Scott Pilgrim proti zbytku světa

Scott Pilgrim proti zvyšku sveta

Scott Pilgrim proti celému svetu

Akční / Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Kanada / Japonsko, 2010, 108 min

Rozpočet $60miliónovTržby USA $31,611,316Tržby Celosvetovo $48,089,760Tržby za predaj Blu-ray v USA $8,474,691 //počet predaných kusov 372,682Tržby za predaj DVD v USA $18,714,826 //počet predaných kusov 944,787║ Fajn nápad, tieto všelijaké komiksové vsuvky, zaujímavé obsadenie, samotné prevedenie kvitujem ale aj tak mi tam niečo chýbalo aby som si to mohol naplno užiť, len priemer. /60%/(16.12.2011)

Šílenost !! Ačkoli Scotty mi sympatický nebyl, tak jsem ho Překousl .. Film poskládaný z Počítačových Her, například jsem zaregistroval Tekken, takže krásná Nostalgie ! Na to, že je to teen Komedie, mi vadilo, že tam nehrála ani jedna Krásná Slečna, Ve filmu nebyla ani jedna Šukačka !! Ale za Originalitu mu čtyřku Šoupnu ! Ale u mně to je za 65 %.(18.12.2012)

Já nechápu, kde tvůrci těch scénářů pořád berou tu originalitu, i když je mi jasný, že tady v tom případě za to může především původní komiks a následná režie Edgara Wrighta. Spojení těch dvou totiž dalo do kupy jeden z nejoriginálnějších filmů s nejgeniálnějším střihej vůbec! To Edgar Wright prakticky uměl už dřív, když točil Soumrak mrtvých a Hot Fuzz. V tom filmu je to totiž hrozně vidět. Střihač makal od rána do večera, 24 hodin v kuse aby vypotil to, na co já koukal a začal hodnotit s tím, že je to neskutečně originální. Samozřejmě za to můžou i samotní herci, kteří originalitě vůbec nic neubíraj. Divný tam jsou totiž uplně všichni. Scott, první jeho holka, druhá jeho holka, celá jeho kapela včetně bicařky a samotní protivníci taky nemaj k psychiatrii daleko. To všechno ale z filmu dělá neskutečně originální kus, protože, co jiného v dnešní době dělá originál originálem, než zajímavé postavy, které nespadají pod průměr. Scott Pilgrim proti zbytku světa mě tak prostě zabavil na dvě hodiny jako hodně dlouho žádný film. Na obrazovce se vyřádil a efektama srovnal se zemí půlku Hollywoodu. Edgar Wright tak ukázal, co v něm skutečně je a já jsem zvědavý, co si pro nás připraví nadále, protože pochybuju, že on by přijal nabídku natočit něco, jako je Babička od Boženy Němcový, a pokud jo, tak by se z toho střihač opět posral...(28.11.2010)

Nevěřícně jsem zírala a královsky se bavila tímto velmi rychlým, velmi barevným a hodně ulítlým filmem. Chápu, že pokud má někdo problém s Michaelem Cerou, pak ho to příliš neosloví, ale já s ním problém nemám. Vlastně bylo celkem zábavné sledovat, jak takové vyžle tak skvěle bojuje. Naprosto nejzábavnější postava byl ovšem spolubydlící v podání Kierana Culkina (teď mě napadá, jak vděčná je to postava, kolik spolubydlících už byla ta nejlepší postava ve filmu). Ke konci to trochu ztrácelo dech a taky jsem jim ty city zas tak moc nevěřila, ale i tak mi Scott Pilgrim přišel jako velmi dobrý a velmi originální film s dost dobrou muzikou.(1.2.2011)

Tak ja fakt nevim. Na jednu stranu to funguje jako romanticka komedie i jako videoherni bojovka, navic Wright ma prehrsel napadu, ktery by vystacily na nekolik filmu a vizualni stranka je originalni, vymazlena a perfektni. Herci jsou taky sympataci, hlasky fungujou, sedm zlejch ex jsou zapamatovatelny postavy a dokonce ani ten Cera tu neni tak otravnej, i kdyz porad hraje to svy ja jsem looser, politujte me. No a hudbe se taky vlastne neda nic vytknout. Takze to je vzdy komedialni jizda obcas spestrena soubojem, ktery tu rozhodne nejsou neustale. Jenze nemuzu si pomoct, proste to neni neprerusovana rezba, ktera by vas na zacatku chytla a vezli ste se az do konce, kdyby zapracoval strihac a nakejch 20 minut vyhodil, asi to byla giga jizda, takhle jen lepsi 4* a vzasade spokojenost.(27.10.2010)

• - Postava Envy Adamsové (Brie Larson) byla inspirována zpěvačkou skupiny Metric Emily Haines, proto se i ve filmu bude Envy Adamsová a její skupina "The Clash at Demonhead" hudebně a vystupováním podobat skupině Metric. (hejcoze)

• - Hudebně stojí za soubojem asijských dvojčat a kapely Sex Bob Omb rockový muzikant Beck a japonský elektronický muzikant Cornelius. (Othello)

• - Mince, které vypadávají z postav, jsou skutečné kanadské drobáky. Mark Webber se zmínil, že během natáčení v Chaos Theatre si takhle nakradl 24 dolarů. (Othello)