Scott Pilgrim proti zbytku světa

Scott Pilgrim proti celému svetu

Scott Pilgrim proti zvyšku sveta

Akční / Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Kanada / Japonsko, 2010, 108 min

Ultimátní romantická teen komedie pro videoherní geeky. Ale čeho moc, toho moc, tady konkrétně tý hravosti. Je to v rámci komedie podobně ulítlá psychárna jako svého času CRANK, jenže tohle u mě moc neprošlo. No tak už jen ten ufňukanec Cera v titulní roli... Má to svůj ksicht, je to barevný, ale nějak ne-é.(2.11.2010)

Bravurní převedení rozsáhlé a nápady napěchované předlohy do formátu dvouhodinového filmu. Stylové hračičky s komiksovými SFX a videoherními symboly jsou dynamické, ale také doslovně převzaté z předlohy. V čem však filmový Scott Pilgrim obstojí jako tvůrčí počin je právě to, co ho dělá filmovým. Adaptace nápaditě užívá jumpcutů a elyps jako ekvivalentů vůči komiksovým „střihům“ mezi jednotlivými panely. Hudba, která byla v komiksu vizualizovaná, zde dosazením zvukové dimenze dostává přední úlohu. Přes všechny přednosti snímku je na první pohled pochopitelné, proč toto nemohl být komerční hit. Už samotný koncept alternativně pojaté romance pro alternativní mládež popírá blockbusterový úspěch, ale především je tu fakt, že snímek (ostatně jako komiks) docení především lidé, kterým náct už bylo před mnoha lety (dnešní mládež opravdu nehraje osmibitovky). Přes tento generační paradox je ale Scott Pilgrim sále film o současné generaci náctiletých a jejích postojích k světu (proto je také v základu plytký a sebestředný). Americká floskule "a cult in the making" tento film plně vystihuje. 9/10(26.8.2010)

Enormní porce nápadů a originálních drobnůstek, vizuální nátěr, prostě přestylizovaná rychlopalba, která se snaží vystihnout život trendy-mládeže. Videohry, comicsy, hudební kluby a láska. Přese všechnu chytlavost mi v hlavě bušila otázka "Proč?". Proč utopit takovou tsunami drobných radostí do banální storky, která má hloubku plošinové gamesy a nestihne strhnout ani během romantických pasáží? Proč Wright plýtvá svou kreativitou na takovou píč... pardon, geekovinu? Pilgrim je líbivá a hravá jednohubka, nic víc. Když už do opulentní a "progresivní" slepé uličky, do které obyčejný lid nechodí, pak se Speed Racerem. Místy už lehce odzívaných 65%.(26.8.2010)

Nápadité a originální. Herci docela fajn. Nejlepší je roztomilá číňanka. Ale prostě mě to moc nebavilo. Úžasné momenty se střídají s vatou a rozhodně se víc pobavim s klukama u Tekkena nebo i u starýho Mortal Kombatu, než u tohoto filmu. Záměr byl chvályhodný a Edgar Wright je megaborec, ale jeho předchozí filmy mám radši.(10.11.2010)

Nerdov zápisník popísaný do najposlednejšieho riadku. V ňom ľahko - na základe nabitej predlohy - rozpoznať súhrn oporných bodov mládežníckeho harašenia, oslnivo pretvarovaného do dráždivej, metamorfóznej väzby, ktorá priam kričí po šialenej kreatívnosti. Wright skrz zimomriavkové montáže dynamicky miesi prvky komiksového univerza a videoherných módov, ktoré sú priznane zahľadené do seba, ale takisto variované na prvotriednej úrovni. Nemá to konzistenciu, ani veľké ambície, no nechýba tomu sympaticky hipsterská výstrednosť, progresívna forma a nevídaná autorská svojráznosť. Pecka.(21.10.2010)

• - Spoiler: DVD obsahuje mimo iného aj alternatívny koniec, kde sa Scott (Michael Cera) s Ramonou (Mary Elizabeth Winstead) rozlúčia a každý odíde svojou cestou. (Jello Biafra)

• - Soundtrack pro film obsahuje skladby od Beck, Cornelius, Broken Social Scene a Metric. Poslední dvě skupiny jsou přímo z Toronta. (hejcoze)

• - Scottova věta "Everything will be peaches and gravy", kterou praví Ramoně, je založena na písních kapely Beck "Peaches and Cream" a "Nicotine and Gravy". (Othello)