Hrdina ostře nabroušené komedie se živí jako mluvčí tabákové firmy. Je vtipný, výmluvný a odzbrojující a je schopen překroutit každý argument a otočit ho ve svůj prospěch. Když to pěkně zabalíte a naservírujete s úsměvem, je kouření vlastně celkem fajn. Časy se ale mění a všude je plno lidí, co bůhvíproč bojují proti kouření. Jak zařídit, aby cigareta byla zase "cool"? (Palace Pictures)

Chladek

Úžasný film a podle mě nejlepší role A. Eckharta. Ve filmu se nestřílí, nevraždí, nejsou tam žádné vypjaté scény...prostě se tam mluví. Z velmi neobvyklého úhlu se nám zde dostává pohledu na problematiku kouření, na mentalitu lidí, a na chování a vyjadřování všeobecně. Vztah malého Joeyho a Nicka je jeden z nejlepších vztahů - otec, syn, které jsem kdy měl možnost vidět. Aaron Eckhart propůjčil svůj obličej rozhodně jednomu z nejlepších filmů roku 2005. ()

Miloško

Veľmi zaujímavá komédia-dráma o tom ako cigaretový priemysel sa snaží roznymi sposobmi udržať na trhu. Aaron Eckhart v úlohe lobistu tabakovej firmy jedinečný. Je to film hlavne o dialogoch, o tom že nie len tabakove firmy,ale aj bojovníci proti fajčeniu bojujú za svoju budúcnosť. Niečo mi to pripomína-Obchodnik zo smrťou(zbrane),Fast Food Nation(hamburgery),Thank You for Smoking(cigarety)........... čo bude ďalej? .... (mobily?) [DVD] ()

Bratr

Velmi rád kouřím. Nekouřím moc a zásadně se snažím chovat se slušně. Tanhle film hovoří o nekalých praktikách tabákových fabrik a je dobře, že se na ně upozorňuje. Já jen doufám, že to nepřispěje k fanatickým až inkvizičním praktikám dnešní společnosti. ()

(fjw)

Výborná satira s výborným Aaronem Ackhart.em Trochu mi to připomínalo film Obchodník se smrtí, ale i tak skvělá zábava až do konce. ()

honzic

Nápaditý film, zajímavé téma, trochu drsné, nicméně realistické lobbování. Herecké výkony jsou také celkem dobré. Hodnocení: 70 % ()

Koochy

Spíše než komedie mi to přišlo výstižné a trefné zamyšlení nad současnou dobou. Herecké výkony byly přesvědčivé a dialogy realistické. S trochou nadsázky to opravdu komedie byla. Doporučuji ke zkouknutí ;-) ()

djbarrel

Velice dobrá drsná komedie. Už po pár minutách je člověku jasné, že tohle nebude klasická komedie a naštěstí není. Je to hodně kvalitní film, u mě tohle funguje. 85 % ()

lektvar

Bolo by to za tri, lebo filmy s podobnou tematikou ako vrtieť psom, či muž ktorý vedel príliš veľa sú proste o dve triedy lepšie, ale je to predsa komédia.... ()

Adam's

Velmi slušný film s velmi slušnými hereckými výkony a slušným vyvrcholením. Vůbec takový slušný film o kouření, ač si v něm nikdo nezapálí. Přesvědčivě cynický Aaron Eckhart vás svou neodolatelností donutí zamyslet se nad ohebností pravdy a reality vůbec. Film určený pro jediné, byť uspokojivé shlédnutí. ()

Paladin25

Aaron Eckhart naplno žiary v úlohe, ktorá mu je šitá na mieru. Film je plný skvelých dialógov, preto sa určite oplatí zhliadnuť ho. ()

Fracek Rotoped

Pakliže váš život se ubíra směrem ekonomického dění a řečnictví, není snad lepší volby filmu. Pakliže se snažíte přestat kouřit, také není lepší volby filmu. Aaron Eckhart je pro mě novým objevem, teprve tady jsem si ho mohl pořádně všimnout, a vlastně mě přesvědčil, že kouření je i docela dobrá věc. Stejně jako jeho nepopíratelné charisma by mě dokázalo přesvědčit i tom, že na kradení kytek z hrobů pozůstalých by konec konců také nemuselo být nic špatného, přesto, že to může pobouřit valnou většinu světové populace. Marketingové tahy a lež dokážou být mnohdy tou nejsilnější zbraní, Nick Naylor potvrzuje toto pravidlo! ()

rawboy

Měl jsem v úmyslu se více rozepsat k samotnému tématu, ale obávám se, že by to mohlo vést k zbytečným vášním a tak se spokojím se zkrácenou verzí a strohým hodnocením. Samotný film považuji za slušný průměr, ze kterého se mohl snadno vymanit kdyby bylo více prostoru věnováno tabákovému Satanovi a méně plytkému melodramatu. S hlavním "hrdinou" jsem nedokázal sympatizovat a asi bych byl spokojenější s jiným závěrem. Ale snaha byla. ()

gotham

Opravdu skvělý dokument !!! Neviděl jsem Aarona Eckharta v lepší roli a pochybuji, že někdy uvidím. Je to taková one man show, která je nasáklá ironií, černým humorem a bohužel realitou. Člověk si z toho moc pozitivního neodnese, já sice jsem nekuřák, ale jak se říká, pasivní kouření je ještě horší než aktivní. Samozřejmě člověk neví, jak to v tomto businessu doopravdy chodí, ale tipuji, že daleko od pravdy to rozhodně není. 70% ()

MetalLizard

Vynikající komedie. Aaron Eckhart a ten jeho odzbrojující americký úsměv byl perfektní volbou pro hlavní roli. Prsty jedné ruky by nestačily, aby člověk spočítal, kolik vynikajících hlášek se zde najde. Tady není nic moc co dodávat, protože myslím, že tento film by měl vidět úplně každý :). ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

06.11.2006

Život Salvadora Dalího, světoznámého španělského surrealistického malíře, si už co nevidět vezme na mušku osobitý Andrew Niccol, autor vynikajícího dramatu Obchodník se smrtí založených, jak jinak,… (více)

Reitman a zbouchnutá školačka

Reitman a zbouchnutá školačka

27.07.2006

Ač je otěhotnění v mladém věku závažným tématem a nelehkým materiálem pro filmové zpracování, stane se ústředním motivem tragikomedie JUNO. Tu měl původně režírovat seriálový tvůrce Brad Silberling … (více)