Scott Pilgrim proti zbytku světa

• Nizozemsko

Scott Pilgrim vs. the World

Akční / Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Kanada / Japonsko, 2010, 108 min

"Jestli se mnou chceš randit, budeš muset porazit mých sedm ďábejskejch bejvalejch." Scott Pilgrim má štěstí. Kdysi jsem totiž byl malý kluk, nyní jsem velký kluk a jednou budu senilní kluk, ale rozhodně nikdy nedospěju, takže mě patrně jeho lehce infantilní souboj se svými sedmi předchůdci bude vždycky dětinsky bavit. Možná bych si tedy dovedl představit jako vyvolenou někoho přitažlivějšího než Ramonu, ale na druhou stranu soupeři, kapela, boje i veganská policie byli fajn, takže napalme do nich deveganizující paprsek a užijme si to.(28.12.2016)

Když má někdo nakoukáno, načteno, naposloucháno, nahráno a ještě k tomu umí točit tak, aby to bylo dokonale zábavné, není co řešit. Během projekce jsem chtěl skandovat a hlasitě fandit, po skončení jsem toužil znovu k pokladně a ještě si to dát nášupem celé znovu. Takový gejzír stylovosti nelze pobrat napoprvé. Letos už druhý film, kde vynalézavá britská filmařina natočila za hollywoodské peníze neskutečnou šlehu.(12.10.2010)

Scénář: Michael Bacall, Edgar Wright .. Mne samotného silně překvapující podívaná a hotová exploze grafických nápadů. No a samozřejmě tu mám Mary Elizabeth Winstead (!) a po ní velice zdařile vtipný Kieran Culkin. Ano, takový "skoro Speed Racer" roku 2010 se všemi jeho klady i negativy. #85$%. _ BlackBox Projekce.(10.10.2010)

• gudaulin

Po 5 minutách jsem věděl, že nepůjde o můj šálek čaje, po 10 minutách jsem si uvědomil, že nefalšovaně trpím. Přesto jsem jako typický slaboch vydržel další půl hodiny, abych konečně pochopil, že každá další minuta je jednoznačnou ztrátou času a je na světě spoustu zajímavějších činností, sexem počínaje a chutnou krmí konče, kterým mohu dát přednost. Přednost si vlastně v tomto případě zaslouží cokoli. Mohl bych se rozepsat o komiksové estetice, ale tou je ovlivněná řada filmů, které mi docela sedly. Mohl bych se rozepsat o tom, že to je film zaměřený na mladou generaci, ale to byli Misfits taky a báječně jsem se u nich pobavil. Pro Scotta Pilgrima se nejlépe hodí přívlastek pubertální. Pubertálně natočený a určený puberťákům. Navíc s prominutím založený na stereotypu a následné nudě. Neměl mi co nabídnout, ale nepopiratelná profesionalita mě nutí nadělit jednu hvězdičku. Celkový dojem: 25 %.(28.8.2014)

Já nechápu, kde tvůrci těch scénářů pořád berou tu originalitu, i když je mi jasný, že tady v tom případě za to může především původní komiks a následná režie Edgara Wrighta. Spojení těch dvou totiž dalo do kupy jeden z nejoriginálnějších filmů s nejgeniálnějším střihej vůbec! To Edgar Wright prakticky uměl už dřív, když točil Soumrak mrtvých a Hot Fuzz. V tom filmu je to totiž hrozně vidět. Střihač makal od rána do večera, 24 hodin v kuse aby vypotil to, na co já koukal a začal hodnotit s tím, že je to neskutečně originální. Samozřejmě za to můžou i samotní herci, kteří originalitě vůbec nic neubíraj. Divný tam jsou totiž uplně všichni. Scott, první jeho holka, druhá jeho holka, celá jeho kapela včetně bicařky a samotní protivníci taky nemaj k psychiatrii daleko. To všechno ale z filmu dělá neskutečně originální kus, protože, co jiného v dnešní době dělá originál originálem, než zajímavé postavy, které nespadají pod průměr. Scott Pilgrim proti zbytku světa mě tak prostě zabavil na dvě hodiny jako hodně dlouho žádný film. Na obrazovce se vyřádil a efektama srovnal se zemí půlku Hollywoodu. Edgar Wright tak ukázal, co v něm skutečně je a já jsem zvědavý, co si pro nás připraví nadále, protože pochybuju, že on by přijal nabídku natočit něco, jako je Babička od Boženy Němcový, a pokud jo, tak by se z toho střihač opět posral...(28.11.2010)

• - Alison Pill se musela kvůli své roli naučit hrát na bicí. (Mafyn)

• - Ramonina technika pro zneškodnění Roxanny (4. evil ex) byla v komiksové předloze Scottova technika pro zneškodnění Envy Adams. (Sartorius)

• - Kapela "Clash At Demonhead" je pojmenovaná po první hře na Nintendo, kterou si Brian Lee O´Malley koupil. (ThinkGeek)