Vějíř lady Windermerové

• USA A Good Woman (více)

Současné filmové adaptace her Oscara Wilda, jako například Ideální manžel nebo Jak je důležité míti Filipa, se většinou věrně drží originálu a odrážejí reálie viktoriánské Anglie 19. století. Režisér Mike Barker a scenárista Howard Himelstein však důvtipně přenesli stejnojmennou Wildovu hru do komunity Angličanů a Američanů žijících ve třicátých letech na italském pobřeží Amalfi. Mladá lady Windermerová, v podání Scarlett Johanssonové, podezřívá svého manžela z milostné aférky s nově příchozí, skandály opředenou paní Erlynnovou (Helen Huntová). Sama však není daleko od toho, hodit za hlavu předchozí život a pověst a podlehnout milostným návrhům lorda Darlingtona (Stephen Campbell Moore). Záhadná paní Erlynnová má ale dobrý důvod jí v takové pošetilosti zabránit. Atraktivní, sluncem projasněné a vtipné drama nabízí překvapivý pohled na Wildovu klasiku a těží ze skvělých hereckých výkonů, mimo jiné Toma Wilkinsona a Mileny Vukotićové. (oficiální text distributora)

bearmeedek

Zkusil v TV a nelitoval. Výborné retro doladěné italskou hudbou. Scarlett přesvědčivě ztvárnila naivní, přihlouple zamilovanou, bohatou novomanželku. A Helen Hunt! To byl koncert při kterém stačilo, aby promlouvala jen obličejem! Dost jsem si to užil. Milé, vtipné, zábavné. ()

quixote

Jasný plný počet. Film, který si je jistý v kramflecích a z předlohy dostal maximum. Opravdu nechápu, jak tomu někdo může říkat červená knihovna. ()

Katya

Tak nic podle Oscara Wilda snad nemůže dopadnout nijak zvlášť katastrofálně, jeho dialogy jsou povětšinou skvělé a zábavné. Plus jedna hvězdička za Helen Hunt a její svěží herectví. ()

_aandyy_

Jak krásné a věrné zobrazení této doby. Tak bych to celkově zhodnotila. Příběh je docela nůďo, ale kostýmy a vůbec celá výprava snímek docela dost zachraňuje. Originální verzi Wildova Vějíře lady Windermerové jsem nečetla, avšak doufám, že pokud se vážně rozhodnu jednou si to přečíst, bude to komedičtější než tato "komedie". Nechápu, co je na tomto filmu z roku 2004 komediálního ale budiž. Spíše ho považuji za přespříliš růžovou romantickou idylku, klasické drama o vztazích mezi ženou a mužem, ženou a její matkou; o problémech a předsudcích doby atd. atd. ()

liberita

Pri tomto filme som mala pocit, že okrem niektorých trefných poznámok, sarkastických dialógov a základnej dejovej línie nemá s predlohou vôbec nič spoločné. Jeho problémom totiž je, že je nudný a chýba mu vtip a čaro originálu. Prostredie je príjemné, atmosféra odľahčená, ale väčšina hercov hrá svoje roly bez výraznejšej štipky nadšenia akoby len z donútenia, obzvlášť nevýrazná je Scarlett Johansson a jej dvaja amanti. Hra prekypuje prekvapivými momentami a zvratmi a núti vás dočítať ju čo najskôr, táto adaptácia vás však najskôr donúti prepnúť program. Skrátka a dobre, kto chce Maestra Oscara Wildea zažiť v jeho pravej podobe, nech siahne po jeho hrách, poviedkach a románoch. Pretože tento film, napriek všetkej snahe, nie je Oscar Wilde. ()

Cikinko

Muž a žena nemôžu byť nikdy priatelia. Perfektný film ktorému nechýba humor , zápletka a skvelé vyvrcholenie, Herci na výbornú :) ()

svetylko

"Každý světec má minulost, každý hříšník budoucnost" "Mám raději lidi, než předpisy a zákony" "Ženám nerozumí ani katolík, ani hinduista - to je to, co spojuje muže všech vyznání" "Pláč je útočištěm jen chudých a ošklivých žen, bohaté a hezké ženy jdou nakupovat" "Všimla by si Tě, kdybys byl chudý?" "Všiml bych si jí, kdyby byla ošklivá?" Kouzelný film... ()

kubilov

Příjemné prostředí italské prostředí Amalfi kousek od Neapole ve třicátých letech devatenáctého století, kam přijíždění novomanželé, ale co se nestane. Mladého ženicha okouzlí zvrásněná, svraštělá a notně opotřebovaná "skandální dáma", na kterou se teda přeceňovaná Helen Hunt ani trochu nehodila. Podle synopse jsem si představoval šarmantní dámu ve středních letech a ne tohle koště, o který bych nezakopnul ani v padesáti. Wildeovy hry jsou super, i Scarlett je super, ale hlavní tahounka ani omylem. ()

mirkath1

za mě trochu ploché a neviděla jsem žádnou vášeň, jen nicneříkající fráze. Škoda,lady Erlynovou měla hrát Rhesse Wintherspoon, mělo by to vetší šmrnc. Helen jsem mrchu a koketu moc nevěřila, je to taková něžná bytost. ()

Pavlin

V kategorii zábavných romantických komedií jasně patří mezi to nejlepší co bylo natočeno.Kouzelný anglický humor,spousta moudrých myšlenek a zábava jak má být a k tomu navíc nečekaná zápletka.Herci velice příjemní.Film pobaví i pohladí po duši nejen dámy. ()

Slovicko

Krásný, romantický film, kterému nemám co vytknout, ba naopak, samá chvála! Výborné dialogy, intriky a pomluvy, které se odehrávají na jednom malém italském pobřeží. Konečná zápletka filmu mě mile překvapila, jelikož neznám knižní předlohu. Helen Hunt byla vynikající (mám pro ni prostě slabost), :-) a Scarlett zvládla svou lehce protivnou roli taky výborně. Nutno říct, že to byl film přesně dle mého gusta, a jen škoda, že takových není víc! ()

Taron

Pro Oscara Wilda mám prostě slabost a Vějíř lady Windermerové se mi z jeho divadelních her líbí vůbec nejvíc. Filmové zpracování na mě působilo velice příjemně a většinu z 89minut jsem se nenudil. Ve filmu mě mimo jiné zaujal také moc pěkný výkon Scarlett Johansson. Dávám 90%. ()

Bilky

Slabučké. Ani len prekudrlinkované dialógy pozbierané z viacero poviedok Oscara Wilde tento režisér nezvládol a urobil z toho len priemernú a zle zostrihanú konverzačku. Hunt bola obsadená totálne "mimo mísu" a celkovo bol casting nevhodný - 56% ()

Tak tohle je jeden z mala filmů, kde mi opravdu nevadil poměrně sladký happyend. Vtipné (nejsem si jistá, zda to byla jen Wildova zásluha), lehce stravitelné, nepřeumělkované a nádherné. Nejen dobrá žena, ale i dobrý film:) ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson