Letní road-movie o nekonvenčním dívčím přátelství je nejen studií současných dospívajících dívek, jejich iluzí a představ, ale i cestou za poznáním a sebevědomím... Iška, Karolína a Vendula se po maturitě vydávají na cestu bez cíle, důležité je putování samo. Ačkoliv jsou povahově i vzhledově velmi odlišné, působí jako kompaktní trojice: podobná slova, stejný humor a společná minulost. Problém nastává už před cestou: Iška musí vzít s sebou čtrnáctiletého bratra Vojtu. Obstarat si jídlo a cestovat bez peněz není jednoduché, zpočátku však dobrodružné a zábavné. Postupem času ale dívky zjišťují, že někdy to, za co se neplatí, bývá nejdražší. A že dívčí přátelství se rozpadá, nebo se rozpadlo už dávno a ony to jen nechtěly vidět, jako nechtěly vidět svoje opravdové touhy, přání a trápení. A Vojta? Nechá se vtáhnout do hry plné potlačovaných emocí, nevyřčených slov, výbuchů smíchu a pořád ještě silných citů, které nemají nic společného se selankou holčičího přátelství. (Česká televize)

darkdaze

Od Pusinek jsem vůbec nic neočekávala. Měla jsem je ve škatulce vedle Snowboarďáků a Rafťáků, ale ve skutečnosti patří docela někam jinam. ()

Fosgo

Slečny přicházejí o iluze a stávají se z nich ženy. Tři dívky, na cestě za sebepoznáním i za poznáváním těch druhých ….Závěs tajemství života je poodhrnut, zrcadla vztahů už mírně zašpiněná.. Ve světě žen není nic jednoduchého, dalo by se říci. Odvážný a živočišný film, citlivé scény jsou natočeny s vkusem a neuráží, jen muži jsou zpodobněni vyhraněně, opravdu povedená sbírka „chlapů“ se ve filmu sešla. Dosti příkrý ženský pohled? Po dlouhé době film, který mluví o dospívání realisticky. Český film má další výrazný talent , teď jen musíme vytrvat a těšit se na druhý film... snad nás režisérka nezklame? ()

mamatyna

Věděla jsem, že to nedám" celé.. Zvládla jsem celkem asi 30 minut. Nuda. Film o ničem. Jediné plus hudba. Jinak mě to vlastně nepřekvapilo. Český film je na takovéhle ne-úrovni už delší dobu. ()

Neth

Oproti nejrůznějším teenagerovským komediím na téma "jak chlapci o panictví přišli" jsou Pusinky svěžím závanem vzduchu. Neodehrává se žádná taškařice, naopak křehké drama. Karin Babinské musím tleskat už jen kvůli tomu, že se o to pokusila. Stejně tak musím pochválit trojici hereček, které skutečně nejsou nikterak špatné. Docela slušný je i bratr jedné z nich, kdyby tak však nečinil navzdory scénáře. Ale... od road movie, od filmů, kde vůbec není důležitý ten cíl, ale naopak cesta, během které se mění a jsou dotaženy do extrému vztahy mezi lidmi a vztahy, které má ten člověk uvnitř sebe, očekávám nějaký ten výsledek, nějaký ten vývoj postavy. Ale tady se mi toho nedostává. Jedina postava, která nějakou tu cestu urazí a něco v sobě si vyřeší, je snad jenom Iška. Což mi přijde docela málo, docela škoda a filmu to dodává nádech zbytečnosti. Taky nechápu, kde se vyhrabaly ty mužské postavy... Takovou bandu trotlů, zoufalců a kreténů nepotkáte snad ani v běžném životě...:o)) ()

krtek3

Komedie? Tak asi nemám smysl pro humor.. Každopádně hodně rozpačitý snímek, který vyvolává spoustu nezodpovězených otázek. Tři pubertální holky po maturitě se vydávají na dlouho plánovanou cestu za svobodou a zábavou. Jak dlouho se předtím znaly? Zdá se, že hodně dlouho, ale nejdůležitější věci o sobě navzájem zjišťují až na cestě. Možná si měly popovídat ještě před ní. Znásilnění jedné z nich vyšumí kamsi do prázdna, poměrně rychle se na něj zapomene. Skok z jedoucího auta skončí pouhým zavázaným kolenem, nikdo se už příliš nepozastavuje nad tím, že se Iška pravděpodobně chtěla zabít. Filmu by pomohlo, kdyby byl děj roztažen do delšího časového úseku. Těžko se dá uvěřit tomu, že se tolik neuvěřitelných zvratů může v životě dlouholetých kamarádek odehrát za pouhých pár dní. ()

bonovox

Pre mňa veľmi príjemné prekvapenie hlavne na poli českého filmu. Ústredná trojica je veľmi presvedčivá a reálna a aj réžia je vyvážená a dostatočne zaujímavá. ()

