James Leeds (William Hurt) přijíždí učit na venkovskou školu pro sluchově postižené. Jeho dobře míněná představa, že by se studenti měli učit mluvit, naráží u krásné a inteligentní Sáry, která zůstává na škole i v dospělosti a odmítá se jeho metodám podřídit. James ji chce rozmluvit a vytrhnout z její uzavřenosti, ale když se do ní zamiluje, musí se i on naučit, že pokud někoho milujeme, nemůžeme jej ovládat. Marlee Matlinová získala za roli Sáry ve svých jednadvaceti letech Oscara za hlavní ženskou roli a stala se tak nejmladší držitelkou ocenění v této kategorii. (Cinemax)

hazdrova

Pokiaľ sa snažili donútiť ma byť roztopená z toho, že je to film o hluchonemých - tudy cesta nevede. Nenašla som tam príbeh, s ktorým by som sa mohla stotožniť, resp. som nepochopila, čo na tomto filme všetci vidia. 3* ()

Asdas

Pekná netradične uchopená romantika stavajúca na dvoch hlavných predstaviteľoch s veľkým problémom a to ,že po celú minutáž film nestrhne len náznakovo sa o to snaží a to je pre mňa málo. ()

pestak

Jeden z nejkrásnějších filmů, klasickým způsobem klade důraz na význam tolerance a porozumění v lidských vztazích. Nedefinuje tělesný handicap jako cosi, co by mělo vyvolávat soucit, naopak představuje své hrdiny jako plnohodnotné lidi, jejichž postižení je jen jedním ze znaků jejich osobnosti. Pro hluchoněmou Marlee Matlinovou byla role Sarah filmovým debutem a získala za ni oskara. ()

Coliseum

Komunikuj tichem, žij v tichu, buď tichem. Znepokojivá, takřka neslyšitelná a jen jemně rozezvučená struna napětí mezi absolutním tichem a naprostým zvukem. V téměř poetické symbióze. Když zvuk ztratí na naléhavosti a hlas na důležitosti. Díky. ()

Pete

Celkem obyčejná, velmi civilní, a režijně ne úplně zvládnutá love story krásné hluché dívky a jejího logopeda. Ti dva kromě jejího hendikepu, hrdosti a tvrdohlavosti nepřekonávají žádné překážky, nikdo jejich lásce nebrání, a proto jde dost zdlouhavě jen o to, kdy on konečně pochopí její ticho, a naučí jí slyšet hudbu srdce. ()

Squib

Tento snímek je bezpochyby kvalitní a skvělý a kdovíco ještě, jenomže já ho mám zdiskreditovaný nekritickým zbožňováním své matky a navíc nemám ráda Willama Hurta, protože vůbec neotvírá pusu, když mluví, což ještě v kombinaci s českým dabérem, který mluví jaksepatří,vypadá místy fakt divně. Vždyť je to herec proboha.Copak neumí mluvit? ()

Jenda1

Silný film, zobrazuje prostředí ve škole pro neslyšící a rád bych věřil, že je to příběh realistický. Samozřejmě nejpřesvědčivější je ve filmu skutečně neslyšící M. Matlin (mimochodem mám pocit že se včera objevila na obrazovce v seriálu "zoufalé manželky"). Film mě nejvíc zaujal poodhalením problémů a jejich řešení, tak jak je vidí a prožívají neslyšící. ()

m.xFuck

Průměrný romanťák se všema klišéma, které správný romanták musí mít. Hlavní holka v pohodě, docela kočka, akorát si říkám jestli si oskara za hluchoněmou zaslouží hluchoněmá. ()

r007

Nádherný příběh s vynikajícími výkony obou hlavních představitelů. Málokterý film vám tak zaleze pod kůži jako tento. Tolik emocionálních scén, tolik lásky a nenávisti...opravdu výjímečný film. Pro mě jednoznačně nejlepší scéna v nočním bazénu. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

CID7

Nádherný film o poznávání života neslyšících. Když sem viděl tento film poprvé tak mě úplně uchvátil. 93% ()

Tanulin

Tento film považuju za "perlu".Pamatuji, že mě zaujal už jako -náctiletou a i dnes na mě dýchá stejnou dávkou preciznosti a skutečnosti.Neuvěřitelné výkony hlavních rolí, tak skutečné, že jim věřím i ticho.Vtáhnou vás do děje a přinutí vás ho poslouchat.Přinutí vás pobrukovat si tu hloupou písničku a sáhnout si na reprobedny... Vždycky se k němu ráda vracím a vracet budu. ()

R.E.M.

Pozoruhodné téma velmi dobře zpracované. Skvělá Marleen Matlin. Film, na který divák ani po letech nezapomene. ()

pazzini

Neviem, akosi na mňa tento film nezafungoval... Prostredie zvláštne, hlavní herci nudní a celý tento film úplne jednotvárny. Avšak je to len môj subjektíny názor - 30%. ()

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt