Scott Pilgrim proti zbytku světa

Scott Pilgrim proti zvyšku sveta

Scott Pilgrim proti celému svetu

Akční / Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Kanada / Japonsko, 2010, 108 min

Vizuálně pestré a nápadité ztvárnění poněkud prázdného příběhu. Není to však jen načančané nic, vizuální hříčky přímo ovlivňují filmové vyprávění, jsou jeho součástí, tudíž formu a obsah nelze striktně oddělovat. Byť práce s obrazem zde není tak promyšlená a účelná jako ve Speed Raceru, dokáže trefně a (dů)vtipně navodit pocit skloubení filmu a videohry. Je to originální a docela zábavné - zábavné natolik, že člověk až zapomíná na to, jak šíleně triviální samotný děj je. Opravdu nějaké pojítko s reálnými vztahy, či drobné inteligentní sdělení by bodlo. Špetka humoru, bláznovství a retro atmosféra dokáže sice leccos zachránit, ale i to zde má svá hluchá místa... 7/10(5.11.2010)

Enormní porce nápadů a originálních drobnůstek, vizuální nátěr, prostě přestylizovaná rychlopalba, která se snaží vystihnout život trendy-mládeže. Videohry, comicsy, hudební kluby a láska. Přese všechnu chytlavost mi v hlavě bušila otázka "Proč?". Proč utopit takovou tsunami drobných radostí do banální storky, která má hloubku plošinové gamesy a nestihne strhnout ani během romantických pasáží? Proč Wright plýtvá svou kreativitou na takovou píč... pardon, geekovinu? Pilgrim je líbivá a hravá jednohubka, nic víc. Když už do opulentní a "progresivní" slepé uličky, do které obyčejný lid nechodí, pak se Speed Racerem. Místy už lehce odzívaných 65%.(26.8.2010)

Edgar Wright po americky. Ono vo svojom vnútri je film presne taký, ako som ho očakával, a aký je Wrightov nezameniteľný rukopis. Konieckoncov, tak originálny snímok vo svojej vizuálnej a technickej stránke sa dnes vidí raz-dvakrát za rok. Wrightovi sa po tejto stránke vydaril každý kúsok, každá vychytávka, každý efekt a film bol vycipkaný ako vianočný stromček. Nápady z neho sršili jedna radosť, vtipné postrehy a dialógy boli perfektne vypointované. Ale popri všetkých tých svižných veciach ma tá miestami až salámovitosť deja nechávala chladným. Príbeh na hranici infantilnosti neprebili ani dokonale hrajúci herci a aspoň od záveru som čakal poriadnu ranu na záver, ktorá by ma predsa len dokázala presvedčiť o štvrtej hviezdičke. Tá neprišla a ja sa s miernym sklamaním tentokrát po dlhej dobe pri takto vychválenom filme nezhodujem s nadšením ostatných. 70%.(19.11.2010)

Pamatuju si, že jsem na to šel tenkrát do kina se školou a nikomu z nás se to nelíbilo, holt Kanada. O filmu jsem předem nic nevěděl a proto pro nás pro všechny bylo velkým překvapením, jakou blbost jsme vlastně viděli. Vůbec jsem nechápal ty speciální triky, ale v kině to byla celkem zábava, takže alespoň to jsem si vcelku užíval. O to větší překvapení pro mě bylo, když jsem cca po roce zjistil, že se tento film vlastně "kritikům" líbí. Scott Pilgrim je jiný, to ano, ale stejně pořád nevim, proč to na čsfd není mezi nejhoršími filmy. No, nějaký věci prostě nikdy nepochopím. O něco později jsem se začal zajímat o Avengers a byl jsem naštvaný, že se nenatočil film Ant-man (jeden z podpůrných filmů), kterého měl točit Edgar Wright. Režisérovi a Scottovi jsem dost zazlíval, že kvůli takové blbosti se odložil film, který už dlouho očekávám. No co, pak jsem se na Pilgrima podíval ještě jednou a...už se mi to tak hrozné nezdálo, takže jsem ještě jednu hvězdičku přidal...70%...[říjen 2010_Kino Šumava_Klatovy](19.1.2013)

Edgar Wright opustil Velkou Británii a podle kanadského komiksu natočil za americké peníze vypiplanou zábavičku pro odrostlé děti. Soudě z přečtení prvního dílu, film se komiksu drží věrně, ale zároveň je mnohem odvázanější. Sice (bohužel) ne dost, aby dostal R-kový rating (zkrátka žádný kick-ass), „je tohle možné?!“ okamžiky stejně přetéká. Vizuální stránka není úžasná jenom díky věrnosti komiksovému stylu, několikrát mne potěšilo pouhé rozmístění postav, jejich vstupy do záběru a výstupy z něj. Podobně jako v Hot Fuzz je v Pilgrimovi originálních nápadů a žánrových metamorfóz více nežli děje. Ale ať zrovna hraje první housle romance, divoká akce nebo náhled do života nerda, film neztrácí humor. Jestli se v jednom okamžiku bere naoko vážně, v tom dalším celou situaci shodí dalším uhozeným vtipem. Z herců zanechávají výraznější dojem ti vedlejší, nejvíc jsem se těšil na scény s ležérně homosexuálním Kieranem Culkinem. Cerovi role bojovníka, o kterého dívky bojují, nesedne, což byl nejspíš záměr, mající za cíl zesílit moment překvapení, když nerdovskou romanci naruší videoherní řež kombinovaná s bollywoodským muzikálem. Scott Pilgrim je snímek plný neobyčejných setkání. 90% Zajímavé komentáře: kOCOUR, Bluntman, JFL, Botič, Rosomak(17.10.2010)

• - Mince, které vypadávají z postav, jsou skutečné kanadské drobáky. Mark Webber se zmínil, že během natáčení v Chaos Theatre si takhle nakradl 24 dolarů. (Othello)

• - Ve filmu je možné zahlédnout, jak jedna z postav nosí tričko s logem komiksu "Punisher". Představitel Punishera Thomas Jane ze snímku Kat (2004) se zde objeví coby člen veganské policie.  (dickens)

• - Veškeré skici ve filmu (nákresy nepřátelských kapel, Scottovu skicu Ramony) kreslil autor komiksu Brian Lee O´Malley. I cedulku Do Not Sit na gauči v obchodě s oblečením kde Scott tráví čas s Knives. (ThinkGeek)