sedlo03

Velmi zajímavé zpracování se skvělým Seanem Biggerstaffem v hlavní roli. V první chvíli jsem si myslel, že se to bude chtít vydat cestou teen komedií typu Looser, ale Angličani si našli vlastní moto a toho se drželi. Trrošku slabší děj, který mě nedokázal úplně vtáhnout do dění, ale celkově spokojenost. 75% ()

kubyno

Cashback si zakládá na nádherném prolínání lyrických záběrů a filozofické vlny s geniálními humornými vložkami, které jsou vytvářeny z velké části výborným a nesmírně sympatickým hereckým obsazením. Sean Biggerstaff je v hlavní roli neuvěřitelně sympatický a to vše spolu s krásnou hudbou, dotvářející velice působivou atmosféru, zanechává z filmu velmi milé pocity. ()

radekgfx

„I couldn't sleep." Ve většině případů má tenhle stav mysli něco společného s výrobou mýdla, nicméně v tomto případě se hlavní hrdina neúčastní jeho produkce, ale pouze prodeje. Velmi upřímný příběh na pomezí sna a reality, do kterého (jako do svojí skoro prvotiny) vložil tvůrce a režisér v jedné osobě určitě spoustu věcí a událostí ze svého života, jelikož mi film samotný přijde trochu jako osobní zpověď. Příběh je psaný hodně účelně, a sice tak, aby divák neměl výraznější problém s osobní identifikací s některou z postav. Přestože mi herci moc neseděli, pomalý ospalý melancholický odér plynoucího času ve filmu mi náramně vyhovoval. ()

Pawlisman

Skutečně škoda těch množství dobrých nápadů a množství nápadů dobrých i romantických podnětů. Film každou chvilku upadne do stupidiozní situace a vtipu - ano - anglicko amerického - toho nepovedeného teenagerského. Proč to a proč ne spíše více na vlně umění, inteligence a něčeho "víc". Za vše mluví fotbalový zápas. Humor panu režisérovi moc nejde, zbytek je dobrý, bohužel pošramocený. Celkem však nadprůměrný snímek, na kterém se toho dá najít mnoho dobrého. Především začátek.. 7,5/10 ()

Vesecký

Ve výčtu filmových žánrů chybí ještě porno, to tam bylo taky. Komedie - jakýs takýs průměr, občas jsem se i pousmál. Začátek aspoň vypadal nadějně. Pak se ale zastavil čas a začalo "fantasy", řádně stříknuté pornem, dokonce v jednu chvíli pedofilním. To svlékání slečen v supermarketu bylo za odpad, protože zcela nefunkční. A humor se začal obracet do typu našeho "Na stojáka" nebo "Partička". Hahaha. A další velké minus, když jsem si uvědomil techniku triků u těch zastavených obrazů - byly promítány počítačem a náš pohybující se hrdina vše hrál před modrou stěnou. Když o tomto způsobu natáčení vím, tak to nesnáším. Romantika? Jo, ta prodavačka byla hezká. Drama? Nikde žádné. Nuda. ()

arcticsky

Hudební, obrazová, romantická pohodička. Také bych si přál zastavit čas aspoň na nějakou delší chvilku. Třeba v minulém měsíci.... ()

majec4

O filme som sa dozvedel uplne nahodou a som za tu nahodu rad. Bavilo ma to velmi, hlavne zo zaciatku to nemalo chybu. Potom ked sa uz vylozia vsetky karty na stol, tak to trochu strati stavu. Ale napad brilantny, a to prevedenie taktiez super. Kamera bola celkom napadita. Kočka mi tvrdila, ze sa mi to pacilo hlavne kvoli nahotinkam. Ano, trochu aj vdaka tomu, ale celkovo chybalo malo aby som siel do plneho poctu. Mozno to mohlo byt o cosi vtipnejsie, lebo potencial tam bol. Neviem v com, ale trochu mi to pripominalo aj Scotta. Taka jemna absurditka. ()

TheSpearCZ

Nemůžu si pomoct, ale ten film je blbost, ale také zároveň povedená romantická komedie s výraznými projevy citů. Líbily se mi tu opravdu všechny střípky filmu, jak komediální stránka s výbornými "blbečky" v supermarketu, samotná idea se zastavováním času, tak i romantická část s parádní Emílií Fox a výborným Seanem Biggerstaff. Ale nejvíce se mi líbí ten výsledný pocit z filmu, kde vlastně zjistíte, že ať se mohla ve filmu vyskytnout sebehorší scéna, tak to ve výsledku přineslo nějakým záhadným způsobem dobro a dokonale to sem zapadlo. Jo a taky ta luxusní striptérka z oslavy a Švédka na schodech, ty hlavně. Slabší 4* ()

ddf76

Skvely film, ktery vznikl na zaklade kratasu z roku 2004. Cely kratas je obsazen i v tomto filmu. Je to prvni celovecerni film rezisera Seana Ellise a hned takova bomba (kratas je taky skvely). Hodne originalni romanticky film, ktery je podporen neotrelym scenarem, humorem a skvelou hudbou. Soundtrack je vybornej (skoda, ze zatim vubec nevysel na CD). Na dalsi filmy Seana Ellise se tesim, i kdyz dalsi film bude v roce 2008 horror The Broken. Vypada to, ze Sean Ellis nebude tocit porad ty samy filmy, coz je dobre :). ()

Martyr

Celkom slusny mix zanrov s peknymi kozami :) a s prijemnou hudbou ale v konecnom dosledku nic, co by som si zapamatal do konca zivota. Typicky ''anglicak'', ktory obcas preskakuje do americkych ''teenage-filmov'' co mu zrovna nesedi. 69% ()

Siriuss

.....stačí se jen podívat, co je ukryto v kráse a skryto mezi sekundami v životě.Jestli na minutu nezastavíš,možná to propásneš..... ()

deathka

Milý a příjemný důkaz o tom, že i milionkrát provařené klišé se dá natočit svižně a zábavně. Nic víc. ()

Grizzly

Tak tohle mne dostalo. Vtipne, premyslive, zasnene...vyborne natocene. Nametem a tim spojenim lasky a umeni mi to trosku pripomnelo Basniky :). Bylo to fakt super...zvlast pokud umite premyslet, filosofovat a snit. Taky kdyz vecem nerozumite a dumate nad vztahy lidi. Navic vtip a paradni postavy, v cele s kung-fu uklizecem :).Jen skoda toho romantickeho klise na zaver. ()

TaanStari

Na tohle téma tu už jeden film byl - Klub rváčů :) A teď vážně. Film tak nějak ubíhá, obrázek za obrázkem, ale nakonec si říkáte "co z toho?". Prostě to jako celek nefunguje, kvalita pořád kolísá. ()

ypres.bass

Nehledejte žádné originality, najdete pouze velmi dobře zpracovanou sondu do životů několika lidí. Pokud chcete něco u čeho nechcete večer přemýšlet, ale pouze se tak nejak uklidnit, tak tohle je film právě pro vás. Největším kladem shledávám ty zastavovací sekvence kde Ben svléká dívky aby je poté maloval. A také přirozenou nadkrásu Emilie Fox. 85% ()

RickyFitts

asi jen tři hvězdy (za slabší scénář, fotbal, pár nesympatických postav a umění, které Ted vystavuje...), ale obrázky jsou to krásné ()

KOZEL84

Spoilery.No tak takhle ne.Ze startu sem si říkal,že sem tady narazil na perlu a chystal si pětkové hodnocení.Sympatický hlavní hrdina se rozejde s buchtou,trpí nespavostí,tak vezme noční šichty v supermarketu a s přebytkem času (a nejspíš i nadržeností maskovanou za estetiku.Tak to ti nežeru vzhledem ke zbytku filmu!) se začne vyrovnávat celkem originálně a vizuálně zajímavým ;-) způsobem.Úžasná hudba,kamera,režie to byl začátek.Potom,ale film změní notu na dost často rádoby komedii až parodii.Párkrát sem se sice zasmál,ale většinou byly vtípky až trapné a stokrát viděné.Ani nikdy dřív zvlášt' vtipné nebyly.Pak se zase zhoupneme k romantice (protože hrdina na šichtě samozřejmě potká tu pravou),kterou nabourá tím nejdebilnějším a nejneoriginálnějším způsobem ona bývalka,ale to se nějak přežije.A to všechno proto abych se dozvěděl,že láska je všude kolem.Stačí se jen dobře dívat a nespěchat.Tak dík hele.Máš to u mě kámo! ()

ViktorEl

Z mojej strany by som tento film nazval jedným slovom, geniálny. Film je zvláštne natočený a scenár výborne napísaný. Pre mňa prelomový film, ktorý rozoberá to s čím sa každý z nás už určite stretol, a preto tomuto filmu kladiem veľký význam. Nespavosť, depresia, nechutenstvo, konečne to niekto využil a natočil o tom film, ktorý síce rozoberá vážnu tému, ale je odľahčený vtipnými prvkami a romantikou=(výborná kombinácia). Vážne by si britská produkcia, režisér a najmä scenárista zaslúžili za tento film poklonu. Prehnané, ale určite zaslúžené 90%. ()