Callie

Velmi slušná, pravdivě-syrové road movie po česku. Realné až tak, že jsem byla ráda, že to mám za sebou a je mi už podstatně víc. ()

lehkoživka

Zlatý ledňáček 2007? To museli být v Plzni hodně zoufalí... Takovou koncentraci uměle vyhrocených scén jsem snad ještě neviděla. 2 ze 3 holek jsou prakticky celý film ve stavu krajní hysterie, jedna si "hraje", ale nakonec taky "prozře". Všem třem je občas do pusinek naroubováno nějaké to třeskuté (a strašlivě nevěrohodné) moudro. Během pár dní stihnou: přijít o panenství (2 ze 3), odhalit v sobě lesbickou orientaci (1x), svádět čtrnáctiletého kluka (2x, z toho jednou nechtíc:), pokusit se o sebevraždu (1x), začít se nenávidět & znovu se mít rády (mnohokrát). Sama nevím, za co dávám ty dvě hvězdy. Možná za to, že za tím filmem necítím prvoplánovou snahu o "kontroverznost", ale upřímně míněný pokus natočit realistický film o těžkém dospívání děvčat z průměrně (ne)funkčních rodin, který se ale nepovedl. ()

zajda001

Po převážně pozitivních recenzích jsem od tohoto filmu očekávala o hodně víc. Celkově to bylo moc uřvané, plné nadávek, aniž by v tom okamžiku byly zrovna nutné atd. Tak, tak jsem se dodívala na konec a víckrát už tento film vidět nemusím. ()

blekekeke

Přetáčel přetáčel přetáčel a čekal kdy to začne. Jak už víte, nezačalo. Já vlastně ani nevím o co tam šlo, jestli tam tedy mělo o něco jít. ()

Ironhead

Pro mne prekvapeni.... velmi kvalitni letni "roadmovie" se skvelejma hereckejma vykonama... necekal sem nic a bylo to fajn ;) ()

johnnie78

Film o třech nesympatických kravách, co se rozhodly spolu někam jet, ale protože byly naprostý krávy, nedojely ani do nejbližší vesnice. Absolutní ztráta času, pokud se nechcete hodinu a půl koukat na hysterický záchvaty ošklivých, zamindrákovaných blbek, jejichž cestu občas zkříží nějaký naprostý kretén. ()

AngryPotato

Mě tam sedla jen Maruška Doležalová a Olda Hajlich. Když vezmu v potaz ještě postavu Sandry Novákové, je to jediný, na co se tam dá víceméně koukat. Ale, příběh o ničem, prostředí strašný, scénář byl opravdu dost levná záležitost, a celkově to působilo dost mizerně. České filmy na to prostě..moc nemají.. ()

Jenn

Skvělá hudba, tak to prostě je. A o zbytku (a šílenýmu lesbickýmu sexu na záchodech) se snad nebudu ani vyjadřovat. ()

Kozlowski8

Film o holčičím přátelství, hledání vlastní identity a svého místa v životě... Vcelku ubohý scénář a dialogy a povětšinou zcela nezajímavé herecké výkony, nemohla zachránit ani hudba Jana P. Muchowa, ani častý pohled na hezká dívčí tělíčka, šatů prostá. 25%. ()

Fresh Film Fest 2007 (22.-26.8.)

Fresh Film Fest 2007 (22.-26.8.)

15.06.2007

Na nezájem o mladé a začínající filmaře si v poslední době nemůže nikdo stěžovat. Před pár měsíci proběhl na stanici Nova filmový maratón studentských snímků, Noc filmových nadějí, a v pondělí 4.6.… (více)