Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

upas

"pacientka je ve vážném stavu a musí okamžitě do nemocnice." "co to je?" "taková budova s pacienty." ()

Ardo

Komédia,ktorú si musíte pozrieť aspoň 5x, aby ste si vššimli všetky vtipy. A zakaždým sa budete smiať ako keby ste to videli po prvýkrát: :) ()

Colour

Mám rada bláznivé komédie, ale toto bolo v mnohých ohľadoch až príliš. Prekážali mi krátke, často jednovetné vtipy, ktoré poriadne vtipné ani neboli, naviac boli okamžite prestrihávané ďalej. Vadili mi extrémne bláznovstvá typu vypuknutá panika v lietadle, kedy sa každý váľal po každom a pod. Naopak mnohé vtipy boli výborné: "Čo sa podávalo na večeru?" "Ryba alebo steak." "Fajn, ja som mal lasagne." Po zrátaní pre a proti mi vychádza, že vtipu bolo viac ako trápnych scén, no je to individuálne. Niekomu sa to môže zdať to najtrápnejšie, čo kedy videl. ()

Martin79

Skvělá parodie na různé, především pak, katastrofické snímky. Příjemné je též herecké obsazení, kterému, dovoluji si tvrdit vévodí duo Lloyd Bridges a Leslie Nielsen + hlavní hrdina nebo třeba Kareem Abdul-Jabbar. Naprostá klasika svého žánru. ()

Enterprise

Po skončení filmu jsem cítil určité zklamání podobně jako malé dítě, které je s maminkou v obchodě a věří, že se dočká alespoň toho lízátka a nakonec nic nedostane. Možná bylo chybou, že jsem se na tuto skoro nejstarší parodii podíval až po víc jak třiceti letech od jejího vzniku, po všech existujících bláznivých střelách a žhavých výstřelech, které nastavily určitou srovnávácí laťku (a že jí nastavily hodně vysoko). Bohužel vtipů na zasmání moc nebylo, hlavní hrdina bojující se svými válečnými traumaty nevýrazný. Snad jediné, co stalo za pozornost, byl automatický pilot a Kareem Abdul-Jabbar. ()

RajAthen

A tak to všechno začalo... první úspěšná crazy parodie uviděla světlo světa a spustila lavinu, jejíž kvalita se poslední dobou stále noří hlouběji a hlouběji. To ovšem neplatí o tomto prvním exempláři, kde se jedna absurdita vrší na druhou v závratném sledu. Leslie Nielsen si zde taktéž poprvé vyzkoušel svůj kamenný komediální výraz. a popravdě - je ten scénář TAK odlišný od vážně míněných katastrofických snímků? ()

Ceberus

Úplně první dílo tria ZAZ, které pak pokračovalo dalšími klenoty žánru parodie (druhá ZAZovina Přísně tajné, Abrahamsovy Žhavé výstřely, D.Zuckerovy Bláznivé střely). Pánové stanovili klasický postup zcela vážně pronášených vtipných replik a seriózních grimas v absurdních situacích. Leslie Nielsen byl také tehdy objeven pro komediální role. ()

BigBang

Podařená parodie přežila díla, která paroduje. Některé scény mají evidentně své vzory v katastrofických filmech, které však neznám. Skvělá je postava cudné skromné nad-ženy, která na sebe váže ty nejlepší scény (chlípný autopilot, hříšný tanec). ()

Inozuka

"Joyi máš rád filmy o gladiátorech?", film, kterým začala vražedná sérii parodií tria ZAZ. Zabijácké hlody, z nichž část člověk docení až když vidí předlohy ... ()

Psycho.R

Je mi hrozně líto, že dávám jen tři takové legendě, ale nejvíc mě nudili vzpomínkové odmlky, vidět to před dvaceti, pětadvaceti lety, asi odpadám smíchy, ale ona už parodie pomády mi nepřišla ani moc bláznivá, vzhledem k tomu, že samotná Pomáda je naschvál natočená s nadsázkou a jistou bláznivou stylizací. Na druhou věcí jako autopilot, Leslie Nielsen nebo třeba pilotovi otázky malému chlapci neměli chybu. Už jsi někdy viděl nahého muže pouze ve slipech? 😂 ()

