Vějíř lady Windermerové

• USA A Good Woman (více)

Současné filmové adaptace her Oscara Wilda, jako například Ideální manžel nebo Jak je důležité míti Filipa, se většinou věrně drží originálu a odrážejí reálie viktoriánské Anglie 19. století. Režisér Mike Barker a scenárista Howard Himelstein však důvtipně přenesli stejnojmennou Wildovu hru do komunity Angličanů a Američanů žijících ve třicátých letech na italském pobřeží Amalfi. Mladá lady Windermerová, v podání Scarlett Johanssonové, podezřívá svého manžela z milostné aférky s nově příchozí, skandály opředenou paní Erlynnovou (Helen Huntová). Sama však není daleko od toho, hodit za hlavu předchozí život a pověst a podlehnout milostným návrhům lorda Darlingtona (Stephen Campbell Moore). Záhadná paní Erlynnová má ale dobrý důvod jí v takové pošetilosti zabránit. Atraktivní, sluncem projasněné a vtipné drama nabízí překvapivý pohled na Wildovu klasiku a těží ze skvělých hereckých výkonů, mimo jiné Toma Wilkinsona a Mileny Vukotićové. (oficiální text distributora)

Chopper

smola, ze to bolo take kratke.......na S. Johansson a H. Hunt by sa dalo pozerat donekonecna.........skvely pribeh.....každý svätec má minulosť a každý hriešnik má budúcnosť....co dodat ()

Mistle_

Scarlett se zde herecky opět projevuje jako něžná, milá, kouzelná, ale stále lehce přihlouplá puťka. Stále čekám, zda se dočkám nějakého jejího hereckého potenciálu na plátně, či ne. Ale dobře se na ní kouká, to je pravda. Líbila se mi v pastelových barvách vykreslená atmosféra 30. let, líbila se mi široká škála hlášek a líbila se mi paní Hunt. Hrozně. Byla šarmantní, inteligentní, sexy, okouzlující, slušná, neordinérní .. takhle nějak si představuju ideální ŽENU. ()

LencaN

Příjemné pokoukání. Rozhodně bylo komu fandit ... nebo spíše komu nepřát. Z poměrně jednoduché zápletky se jednou větou stalo něco víc, některé postavy nabyly trochu jiného světla a charakteru. Rozhodně oceňuju zajímavé dialogy, škoda, že moje krátkodobá paměť mi nedovoluje si ty často opravdu zajímavé postřehy zapamatovat. Také se mi moc líbila výprava, šaty, vlasy, budovy, celé to italské městečko. I prvky komedie se tady objevovaly a staraly se o ně velké nohy jedné dámy a naopak malí psíci dámy druhé. ()

zigy

Oscar Wilde je určitě tvůrce vtipných bonmotů, v tom za ním zaostává dokonce i náš prezident, nicméně jako tvůrce divadelních her již se mi jeví možná již trochu vyčpělý. Nicméně tenhle film různými bonmoty přímo srší, zejména o vztazích mezi ženami a muži. Samotná zápletka mě moc nebrala, i kvůli nevýrazným hercům (promiň Scarlett, jsi hezká, ale to je asi tak všechno). Helen Hunt jako svůdnice?..... ()

panic25

povedený pohled do 30.let v itálii kdy ameriku zmítala krize, itálie si užívala života po svém, příběh oddané lásky, touze po bohatství s veselým koncem pro všechny aktéry, musím vyzdvihniut výkon helen hunt, která byla úžasná, nezklamala stálice scarlett a také tom wilkinson ()

Antonymi

Příjemná konverzační komedie Oscara Wildea umístěná do elegantních třicátých let je hravá, rozverná, ale nikterak převratný filmový zážitek nenabízí. Scénář se drží původní hry, což mu jen prospívá, herci odvádějí čistý standard a po skončení dojem vyprchá a zanechá ve vzpomínkách pár hezkých obrázků a úsměvných momentů. 60%. ()

Shameeka

S troškou přehánění - co věta, to perla. Ať žije Wildův sarkasmus! Víc takových filmů prosím. Hezky se mi na to koukalo. ()

martina2898

Moc nemusím filmy z takové té staré doby...myslím si, že to jinak byl celkem dobrý film. Moc se mi tam lábila Helen Hunt...prostě mi přijde, že ta role jí sedla :) ()

marketcsfd

Oscar Wilde, 19.st, mě se prostě tvůrci trefili do noty. Děj nikde nespí. Vkusné, přirozené, svěží. Myslím, že spíš pro nás ženy, romantika a vtip z toho tečou proudem :D děkuji a za mě více takových dílek. ()

Sejkorka

Další z poučných adaptací divadelních her. Děj se odehrává v Itálii, což neznalci nevadí. Co vadí je dabing Scarlett Johannson. Nic proti Zuzaně Kajnarové, je to milé děvče, ale její hlas se ke Scarlett vůbec nehodí. Nakonec si člověk říká, je to happy end nebo ne ? Matka (Helen Hunt) neodhalí před dcerou svoji totožnost, což by se tak nějak čekalo. Na druhou stranu, alespoň nepřijde o nápadníka (Tom Wilkinson). ()

tortna

Aby som povedal pravdu, tieto filmy z obdobia medzi vojnami mám veľmi rád a tak budem spravodlivý a dávam za 5:). Najlepšie na tomto kuse je tá atmosféra zázračného miesta kde sa postavy len tak zjavia a bez starostí zabávajú. Krkolomná zápletka o krásnej dcére a očarujúcej matke v nepravom mileneckom trojuholníku dodáva deju (ne)očakávané prekvapenia. Výborné. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson