští herci a jejich vynikající dabing! ()

unagi

Typická americka bláznivá komédia!!! USA sú "páni machri" v natočení bláznivej komédii, lebo je to asi jeden s najprimitívnejších filmových druhov. Aj keď musím povedať, že Airplane! je jeden s tých najlepších, pár krát som sa zasmial a to schuti. Takže nič nové a nič unikátne. Dávam najvyžšie možné hodnotenie. ()

Prochy38

Já si nemohu pomoct, ale když to přirovnám třeba stran L. Nielsena k Bláznivé střele, nebo stran L. Bridgese ke Žhavým výstřelům, je tento film úplně o ničem. Obrovské plus je, že zde, jak je dnes moderné, nenajdete ani náznak perverzních a fekálních "vtipů". Ale jinak opravdu slabota. Věřím, že je to jedna z prvotin co se parodií týče, ale film mě prostě vůbec neoslovil. J. Hagerty je sice moc hezká ženská, ale to film nezachrání. ()

Teabag

V momentech. kdy se ke slovu dostal Leslie Nielson, jsem se smíchy lámal v pase, ale jinak Airplane! trochu chybí tah na bránu. 7/10. ()

peetriss

Prvotina trojice ZAZ (Zucker-Abrahams-Zucker) a vysoce povedená, navíc má dětská filmová láska. Ono vůbec žánr bláznivé parodie je doménou především této trojice, nikomu jinému se nikdy nepovedla tak zábavná bláznivá taškařice jako jim. Připoutejte se, prosím! je skvělá parodie dloubající do katastrofických filmů, především do Letiště, viděl jsem ji již mnohokrát a pokaždé se znova a znova pobavím. Ono totiž ZAZ umí natočit bláznivě ujeté scény, ale i když to není na první pohled vidět, jejich díla nepostrádají i špetku inteligence, na rozdíl od jiných pozdějších parodických napodobovačů. Uznání zaslouží skvělý Lloyd Bridges. ()

Marrty3

Jedna z těch povedenějších parodiím co nám celá kinematografie může nabídnout. Výborné scénky během celé stopáže mě upřímně velmi bavily. Skvělé skeče a vtipné repliky. Výborné herecké výkony, pro mě hlavně Leslie Nielsen, který je jednou z nejúchvatnějších postav celé téhle doby a hlavně samotných parodií. Film si dělá srandu z nepříliš vtipné situace, ale ten vtip je takový, že naprosto odbourává realita a nechává vše důležité za sebou a jede na vlně plné humoru. Já se skvěle bavil, je tedy pravda, že se najde i pár lehce otřepaných a nudných scén, ale v poměru těm dobrým je to pouhý zlomek. Jerry Zucker, David Zucker & Jim Abrahams umí ! 75% ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí