Hrdina ostře nabroušené komedie se živí jako mluvčí tabákové firmy. Je vtipný, výmluvný a odzbrojující a je schopen překroutit každý argument a otočit ho ve svůj prospěch. Když to pěkně zabalíte a naservírujete s úsměvem, je kouření vlastně celkem fajn. Časy se ale mění a všude je plno lidí, co bůhvíproč bojují proti kouření. Jak zařídit, aby cigareta byla zase "cool"? (Palace Pictures)

jenjan

Vyretušovaná óda na splácení hypotéky, nic o cigaretách jsem tam nezaznamenal. Na cigaretách by se něco zajímavého najít dalo na splácení hypotéky vůbec nic. ()

Akana

Mám rád filmy, které relativizují. Dá se říct, že tenhle splnil moje očekávání aniž by je překročil. Poodkrývá roušku odvrácené straně amerického snu s podobným, lehce umravněným cynismem jako třeba Americká krása, jinými slovy "nastavuje nemilosrdné zrcadlo společnosti, kde dolar je alfou a omegou." Aaron Eckhart se pro svou roli výborně hodí, jsou tu i další skvělé postavičky (hollywoodský agent: "Kdy vůbec spíte?" "V neděli."). Má to vtip i přesně zacílenou satiru, ale pronikavosti zmíněného Mendesova majstrštyku se přece jen nevyrovná. Zajímavé je, že se v celém filmu neobjeví jediná zapálená cigareta. ()

mala_kea

Pár dní po zhlédnutí jsem si sice pamatoval tu pohodovou atmosféru, kterou film disponuje, ale absolutně jsem si nebyl schopen vybavit, o čem vlastně byl. To se mi nestává zas tak často, v tak krátké době už vůbec, tudíž třetí hvězdu beru zpět. Vlastně si vzpomínám, že se mi líbilo, jak se v hlavní postavě snoubila sympatičnost s nutností propagovat svinstvo (ale sympatie propagandy je vlastně důležitý prvek pro přesvědčení zákazníka, takže nic). A kdyby to někoho zajímalo - ne, nekouřím. ()

nikolafojtu

Komédia, ako má byť! Vyborne som sa bavil, nenudil (88minút je tak akurát) a aj keď ten záver je ľahko predvídateľný, vôbec to nevadí.. Naviac výborne odohraná rola Nicka Naylora, skutočne si tam neviem predstaviť niekoho, kto by sadol do tej role lepšie ako Aaron Eckhart. Celé je to zvládnuté tak, že filmu nič nechýba, ani nič neprečnieva. ()

danek22

Tohle je hodně áčkovej film a ten scénář je vynikající. Asi si ho někde najdu v tištěné podobě, zapálím cigaretu a přečtu. ()

GOREGASM

Doslova konverzační gymnastika je v podání Aarona Eckharta většinou zábavně cynickým ohňostrojem a Jason Reitman si pro svůj celovečerní debut vybral akurátně kontroverzní téma. Působivost snímku a scénářem definovaný humor stojí a padá s výkonem Eckharta a Aaron je zatraceně pevný ve svých lobbystických kramflecích. I vedlejší postavičky, které přidávají svou trošku do finálního hodnocení, mají zábavný (J. K. Simmons), potažmo tragikomický potenciál (William H. Macy) a tím větším zklamáním je konvenčně ukočírovaná druhá polovina, která ztrácí na kousavou první půli několik koňských délek. Talent a čich na zajímavé příběhy Jasonu Reitmanovi určitě nechybí, ale příště by to chtělo více drzosti. 85% ()

Rikky007

"For that kind of money my people will expect some very serious smoking.... " Super satirická komedie, skvělé hlášky, není šance se ani chvíli nudit. ()

Luk Skywalker

Satira jak svině, ale posléze mě začala nudit než chytla druhý den a pak to bylo opět zábavné sledovat život jednoho tabákového lobbisty. Děkuji za tento film :-). ()

Evander

Děkujeme, že kouříte je díky krátké stopáži poměrně zábavná komedie. Nevyhnula se jí však hluchá místa a divák se tak místy může nudit, což u komedie zamrzí. Kdyby byl snímek delší, šel bych pravděpodobně s hodnocením níže. ()

BOURQUE

Šikovne a provokatívne natočený film, kde názov „Ďakujeme, že fajčíte“ hovorí za všetko. Šikovne vybrané herci a herečky, na čele s A. Eckhart. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

Olík

Tak jestli satiru, tak prosím takto. Satiru, která je postavená na mainstreamovém vtipu a zároveň není hloupá. Černý humor, ironie, vybroušené dialogy, donutí přemýšlet i sebereflektovat. Aaron Eckhart super. Při sledování jeho výřečnosti se najednou přistihnete, že fandíte v pointě záporné postavě. A nad vodou ho nedrží pouze jeho hbitý jazýček (Katie Holmes by mohla vyprávět), ale i jeho spoluhráči (Macy, Koechner, Simmons aj.). Škoda jen, že to zúčastnění neudýchali až do závěrečných titulků (to zřejmě ty cigarety)........konec je takový nějaký. Každopádně co se týče šuplíku paradoxní satyra, tak již dlouho jsem nezaznamenal tak povedený snímek. Jo, jo, duchařský synek zkrátka umí. ()

Folky

Inteligentní, zábavná a originální komedie, kterou ale sráží otravný konec. Ne, že by byl příliš morální, ale přesto jsem doufal, ve větší nekorektnost. Za něj strhávám hvězdičku. ()

Yomega

Vtipná a inteligentní satira s velmi dobrým Aronem Eckhartem. Nicméně je to film, jehož sledování si užíváte, smějete se, z kina odcházíte s pozitivním dojmem…..a za týden už nevíte o čem to bylo. Bohužel, nic hlubšího než dobrou leč pomíjivou zábavu v tom nehledejte. Mě to ale bohatě stačí. ()

salamandrr

Kdybych tento film viděl v 15 a rozhodoval se co dál dělat,být LOBISTOU by byla jasná volba.Po pravdě je jasná i ve 20,ale to už z rekalami neznáte.Mimochodem víte kolik lidí na světě ročně zemře,protože kouká na TV a nesportuje? Výborný film s výborným koncem vhodný naprosto pro všechny ()

bolf!k

po prvnim shlednuti musim dat vsech pet .) ...v tom filmu sem nenasel jedinou chybu, jedinej hluchej okamzik nebo scenu ktera by nemela svuj dulezitej ucel....je to ftipny, pravdivy, ironicky a Eckhart me fakt prekvapil, a co teprv ten prcek..radost se koukat :) btw ja si taky myslim ze cokoladova je lepsi nez vanilkova ale on ma holt lepsi argumenty :P ()

Grepfruit

Krásná satirická komedie plná černočerného humoru. Obzvášt příjemně mě překvapil Aaron Eckhart coby lobista Nick Naylor, který by dokázal ukecat i Ghándího aby se chopil zbraně. Dále jeho synek, který je stejně vyčůraný jako jeho tatík a také Nickovii 2 kamarádi se kterými soutěží v tom kdo může za smrt více lidí. Přihodte parádní titulky na začátku a Katie Holmes coby atraktivní reportérku(se zajímavými pracovními metodami) a máte tento geniální mix satirické komedie alá obchodník se smrtí. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

06.11.2006

Život Salvadora Dalího, světoznámého španělského surrealistického malíře, si už co nevidět vezme na mušku osobitý Andrew Niccol, autor vynikajícího dramatu Obchodník se smrtí založených, jak jinak,… (více)

Reitman a zbouchnutá školačka

Reitman a zbouchnutá školačka

27.07.2006

Ač je otěhotnění v mladém věku závažným tématem a nelehkým materiálem pro filmové zpracování, stane se ústředním motivem tragikomedie JUNO. Tu měl původně režírovat seriálový tvůrce Brad Silberling … (více)