Vějíř lady Windermerové

• USA A Good Woman (více)

Současné filmové adaptace her Oscara Wilda, jako například Ideální manžel nebo Jak je důležité míti Filipa, se většinou věrně drží originálu a odrážejí reálie viktoriánské Anglie 19. století. Režisér Mike Barker a scenárista Howard Himelstein však důvtipně přenesli stejnojmennou Wildovu hru do komunity Angličanů a Američanů žijících ve třicátých letech na italském pobřeží Amalfi. Mladá lady Windermerová, v podání Scarlett Johanssonové, podezřívá svého manžela z milostné aférky s nově příchozí, skandály opředenou paní Erlynnovou (Helen Huntová). Sama však není daleko od toho, hodit za hlavu předchozí život a pověst a podlehnout milostným návrhům lorda Darlingtona (Stephen Campbell Moore). Záhadná paní Erlynnová má ale dobrý důvod jí v takové pošetilosti zabránit. Atraktivní, sluncem projasněné a vtipné drama nabízí překvapivý pohled na Wildovu klasiku a těží ze skvělých hereckých výkonů, mimo jiné Toma Wilkinsona a Mileny Vukotićové. (oficiální text distributora)

farmnf

Velmi nešikovně zpracovaný Wilde, nebo středně dobře zpracovaný hloupý příběh od téhož. Jediné, co tam září je Scarlett Johansson, která hraje neobyčejně věrně naivní novomaželku. Celá konstrukce tohoto filmu mi připadá jaksi poškozená v základech, volba Huntové do hlavní role, nešťastná. Wilde jistě plánoval, že uslintaní staříci budou vynášet moudrosti a bude to především moudré a zároveň vtipné. Staříci jsou skutečně uslintaní a odporní, moudra vynášejí ale vyznívá to velmi trapně. Jako divadelní hra by to myslím ušlo, film je zklamání. ()

JimmyII

Příjemná romantika notně opepřená břitkými a chytrými dialogy z pera Oscara Wildea, které tenhle film povyšují. Vůbec celá ta linie s Tomem Wilkinsonem a ostatními starými Brity nemá chybu! ()

plechulka

Dialogy Oscara Wilda jsou jako vždy jeden bonmot za druhým, kostýmy dam z 30-tých let jsou nádherné a Helen Hunt okouzlující, ale přesto nám pocit, že mi kvůli ničemu vyjímečnému tento film v hlavě neutkví... Kdo má rád konverzační komedie a Wilda zvlášt, doporučuji TV inscenaci z roku 1979 JAK JE DŮLEŽITÉ MÍTI FILIPA s J. Abrhámem, J. Hanzlíkem, S. Zázvorkovou a dalšími..... Sice pouze v "papundeklových" televizních kulisách, ale pro mne nezapomenutelnou! ()

lucieK

Mám slabost pro knihy Oscara Wildea a to i ve zfilmované podobě a narozdíl od většiny knih, které byly převedeny na filmové plátno, se tohle zpracování vydařilo a dosahuje kvalit knihy. K tomu všemu návíc ještě velmi vkusně a dobře vybrané herecké obsazení. Rozhodně se k filmu ještě někdy vrátím. ()

Elví

Podle slov Toma Wilkinsona též nechápu, "why that film didn't succeed in the UK and USA, cause it is REALLY good!":) ()

elle

Velmi pěkně obsazené a příjemně se na to kouká. Jako adaptace to má hlavní kámen úrazu v posunu času, protože některé věci, které Wilde komentoval a glosoval a týkaly se "JEHO" součastníků, nemají posunuty o 40-50 let kupředu už takový smysl a pravdu. Dát ženě ve 30. letech 20. století jako dárek k výročí vějíř? Tento předmět tak přestává být symbolem, ale pouhou výstřední kuriozitou, která ale není zas tak podstatná, aby vysvětlila název. ()

venison

Velmi vkusně zachycená atmosféra 30. let s lehce a jemně vedenou zápletkou.. Na nádherné Helen Hunt a Scarlett Johansson v dobových kostýmech je radost pohledět :-) ()

Pavlínka9

Helen Hunt je prostě kost největší a umí to nosit :) Johansson zase jako naivní, nevinná ženuška, která bude pečovat o svého manžílka za každou cenu. Krásně pohodové, stylové, skvěle dobově znázorněné a hlavně to všechno jde se vším ruku v ruce a film uteče, aniž bysme si toho všimly :) Zcela souhlasím s komentářem "Lima", jelikož tam je řečeno vše :) Rozhodně se znovu někdy na film podívám a i originál se mi líbil :) ()

hanagi

Tohle není Oscar Wilde! Je to jen pozvánka do překrásné Itálie, její exteriéry na sebe strhávají veškerou pozornost! Helen Hunt promine, ale do femme fatale má na míle daleko. Scarlett je příliš sexy na to, abych ji uvěřila tu naivitu. Jenom ta skupinka aristokratických "důchodců", která jízlivě prahne po každém drbu, je v roli. Všechno je vlastně jinak - a jediný, kdo je v pohodě a tak jak má být - Tom Wilkinson. On a čarokrásný vizuál může za to shovívavé hodnocení. Ale tohle není Oscar Wilde! ()

Autogram

Nebola to až taká kostýmová nuda, ako som predpokladal, práve naopak. Nielen časté bonmoty starších pánov to oživovali, ale aj samotná myšlienka na záver ma príjemne prekvapila. A nielen jedna, bolo ich tam dosť. Len škoda, že som sa nedozvedel, prečo to hlavné tajomstvo muselo byť také tajomné, že chcelo zostať tajomstvom až do samého záveru. –––– Některé ženy přinášejí štěstí kamkoli přijdou. Jiné, když odejdou. Já dělám obojí. –––– O manželství přemýšlím velmi. Proto jsem svodobný. –––– Tu chybu jste udėlala vy, je to vaše břímě. Neste je! Přiznáním byste je předala tomu, koho milujete. ()

jenik71

A jsem na rozpacích. Úvodní část mě totiž prakticky nijak nenadchla a přišlo mi to skoro až nezajímavé. Už už jsem chtěl DVD z přehrávače vyndat, ale dodíval jsem se. Přibližně od poloviny je ale tento film o dost zajímavější a smysluplný. Nakonec se mi hodně líbila hlavně Scarlet Johansson, role jí vyloženě slušela. Jak projevem, tak i vizuálně. Takže pocity mám smíšené a tudíž dávám za tři. ()

Heraldika

Výborně jsem se pobavila skvělými dialogy a bonmoty na téma ženy a muži a jako ženě se mi také líbilo kostýmové zpracování :-) - krásná třicátá léta a italská riviéra. Konec je sice hollywoodský až hanba, ale to se dá za jinak milý film odpustit. Tom Wilkinson byl vynikající: "Nemyslete si, občas také nějakou knihu přečtu, ale nesmím to přehánět abych nenarušil mou přirozenou tupost" ()

Ferinka

Milá až roztomilá podívaná se správně dlouhou stopáží. S humorem zanalyzovná komplikovaná "instituce", kterou je manželství a všechny útrapy i krásy, co k tomu patří. Nejlepší hlášky pocházely s úst starých, rádoby zkušených dědků, a často byly víceméně pravdivé :) Jinak díky nádherým kostýmům se opravdu bylo na co koukat. Těžko říct, jestli 3 nebo 4*, ale přikloním se k tomu lepšímu, protože se mi do dneska prostě šiklo do nálady :) ()

Jaccobos

Není to velké dílo, ale hraje si na to, že zná spoustu složitých společenských pravidel a zákonitostí, ze kterých se mi vždycky hrozně točila hlava a nikdy jsem v tom nebyl dobrý - asi nikdy nebudu, protože trapasy si ušetřuji neustále :) Každopádně je to pohodová komedie, která plyne jako voda a brouká si jako Francouz, co si vykračuje po bouleváru. Pusť si to :) ()

dopita

Ze začátku dost pomalu vyprávěnej příběh nabere na zajímavosti až v poslední třetině. A to ne zásluhou režiséra, ale spíš zásluhou dobře vygradovanýho scénáře. Helen Huntová trochu přehrává. ()

kolemjdouc

Tak přátelé tohle byl opravdu zážitek! Když se potkají takové dvě vynikající herečky v jednom filmu tak to je opravdu koncert Helen je opravdu ve skutečnosti o dvacet let starší než Scarlett .Kvalitní herci,kvalitní zpracování,vynikající dabing,podmanivá hudba ( která výjimečně nepřeřvává hlasy) to vše vás pohladí na duši.K tomu krásné exteriéry a interiéry.Situace ,kdy neúnavný kocour Tuppy loví svoji myšku lady Erlynnovou, vás opravdu dojme.Konec překvapí.Nedejte na některé komentáře tady uvařte si kafíčko a dívejte se .A jen, pokud vám bude někdo neustále odvádět pozornost od děje,nepochopíte o čem píši.U mě opravdu dobrý ()

Perverz

Čekal jsem že to bude píčovina, ale byl jsem příjemně překvapen. Nevytvářejte si domněnky píše Ruiz. Je to tak... Klidný film který pomalu rozplétá na první pohled jednoduchou zápletku. Potěšil by lepší saundtrek ( čti soundtrack) nebo trochu perverze. Film drží na vodě herecké obsazení ( obnažení ne ) a krátká stopáž doplněna skvělými s nadhledem ironickými dialogy o nesmrtelnosti brouka a o tom jak to jakože je mezi ženami a muži. Pokulhával jsem mezi třemi čtyřmi hvězdami, nicméně dávám četyre. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson