Scott Pilgrim proti zbytku světa

Scott Pilgrim proti celému svetu

Scott Pilgrim proti zvyšku sveta

Akční / Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Kanada / Japonsko, 2010, 108 min

Nevěřícně jsem zírala a královsky se bavila tímto velmi rychlým, velmi barevným a hodně ulítlým filmem. Chápu, že pokud má někdo problém s Michaelem Cerou, pak ho to příliš neosloví, ale já s ním problém nemám. Vlastně bylo celkem zábavné sledovat, jak takové vyžle tak skvěle bojuje. Naprosto nejzábavnější postava byl ovšem spolubydlící v podání Kierana Culkina (teď mě napadá, jak vděčná je to postava, kolik spolubydlících už byla ta nejlepší postava ve filmu). Ke konci to trochu ztrácelo dech a taky jsem jim ty city zas tak moc nevěřila, ale i tak mi Scott Pilgrim přišel jako velmi dobrý a velmi originální film s dost dobrou muzikou.(1.2.2011)

Prostě pecka ... Jednak naprosto originální, na první pohled úplně ujeté, ale ve skutečnosti neuvěřitelně sympatické a milé ... Osobně, jako "věčná oběť" videoher, počítačových her, konzolí, Street fighterů, Mortal Kombatů, pouličních bojovek a dalších milionů videoher a stejně tak osobně jako věčná oběť (ne)vydařených lásek, úletů, zamilovaností, nesmyslných i "smyslných" vztahů, jsem si film naprosto zamiloval ... Tady ani nejde o špičkovou akci,úžasný vizuál, naprosto "wtf" nápady a úlety svištící celým filmem, ale hlavně o tu krásnou pravdu o lidských vztazích, zamilovanosti, lásce, o to co chceme a nechceme, o to jak ani nevíme co vlastně chceme ... Prostě Super-ujetá-vysmátá šílenost plná krásné pravdy o zamilovanosti a složitých vztazích ... Osobně je mi strašně líto, že jsem občas ve svý minulosti neměl 1UP (jeden život) navíc ... :-)))(31.10.2010)

Tak ja fakt nevim. Na jednu stranu to funguje jako romanticka komedie i jako videoherni bojovka, navic Wright ma prehrsel napadu, ktery by vystacily na nekolik filmu a vizualni stranka je originalni, vymazlena a perfektni. Herci jsou taky sympataci, hlasky fungujou, sedm zlejch ex jsou zapamatovatelny postavy a dokonce ani ten Cera tu neni tak otravnej, i kdyz porad hraje to svy ja jsem looser, politujte me. No a hudbe se taky vlastne neda nic vytknout. Takze to je vzdy komedialni jizda obcas spestrena soubojem, ktery tu rozhodne nejsou neustale. Jenze nemuzu si pomoct, proste to neni neprerusovana rezba, ktera by vas na zacatku chytla a vezli ste se az do konce, kdyby zapracoval strihac a nakejch 20 minut vyhodil, asi to byla giga jizda, takhle jen lepsi 4* a vzasade spokojenost.(27.10.2010)

Gejzír nápadov, sympatickej uletenosti a prehľadnejších "bojových" scén, než aké ponúkajú najvypečenejšie akčné filmy. Na tomto keby ulietavali súčasní teenageri miesto na povrchnostiach typu Twilight, všetko by bolo lepšie.(30.9.2010)

Hipsters who hate other hipsters for being hipsters.(8.11.2010)

• - Někteří Scottovi nepřátelé ve filmu jsou nenápadně očíslováni, u prvního je použito slovo "one" (anglicky jeden), u výstupu druhého je na dveřích karavanu napsáno 2, třetí má na triku číslici 3, po porážce 4. nepřítele nosí Scott triko s číslem 4. Sám Scott má jednu chvíli ve filmu triko s nápisem Zero (anglicky nula). (StarPlate)

• - Choreografii bojových scén měli na starosti Brad Allan a Peng Zhang. Oba jsou členové týmu Jackieho Chana. (ThinkGeek)

• - Producent Marc Platt tvrdí, že jeho stretnutie so Scottom Pilgrimom v komikse bola láska na prvé čítanie. (Greenpeacak)