Robbi

Jako pro hodně jiných tady jsem i já v Airplane! shlédl svou první parodii - a dodnes na ní nedám dopustit. Spousta menších špílců i hlavních fórů, do dokonalosti dotažené hlášky (viz ta o nemocnici), nezapomenutelná hláška hlavního hrdiny: "... a pak jsem začal mít potíže s pitím" (která bohužel v dalších překladech záhadně zmizela), ale především i to, že tohle není JENOM parodie na letecké filmy, ale trio ZAZ se trefilo i do nedotknutelné HOREČKY SOBOTNÍ NOCI. Proto se kdykoli a rád opět připoutám i bez prošení. A propos, ten pán v taxíku před letištěm ještě čeká? ()

kyLuke

Srovnatelné se všemi Bláznivými střelami,ale možná ještě více vtipné , ale vcelku pak asi horší .Nielsen zde sice nehraje hlavní roli,ale to nevadí,protože tu nehraje policistu,ale doktora.Navíc je to jiný žánr než Bláznivé střely.Připoutejte se,prosím je o letu ve kterém se udělá všem špatně.A ještě něco pro fanoušky katastrofických filmů.Toto je na katastrofické filmy parodie. ()

karlosss18

Skutečně nechápu jak tohle může být jeden z nejvtipnějších filmů podle Američanů.Asi se doba hodně změnila,těmhle vtipům se dneska nezasměji ani v mysli,natož na plný decibely.No...né že by to byl tragický film,dívat se na to dá,ovšem mé komediální gusto směřuje jiným směrem...35% P.S. : Pro důchodce velice vtipný film !! x-) ()

Shredder

David Zucker, clovek, ktory stal za Blaznivymi strelami a niektorymi Scary Movie a Abrahams, reziser Horucich striel. Keby sa Scary Movie natacalo pocas sedemdesiatych rokov, vyzeralo by presne takto. Jediny rozdiel je v tom, ze mnohi ho zatracuju do samotnych pekiel, zatial co Airplane patri najma v USA medzi najznamejsie a najospevovanejsie komedie. V com je teda rozdiel? Je humor v tomto filme odlisny, inteligentnejsi? Ak sa pozriem na viacere scenky (kludnenie pasazierky, hadzanie veci do hlavy, pilot mladi nabozenskych fanatikov etc.), tak vobec nemam taky dojem. Dovody by som hladal inde. Jeden z nich je naozaj prozaicky - generacny rozdiel. Humor je velmi subjektivna zalezistost aj medzi ludmi v rovnakom veku, avsak pri odlisnych generaciach sa rozdiely este zvacsuju, Druhy dovod je tiez zrejmy, respekt voci autoritam. Airplane je vseobecne podla kritikov dobry film a tento nazor je aj uznavany, podobne ako pri mnohych inych mainstreamovo uznavanych snimkoch si ludia nedovolia spochybnit tento usudok "vseobecnej pravdy", pretoze by sa citili menejcenny. Tym samozrejme nechcem tvrdit, ze kazdy kto hodnoti tento film pozitivne je pokrytec a nezabavil sa pri nom. Tvrdim len, ze toto je presne ten isty zachodovy humor, aky pozname aj v sucasnosti a jediny dovod, preco posobi kultivovanejsie je ten, ze bol natacany v inej dobe. ()

Shitonit

Už nikdy se nepřenesu přes Mačo Grande... Co k něčemu takovýmu dodat.. Pamatuju si to jako novinku u který jsme s kámošema srali smíchy, a po hodně hodně až divně hodně letech si to kdykoli střihnu znova a vím... že u toho... budu... hádejte... no přece srát hranatý koule plný medově sametovejch skřítků :-) tomu myslím moc nerozumím, ale připadá mi to teď výstižný. Větší prdel se dá těžko pohledávat. Ftip lítá za ftipem, a nekonečně dokonalý scény se nedaj, Nedaj překonat. Ne že by ve svým žánru něco jedinečnýho. Připoutejte se je žánr sám pro sebe, těžko srovnatelnej s čímkoli, není to snad ani parodie jako taková, to je kulturální výdobytek tehdejší komediálně uvolněný doby, kterej se jak hercema tak i tematicky promlžil do nádherně decentního lehce stravitelnýho nekonečnýho labůža. ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí