Scott Pilgrim proti zbytku světa

Scott Pilgrim proti zvyšku sveta

Scott Pilgrim proti celému svetu

Akční / Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Kanada / Japonsko, 2010, 108 min

Nehorázně přepálená komiksovo-videoherní jízda plná skvělých a barevných nápadů....naštěstí! Těžko uvěřit, že tenhle film dokázal někdo dát dohromady a Edgara Wrighta prostě umí. I když tentokrát měl asi nejtěžší látku na zfilmování, zvládl to bez větších problémů a pár slabších chvil (jako souboj s dvojčaty) dokážu v klidu přetrpět kvůli hromadě vizuálních i slovních vtípků. Možná je jen škoda, že Michael Cera je takové prkno, které dokáže hrát jen samo sebe (takže vlastně nehraje:)) a Mary Elizabeth Winstead by byla sexy i bez vlasů. Přesto mám trochu pocit, že tohle je cílená snaha být cool a oslovit jednu skupinu, pro kterou se stane kultem... je na tom něco špatného? Asi ne, jen ty přepálené okamžiky mi dávají pocit, že se tenhle film bude těžko doporučovat nehráči Street Fighteru/Kontry/stovky jiných a barevného vodopádu stylizace. Ve srovnání se Speed Racerem jsem nebyl uchvácen ani pohlcen, jen jsem se příjemně pobavil. A ten konec je prostě slaboučky...(4.11.2010)

• gudaulin

Po 5 minutách jsem věděl, že nepůjde o můj šálek čaje, po 10 minutách jsem si uvědomil, že nefalšovaně trpím. Přesto jsem jako typický slaboch vydržel další půl hodiny, abych konečně pochopil, že každá další minuta je jednoznačnou ztrátou času a je na světě spoustu zajímavějších činností, sexem počínaje a chutnou krmí konče, kterým mohu dát přednost. Přednost si vlastně v tomto případě zaslouží cokoli. Mohl bych se rozepsat o komiksové estetice, ale tou je ovlivněná řada filmů, které mi docela sedly. Mohl bych se rozepsat o tom, že to je film zaměřený na mladou generaci, ale to byli Misfits taky a báječně jsem se u nich pobavil. Pro Scotta Pilgrima se nejlépe hodí přívlastek pubertální. Pubertálně natočený a určený puberťákům. Navíc s prominutím založený na stereotypu a následné nudě. Neměl mi co nabídnout, ale nepopiratelná profesionalita mě nutí nadělit jednu hvězdičku. Celkový dojem: 25 %.(28.8.2014)

SPLASH Tenhle film Vám vypálí osmibitovou díru do hlavy a některým šťastlivcům i do krajiny srdeční. Hravě elektrizující a vibrující vizuální heimlich ve strhujícím komiksovo-videoherním hávu odehrávající se na několika koncertních zápasištích, protože za lásku se musí bojovat, tak proč ne rovnou hudbou. Wrightovo neotřelé salto mortale s úvodem trumfujícím Noého entrée k Enter the Void ( kdo by to byl od Scotta Pilgrima čekal ). There's nothing left to hide. You can see it in my eyes. Oh I've tried to be who I thought you wanted. BOOOM Aneb když se střetnou křehké tóny Věčného svitu neposkvrněné mysli se smrští zvanou Speed Racer. KABOoOM Následuje totální demolice duhy a z plátna prší pestrobarevné lentilky. KNOCK Rozvernost střídaná hravostí, vtipností, malostí a totální bezprostředností v neskutečné dvouhodinové jízdě, která možná místy drhne, ale momentálně si vyloženě záporné místo z prstu nevycucám - ani nechci! Horská dráha, která mně snad nikdy neomrzí. POK POK Jen toho vlezlého pocitu, že Kieran Culkin strčil Ceru do kapsy se nejspíš nezbavím. Counter spokojenosti: An Epic of Epic Epicness a totální desítka! And if it's all a lie. The truth's not far behind. We could try to live right for the moment. RAMONA Fresh Film Fest 2010 PS: dvouměsíční čekání na znovushledání se Scottem Pilgrimem bude setsakramentsky dlouhé :) LOOOoooOOOVE!!!!(29.8.2010)

„Aký čaj chceš?“ – „Ty máš viac druhov?!“ Nie je to moja šálka kávy, ale páčilo sa mi to. Bol to neporiadok, ale hravý, plný nápadov (jedna pasáž je nakrútená ako sitkom vrátane smiechu publika, v inej sú postave vypípané vulgarizmy) a pôvabných hereckých výkonov. Inteligentný britský režisér akoby dodal väčšiu chuť do života mladým americkým hercom, ktorí ju v Hollywoode stratili. Tentokrát všetci pôsobia dojmom, že ich nakrúcanie bavilo. Najviac sa mi páčil „suchý gay“ Kieran Culkin, ktorý je taký dobrý, až som ochotný pozabudnúť na to, čo stváral jeho brat v STRÁŽCOVI KNÍH. Všetci sú však sympatickí, baby prirodzené, chalani tiež, ich spoločné scény iskria, akcia zaujímavo poňatá, hlášky suché („Ty si kurva, on je hajzel, hodíte sa k sebe.“). I najmenej dôležitá postavička ma bavila (Thomas Jane ako vegánsky policajt), nevraviac o chytľavých zlosynoch (Brandon Routh, Chris Evans). Možno to mohlo byť kratšie a scenár je taký svojrázny, že niektorých divákov vyhodí na začiatku zo sedla a už nevysadnú. Ale tak sa mi zdá, že je to film so srdiečkom. Podobný KICK-ASS sa mi pritom nepáčil (40%)(12.4.2011)

Nápadité a originální. Herci docela fajn. Nejlepší je roztomilá číňanka. Ale prostě mě to moc nebavilo. Úžasné momenty se střídají s vatou a rozhodně se víc pobavim s klukama u Tekkena nebo i u starýho Mortal Kombatu, než u tohoto filmu. Záměr byl chvályhodný a Edgar Wright je megaborec, ale jeho předchozí filmy mám radši.(10.11.2010)

• - Budova, u které natáčí film Lucas Lee je Casa Loma, pro filmaře v Torontu jedna z nejatraktivnějších lokací. V sérii X-Men například ztvárnila Xavierovu školu pro mutanty. (Othello)

• - Souboj s prvním ďábelským bývalým byl natáčen ve stylu bollywoodských filmů. (Othello)

• - Ve filmu je možné zahlédnout, jak jedna z postav nosí tričko s logem komiksu "Punisher". Představitel Punishera Thomas Jane ze snímku Kat (2004) se zde objeví coby člen veganské policie.  (dickens)