Hrabě Drakula (TV film)

Horor

Československo, 1970, 76 min

Ilja Racek je velmi démonický a navíc vidět Drakulu s plnovousem se jen tak nepoštěstí :o) Celkově by nešlo vůbec o špatné zpracování Stokerova románu, kdyby ty kulisy a celé "vzezření" filmu nepůsobilo tak "televizním" dojmem. Celkový dojem z filmu sráží bohužel dost nekvalitní černobílý obraz a pochybuji, že se někdy v budoucnu dočkáme, vzhledem ke velmi špatnému stavu dochovalé kopie, nějaké reprízy.(29.6.2005)

Velice, velice dobré(13.3.2007)

Československé televizní zpracování upírské klasiky. Ilja Racek je až přemrštěně televizní, ale místy vytváří hustou atmosféru. Ostatně stejně jako hudba a nejednou i kamera.(2.11.2016)

Já se na to díval v noci tajně se sestrou, kdy jsme seděli vedle sebe, drželi se za ruce a hrozně báli! Ve své době to bylo dost působivé a tajemné. Atmosféru umocňoval čb obraz, ještě teď mě trošku "mrazí", když si na ten snímek vzpomenu! Výborný Racek !!!(8.4.2009)

Racek vs.Schánilec, úžasně temná podívaná pod taktovkou skvělé "horroristky" Procházkové.(14.8.2012)