Scott Pilgrim proti zbytku světa

Scott Pilgrim proti celému svetu

Akční / Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Kanada / Japonsko, 2010, 108 min

• Rex Mundi

Na Scotta Pilgrima som počula samé výkriky rozkoše, z článku o filme som nabrala trochu skepsy - a ukázalo sa, že bola oprávnená. Asi nie som cieľové publikum, čo už... Na "problémy s láskou" mládeže, ktorá je dospelá iba podľa dátumu narodenia, som už proste stará, a ak nepočítam originálne efekty a vizuálne spracovanie, pozerala som na to maximálne ľahostajne. Michaela Ceru mám rada, ale tiež mi začína liezť na nervy ten ťuťmácky truhlík, ktorého večne hrá. Ako píše Červenák, ani to nikam negraduje, čo je asi najväčší problém. Keď sa zoznámime s postavami a pozadím, je nastolený hlavný problém (nemastný-neslaný milostný trojuholník, magnetizujúca Ramona a jej sedem diabolských ex), a potom už len nasleduje jeden súboj za druhým. Jasné, Scott Pilgrim je momentálne revolučným spojením niekoľkých popkultúrnych žánrov, ale zoškriabte toto originálne pozlátko a zostane len otrepaná tínedžerská romantika.(30.1.2011)

• Viktooorka

Dívka ocení, když se o ni chlapi perou, ale proč takový ocas? Originální, možná. Divné, stoprocentně. Nezapřu, že se mi styl jejich bitek líbil, ale „propojení“ s příběhem mi vadil, nebo jsem ho pravděpodobně nepochopila. Ukazatel moči? WTF? Herci ošklivý a nesympatický, děj slabý, závěr vyvolávající pocit nevolnosti (což se mi normálně nestává). Nebýt osobitého podání, nebyl by Scotty tak vysoko. Nemůžu si pomoc, ale připomíná mi to: „I když hovno hezky zabalíte, stále hovnem zůstane.“ :o)(26.12.2010)

• gudaulin

Po 5 minutách jsem věděl, že nepůjde o můj šálek čaje, po 10 minutách jsem si uvědomil, že nefalšovaně trpím. Přesto jsem jako typický slaboch vydržel další půl hodiny, abych konečně pochopil, že každá další minuta je jednoznačnou ztrátou času a je na světě spoustu zajímavějších činností, sexem počínaje a chutnou krmí konče, kterým mohu dát přednost. Přednost si vlastně v tomto případě zaslouží cokoli. Mohl bych se rozepsat o komiksové estetice, ale tou je ovlivněná řada filmů, které mi docela sedly. Mohl bych se rozepsat o tom, že to je film zaměřený na mladou generaci, ale to byli Misfits taky a báječně jsem se u nich pobavil. Pro Scotta Pilgrima se nejlépe hodí přívlastek pubertální. Pubertálně natočený a určený puberťákům. Navíc s prominutím založený na stereotypu a následné nudě. Neměl mi co nabídnout, ale nepopiratelná profesionalita mě nutí nadělit jednu hvězdičku. Celkový dojem: 25 %.(28.8.2014)

„Aký čaj chceš?“ – „Ty máš viac druhov?!“ Nie je to moja šálka kávy, ale páčilo sa mi to. Bol to neporiadok, ale hravý, plný nápadov (jedna pasáž je nakrútená ako sitkom vrátane smiechu publika, v inej sú postave vypípané vulgarizmy) a pôvabných hereckých výkonov. Inteligentný britský režisér akoby dodal väčšiu chuť do života mladým americkým hercom, ktorí ju v Hollywoode stratili. Tentokrát všetci pôsobia dojmom, že ich nakrúcanie bavilo. Najviac sa mi páčil „suchý gay“ Kieran Culkin, ktorý je taký dobrý, až som ochotný pozabudnúť na to, čo stváral jeho brat v STRÁŽCOVI KNÍH. Všetci sú však sympatickí, baby prirodzené, chalani tiež, ich spoločné scény iskria, akcia zaujímavo poňatá, hlášky suché („Ty si kurva, on je hajzel, hodíte sa k sebe.“). I najmenej dôležitá postavička ma bavila (Thomas Jane ako vegánsky policajt), nevraviac o chytľavých zlosynoch (Brandon Routh, Chris Evans). Možno to mohlo byť kratšie a scenár je taký svojrázny, že niektorých divákov vyhodí na začiatku zo sedla a už nevysadnú. Ale tak sa mi zdá, že je to film so srdiečkom. Podobný KICK-ASS sa mi pritom nepáčil (40%)(12.4.2011)

Tak ja fakt nevim. Na jednu stranu to funguje jako romanticka komedie i jako videoherni bojovka, navic Wright ma prehrsel napadu, ktery by vystacily na nekolik filmu a vizualni stranka je originalni, vymazlena a perfektni. Herci jsou taky sympataci, hlasky fungujou, sedm zlejch ex jsou zapamatovatelny postavy a dokonce ani ten Cera tu neni tak otravnej, i kdyz porad hraje to svy ja jsem looser, politujte me. No a hudbe se taky vlastne neda nic vytknout. Takze to je vzdy komedialni jizda obcas spestrena soubojem, ktery tu rozhodne nejsou neustale. Jenze nemuzu si pomoct, proste to neni neprerusovana rezba, ktera by vas na zacatku chytla a vezli ste se az do konce, kdyby zapracoval strihac a nakejch 20 minut vyhodil, asi to byla giga jizda, takhle jen lepsi 4* a vzasade spokojenost.(27.10.2010)

• - Edgar Wright prohlásil, že balíček, který si Scott Pilgrim objednal, obsahoval blu-ray verzi filmu Jednotka příliš rychlého nasazení, který také natočil Edgar Wright. (Sartorius)

• - Osmibitové logo Universal na začátku byl nápad režiséra. Vytvořil ho jeho bratr Oscar Wright (který jinak pro film tvořil storyboardy) a na zkušební projekci ještě nebylo úplně hotové, ovšem sklidilo takový úspěch, že muselo být do výsledného filmu zařazeno. (Othello)

• - O tom, že hlavní postavu má ztvárnit Michael Cera se Edgar Wright rozhodl při natáčení Jednotky příliš rychlého nasazení, když ho viděl v seriálu Arrested Development. (Othello)