Scott Pilgrim proti zbytku světa

Scott Pilgrim proti zvyšku sveta

Scott Pilgrim proti celému svetu

Akční / Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Kanada / Japonsko, 2010, 108 min

V jednom má kOCOUR pravdu - tohle nemohlo dopadnout lépe. Scott Pilgrim vs. the World je totiž zřejmě nejkomiksovatější (trochu divné slovo, ale co) komiksák, který na vás vychrlí tunu nápadů (veganská policie, úvodní logo Universal) a nedá vám ani na chvíli oddechnout. Očekávání se naplnila a v mých očích je to jasné jako facka - Scott porazil Kick-Asse a pro mě se tak stává zřejmě nejlepší komiksový film roku 2010. Pokud jste vyrůstali na starých video-kazetových hrách, tak se vám Scott Pilgrim nemůže nelíbit. 95 %. P. S. A Mary Elizabeth Winstead si odteď budu opravdu více všímat… je to fakt kus.(10.11.2010)

V podstatě si neumím představit, že by převod videoherního narativu a komiksového stylu do filmových vyjadřovacích prostředků mohl dopadnout lépe. Nejde o to, že jednotlivé dílčí prkvy byly k vidění jinde ve stejném provedení, aby se vyjádřila specifičnost čtení komiksů oproti filmům či se vyjadřovala specifičnost časoprostorového pojetí a zákonů fikčního světa videoherní logiky oproti té filmové. Jde o to, že v takové míře a takto pohromadě ony dílčí společné prvky nebyly nikdy předtím k vidění. Neznamená to ale, že by se oslabovala síla filmového média na úkor her či komiksů, jako se to přihodilo jiným věrným adaptacím, ale naopak dochází k ozvláštnění na mnoha rovinách. Když už si člověk říká, že by mohlo dojít k tomu, že by se ono nepřeberné množství ozvláštňujících prostředků stalo konvencí, najednou na nás čeká narativní či stylistická finta. A ačkoliv bude tento biják oceňován především za svoji montážní stránku, uznání si zaslouží spíše mizanscénové (jak se to skloňuje?) řešení, což je patrné na famózně inscenované závěrečné bitce dvou párů. Čirej nerdgasm.(12.10.2010)

Scénář: Michael Bacall, Edgar Wright .. Mne samotného silně překvapující podívaná a hotová exploze grafických nápadů. No a samozřejmě tu mám Mary Elizabeth Winstead (!) a po ní velice zdařile vtipný Kieran Culkin. Ano, takový "skoro Speed Racer" roku 2010 se všemi jeho klady i negativy. #85$%. _ BlackBox Projekce.(10.10.2010)

V detailech úžasně zábavné, jako celek ale nefunkční a nudné. Děsivá kombinace, kterou bych zrovna od tohoto snímku nečekal. Mrzí mě to vážně moc. Rád bych to tak neviděl, ale když si vzpomenu na nedávný Kick-Ass (který se mi i přes zásadní odlišnosti pořád vybavoval), tak ty čtyři prostě nedám. 60%/70% PS: Ať už Cera PROBOHA hraje něco jiného než svou sto padesátou osmou figuru roztomilého klučiny. Já už opravdu NESNESU další film s ním. A to mi byl vážně sympatický. Kdysi.(30.8.2010)

8-bitová komiksová romantická podívaná .. ehm? Tenhle nápad se musel zrodit v hlavě nějakýho šílenýho nerda po celodenním maratónu v paření fuck-mana (teda pac-mana) na herním automatu s dvoukorunou v kapse .. takže LEVEL UP pro Edgara Wrighta za to, že jsem se smíchy málem pomočil (ale vy si kdyby něco myslete, že jsem zmoknul : )(15.8.2013)

• - Edgar Wright dle svých slov koncipoval film jako muzikál, jen hudební čísla nahradil souboji. (darek kartac)

• - Název kapely "Sex Bob-omb" je odkaz na klasického záporáka ze Super Mario Bros, který se jmenuje Bob-omb. (ThinkGeek)

• - Asijská dvojčata hrající ďábelské bývalé číslo 5 a 6 prakticky neuměla anglicky a režisér se s nimi musel dorozumívat pomocí gest a rukou. (Othello)