Hrdina ostře nabroušené komedie se živí jako mluvčí tabákové firmy. Je vtipný, výmluvný a odzbrojující a je schopen překroutit každý argument a otočit ho ve svůj prospěch. Když to pěkně zabalíte a naservírujete s úsměvem, je kouření vlastně celkem fajn. Časy se ale mění a všude je plno lidí, co bůhvíproč bojují proti kouření. Jak zařídit, aby cigareta byla zase "cool"? (Palace Pictures)

Jerris008

Filmu se nedá upřít výborný scénář, propracované dialogy a nenucené vtipné komentáře. Aaron se toho chopil správně a argumentuje ostošest. Vždy jsem si říkala, že správný řečník, který umí argumentovat, dokáže lidi přesvědčit o "pravdě" ať už argumentuje za jednu stranu nebo úplně za opačnou. "Když správně argumentuješ, neuděláš chybu. Nevyjednávej, argumentuj" ()

GordonCZ

Lidé měli odjakživa nějaké slabůstky a neřesti, kouření tabákových produktů v nejrůznějších podobách nevyjímaje. Tento skvělý film neotřelým způsobem poukazuje na to, že tento fakt zkrátka nelze jen tak přehlédnout a ještě těžší je proti němu bojovat. A protože stokrát opakovaná lež se stává pravdou, můžete lidi klidně přimět uvěřit, že např. americký politický systém je nejlepší na světě. Stačí, abyste dobře argumentovali... Hvězdička navíc za super cynismus, s jakým dokáže hlavní hrdina vyjít vítězně i z předem prohrané bitvy. Po shlédnutí doporučuji pokračovat nejlépe dokumentem Tobacco Conspiracy a následně vyhledat nejbližší pěknou novinářku za účelem... ehm, interview. Katie Holmes by určitě stačila. ()

Havala

Nečekaně dobrá zábava, po chvilce mě ale omrzela, rozhodně se jedná o něco jiného na co jste zvyklí, proto doporučuju vidět. ()

Pitryx odpad!

Nepočítal jsem, kolikrát se nám ve filmu snažili namluvit, že amíci a jejich Amerika je prostě nej a nej a nej. Pro mne úplně kravský film s občasnou hnusnou hudbou. Možná to třeba měla být satira, já nevím, ale skoro devadesát minut žvatlání je prostě podle mne blbina. Já se začal nudit už po čtvrt hodině a pak jsem to nechal jet a sledoval jen na půl oka. Ty kecy byly hrozné. Divím se štábu a hercům že do toho šli. Asi „musí platit hypotéku“. ()

fordhont

Film o argumentaci. Přestože nejsem kuřák, fakta jsou fakta: Každý má možnost volby a onemocnění plic nezpůsobuje tabákový průmysl, ale lidi, kteří si ty cigára svobodně kouří. ()

kubilov

Sám nekouřím, ale kvůli přesvědčovacím schopnostem Aaron Eckharta bych snad asi i začal. Katie Holmes = eternal cuteness. ()

johnny01

Povedené dialogy plné skvělé argumentace tvoří vynikající film s nepředvídatelným průběhem obsahujícím několik překvapivých zlomů. ()

kubas369

Hodně povedená satira, které se povedlo vyhnout největší slabině podobně smýšlejících snímků a to slepé zahleděnosti do sebe samé. A s Aaronem se prostě musí počítat, protože když si vybere dobrý film je schopný zářit. ()

RafaKrakal

Velmi kvalitní komedie s mistrovsky vystavěnými dialogy a poměrně netradičním tématem. Vytknout lze jen lehkou nevyváženost děje, kdy první polovina filmu je rozhodně záživnější než ta druhá. Nicméně rozhodně stojí za to zhlédnout. ()

adamix

Dokonalý cynizmus, pri ktorom pravdepodobne musel Reitman vyfajčiť krabičky cigariet denne, aby z neho frčalo toľko nápadov. Problémom je nezáživný príbeh, ktorý neosladia ani známe herecké tváre. V určitom životnom období by to bola možno najlepšia komédia, akú som kedy videl, ale aktuálne nemôžem dať viac ako 3*. ()

JosefTomas

A to jsem myslel, že ukecanejší člověk než jsem já nikdo není, ale v porovnání s Nickem Naylorem jsem v podstatě prvotřídní břídil. Htal jsem mu každé slovo, přestože obhajuje věc, kterou z hloubi duše nesnáším a fandil jsem mu, i když je to v podstatě šmejd. Stejně ho však nemůžu odepsat, protože jeho argumenty se synem jsem mu zobal z ruky, záviděl mu tu lehkost projevu a opět si uvědomil, že ten Reitman se potatil možná víc, než jsem vlastně doufal. Já snad začnu i kouřit... ()

tygr!

Téhle průměrné romantické komedii musím strhnout hvězdičku, protože si hraje na satiru, kterou rozhodně není. ()

BradleyT

Tomu říkám kouzlo osobnosti. Kéž bych měl stejný přesvědčovací smysl jako má hlavní hrdina. Opravdu úžasný a originální námět převedený do skvěle natočeného filmu. Supr. ()

Jumper

Už při úvodních titulkách mi naskočil úsměv na tváři a nevytratil se až do konce. V místech kde Nick Naylor nechrlil obhajoby kouření se dalo skvěle popřemýšlet o poselství které tento zdařilý snímek zcela určitě nese. Pro každého bez rozdílu :) Celý film jsem se těšil na tabákové plantáže a hordy cigaretového dýmu, ale bohužel... Neviděl jsem ve filmu ani jednu cigaretu a to mě teda naprosto dostalo.. :) ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

06.11.2006

Život Salvadora Dalího, světoznámého španělského surrealistického malíře, si už co nevidět vezme na mušku osobitý Andrew Niccol, autor vynikajícího dramatu Obchodník se smrtí založených, jak jinak,… (více)

Reitman a zbouchnutá školačka

Reitman a zbouchnutá školačka

27.07.2006

Ač je otěhotnění v mladém věku závažným tématem a nelehkým materiálem pro filmové zpracování, stane se ústředním motivem tragikomedie JUNO. Tu měl původně režírovat seriálový tvůrce Brad Silberling … (více)