Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

peetrejr

Film svoj účel splnil. Ale iba polovične. Znamená to že pobavil ale tiež tak polovične. Niektoré scény sa mi nezdali  vtipné alebo až príliš trápne. Príbeh taktiež zaujal ale iba polovične. Celý film je taký polovičný. Očakával viac a dostal som polovicu svojho očakávania. Preto musím dať také polovičné hodnotenie. ()

warrenur

I po 42och rokoch od natocenia mi tato parodia, starsia ako ja, prisla naozaj vtipna. Par hercov i z neskorsich "striel" potesilo. Kvantum zabavnych gagov a sceniek, ktore sa diali i mimo hlavny zaber kamery, bol fun vyhladavat a bolo ich tam ozaj vela. Pobavil aj, v sucasnosti uz "hrubo nekorektny", humor....Air Israel, ci gay-dispecer napriklad. :D Odporucam. 70% Slabsie stvorhviezdie. ()

derek007

Název filmu nás jasně k něčemu vyzývá. Já se připoutal a od té doby nedám na Zuckerovi parodie dopustit. Toto je matka všech parodií. ()

bery71

Jedna z nejpovedějších crazy-komedií jakou jsem viděl. Kult který se okolo tohoto díla motá jsem sice nezaznamenal, ale bavil jsem se královsky. Kvalit Monty Pythonů to sice nedosahuje, ale kéž by se i v dnešní době točili takové parodie. Já jsem se nejvíc smál ústřední ´´romantické´´ dvojici. ()

Wolvie

Nejlepší parodie EVER! Kam se hrabe Bláznivá střela,tady dokázal Zucker ve spolupráci s Abrahamsem a Leslie Nielsenem stvořit dokonalou komediální smršť,které ani na moment nedochází dech a je vtipná od začátku do konce.Parodie jako žánr mi nic moc neříká,ale Připoutejte se,prosím! je vážně geniální záležitost. ()

Mahoney.

Hovorte si čo chcete ale toto je jednoducho najlepšia paródia všetkých čias. Robert Hays, Leslie Nielsen a Lloyd Bridges 4ever. Hlášky z tohoto filmu žerem ja aj moja rodina. :) ()

Hapretor

Na dnešní poměry už dosti trapné, ale pořád lepší než ty fekální a naprosto stupidní "komedie", které začínají být, bohužel, americkým "trendem". Pár dobrých fórů si tady najde každý. Ale i zde platí všeho s mírou. ()

GOREGASM

Úvod parodující Čelisti navnadí, ale zbytek až taková řacha není. Trojka Zucker, Abrahams, Zucker se zatím jen zahřívala před svým komediálním milníkem, tedy trilogií Bláznivé střely. Úroveň vtipů má nevyrovnanou kvalitu, ale zase se cení, že se snaží vměstnat nějaký fórek téměř všude, kam to jen jde. Je pravda, že Airplane! je ten typ komedie, které léta hodně ubraly na údernosti, především protože se v následujících letech objevily žánrově vytříbenější kousky. Ale nevadí, jako dědeček parodií funguje pořád dobře, přestože mladou generaci už asi neosloví. 70% ()

helloween93

Bratři Zuckerové začínali s žánrem parodií, spousta narážek na tehdejší problémy, vzpomínková Stayin Alive scéna, nafukovací autopilot, perv pilot a malej kluk a Leslie Nielsen jako jediný doktor v letadle. Hodně vtipů zestárlo a působí spíš trapně, ale všechny scény v pilotní kabině stojí za to. Hlavně ten úchylnej pilot a malej kluk - “Joye, have you ever been in Turkish prison?” 4* ()

domirovec

Můj osobní zážitek z Airplane! byl upřímně velmi zajímavý. Stalo se tam toho vážně dost. Zážitek to byl velmi dobrý, film tedy doporučuji všem co rádi létají letadlem, protože tohle je asi typický let, typickým letadlem s typickými spolu-pasažéry. 5/5 ()

Denny

K celkovému pochopení výborných gagů a různých narážek na jiné filmy je třeba tyto filmy vidět, jinak je divák ochuzen. Výborná parodie na katastrofické filmy! ()

Raaavenek

Včera jsem tenhle film viděl po čtvrté, asi jako pokaždé, kdy zapomenu na to, jak jsem se u toho kdysi nudil... za celou dobu jsem se zasmál asi dvakrát, většina vtipů se spíš trapná než vtipná... ()

Besyn

Když se to objevilo poprvé,byla to bomba.Dnes už je to přece trochu ohraná a vyčpělá parodie,která už zdaleka nepobaví tolik jako dříve. ()

mutace

Dle mého názoru nejpovedenější crazy komedie. Co jí ale silně degraduje, je nový dabing, který absorbuje 50% humoru. Například ve scéně, kdy si hlavní hrdina vychrstne sklenku whiskey do oka a prohlásí "mám problém s pitím", v novém dabingu řekne "mám problém s alkoholem", skoro to samé, ale vtip je v řiti. Nebo Lloyd Bridges, který neustále prohlašuje "Blbej den, na to, přestat ...(např. šňupat)" a v nové verzi o mnoho méně řízné "A to jsem dneska chtěl přestat s ...(např. kokainem)". Závěrem: v původním dabingu, který dnes již sotva uslyšíme, je to perfektní parodie, s novým sotva průměr. ()

mi-ib

"Joey, byl jsi někdy v tureckém vězení?" Tovéhle filmy už dnes nevznikají. Prostě už je jiná doba. Ty laciné visuální triky. Jenže o ty vůbec nejde! Jde o pro mě již kultovní a zlidovělé gegy a hlášky, které se v tomto filmu střídají jeden za druhým. Nevím jestli se zasměje opravdu každý, ale já jsem s tímhle filmem rostl a pokaždé jsem v něm našel něco nového a to mě rozesmálo. I dnes kdy ho už znám skoro nazpamněť mě rozesměje a vždy se na něj rád podívám. ()

Karasman

Musim uznat, ze obcas tam byl super vtipek, ale jinak vicemene prumer. Na Blaznive strely nebo Zhave vystrely to nema ani zdaleka. ()

kamil0606

Fantastická bláznivá komédia ktorou sa trio Zucker - Abrahams - Zucker zaradilo medzi režisérsku elitu čo sa týka paródii a bláznivých komédii . Síce tento film začínal trochu opatrne ohladne humoru ale neskôr naberal prudko výšku ako vo vtipnosti tak i v dejovej línii . Geniálne zábavné scény , božské hlášky a ešte o omnoho viac. Brilantný humor ktorý je v tomto filme na každom kroku len znásobujú skvelé herecké výkony ( Lloyd Bridges sa stal týmto filmom elitným komikom !!!) , výborná hudba(!!!) a skvelá réžia . Letieť týmto lietadlom bola neskutočná 5 hviezdičková zábava ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí