Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

ClintEastwood

Vynikající rozcvička tvůrčího tria Zucker-Abrahams-Zucker, před legendární Bláznivou střelou. Už úvod, kdy ocas letadla brázdí mraky, za Williamsova slavného hudebního motivu z Čelistí, dává tušit, že diváky čeká nevšední zážitek. Mám druh humoru, který tihle ztřeštění tvůrci praktikují - opravdu rád. Po letech jsem si snímek pustil a opět jsem se dobře bavil. Stará dobrá klasika, kde mě vždy nejvíce potěší šedovlasé herecké duo Lloyd Bridges-Leslie Nielsen. ()

Rex Mundi

Na svoju dobu vynikajúca paródia, ktorá je skvelá aj dnes, pretože nestráca na aktuálnosti - zdá sa totiž, že predbehla svoju dobu parodovaním filmových klišé, ktoré sa používali aj po jej vzniku. Iste, vzhľadom na tempo, na ktoré je zvyknutý súčasný divák, má Airplane! svoje hluché miesta. Ale určite položila základy absurdnej situačnej i konverzačnej komiky a asi by bez nej neboli vznikli také perly medzi paródiami ako Hot Shots! alebo niektoré Nielsenovky...alebo by neboli také dobré :-) ()

kulyk

Byl první, byl jako zjevení, JE stále nejlepší. Cukr s Cukrem und Ebremsem v zádi pokračovali v pokusech o hóp přes tuto vysokou laťku, ale ani oni, natož pak jiní, entuziasmus počátku nepřekonali. Lovískuji to jako donchuánek rybinu. ()

MMR

ZAZ! Co zas? No ZAZ! A co zas? No přece ZAZ! Jo ZAZ, tak to řeknu hned! Prostě trio ZAZ, to jsou bohové, nad kterými bychom se měli sklánět. Naprosto dokonalá parodie. Doktor Leslie Nielsen, autopilot a plno dalších světlých stránek tento snímek vlastní. Určitě lepší než druhý díl, je to jízda od začátku až do konce. ()

2Pac

Celkom slusnu davku humoru ponuka tato, dnes uz takmer stvrtstorocna komedia.Trosku straca na atraktivite kvoli odkazom na starsie filmy, ktore mladsia generacia, len tazko pozna. ()

Wacoslav1

Takhle mi bylo naposledy zle když jsem se dívala na film s Ronaldem Reaganem! Wow tak tohle je totálně boží a řekl bych, že ve svý době naprosto nadčasová parodie. Divím se, že až po tak ani nevím jak moc dlouhý době jsem si tenhle film zopakoval a prochlámal jsem se prakticky od začátku až do konce i když chápu, že některým lidem tenhle styl humoru nesedne a některý ty narážky prostě nepochopí, protože tohle není jenom parodie na Letiště, ale prakticky na všechny filmy s tématikou letadlo v ohrožení co do tý doby vznikly. No a já mám tu fantastickou výhodu, že většinu z nich jsem viděl. Ta nadčasovost pak spočívá hlavně v tom, že v určitých situacích na vás tvůrci vyrukují s takovými fóry jaký by jste v tu danou chvíli fakt nečekali a je to tak absurdní místy opravdu hodně černý humor, že se tomu prostě nejde nesmát. Každopádně jeden z praotců žánru filmová parodie. Plný počet sice nakonec těsně nedám, ale sakra dobře jsem se naladil na další filmy v tomhle žánru který si ještě chystám zopakovat a doplnit svými komenty.90% ()

Mahalik

"To je poručík Hurwit, těžký otřes po výbuchu, myslí si, že je Ethel Mermanová. --Zas budeš hvězda, budeš skvělá, celej svět ti bude ležet u nohou a plesat........" Kdo neviděl, nepochopí :)) ()

Xmilden

Fórky typu: "Všechna světla na přistávací plochu" nebo Air Izrael asi nikdy nezevšední:) A navíc...Děti ať jdou spát v 9, pes ať je nažranej, dvůr pokropenej, branka zamčená a všechno pořádně vypni. 80% ()

kinej

Legenda žánru parodie. Zuckerové ve všech aspektech trumfli Mela Brookse a posunuli parodii na vyšší level. Je to velmi vtipné a skvěle řemeslně udělané. ()

nunka

Lacné vtípky a plytký scenár, no dalo sa na pozerať, našťastie bola hladina blbosti a zábavnosti vyvážená. ()

juta

Co tak o této parodii napsat? Možná jen to, že se tu najde dost příjemných vtípků, některé jsou na dnešní dobu ohrané, ale dříve to bylo určitě o něco svěžejší. Nevím jestli to bylo v plánu, ale já bych přidal ještě víc bláznivých situací, protože místama se film malinko táhl, ale i tak se čas od času na tuhle parodii rád podívám. ()

Fiftis

Tento film mi dlho unikal, nenatrafil som naň nikdy v televízií i keď viem, že pár krát ho dávali. Celkom som sa naň tešil, už len za to, že Lloyd Bridges a Leslie Nielsen boli jedni z najlepších komikov. Film som ale práve dopozeral a musím konštatovať priam obrovské sklamanie. Za vinu dávam asi fakt, že film je zo začiatku 80.tych rokov a vtedy ešte veľmi dobré komédie neboli. Prišlo mi to veľmi nasilu a humor ten taký, ako keby ste sa teraz snažili smiať na nemých filmoch. Pre ľudí tej doby to bolo určite super, lebo ešte nepoznali humor súčastnosti. Jediný dobrý vtip bol s Izraelským lietadlom. Inak ma film skoro ničím nerozosmial. Dávam hviezdičku za vždy dobrého Lloyda Bridgesa. ()

lamps

Klasika, která sice nedosahuje kvalit nejlepších děl slavné režisérké trojice, ale inteligentním a všudypřítomným humorem a nezapomenutelnými herci se stále řadí mezi naprostou komediální špičku. ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí