R4kosn1k

Něco takového jsem dlouho neviděl, miluju originální filmy, které mají děj, smysl, nedívate se na hodinky, neplyne čas... prostě paráda! ()

Rochester

......"špatná zpráva je, že čas letí - ale dobrá je ta, že jsme všichni piloti" .....slova hlavního hrdiny Bena Willise A já lituji, že čas tohoto filmu trval jen 102 minuty. ()

frolish

Plagat s popisom budia zavadzajuci dojem, ze sa jedna o jednoduchu teen komediu, kde sa promenaduju nahe tela jedna radost a nic moc sa v nej neriesi. V skutocnosti ide o dost atypicky zanrovy mix romantiky, trochu strelenej britskej komedie a (v myslienkach hlavneho hrdinu) az filozoficko-psychologickej dramy. Prekvapivo sa tieto zanre vobec nebiju, kazda linia ma svoje miesto a davaju dokopy velmi prijemny film. Zastihlo ma to v nalade, ked som sa do filozofovania, myslienok a nalad hlavnej postavy dokazal celkom vcitit a romanticka linia, ktora je taziskom filmu, na mna posobila velmi uprimne a prirodzene. Humorne sceny zvacsa pobavili, postavy boli fajn a cele sa to nieslo v zvlastnej melancholickej atmosfere, ktora mi sadla. Slabsie 4*. ()

Saur.us

Příjemná romantická komedie s hlubokými myšlenkovými scénami, ulítlým humorem (s bandou ulítlých postaviček) a krásnou romantikou na závěr. ()

Yarwen

Taky se vám někdy stalo, že jste dennodenně míjeli člověka, který se vám líbil, a on najednou navždy zmizel a vy jste litovali, že jste propásli šanci, že jste neudělali ten jeden krok navíc? Tenhle film je právě o čase, o okamžicích, které je třeba pevně chytit do ruky, jinak vám proklouznou mezi prsty a už se nikdy nevrátí. Krásné. ()

Jeremiah

Napíši to asi takto. Do 30 bych dal 5*, do 50 by to byly 4*, takže nyní za 3* :) Moje zřejmě nejblbější recenze, ale co, že ? :D ()

wakeup

Co to je zase za ceskej podtitul. Ktery hovado ma tyhle doplnky na triku. JA SI TE NAJDU!!! A film super. Jednou jsem cetl jeden komentar o tom, ze kazdy clovek ma jeden film, ktery je jen pro nej. Tohle by mohl byt ten muj. (Ikdyz neumim kreslit) Videl jsem se na platne tolikrat, az me to desilo... ()

Mosin

Takmer náučný film o kráse zabelený do teenage formy. Pre niekoho malo chytré, pre niekoho málo blbé. Verím, že v kine to ľuďom ktorí čakajú prcičky otvorí oči. A to je veľmi, ale fakt veľmi chvályhodné. ()

tragos

Jedna hvězdička za pěkné pohyblivé obrázky, druhá hvězdička za pěkný holky. Stylizace šla úplně mimo mě, charaktery postav a náznaky humoru jakbysmet. Potenciál zastavování času je tak nevyužitý, až to bolí, ale pravdou je, že o tohle režisérovi, potažmo scénáristovi, opravdu nešlo. Průměrný romantický film, 5/10. ()

reaper

Film má pro mě několik chybek(zbytečné scény, komediální vložky, téměř žádný děj), ale je to všechno vyrovnané několika krásnými scénami, které mi vzaly dech. Neobyčejně oduševnělý a procítěný snímek, který jenom sype krásné fráze o životě - kolikrát se v nich člověk najde...nebo spíš má pocit jakoby byl film z jeho života. Když k tomu připočítám skvělou hudbu ála Americká Krása a velice decentní zobrazení ženského těla(které vy mohlo vyznít vulgárně v jiném snímku), tak nemůžu hodnotit jinak. ()

Gedes

Docela hezky....trochu depresivní (trochu víc), ale dobré. Zajímavě udělané, anglickým humorem, lehkou nadsázkou (trochu sci-fi, ale proč ne) a příjemným koncem, prostě hezká pohádka :o) pro dospělé. ()

BathoryMan

Neskutočne úchvatný film posledných mesiacov,ktorý zároven musím zaradit medzi moje TOP 10!Keby toho týpka hral niekdo iný než Sean Biggerstaff,filmu by to vela ubralo ten chlapík je tam skvelý a dost mi pripomína mna samého a vlastne aj ta podobnost tam nieje náhodná!Aj ja som totiž robil v supermarkete na nočnej smene a taktiež aj ja som sa rozišiel so svojím prvým dievčatom čo ma potom nesmierne mrzelo a tiež som chvílami kvoli tomu trpel nespavostou !Už len kvoli tomu že sa to dost nápadne podobá na moj život,musím dat plný počet! ()

vojo

Nie je tu určite originálny námet, ale najlepší mix komédie a romantiky aký som v poslednom čase videl. a dosť mi to pripomenulo moje dávne "zlomenie srdca":) Takých 90%. ()

sandis

Ježíšku na křížku... Větší stupiditu jsem už dlouho neviděl. Příběh o klukovi, studentu kresby, co se nemůže vzpamatovat z rozchodu se svojí holkou. Týdny!! vůbec nespí. Asi nemá ani na mobil, protože jinak si nedovedu vysvětlit, že používá k telefonátům neustále telefonní budku. A protože tak dny a týdny nespí, rozhodne se, že po nocích bude pracovat v supermarketu, jako vrchní utírač podlahy. Však netrvá dlouho a zalíbí se mu jedna z pokladních (jinou zápletku si těžko představit), která mrská španělštinu jak malókdo, ale která i přes tuto svou zjevnou schopnost, dělá jednu z nejpřiblbleších prací co znám. Ale co čert nechtěl, na večírku jeho přiblblýho šéfa, se objeví jeho bejvalka a chce dát všechno zase dohromady... Ben, nebo Bill nebo jak se vlastně jmenoval ten věčně zasněný cíťa, co uměl zastavovat čas, jí však odmítá. Končí to však happyendem, jeho kresby obličeje slečny pokladní si díky náhodě získávají respekt jak v odborné veřejnosti, tak u oné slečny. Ta překvapivě zjišťuje, že pokladní je pro ní málo a začíná pracovat v cestovce. A jako třešnička na dortu, po neuvěřitelných 102 minutách téměř absolutní nudy, kdy jsem koutky úst ani jednou nepozvedl, myšlenka na konec. Láska je tam, kde po ní lidé touží. Musíme se naučit ji vidět zahalenou v kráse, a ukrytou mezi vteřinami našeho života. Kdo se ani na chvilku nezastaví, může ji minout. Neřekl bych to lépě... Amor vincit 5/10 ()

atmen

Lidé se dělí na skřivany a sovy. Já patřím k těm druhým. Není tedy divné, že mám v zaměstnání v oblibě noční směny. V noci vás napadají jiné myšlenky než přes den. Díváte se s okna, vidíte jak postupně zhasínají světla v domácnostech, nakonec zůstanou osvícené jen ulice. Všude je tma a takové ticho. Máte pocit, že krom vás se vše okolo zastavilo. Právě začínáte rozjímat a přehráváte si svůj denní příběh (film). Nebyla ta kráska z ulice mojí tajnou školní láskou? Ten chlápek, co do mě strčil, odkud já ho jen znám?... Znova a znova se vracíte a všímáte si i obyčejných věcí... Usmála se na mě ta prodavčka, jen proto, že jí do toho její šéf nutí... Procházíte kolem stojících siluet a objevujete krásu a jedinečnost okamžiků...V tom zazvoní telefón, jste vydrženi a vráceni do reality... Iluze končí, váš příběh se opět rozjíždí, znovu prožijete jeden den, a budete se těšít na večer, neboť pouze tehdy máte tu moc - zastavit čas... ()

bery71

Kdo by se chtěl na Cashback podívat kriticky, najde spoustu chyb. Několik slepých uliček, hluchých míst, trapných a očekávaných scének a sem tam něco, co už jsme viděli. Ale je to tak překrásně zabalalené a podané, že se radostným pocitům ubránit nemůžete. Cashback totiž nechce uchvátit geniálním střihem nebo režií. Ne. Naopak. Tento film je hmatatelným důkazem, jak vytvořit film o které se v našich krajinách režiséři snaží už 20 let. Všude plakáty hlásají ´´romantická komedie´´, ale co potom vidíte? Již stokrát omletý příběh (ba možná i scénář) jen s jinými herci, místy a hudbou. Ale Cashback (Sean Ellis) to dokázal. A stačilo pár méně známých herců, kteří se nebojí hrát. Trochu, byť částečně převzaté, milé hudby. A nadšený a zapálený realizační tým. Celé to nakonec trošku připomíná absolventský film se všemi klady a zápory, ale kéž by tohle uměl natočit i někdo u nás. = Velmi příjemný film ()

Akana

Romantická komedie podepřená zajímavě melancholickou až somnambulní atmosférou (to ty v čase zamrzlé scény). Díky tomu působí velmi nenuceně a mile, přestože se zabývá tak omšelým tématem jako je rozchod. ()

mala_kea

Filmová lahůdka, kterou je opravdu požitek sledovat. Výborná slova a vizuální dojem společně s občasnou a dobrou komediální proloženinou jednoznačně těší a těší. Benovo vyprávění je mimořádně poutavé a jeho výlety do minulosti jedinečně snové. Konec je tedy na mé gusto sladší (začíná karamelizovat...), než by musel být. Ovšem zbytečně dluhé a nudné kecaniny kazí celý dojem. Je mi líto, ale 3 zasloužilé. ()

Judas odpad!

Opravdu kolegové? Blahoslavení tohoto zcestného pokusu o filosofické zamyšlení nad tématem... vlastně ani sám autor neví o čem chce vyprávět, zřejmě pro něj nedůležitějším bylo, jak tu zmiňujete, téma hledání statického okamžiku ve světě neustálého pohybu. Osobně je pro mě jediným kladem, že si snad sám autor uvědomuje neustále se měnící neexistující přítomnost a touhu po odhalení krásy v čemkolik prostřednictvím pozastavení a obdivování, avšak tam jeho schopnosti a filosofické zručnosti končí. Nevěřil bych, že to řeknu, ale při sledování tohoto filmu, mi ubíhal čas neuvěřitelnou rychlostí - za 102 minut mi v mém osobním čase uběhlo tak 24 hodin. ()