Scott Pilgrim proti zbytku světa

Scott Pilgrim proti zvyšku sveta

Scott Pilgrim proti celému svetu

Akční / Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Kanada / Japonsko, 2010, 108 min

Vizuálně pestré a nápadité ztvárnění poněkud prázdného příběhu. Není to však jen načančané nic, vizuální hříčky přímo ovlivňují filmové vyprávění, jsou jeho součástí, tudíž formu a obsah nelze striktně oddělovat. Byť práce s obrazem zde není tak promyšlená a účelná jako ve Speed Raceru, dokáže trefně a (dů)vtipně navodit pocit skloubení filmu a videohry. Je to originální a docela zábavné - zábavné natolik, že člověk až zapomíná na to, jak šíleně triviální samotný děj je. Opravdu nějaké pojítko s reálnými vztahy, či drobné inteligentní sdělení by bodlo. Špetka humoru, bláznovství a retro atmosféra dokáže sice leccos zachránit, ale i to zde má svá hluchá místa... 7/10(5.11.2010)

Neuvěřitelně vizuálně nápaditá akční jízda, od začátku až do konce přecpaná různými režijními vychytávkami, grafickými prvky, situačním a slovním humorem. Co věta - to vtip. Scott Pilgrim je čistokrevná zábava, u který divák musí dávat dost velkej pozor, aby všechnu tu srandu pochytil. Když si odmyslíme ono nablýskané povrchní pozlátko, zbyde přímočará storka, která s nevídanou vervou recykluje stará klišé, stojí na opakování jediného motivu a odehrává se ve vnitřně nekonzistentním vesmíru, jehož svět je vlastně totálně pomatenej, ale nikomu to nevadí. Což by bylo všechno špatně, jenže ... jenže hrdinou je obyčejnej geek, kterej nejspíš nikdy nic originálního a zajímavýho nevymyslel (balicí hláška), jde mu jen jedna věc (videohry) a jeho svět / život rozhodně nejde považovat za ucelený a komplexní. Teď je jenom otázka, jestli ten film opravdu můžeme považovat za zprostředkovaný "pohled na svět očima geeka Scotta Pilgrima", nebo v něm prostě a jednoduše hledám víc, než v něm je. Každopádně, zábava by to byla i tak. 9/10(22.10.2010)

Vynikajúco natočená a bravúrne zostrihaná surrealistická videohra. Druhá vrstva, ktorá by pomohla zžiť sa s postavami, však celkom chýba. Cera hrá zas a opäť toho istého otravného lúzra a z duše som mu prial, aby ho niektorý z tých ex rozbil na prach. Navyše to negraduje, takže záverečný fight už som celkom odzíval.(16.10.2010)

Nehorázně přepálená komiksovo-videoherní jízda plná skvělých a barevných nápadů....naštěstí! Těžko uvěřit, že tenhle film dokázal někdo dát dohromady a Edgara Wrighta prostě umí. I když tentokrát měl asi nejtěžší látku na zfilmování, zvládl to bez větších problémů a pár slabších chvil (jako souboj s dvojčaty) dokážu v klidu přetrpět kvůli hromadě vizuálních i slovních vtípků. Možná je jen škoda, že Michael Cera je takové prkno, které dokáže hrát jen samo sebe (takže vlastně nehraje:)) a Mary Elizabeth Winstead by byla sexy i bez vlasů. Přesto mám trochu pocit, že tohle je cílená snaha být cool a oslovit jednu skupinu, pro kterou se stane kultem... je na tom něco špatného? Asi ne, jen ty přepálené okamžiky mi dávají pocit, že se tenhle film bude těžko doporučovat nehráči Street Fighteru/Kontry/stovky jiných a barevného vodopádu stylizace. Ve srovnání se Speed Racerem jsem nebyl uchvácen ani pohlcen, jen jsem se příjemně pobavil. A ten konec je prostě slaboučky...(4.11.2010)

• Viktooorka

Dívka ocení, když se o ni chlapi perou, ale proč takový ocas? Originální, možná. Divné, stoprocentně. Nezapřu, že se mi styl jejich bitek líbil, ale „propojení“ s příběhem mi vadil, nebo jsem ho pravděpodobně nepochopila. Ukazatel moči? WTF? Herci ošklivý a nesympatický, děj slabý, závěr vyvolávající pocit nevolnosti (což se mi normálně nestává). Nebýt osobitého podání, nebyl by Scotty tak vysoko. Nemůžu si pomoc, ale připomíná mi to: „I když hovno hezky zabalíte, stále hovnem zůstane.“ :o)(26.12.2010)

• - Scottova věta "Everything will be peaches and gravy", kterou praví Ramoně, je založena na písních kapely Beck "Peaches and Cream" a "Nicotine and Gravy". (Othello)

• - Věta na začátku filmu „Tady to slovo na E nepoužíváme“ má být odkaz na film Soumrak mrtvých od stejného režiséra. (Komoi)

• - Kapela "Clash At Demonhead" je pojmenovaná po první hře na Nintendo, kterou si Brian Lee O´Malley koupil. (ThinkGeek)