James Leeds (William Hurt) přijíždí učit na venkovskou školu pro sluchově postižené. Jeho dobře míněná představa, že by se studenti měli učit mluvit, naráží u krásné a inteligentní Sáry, která zůstává na škole i v dospělosti a odmítá se jeho metodám podřídit. James ji chce rozmluvit a vytrhnout z její uzavřenosti, ale když se do ní zamiluje, musí se i on naučit, že pokud někoho milujeme, nemůžeme jej ovládat. Marlee Matlinová získala za roli Sáry ve svých jednadvaceti letech Oscara za hlavní ženskou roli a stala se tak nejmladší držitelkou ocenění v této kategorii. (Cinemax)

Juto

Áno, toto je ľúbostný príbeh o dvoch neobvykle atraktívnych ľuďoch, ale jeho sila pochádza zo schopnosti Hurta a Matlina čoraz viac sprostredkovať zraniteľnosť a autenticitu, keď bojujú o to, aby sa navzájom stali skutočnými. Najmä Marlee je pozoruhodná svojou výraznosťou. 8/10 ()

laik_60

na môj vkus troška viac sladké, a aj troška dlhé, herečka si to ale užila, a asi naozaj jej najlepsi vykon v kariere. Zaujimalo by ma ako takyto film by hodnotil skutocen nepocujci divak. bez tych zvukovych efektov ... a hudobneho podmazu .... ()

majo25

Stret dvoch svetov - normálneho a toho hluchonemého, či skôr nepočujúceho. Priblížiť sa k normálnemu svetu je rovnako obtiažne ako priblížiť sa k tomu svetu druhému. Nehovorím, že najlepšie, ale zapamätaniahodné herecké výkony a zaujímavé skryté posolstvo prerážajú z tohoto snímku. I keď je to na môj vkus až príliš romantické a všadeprenikajúce sexom a nie práve vieryhodným celkovým prevedením. ()

otík

Drama o slepé dívce a jejím učiteli, kteří se do sebe zamilují a prožívají různá trápení i radosti. Výborné drama o vzájemném vztahu dvou zcela rozdílných lidí. ()

LeoH

Vkusná romanťárna využívající motiv hluchoty hlavně k svému vlastnímu ozvláštnění (naštěstí ne k levnému dojení emocí), tu a tam i jako odrazový můstek k zpodobnění všelikých mezilidských propastí, blízkostí, pout a unikání. ***1/2 (na vážkách se čtvrtou, jak mi do druhého dne v hlavě zůstal hlubší a příjemnější otisk, než se původně zdálo.) ()

rockwoman

"Pokud mě nenecháš být sama sebou jak to děláš, nikdy nevkročíš do mého ticha, nepoznáš mě a já nepoznám tebe." ..... Marlee Matlin tomu vdechla křehkost a William Hurt hereckou vyzrálost. ...."Myslíš si, že najdeme skvělé místo kde se sejdeme? Ale ani v tichu, ani ve zvuku?" ()

Pavlínka9

Ta holka byla tak neskutečně protivná a tvrdohlavá....Já popravdě nevím, jak bych si s tím poradila. William Hurt a jeho postava byl neoblomný, ale být jím, tak bych asi nezvládla do ní pořád nehustit to, ať začne mluvit...Asi bych to prostě chtěla, ať to zkusí...Prostředí neobvyklého učení - skupinka žáků, která se snaží a dívka, která žije jinak...Nedokážeme si to představit, pokud to "ticho" neprožijeme....Film mi přišel komerční, ale zároveň ne...Mám z toho dost rozporuplné pocity a nevím definitivně, co si o tom myslet...Zní to možná až moc "dospěle", ale asi do něj potřebuji dospět... ()

bobby_jean

Sľubný a svižný začiatok ma celkom vtiahol do deja, no potom sa to zvrtáva na obyčajnú romancu s neobyčajne protivnou ženskou. Herecký výkon samozrejme bez pochýb výborný. Ale tá postava je skutočne niečo strašné. Osoba plná sebaľútosti, ktorú napriek hendikepu konečne niekto chápe, správa sa k nej ako pán, ale aj tak  musí okolo seba vyvolávať drámu a hrať to na ublíženú. Že sa jej vôbec chodil doprosovať. Ech ()

mandlova

Nezapomenutelné scény v bazéně, za úplného ticha - jejího světa, na taneční zábavě, kdy se ona položí do tance se zavřenýma očima a pokračuje bez hudby...a jak ji učí vnímat hudbu hmatem... Nádherný film, dojemné podání netradičního vztahu. ()

klima777

Ve své době znamenal Children of a Lesser God téměř zjevení: Šlo totiž (a stále jde) o jeden z mála filmů o handicapovaných lidech, který nepůsobí trapně. Originální název pak člověka přinutí přemýšlet, zda nejsme všichni jenom boží zmetky. ()

Autogram

Začiatok filmu sľuboval zaujímavý príbeh o nadanom netradičnom učiteľovi, ktorý miluje svoju prácu s hluchonemými deťmi. Nechýbal ani vtip, dobré detské výkony, spád deja. V druhej polovici sa to zvrtlo do lovestory, kde obe strany hľadajú svoje miesto a pochopenie druhého, a vôbec do príbehu, aký druh neznášam. Samozrejme (z môjho mužského pohľadu) žena poriadne nevie, čo chce, a romantická zápletka je na svete. Už to len šťastne rozuzliť a na konci je zvonec... –––– Viete prečo sa treba naučiť rozprávať? – Aby sme mohli baliť počujúce dievčatá. ()

Pecival

Velmi hezké. William Hurt v, po pavoučí ženě, další skvělé roli a opět zahráno s bravurou. Co se týče Marlee Matlin, toho oskara rozhodně nedostala za svoje postižení, její emoční mimika naprosto úžasná (a musím říci, že se na ni nedívalo vůbec zle). Celkově příjemný, zajímavý film. ()

jefff

Hezky natočený film o neslyšících, který má pěkný příběh i vývoj děje. Škodí mu snad jen velmi unylé tempo, díky kterému je obtížné držet pozornost po celou dobu. Ale jinak pěkný filmek. ()

Pethack

Mohly to snad být i 3* za herectví, ale to bych se nesměl dozvědět, že Marlee Matlin má ke stvárnění hluchoněmé jaksi přirozené dispozice... Chjo, taky máte tak strašně rádi filmy, kde je nade vše jasné, že po počáteční zamilovanosti a idylce přijde roztržka, rozchod, nějaký ten čas zoufalého osamění a nakonec šťastného znovuspojení? Kde vůbec nic nepřekvapí? Filmy, které se zpočátku tváří jako Dead poets society a přitom tohle téma bez jakéhokoliv využití opustí? ()

vitekpe

Diky tomuhle moc podarenemu filmu byla Marlee Matlin moje prvni filmova platonicka laska... Oscar naprosto zaslouzeny a kdo nevidel, mel by to co nejdriv napravit... 4+ ()

klúčik

Dojímavý príbeh hluchonemej študentky je pekný film. Už som videl veľa filmov z učiteľského prostredia, ale tento patrí k tým lepším.Výkon hluchej M.Matlin bol famózny. Dávam 80%. ()

Han22

Jeden z těch slavných filmů, od kterých člověk čeká těžké a nestravitelné umění a proto se mu povědomě vyhýbá. Ale nic takového se zde nekoná. Sledujeme prostý příběh učitele (William Hurt) který přichází učit hluchoněmé děti na odhlehlé místo a přitom se zamiluje do hluchoněmé uklízečky (Marlee Mattinová). Výuka je přitom čistě komediální (Hurt učí žáky mluvit pomocí nadávek, na diskotékových peckách nebo klidně na hlavě) a samotný vztah je jedna z nejkrásnějších romancí, jakou jsem ve filmu viděl, se všemi vztestupy i pády takového normálního vztahu. Mattinová je naprosto přirozený talent, která jen pomocí znakové řeči a výrazů dokáže vyjádřit neuvěřitelnou škálu emocí a Oskara má naprosto zaslouženýho, ale podle mě by si ho zasloužil neméně i Hurt, který nejenže hovoří znakovou řečí, ale ještě u toho stíhá mluvit a překládat co řekne Mattinová, aniž by to vyznívalo jakkoliv nepřirozeně a k tomu všemu jen tak mimochodem podává fantastický herecký výkon. Moc krásný film. ()

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt