Být šťastným – to je to pravé životní dobrodružství... Příběh podle světového bestselleru Johna Irvinga začíná v roce 1944, kdy se zdravotní sestra Jenny (G. Closeová), co se nechce upsat manželství, ani být nijak vázaná na muže, vyspí s umírajícím vojákem T. S. Garpem, aby počala dítě. Z tohoto aktu vzejde syn pojmenovaný po otci Garp (R. Williams), který své dětství prožívá s matkou na univerzitním kampusu a sní o tom, že se stane pilotem jako jeho otec. Poté co vyroste, se však rozhodne stát spisovatelem a odejít do New Yorku. To namotivuje i matku, a ta začne psát o vlastním životě. Její debut se svérázným pohledem na život a sexualitu se stane hitem a feministickým manifestem, co z Jenny učiní kult. Garp se také snaží, ale jeho knihy nejsou ani zdaleka tak úspěšné jako ty matčiny, z jejíhož stínu se není sto vymanit, to mu však nijak nebrání hledat životní optimismus a užívat si života, tak jak to jen jde, i přes nástrahy osudu… (Česká televize)

Alpha69

Kdybych nečetla knihu, možná by to Garp dotáhl i na pět hvězdiček, Takhle jsem spokojena jen na asi 70%. Robin Williams super, atmosféra i soundtrack super a rozhodně jsem Hillovi vděčná za to, že neudělal scénu s bouračkou. Na druhou stranu, kniha je i přes veškerou snahu dost očesaná a občas je trochu nešikovný střih. ()

Kritik

Film hodnotím jen o hvězdičku méně než perfektní Irvingovu předlohu. Filmová adaptace knihy je pro mě příjemným překvapením :) ()

Zrzavakocka

Jsem jeden z těch co knihu nečetl tedy nemohu srovnávat, prostě se jen zaměřím na film jako takový, no co k tomu dodat .. snad jen herecké obsazení jenž se vzájemně doplňuje role matky a syna Close a Williamse je zde nepopiratelné tito dva herci si dokonale sedli , už od začátku je vidět, že ona má jasno .. chci dítě a potřebuji jen sperma nic jiného mi netřeba a pak už se odvíjí silný příběh syna a matky jenž jsi sou tak dokonale blízko jak se vzájemně doplňují, matka provede syna pubertou dospíváním až do doby kdy se stane nezávislí, vztah nadále pokračuje i když se ožení matka má stále vliv na jeho život ale v tom dobrém slova smyslu a to až do samého konce silnou stránkou je zde i Roberta, manželčin úlet, sice se může zdát, že se svojí délkou to bude nuda, ale nic takového se zde nekoná, film nabízí po celou dobu "akci" a na závěr je třeba si i nad tím vším zamyslet. ()

DavidAAAA

Hallström podle Irvinga natočil úžasná Pravidla moštárny, Roy Hillovi se adaptace Garpa povedla o mnoho méně. Knihu jsem v období kolem svých osmnácti miloval, film se mi dostal do ruky až teď a je to velké zklamání. Jasně, zfilmovat tohle je nejspíš hodně těžký, ale mohlo to dopadnout líp. První půlka je solidní, má tempo a slušně baví, druhá už je vlekoucí se a docela nudná. Slabý průměr a velké zklamání. ()

Tereza11

Film který je o feministické, frigidní dámě, která počne Garpa a děj se vůle boží ,Garp je celkem normální... To jak ho počne...je taky celkem k pláči...Celkově mě film nebavil i když Williams exceloval jako vždy... ()

yloveiou

Film není vůbec špatný,ale mrzí mě, že vynechali pro mě několik důležitých scén. Role Jenny je skvěle obsazena. ()

ivour

Bohužel stejně jako mě nenadchla kniha, nenadchl mě ani film. Přišlo mi to celkem ploché a nudné. Příběh o spisovateli, který vlastně nikdy nic kloudného nenapsal. Kdyby to byl příběh o jeho matce, bylo by to mnohem zajímavější. C bylo ovšem nejhorší, tak Garp co by student. Zřejmě se jim nechtělo měnit herce, ovšem vidět 30 letého Wiliamse, který vypadá na 40, jak hraje náctiletého mladíka, vypadalo otřesně. ()

Pedro72

Garp říká, že má rád hrozné filmy. Škoda, že tento film není hrozný, aspoň by bylo o čem mluvit. Z knihy o dospělých pro teenagery se tu filmaři pokusili udělat teenagerovský film pro dospělé. Pokud Vám Williams přijde uvěřitelný coby sex-idol a máte smysl pro Irvingův humor (odmocněný vizuální doslovností), pak se to asi dá snést. ()

Homer1912

Řeknu to takhle: pokud jste knihu četli, bude pro vás tento film obrovským zklamáním (tak jako pro mě). Pokud jste ji nečetli, jste ve značné výhodě a možná se při sledování filmu občas i zasmějete. ()

Mermaidee

Přeceňovaná kniha, nepříliš záživný film. Nějak jsem nepřišla na to, co na Garpovi kdo vidí. Příběh skáče od nudy k absurditám. Neudrží myšlenku ani dějovou linii. Škoda času. ()

Sejkorka

Glenn Close (8 neproměněných nominací na Oscara, mj. Osudová přitažlivost) hrála matku Robina Williamse, přestože je jen o 4 roky starší než on (ze zajímavostí). Jedná se o pěkný příběh, hodně čtu nářky těch, kdož četli knihu. Já ne, pročež mám v hlavě jediného brouka = přežil to Garp, nebo ne ? Řekl bych, spíše ne, že ? Pozn. Kamera velký Slávista Miroslav Ondříček, to nemůže být špatné. ()

honza.g

Zvláštní film, takový neamerický, nebo spíš neholywoodský. Podtitulek by mohl znít "Život jde dál". Je to hezky natočeno, ale chybí gradování, poučení, katarze, prostě cokoli, co nějak víc zaujme. ()

peproch

Báječný film i s TG motivem. V roce 1944, kdy se zdravotní sestra Jenny (G. Closeová), co se nechce upsat manželství, ani být nijak vázaná na muže, vyspí s umírajícím vojákem T. S. Garpem, aby počala dítě. Z tohoto aktu vzejde syn pojmenovaný po otci Garp (R. Williams), který své dětství prožívá s matkou na univerzitním kampusu a sní o tom, že se stane pilotem jako jeho otec. Poté co vyroste, se však rozhodne stát spisovatelem a odejít do New Yorku. To namotivuje i matku, a ta začne psát o vlastním životě. Její debut se svérázným pohledem na život a sexualitu se stane hitem a feministickým manifestem, co z Jenny učiní kult. Garp se také snaží, ale jeho knihy nejsou ani zdaleka tak úspěšné jako ty matčiny, z jejíhož stínu se není sto vymanit, Zatímco Garp je prorodinný typ a žije svým manželstvím s Helenou a dětmi, matka Jenny shromažďuje slabé lidi ve své komunitě. Matka Jenny se staně cílem atentátu. Atd, je to krásné a dlouhé a plné děje a nápadů Citát: "Chtěla jsem pracovat a chtěla jsem žít sama, to mě učinilo sexuálně podezřelou. Chtěla jsem mít dítě, ale nechtěla jsem s nikým sdílet svůj život, i to ze mě udělalo sexuálně podezřelou" ()

Clowie

Nevěřila bych, že se dá vystihnout knížka filmem, ale podařilo se. Knížka je samozřejmě lepší, ale i tak je zážitek z filmu opravdu dobrý. Podívejte se na film. A přečtěte si knížku. ()