James Leeds (William Hurt) přijíždí učit na venkovskou školu pro sluchově postižené. Jeho dobře míněná představa, že by se studenti měli učit mluvit, naráží u krásné a inteligentní Sáry, která zůstává na škole i v dospělosti a odmítá se jeho metodám podřídit. James ji chce rozmluvit a vytrhnout z její uzavřenosti, ale když se do ní zamiluje, musí se i on naučit, že pokud někoho milujeme, nemůžeme jej ovládat. Marlee Matlinová získala za roli Sáry ve svých jednadvaceti letech Oscara za hlavní ženskou roli a stala se tak nejmladší držitelkou ocenění v této kategorii. (Cinemax)

Black.Swan

Veľmi pekný film, páčilo sa mi, že sa z neho nespravil zbytočný "doják", ale v mnohých chvíľach vedel aj dobre rozosmiať. Výborné. ()

Bogrant

Posunková reč ešte nikdy nebola tak zaujímavá. Bohom zabudnutý film s nezvyčajným príbehom v nezvyčajnom prostredí, ktorý nepotrebuje rozsiahle slová, aby vyjadril svoju krásu, cit a postupné porozumenie. Výborný "nehraný" oscarový výkon Marlee Matlinovej, ktorej náramne sekunduje William Hurt. Pekne sa na to pozerá, je to dojemné, hravé a má to srdce. Navyše posledný rečový znak ani nebolo potrebné prekladať, pochopí ho azda každý. ()

JARDAHONDA

Neobvyklý film z netradičního prostředí, který vypráví dojemný příběh o bariérách, u kterého nechybí emoce a skvěle zahrané výkony si vysloužil Oscara pro nejlepší herečku v hlavní roli, Matlee Martlin a další 4 nominace včetně nejlepšího filmu, u mě boduje 85 % ()

jossC

Jasných 100%...Tady není co řešit.Marlee je naprosto dechberoucí+krásný příběh.Romantika není můj šálek čaje,ale tady je to to nejvíc co může film komukoliv dát...Stokrát viděno a stokrát ještě uvidím a vždycky si to užiju....:-)) ()

StaryMech

Dvě jsou víc než jedna. Tři jsou víc než dvě, atakdále. Taková je matematika, podle níž Randa Haines užívá klišé v dramaturgii svých "Dětí menšího Boha" (v češtině malinko zevšedněných na "Bohem zapomenuté děti"), křížence dramatu a romantické komedie, jenž neuráží, ale předstírá, že má větší hloubku, než do jaké je ochoten sestoupit. Marlee Matlin to náramně sluší a hraje přesvědčivě - koneckonců je sama hluchoněmá. Na Johna Hurta se lze vždy spolehnout. Kanada na podzim a Bachovy smyčce ještě přidají na divácké přitažlivosti. Jenomže režisérku, její scénáristy i herce zajímá publikum zřejmě víc než svět neslyšících, a tak není divu, že si často pletou realismus s plánovitým dojímáním. Náročnější zájemci o tematiku dají bezpochyby přednost syrovějšímu soustu, třeba dokumentu "Krajina ticha a temnoty" Wernera Herzoga - ten je zaručeně sugar free. (Nemýlím-li se, zhruba totéž stručněji, to jest lépe, říká WAMPILENKA.) ()

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt