Animovaná komedie Lilo a Stitch je příběh malé dívky, která se setká s nejvíce hledaným mimozemšťanem v celé galaxii. Lilo je roztomilá dívka z Havaje, která adoptuje maličkého ošklivého pejska, kterého pojmenuje Stitch. Stitch by byl dokonalý domácí mazlíček, kdyby ovšem ve skutečnosti nebyl genetický experiment, který utekl z cizí planety a neztroskotal na Zemi. Svou láskou, vírou a neochvějnou vírou v "ohana" (havajské pojetí rodiny) pomůže Lilo Stitchovi otevřít srdce a dá mu něco, co mu nebylo dáno - schopnost mít starost o druhé. (oficiální text distributora)

Hromino

Ne ne ne, tak takovouhle Disneyovku - rádobypokémonku opravdu nemusím. Hloupoučké, prosťoučké, odpuzující - jsem rád, že jsem na něčem takovéhle nebyl v kině. Byly by to jen promrhané peníze. ()

Trajektt

Stitch je moc roztomilý mončičák, který je tak trochu vzteklý a občas mírně agresivní. Pochází z mimozemské galaxie, kde byl uměle vyvinut jako smrtící zabiják. V této galaxii ho nemají rádi a proto se ho snaží zlikvidovat, ale to se jim nepovede, jelikož se mu podaří uprchnout na naší milovanou planetu na jedno z nejromantičtějších míst naší země, na ostrov Havaj, kde se snaží splynout s okolím a schovat se před svými pronásledovateli. Dostane se do psího útulku, kde si ho adoptuje malá holčička Lilo. která nemá všech pět pohromadě, když si myslí, že je to roztomilý malý pejsek. Lilo je osamělá a nikdo si s ní nechce hrát, proto si svého nového přítele snaží převychovat k obrazu svému. A tím začíná dobrodružství plné zábavy, humoru, mimozemských naháněček ve kterém je mnoho výstižné filmové hudby, zejména songy krále Rock"n"rollu božského Elvise. A jak už to tak bývá, tak se ze zlého raťafáka postupně stává hodný mílius, kterého musí mít každý rád. Nějak jsem tento snímek nezaregistroval, když byl promítán v našich kinech a tím větší to pro mě je překvapení, že tato dojemná pohádka ve které je všechno, tak jak má být a je kvalitní, co se týče scénáře i animace, včetně zábavných dialogů a tím pádem předčí mnohé její následovatelé z tvorby animovaného studia Walta Disneyho , které nebyli zdaleka tak kvalitní jako tento kousek. Naši hrdinové nezpívají, jak jsme zvyklí u jiných Disneyho snímků a to má pro mě velký plus, protože ten děj plyne jako voda a než se nadějete, tak je konec. Je to snímek zaručeně pro ty nejmenší diváky, ale i dospělí jedinci si v něm najdou něco, co je bude bavit. Za příjemné pobavení a uspokojivý konec dávám této pohádce zasloužených 80%. ()

nash.

Asi to nebude film, který by měl šanci stát se srdeční záležitostí s nadějí na pravidelně opakované reprízy, přesto velmi vtipná, velmi milá a přitom velmi svižná zábava s řadou drobných překvapení a vtípků. Lilo má do typicky disneyovsky sladké holčičky stejně daleko jako Stitch do typicky disneyovského zvířátka a jim i filmu to jen prospělo. ()

Pedestrian

Původně jsem tu měl 3, ale dokonale se mi hodnocení přes večer rozleželo a rozložilo. Rodinné hodnoty útočí na diváka z každého záběru, nepříjemně se tu tlačí na pilu a druhá polovina včetně samotného finále je atrakce klišé. Potenciál zmařen. Kdyby Stitch zůstal tím protivným, zlým a škodolibým zmetkem z vesmíru (skvělá scéna se San Franciscem v dětském pokojíčku), byl bych mnohem spokojenější. P.S.: krásný výběr písniček ()

rikitiki

Bavily mě jen dvě vedlejší postavičky mimozemšťanů - lovců. V hlavní dějové ose zůstal trestuhodně nevyužitý motiv osiřelé vzteklé dívenky, která zjistí, co je to odpovědnost, až když se sama začne o někoho starat. / Moje recenze č. 3 800/ ()

veru_needy

Lilo je čiperná, baculatá holčička, která žije se svou starší sestrou na Havaji. Ve volném čase plave v oceánu, krmí ryby nebo fotografuje turisty na pláži. Také však trpí pocitem osamělosti a tak ji jednoho dne sestra zavede do zvířecího útulku, aby si vybrala psa. Lilo svého nového zvířecího kamaráda pojmenuje Stitch a snaží se ho naučit správnému chování. Jenže neví, že Stitch rozhodně není pes. Než konečně zjistí, co vlastně Stitch je, zažijí spolu mnoho neobvyklých dobrodružství. Lilo & Stitch je bez pochyb jeden z nejlepších animovaných filmů, který Disney za posledních několik let vydal a zároveň jeden z těch, který si do dnes zachoval ohromnou originalitu a nápadivost. Tento animák má náplň, místama je dojemný, do toho je krásně nakreslený a nadabovaný (hlavně teda Stitch, ten je úžasný). Nejde jen o pouhý 'zasmějme se' snímek, setkáváme se zde s i problémy reálného života, kdy se zároveň do toho všeho vmíchává science-fiction, které je tak akorat pro děti a hlavně i dospělí si v tom dokáží něco najít. Je to milé, okouzlující a ztřeštěné. Co ale dělá tento animák výborným, je jeho jak už jsem zmiňovala originalita; unikátní mix Elvise, mimozemských nestvůr a Havaje. Člověk by si řekl, že tyto faktory dohromady nepůjdou, ale naopak spolu fungují dokonale. Tento animák je pro mě rozhodně jeden z nejmilovanějších. Je zde vše, co moje vnitřní dítě potřebovalo a stále potřebuje. - "This is my family. I found it all on my own. It's little, and broken, but still good. Yeah, still good." ()

ScarPoul

Jedna z tých rozprávok ktoré pre mňa fungujú stále. Vtipy...prostredie ale aj samotná gradácia príbehu robí z Lilo a Sticha malý klenot. Podobne ako je tomu aj v prípade Atlantídy alebo Planéty pokladov. Prečo sa o týchto rozprávkach nevie viac...neviem. Mne ale obohacovali detstvo a rád sa k ním vraciam. A koniec vždy pekné dojme. ()

fishki

Chris Sanders a Dean DeBlois sa rezisersky debut naramne vydaril. Od zaciatku do konca je to velmi prijemna (aj rodinna) komedia s krasnou hudbou, perektnymi postavami, a vybornymi vychytavkami, hlavne tie postavy (afro-americky socialny pracovnik, ktory je "vsudepritomny", alebo ten typek, co sa opaluje, zaba...), ale najkrajsia je Lilo, do toho jej uzasneho hlasu som sa skoro zamiloval. A koniec nebol dlho moralizovany, co je v poslednej dobre prijemna zvlastnost pri rodinnych komediach. I ked to bolo viac-menej smutne, nez zabavne, mna to pobavilo, a velmi. ()

MoiJe

Nemozem uverit, ze som to videla az po 10 rokoch. Stitch je rozkosny, takym tym sposobom podobnym Night Fury z How to Train Your Dragon. :) ()

corpsy

Motivačne ide o ďalší zárez do konára Disneyho štúdia. Rodina, jej dôležitosť, jej príspevok do spoločnosti a láska medzi jej príslušníkmi. Ako dobrodružstvo ako také, ale nemá patričný drajv a aj keď občas má tendenciu podvoliť si slzné kanáliky, je len škoda, že ten svoj tromf nepodáva častejšie. Aloha Disney! ()

Turiec

Celkom vtipné, ale pre deti príliš akčné. Priveľmi pokémonovo - cartoonovské. Keďže v súčasnosti je veľký problém nájsť niečo kreslené, čo je naozaj určené pre deti, my rodičia asi musíme siahať po animovanej klasike. ()

UncleG

Lilo a Stitch je rozhodně podívaná, která neurazí ani dospělce. Výborná technická kvalita, pěkně "rostlý" animoavný holky se sexy macatejma stehnama, suprvtipnej mimozemšťan jménem Experiment 626 vyluzujcící prapodivné pazvuky a snažící se tvářit jako pes, hodně drsná holčika... plus desítky povedených žertíků a výtečně fungující gagy a frky. To jsou světlé stránky filmu, kterej by ve svých prvních třceti minutách s přehledem vydal na stoprocentní hodnocení. Ze začátku mě tenhle animáč opravdu chytil za pačesy a já sebou nechal dobrovolně třískat o zem. Padal jsem na hřbet smíchy a dokonce ukápla i ta slzice od řehtání. Jenže pak se projevila "nutnost" Disneyovské produkce: nacpat do příběhu maximum citového vydírání, přesně podle komerčně úspěšného vzorce "Zasměj se a Poplač si". Což mě jako diváka nebetyčně štve. Takže místo šílených eskapád uprchlého experimentu se začíná řešit rodinné pouto a velmi křehké vztahy. Zhruba od poloviny stopáže se dostanou ke slovu i infantilní žertíky a celá zábava šla (z mýho soukromýho pohledu) celkem do kopru. 65% ()

Lum3n

Tohle se Disneymu opravdu povedlo. Velice originální zpracování, navíc film není určen jen pro malé děti, ale bavit se budou určitě i starší diváci. Poslední dvacetiminutovka skvěle balancuje na hranici přepálenosti, ale pořád se drží na té straně kdy je to ještě zábavné. No a závěru není co vytknout. 90% a ještě se rozhodnu kam to zaokrouhlit. ()

ABLABLABLA

Jeden z těch hodně vtipných animáků, u kterých se zabaví myslím i dospělý. A vcelku jsem si dovedla představit, že tohle by bylo všechno, co bychom kdy se Stitchem viděli. Žádný druhý díl ani seriál podle mě není třeba, ale tak bohužel. Každopádně tento film mě hodně rozesmál a jako nápad mi to přišlo skvělé. A taky všimli jste si těch neuvěřitelně velkých lidí? Ty obří nohy a oči? Náš dům právě přepadli ufoni. Chtějí mi vzít psa. No prima pes táhne řetězovou pilu...........Nemáš si hrát se zbraněmi. - Tak dobře - Děkuji. Vždyť ty máš dneska narozeniny. Hodně štěstí. - Veselé Vánoce. - Žádné nejsou. - Šťastnou chanuku. - Není chanuka. - Ano. - Ne. - Ententyky. - Dva špalíky. - ...Afrika. Vyhrál jsem..........Kdysi jsem zachránil planetu. Namluvil jsem totiž mimozemšťanům, že ohrožený druh jsou komáři. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (více)

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe