Hrdina ostře nabroušené komedie se živí jako mluvčí tabákové firmy. Je vtipný, výmluvný a odzbrojující a je schopen překroutit každý argument a otočit ho ve svůj prospěch. Když to pěkně zabalíte a naservírujete s úsměvem, je kouření vlastně celkem fajn. Časy se ale mění a všude je plno lidí, co bůhvíproč bojují proti kouření. Jak zařídit, aby cigareta byla zase "cool"? (Palace Pictures)

godspeed

převeliká paráda tohle dílko. velmi vtipné, herecky fajn obsazené, dějově zajímavé, chytře zfilmované, s velmi příjemnou délkou vyprávění. viděl jsem v kině, teď znovu a TU4S neztrácí na svém šarmu. moc pěkná ukázka, jak pracuje lobbista, jak působí a jak si takový a jemu podobní šikulové dělají ze současné vysoce liberární západní společnosti, kde jsou masám denně vypírány mozky kvantem reklam, dojnou krávu. ()

Edit13

Skvělý film. Celou dobu jsem se výborně bavila a ani na okamžik jsem se nenudila. Charismatický hlavní záporák Eckhart by se vymluvil snad i ďáblu. ()

wito

svižne natočené, príťažlivo zvládnutá technická stránka rozprávania príbehu i výborný nápad na natočenie filmu. prečo nie? napriek tomu, že erotické scény s katie holmes boli vystrihnuté, film stojí za vzhliadnutie:) žiadny prelom sa však pre mňa napriek mnohým náznakom nekoná. ()

stiewe

Potkat člověka jako Nick Naylor tak se snad k tomu kouření nechám přemluvit. Dokázal bych si představit, že takového člověka opravdu zaměstnávají společnosti na výrobu tabáku. Aaron Eckhart se mi strašně libil v hlavní roli. Navíc mám rád filmy, které jsou vyprávěny některým z hlavních hrdinů dodává to filmu lepší šťávu a přehlednost. Jediné co i vadilo byly krátké přestávky od skvělé satiry a vtipu, které jsem si užíval plnými doušky. ()

Ogrb

Zklamání. Po těch nadšených ohlasech jsem čekal bombu srovnatelnou s geniálním Obchodníkem se smrtí a to jsem nedostal. Jen lehce nadprůměrnou černou komedii s geniálním Aaronem Eckhartem, ale hodně nezkušeným režisérem, který se teprve rozehříval před svým majstrštykem (Juno). 7/10 ()

Tiiso

Svou žánrovost komedie snímek splnil na výbornou, jelikož jsem se po celou dobu dobře bavil. Scénář v sobě ukrývá vykonstruované a samoúčelné pasáže, je jich docela hodně. Ale v tomto případě je přehlížím, nebyl by to ode mě spravedlivý postoj. Film je totiž natolik hezky konverzačně udělán a s takovým profesionálním nadhledem reflektuje současnou společnost, že si to jednoduše nezaslouží. Obsah totiž skrývá veliké poselství. Humorným způsobem poukazuje na neschopnost lidí, která spočívá v nerozhodnosti utvářet si vlastní názor, ale především nechtít být zodpovědný za svůj vlastní život. To je hlavní co mě tvůrci chtěli říci a já jsem jim dobře porozuměl. Hlavní představitel hrál celý film výborně a dodal příběhu celkovou váhu a uvěřitelnost. Znovu jak nad tím dějem přemýšlím, zjišťuji, že jeho existenci mezi snímky jenom schvaluji. Jde mě tentokrát více o obsah, ačkoliv není zcela košer, než o filmovou formu. Mě celý ten kolotoč kolem kouření vždy přišel trochu postavený na hlavu, a jsem rád že konečně někdo přišel a i o tomto natočil film. Takže proto plné hodnocení. ()

Alojs

Vtipné, trefné, svižně se ubírající k uspokojivému konci. Už jsem dlouho neviděl podobně pohodový film. Hodně tomu nahrává povedený scénář, sympatičtí herci a akurátně střižená stopáž. Bylo mi potěšením. Čisté čtyři hvězdy ()

Rodin

Možná bych byl úplně nadšen, jenže... já prostě nějak nejsem schopen vydýchat Eckharta, který mně ve všech rolích připadá, jako takový podivný pumperlik... Ale vůbec jsem netušil, že Jason Reitman bude schopen točit opravdu dobré filmy. Tohle byla báječně vtipná a sarkastická jízda, postavená na bezvadném nápadu a spoustě s ním souvisejících absurdit, která dává člověčímu způsobu vnímání věcí obecných pěkně na pr... tedy frak. 85%. ()

BadWolf

Na poprvé super. Napodruhé už to tak vtipné nebylo. A tak tenhle film nedosahuje vrcholných výšin 5hvězd, ale bude se muset spokojit s nižším ale stále slušným hodnocením. 81,3% -> 4* ()

.killer.

Snímek, který mě svou originalitou opravdu zaujal. Není to film, u kterého bych se smál od začátku do konce, ale když už tu nějaký ten vtípek je, tak přijde vždy ve správnou dobu. Satira a černý humor je tu opravdu na svém místě a to obzvláště u této tématiky. Děkujeme, že kouříte. ()

venca206

Tak to byl film, který mi utekl tak rychle, že si ho jistě brzy pustím znovul Ani chvilka výdechu, ani chvilka nudy Aeron Eckhart je v této roli ten nejlepší! Díky za tento film ()

štófy

Reitman dělá skvělé filmy,má svůj styl,a to je jeho velké plus.Thank you for smoking je nádherná fraška překypující černým humorem.Jedna z nejlepších komedií roku,škoda jen,že Eckhart mi tak úplně nesedl... ()

Nijura

Já jsem člověk, který je extrémně proti kuřákům a cigaretám, ale v tomto filmu jsem tak nějak fandila Eckhartovi už od samého začátku. Jeho postava je sympaťák obhajující činnost, kterou sice nesnáším, ale "Každý musí platit hypotéku" ()

Smerfetka88

Jo, dobrý, ale ne tak, jak jsem čekala a jak mi vyzněly zdejší komentáře. Trošku zklamání se po shlédnutí dostavilo, takže pro mě průměrný film za 3*. ()

winstonik

Vystrčený prostredník všetkým uslintaným hrám vlád na mier, ekológiu a zdravý životný štýl. Obe moje priateľky, chlopňa cynická a chlopňa sarkastická, pri sledovaní tohto filmu plesajú. ()

Judy24

Ouáááá! Geniální! Patříte mezi lidi, co se pořád s někým hádají, mají názor (skoro) na všechno a nesnáší, když ostatní nemají argumenty pro podporu svých tvrzení? V jistých kruzích si říkáme debatéři a milujeme tenhle film. Je to slast, sledovat konečně něco zábavného, co je postavené na dialozích a slovech a ne jenom bombastických efektech. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

06.11.2006

Život Salvadora Dalího, světoznámého španělského surrealistického malíře, si už co nevidět vezme na mušku osobitý Andrew Niccol, autor vynikajícího dramatu Obchodník se smrtí založených, jak jinak,… (více)

Reitman a zbouchnutá školačka

Reitman a zbouchnutá školačka

27.07.2006

Ač je otěhotnění v mladém věku závažným tématem a nelehkým materiálem pro filmové zpracování, stane se ústředním motivem tragikomedie JUNO. Tu měl původně režírovat seriálový tvůrce Brad Silberling … (více)