Reklama

Reklama

Scott Pilgrim proti zbytku světa

  • USA Scott Pilgrim vs. the World (více)
Trailer 2

Dvaadvacetiletý Scott Pilgrim je poněkud nevyzrálý mladík, který hraje v rockové kapele Sex Bob-Omb. Zrovna je bez práce a chodí s roztomilou středoškolačkou. Všechno je skvělé, dokud mu do života nevstoupí úžasná a nebezpečná Ramona Flowersová. Po uši se do ní zamiluje a začne plánovat společnou budoucnost. Scott brzy zjišťuje, že jeho vysněná dívka si životem nese velmi neobvyklé břemeno. V cestě ke štěstí mu totiž stojí sedm bývalých Ramoniných partnerů, kteří ovládají její milostný život a udělají cokoli, aby byl okamžitě odstraněn každý další nový nápadník. Pokud chce Scott získat svou lásku, bude muset všechny expartnery zničit dřív, než oni zlikvidují jeho. (TV Nova)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (1 564)

Matty 

všechny recenze uživatele

Edgar Wright opustil Velkou Británii a podle kanadského komiksu natočil za americké peníze vypiplanou zábavičku pro odrostlé děti. Soudě z přečtení prvního dílu, film se komiksu drží věrně, ale zároveň je mnohem odvázanější. Sice (bohužel) ne dost, aby dostal R-kový rating (zkrátka žádný kick-ass), „je tohle možné?!“ okamžiky stejně přetéká. Vizuální stránka není úžasná jenom díky věrnosti komiksovému stylu, několikrát mne potěšilo pouhé rozmístění postav, jejich vstupy do záběru a výstupy z něj. Podobně jako v Hot Fuzz je v Pilgrimovi originálních nápadů a žánrových metamorfóz více nežli děje. Ale ať zrovna hraje první housle romance, divoká akce nebo náhled do života nerda, film neztrácí humor. Jestli se v jednom okamžiku bere naoko vážně, v tom dalším celou situaci shodí dalším uhozeným vtipem. Z herců zanechávají výraznější dojem ti vedlejší, nejvíc jsem se těšil na scény s ležérně homosexuálním Kieranem Culkinem. Cerovi role bojovníka, o kterého dívky bojují, nesedne, což byl nejspíš záměr, mající za cíl zesílit moment překvapení, když nerdovskou romanci naruší videoherní řež kombinovaná s bollywoodským muzikálem. Scott Pilgrim je snímek plný neobyčejných setkání. 90% Zajímavé komentáře: kOCOUR, Bluntman, JFL, Botič, Rosomak ()

verbal odpad!

všechny recenze uživatele

Svět se v prdel obrací! 80 procent???!!! Co si tu všichni pícháte, aniž by jste se podělili s Verbálem o vzorek? Já už jel na lecčem, ale takhle dementní, slaboduchou sračku bych snad nerozdýchal, ani kdybych šňupal čistič odpadů. Já vím, jsem už asi starý a nechápu to, ale je li tohle nový "popkulturní" trend naší mládeže, upřímně lituju, že jsem nepodstoupil vasektomii, když ještě mé děti plavaly v seminálním plazmatu. Jediné, co téhle noční můře nelze upřít, je casting. Poskládat takovou partičku nehezkých retardů by se snad nepodařilo ani vrchní sestře v Jedličkově ústavu a hlavní hrdina téměř dokonale, něžně a citlivě osciluje mezi totální homokládou a občerstvením pro pedofily! Vážená paní Majerová, hluboce se omlouvám, že haním Vaše veledílo, kudy chodím a snad Vás potěší, že si hned zítra přibiju poster polonahého Patyzóna v životní velikosti nad postýlku v mém pokojíčku. ZLATÍ HOMOUPÍŘI !!! ()

Reklama

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

V podstatě mám pocit, že to nemohlo dopadnout líp – dostal to do ruky někdo, kdo umí točit filmy, poctivě četl komiks, dokonale chápe problematiku přechodů mezi jednotlivými obrázky (škarpy), ctí herní kulturu i popkulturu všeobecně a přiklepli mu hromadu peněz. Orgasticky trikový mišmaš je zcela na místě a dokonale provazuje film/komiks/videohry do celku, jehož jediným problém je to, že to musí být celek. Jako tři nezávislá vyšperkovaná média (a komiks i výbornou videohru tu máme!) působí/by působil mnohem uspokojivěji. Nezřídka jsem měl pocit, že mi pod palci chybí tlačítka, či onen klid a mnohonásobně nižší tempo, kterým se mi informace dostávají pod kůži při louskání malovaných okének; a z hlediska filmového se mi stýská po klasických vypravěčských konstruktech a vlastně i příběhu, který by mě držel v permanenci. Ale jako čistá adaptace černobílých (v obou smyslech) osudů nenápadného teenagera zaseknutého v 90. letech a fantaziích o lásce na celý život to zřejmě nemá jedinou chybu a nešlo pro to udělat víc. Pokud máte po zhlédnutí traileru na mysli nějaké zásadní otázky (hlavně proč se tu děje to, co se tu děje), v podstatě nemá na film valný smysl chodit. Je to drahá hračka pro pár fanatiků, která vtipně ilustruje, jak se dají dětské fantazie vyhrotit a zkřížit s všemožnými odkazy (při čísle 20 jsem přestal počítat). Opakovaný příval úžasných nápadů bych ale nutně nezaměňoval s nějakou hloubkou – je to „pouze“ čirá esence kreativity. P.S. Chris Evans +10000. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Enormní porce nápadů a originálních drobnůstek, vizuální nátěr, prostě přestylizovaná rychlopalba, která se snaží vystihnout život trendy-mládeže. Videohry, comicsy, hudební kluby a láska. Přese všechnu chytlavost mi v hlavě bušila otázka "Proč?". Proč utopit takovou tsunami drobných radostí do banální storky, která má hloubku plošinové gamesy a nestihne strhnout ani během romantických pasáží? Proč Wright plýtvá svou kreativitou na takovou píč... pardon, geekovinu? Pilgrim je líbivá a hravá jednohubka, nic víc. Když už do opulentní a "progresivní" slepé uličky, do které obyčejný lid nechodí, pak se Speed Racerem. Místy už lehce odzívaných 65%. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

I LOVE IT!!! Ani nevím kde začít, jak mě Scott Pilgrim a hlavně jeho souputníci a antagonisti převálcovali. ...Hlavou ti prochází podprostorová dálnice, kterou používám... Asi deset minut (do prvního reálného setkání s Ramonou Flowersovou) mi trvalo rozhodnout se, jestli to bude svébytně stylová leč fakt divná záležitost nebo transcendentálně pubertální výlet do pop-rockové nirvány, se kterým je mi zatěžko najít srovnání - první věta ale už prozradila, jaká alternativa zvítězila:) "Osmibitové" logo Universalu, zpočátku na pěst byvší hlavní hrdina, kterému nakonec nemůžete nefandit, comicsové záběrování a efekty, dokonalí sidekickové, kterým vévodí nestarající se Alison Pill a racionální (cokoliv osouložující) gay Kieran Culkin, a slušná řádka pekelně přitažlivých děvčat (kromě dokonale "jako Darja ze South Parku" sprosté Aubrey Plazy, která má zcela záměrně jiný než dekorativní účel), to stačí na docela slušnou zábavu, i kdyby tam všichni bubeníci nebyli bubenice, no ne? Jenže ony jsou tyhle všechny komponenty ještě proložené tunou vizuálních nápadů a v daném kontextu dokonalých hlášek. ...Další písnička je pro kluka, který pořád řve z balkónu - jmenuje se Nenávidím Tě, Prosím Zemři... Indické demon hipster chicks nechť jsou mi svědky, že takhle parádně vyladěnou pozitivní ulítlost jsem neviděl od Interstate 60 (která byla samozřejmě jiná). Muzika je taky minimálně jako doprovod k tomu co vidíte vynikající, a Black Sheep od Brie Larson a Metric je novou stálicí mého playlistu (a samotná Brie zřejmě stálicí mých fantazií;)). Sluší se dodat, že pokud byste mě někdy chtěli zavraždit pomocí smíchu, můžete to zkusit s dvojníky Chrise Evanse (který to svým výkonem brutálně nandává Wolverinovi), veganskými superschopnostmi odbarveným exSupermanem Brandonem Routhem nebo třeba Gogo Yubari/Kelly Osbourne lesbou Mae Whitmanové:) A našlo by se toho víc, i když nepřiznat vám, že Scott Pilgrim jako správný nevyzrálý puberťák (byť je mu lehce přes dvacet) vrcholí předčasně, by bylo nečestné a nesportovní. Není to prostě dokonalé a hodně záleží na vašich zálibách a hudebním vkusu, jestli vůbec a jak moc si tuhle Pouť užijete. Možná nějaká lehoučká intoxikace taky neuškodí;) Já jsem se skvěle bavil a na některé scény se díval hned několikrát. Je skoro škoda, že Wright a jeho tým vybrakovali celou sérii comicsů o Scottu Pilgrimovi jedním filmem - s tou bandou co prošla castingem bych se totiž hrozně rád potkal znova. Ale co se dá dělat, hlavní je, že si můžu užívat potěšení z rozkošné a herecky dokonalé Mary Elizabeth Winstead... tedy chtěl jsem říct z povedeného filmu;) 90%, i když časem možná půjdu o kousek níž. ()

Galerie (141)

Zajímavosti (61)

  • Osmibitové logo studia Universal na začátku filmu bylo nápadem režiséra Edgara Wrighta. Vytvořil ho jeho bratr Oscar Wright, který dělal pro film výtvarné návrhy a storyboardy. Logo, které je vidět ve finální verzi filmu, bylo ve skutečnosti pouze prvním návrhem. Při zahájení zkušebních projekcí ještě nebylo považováno za hotové, ale diváci na něj reagovali tak pozitivně, že ho tvůrci nakonec schválili v jeho rozpracované podobě. (Othello)

Související novinky

Rockův táta dostane film

Rockův táta dostane film

12.09.2018

Kanadští filmaři Jonathan a Justin Gajewaski chystají biografický snímek Ring King o otci Dwayna „The Rock“ Johnsona (Mrakodrap). Johnson starší se v mládí živil v Kanadě jako wrestler pod přezdívkou… (více)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (více)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

A spoustu dalších novinek. Ale popořadě – Ant-Man konečně dostal zelenou, dokonce má stanoveno datum premiéry, konkrétně 6. listopadu 2015. Film o hrdinovi, který se dokáže podle potřeby zmenšit na… (více)

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (více)

Reklama

Reklama