Newyorský policejní detektiv Jack Mosley je zkrachovalá existence, má chromou nohu, problémy s alkoholem, byl na léčení a nikdo už mu nesvěří pořádný úkol. Po jedné policejní razii má Mosley hlídat na místě činu, než dorazí policejní hlídka. Mosley tam stráví skoro celou noc. Další den už se chystá domů, když mu poručík nařídí, že musí ještě před koncem služby převézt jednoho vězně k soudu, který je vzdálený jenom 16 bloků. Jack pracoval celou noc a už se mu do ničeho nechce, poručík ale namítne, že policista, co měl mít vězně na starosti, uvízl v zácpě a nikoho jiného nemá. Jack si tuhle práci má započítat do přesčasů, takže nakonec tedy neochotně souhlasí. Vězeň Edddie Bunker neustále mluví a nechce zavřít ústa. Jack se s ním zbytečně nebaví, jeho řeči ignoruje. Pak zastaví před konzumem, kde má objednaný alkohol, a jde si ho vyzvednout. Když vyjde ven, uvidí muže, který se snaží Eddieho zamčeného v autě zabít. Jack ho zlikviduje a všechno nahlásí... Za chvíli přijede do baru, kde Jack čeká, Frank Nugent, Jackův bývalý parťák. Ten Jackovi vysvětlí, že je v pěkné bryndě, Eddie totiž chce svědčit proti Frankovi a dalším kolegům, a proto ho musejí zabít. Chtějí to nalíčit tak, že ho zastřelí Jack a udělají z něj hrdinu. Jackovi se takový postup nelíbí, a tak postřelí jednoho policistu do nohy, popadne Eddieho a utíká s ním pryč. Následuje dlouhá honička a přestřelky, během níž se Jack dozví, co Eddie na Franka má. Jack chápe, že mu jde o život, zároveň ale má už jen zhruba hodinu na doručení svědka k soudu, protože pak vyprší platnost velké poroty... (TV Prima)

Revanx

Richar Donner to je dnes už vlastne klasik, predsa len vo svojich 78 rokoch si už asi boulderingu moc neužije a ani zábava v nejakom tom klube už nie je nič pre neho. Ale ako som sa minule dozvedel z jedného lifestylového časopisu, na veku nezáleží, ak mate chuť a silu, zvládnete všetko. No a Donner silu ma a dokazuje to cely svoj život viac- či menej kvalitnými filmami, ktoré vytvoril. Či už sa jedná o Supermana, Omena alebo Smrtonosnú zbraň, každý z týchto filmov sa stal klasikou vo svojom žánri. Dnes po par rokoch sa vrátil Donner k žánru svojmu najobľúbenejšiemu, ku klasickému akčnému thrilleru. . Jack Mosley je troska, človek ktorého jeho démoni minulosti priviedli k fľaške, ktorá sa stala jeho najlepšou a vlastne aj jedinou priateľkou. Neverí v dobro v ľuďoch, neverí v to, že každý si zaslúži druhú šancu. Jeho život smeruje ku koncu a on to vie a teší sa na to, pretože si to zaslúži. Jedného dňa dostane Jack za úlohu dopraviť nepolepšiteľného zločinca do súdnej siene, ktorá sa nachádza iba o pár blokov ďalej. Zrazu sa začnú diať čudné veci a obyčajná cesta sa mení na boj o holý život. A čo je najčudnejšie, Jack začne veriť v to, že to, čo ho prenasledovalo dlhé roky, môže sám poraziť. Celý film je vlastne poňatý ako príbeh dvoch mužov, ktorí sú na pohľad tak rôzni a pritom sú v skutočnosti tak rovnakí. Nie je to Jack, čo vplýva na zločinca, ale práve ten, na pohľad horší z dvojice, dáva Jackovi nádej v druhú šancu. Hlavnej úlohy skorumpovaného policajta sa zhostil starý dobrý Bruce Willis, ktorý prekvapivo tento krát v tielku neskončí. Treba povedať, že by sa do úlohy Jacka hodilo viac množstvo iných hercov, ale napriek tomu si Bruce hanbu nerobí a odvádza profesionálny výkon. Zločinca Eddieho hrá Mos Def, ktorý tak trocha pripomína slabšiu verziu Jamie Foxxa z Collateralu. Čo sa mi vonkoncom nepáčilo boli herecké výkony prenasledovateľov ústrednej dvojice, ktoré sa mi zdali preafektované a umelé. 16 Blocks je niečo ako pocta Richarda Donnera Richardovi Donnerovi, je to poctivo odvedený thriller v starom dobrom duchu, ktorý na jeden večer zaujme, avšak potom sa vyparí niekde do stratena. Neostane po ňom nič, ako celkom prijemná chuť v celku dobre stráveného filmového večera. ()

corpsy

Nie veľmi výrazný akčňák, v ktorom si moje sympatie získal Mos Def a nie Bruce Willis. Niekoľkokrát prevarený námet, a aj tou akciou a napätím sa tu nejako neplýtva. Škoda, čakal som príjemné osvieženie v štýle LETHAL WEAPON. ()

Kryton

Moc se mi líbil tento thriller s pera klasika Donnera. Zápletka parádní a Willis tradičně zachraňuje svět. ()

fannah

Výborný film výborného režiséra. Oceňuju malou komerčnost snímku, nepřehnanou délku, a docela dobrý scénář, který je rozhodně nadprůměrně zpracován. Richard Donner je skvělej režisér. ()

Kubick

Myšlenka filmu je sice velice jednoduchá, ale zaručuje zajímavou podívanou. Chaotické prostředí velkoměsta, jeden odepsaný policista, ukecaný černoch. Od filmu jsem popravdě řečeno čekal daleko víc. Nemůžu říci, že mě zklamal, měl určitě něco do sebe, ale podle mého názoru polovina filmu měla za úkol moralizovat a druhá polovina se mi zdála tak trochu nedoladěná a veškerý děj tak jakž takž držela hlavní dvojice Willis, Def. Škoda, z tématu se dalo vytěžit daleko více. ()

Korbitch

John McLane chránící týpka ze Stopařova průvodce po galaxii. Když pominu příšerný akcent Mose, stejně nejde jít víc než na 60%. ()

agentmiky

Poslední režijní počin Richarda Donnera, který se tentokrát přesměroval k napínavému thrilleru (pořád ho ale mám zafixovaného k Supermanovi, nemohu si pomoci). Za poslední dekádu jeden z těch nejvydařenějších filmů, kde se mihl i Willis. Nápad zajisté netradiční, konečně někdo využil ty pro mě nepochopitelné bloky v New Yorku (jak se v tom mohou jeho obyvatelé vyznat, to fakticky nechápu). Duo Willis - Morse funguje na výbornou, jejich chemie coby postav se vydařila, kasting na klaďase a záporáka se jednoduše povedl. Malinko mě zaráží rozpočet, který mi přijde přestřelený. Ano, má to své přestřelky a dopravní nehodu, ale ve výsledku mě chvilkami přijde, že by tomu padl rozpočet s menší počtem zelených dolárků. Jinak jsem si užil na poměry akčních filmů líbivý sountrack, velmi pasoval k jednotlivým scénám. Závěr tradičně vyškatulkovaný tak, aby vše dopadlo podle morálních zásad, tudíž dobro musí přímo rozdrtit zlo. Potopit tolik policistů a žít si i tak úplně v pohodě ? To mi přijde jaksi pohádkové, konec bych holt pozměnil. Ale to nic nemění na tom, že si to ty čtyři hvězdy nakonec odnese. Hodnocení: 71 % ()

Džejkop

Tohle, že je Bruce Willis, já ho skoro nepoznal. Vida, stačí aby si pro roli Jacka nechal narůst knír, opuchnout oči a hned vypadá na šedesát. Ale přeci jenom démon alkohol Jacka úplně nepohltil, a tak má černoch Eddie z pekla štěstí. Musím říct, obdivuju Jacka a zároveň se mu divím, že Eddieho něčím nepřerazil. Takhle ukecaný člověk, to je k nevíře. Sám Franta Palacký by mu možná záviděl...Co mi lezlo zpočátku na nervy, přešlo v apatii a nakonec v zábavu. Akční scény taky nechybí, něktéré stojí za to. K dobru počítám i postavu Bruce. Který nehraje jen nulu, ale policistu, který si včas uvědomí svoje chyby a začne s jejich nápravou. A ten závěr mi vlastně ani nevadil, jiný jsem stejně neočekával, to že se lidé mění, je pravda. ()

Riddick77

Rozjezd poměrně pomalý a celkově má film slabší momenty, ale též ty silné (scéna v autobusu, v garáži, s odstřelovačem v hale). Willis zde zahrál opravdu skvěle a osobně mi seděl i Def, protože se přesně hodil na ukecaného zlodějíčka, co se zřejmě opravdu chce změnit a péct dorty. Vydařená akce 90tých let a další kvalitní akční / drama od skvělého Richarda Donnera. Jak jsem od toho nic nečekal, tak jsem nakonec dosti překvapený a je jen škoda, že se takovýhle filmů netočí víc. 8/10. ()

Vyrida

Milé překvapení, u kterého jde především o akci a tak na nějaký hluboký smysluplný scénař okamžitě zapomeňte. Tady se bude střílet, hlaškovat a pak zase hlavně střílet. Nečekejte však zase takový kalibr jako byla série Die Hard. Bruce se přeci jen zhostí role už poměrně staršího mrzutého policisty, který si toho už v životě určitě prožil špatnýho moc a vzpomínky si proto léčí bylinkovým lektvarem. Kromě příšerné kocoviny ho v pohybu omezuje ještě obrna v levé noze, takže by se nejraději na místě odpráskl sám, ale mise je mise. Co se týče ostatních postaviček, tak jak Mos Def, který mě nejedenkrát rozesmál tak i David Morse byly prostě špičkoví a drží filmu aspoň nějaký průměr. Pokud jste fanoušky těchto herců určitě povinnost. ()

Vojcl

Po dlouhé době velmi povedený akční krimithriller, který si vystačí i bez výbuchů a automobilových honiček... Výtečná komorní atmosféra dodává příběhu na autenticitě. K tomu jako vždy vynikající Bruce Willis, který postavu stárnoucího policajta zahrál dokonale. Závěr je možná trošičku naivní, ale tomuhle filmu to rád odpustím... ()

numi

Standardně odvedená filmařina, se standardně charismatickým výkonem Bruce Willise na standardně napsaném scénáři. Standardně ve všech případech značí "nikterak zajímavě". Celý film působí tuctově, což není tak docela jen jeho chyba. Můžou za to ty desítky (respektive stovky) filmů s víceméně totožným námětem, dějem i závěrem. A je to docela škoda. Když už se na place potká Donner s Willisem, který si navíc nechá narůst solidní bříško, tak z toho mohlo být i něco nadprůměrného. Kvalitní akční pasáže, které rychlým střihem získavají na dynamice a překvapivosti, tak ubíjí genialita a nadlidskost policejních protivníků, kteří vždy ze skleněné koule odhadnou, kam dvojice uprchlíků míří, a ač vyrazí výrazně později, tak jsou na místě určení vždy podstatně dříve. A to mluvíme o vzdálenostech v rámci stovek metrů. No, měli z koule vyčíst i to, jak to celé skončí. Mohli si ušetřit spoustu nových obvinění. Přesto je film ve své podstatě napínavý a nezasekává se, takže jeho sledování je vším možným, jen ne utrpením, na které jsem si u snímků podobného ražení už zvyknul. [srpen 2006] ()

buldock

Bruce Willis opět v roli ztroskotaného a unaveného policajta , ovšem tenhle jeho looser se mi líbil nejméně ze všech jeho rolí tohoto ražení a ve spojení s nesnesitelně ukecaným zlodějíčkem , který mi lezl na nervy prakticky od začátku a strašně nevyrovnaným průběhem se jedná o lehce podprůměrnou akční podívanou , která nestojí za víceré shlédnutí a rychle zmizí v propadlišti filmů. Tentokrát to bylo od Bruce šlápnutí vedle. 52% ()

zipper111

No je to něco mezi 3-4 hvězdičkama...Jak tady psalo už milion lidí, od zrhuba velmi slibných dvou třetin přichazí poslední třetina kde jedno klišé a nelogičnost střídá druhou. Ale jako oddychovej thriller mě 16 bloků velmi bavil, Bruce je borec, na jeho držce je vidět jak se směje i v těch nejvážnejších situacích a říká si "co tady sakra dělám?". :) Závěrečné rozuzlení nebylo ani trošičku překvapivé, ba naopak, scéna v garáži byla kýčovitější a jasnější než západ slunce na Malorce....Každopádně film na jedno zkouknutí, který neurazí. ()

Makky

Obyčajný, tučný a prechlastaný policajt, ktorý onedlho zomrie na otravu alkoholom sa rozhodne bojovať za pravdu, hoci aj proti vlastným kolegom a za život väzňa, dôležitého svedka ()

contrastic

Dalo by se čekat, že spojeni takových pardů jako je Richard Donner a Bruce Willis vyplodí super akčni podívanou......... ale tentokrát se to opravdu nepovedlo !!!! Sice pupkatej Bruce s kocovinou, byla příjemna změna , ale to bylo tak všechno . Film nemá šťávu a vlastně po prvni půlhodině jde jenom dolů a o konci snad ani nebudu mluvit ... takže dvě hvězdy !!! jedna pro Bruce a jedna z úcty k Donnerovi. ()

blackrain

Bruce Willis prohýřil celou noc a má pořádnou kocovinu. Z jeho výrazu je to dobře vidět. Pěkně strhaná tvář a značná únava. V práci dostane poměrně jednoduchý úkol, musí převézt zloděje na výslech k soudu. Celá situace se krásně zkomplikuje. Zloděj je totiž nepohodlný svědek. Tak jde oběma mužům o život. Film by měl nabírat na obrátkách, ale nenabírá. Čekala jsem mnohem větší akci. Nápad se zápletkou byl dobrý, jenže to film nezachraňuje. Nicméně, koukatelný je. ()

SarumanKo

Richard Donner zostarol. A Bruce Willis tiež. Lenže vo filme 16 blokov obaja dokazujú, že aj na staré kolená sú fakt machri v žánri akčného-krimi-thriller-buddy filmu. 16 blokov je síce absolútne bez ambícií, v podstate nenáročné béčko, ale príjemné a poctivo oldschool. Prehľadne natočená akcia s niekoľkými sviežimi prvkami, zaujímavý námet a výborne obsadení herci sú výrazným pozitívom, no samotný scenár, ktorý má po celý čas pachuť klišé, sa v závere bohužiaľ pokúsi o originálny zvrat, ktorý pôsobí maximálne neuspokojivo a štipku kazí výsledný dojem. Inak však veľmi pohodový kúsok. (7/10) ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner