Bytost

Frank De Felitta (kniha)

Frank De Felitta

Harold Schneider
  • *CARNIFEX*

Film podľa skutočnosti o Carle Morenovej, ktorú jedného večera znásilnil duch. Od tejto nepríjemnej skúsenosti sa jej život dokonale obracia hore nohami. Nikto jej totiž nevie pomôcť. Psychológovia ju označujú za chorú osobu, a skupinka vyšetrovateľov paranormálnych javov nevie čo robiť. Posledným pokusom ostáva použitie hélia a ducha tak uväzniť. Podarí sa nebezpečný plán? Vždy keď pozerám nejaký horor z 80´ rokov, mám pocit, že listujem vo veľmi starej knihe dejepisu, ktorá je neúplná a chýbajú nejaké fakty. Štipka napätia s komickými efektmi, to nie je nič pre mňa. Kvalitu snímku tak nezachráni ani slušný príbeh či herecký výkon Barbary Hershej. Opäť som sa raz presvedčil, že klasiku môžem z ďaleka obchádzať - 50%.(18.5.2013)

Tento mysteriózní horor jsem viděl jako malé dítě a pamatuji si že se mi líbil, zapůsobil na mě, měl hutnou atmosféru, bál se a na některé scény i zvuky nezapomenu. Dnes jsem ho opět zhlédl a vše zůstalo naprosto stejné. S ohledem na nostalgii a na skutečnou událost je to opravdu silné kafe. Jen pro otrlé diváky.(12.12.2009)

Velmi povedený horror bez "strašidelných" vizuálních orgií monster a cákanců krve - sice s pár zbytečnými klišé (doktor zamilovaný hero), ale také s příjemně hutnou atmosférou, přesvědčivými herci, hodně dobrým hudebním/ruchovým podkladem, rozkošným závěrem a hlavně s brutálně šarmantním "záporákem". Přehodnocuji žebříček objektů své platonické sexuální touhy - I know I don't have to leave the door open, Mr. Entity... ♥(10.1.2009)

Welcome home, cunt -- http://en.wikipedia.org/wiki/Carla_Moran(24.7.2008)

Působivá atmosféra pulsující hrůzou a napětím, které nedá divákovi vydechnout až do samotného závěru.(19.7.2004)