Bytost

Předloha:

Frank De Felitta (kniha)

Frank De Felitta

Harold Schneider

Ten film je naprosto šílený, ani ne tak svým zpracováním, jako tím, že je točený podle skutečné události. Co je horšího, než bezmoc? Co je horšího, než nedůvěra ostatních? Co je horšího, než vědomí, že nikdo nemá možnost vám pomoct? Dusný a strhující horor s pěkně temnou atmosférou. Film, který nic neskrývá.(10.8.2008)

Téměř od začátku jsem nemohl věřit vlastním očím a uším. Tak dokonalá atmosféra a tak nepříjemný hudební motiv. Jak to, že jsem o tomhle hororu nevěděl dřív? Barbara je skvělá. Jen mě trochu mrzel nevýrazný konec.(10.2.2016)

První polovinu filmu jsem nabyl dojmu, že mám co dočinění s nejlepším duchařským hororem vůbec. Žádnej dlouhej únavnej úvod, první setkání s duchem proběhne už někdy v páté minutě a není to žádné posunutí hrníčku o jeden centimetr nebo zhasnutí světla, ale pořádně důraznej střet, jenž bývá v ostatních podobných filmech k vidění až krátce před závěrečnými titulky. Atmosféra by se dala krájet, hudební podkres mi zpočátku přišel příliš rušivý, ale časem jsem si na něj zvyknul a přiznávám mu velikou působivost. V druhé polovině však dojde ke zbytečnému natahování a opakování, entita se začne projevovat trikově ne zrovna excelentními světelnými jevy, takže absolutní nadšení mírně upadá, ale i tak se jedná o duchařskou špičku. Horror movie of the year(27.12.2009)

Tvůrce filmů, kteří točí svoje díla se stopáží nad 90 minut/dvě hodiny, bych nakopal do prdele, resp. posadil holou prdelí na studenej kameň! K filmu - jak vidím, nejsem jedinej, kterej byl více než spokojenej s první polovinou, kdy je nevzácná bytost matka samoživitelka obtěžována, a to je velmi slabé slovo, neznámým duchem. Ono to totiž není obtěžování ledajaký. Von si ten doušek totiž chce regulérně zašukat! No není to parádní téma už samo o sobě? Jo, bylo by! Jenže každá deska se postupem času ohraje a zrovna tady se kola točí dokola na stejném místě, což začne na dvou hodinách být dosti ubíjející. S vypětím všech sil se pak člověk dostane až k zakončení, které je celkem na místě, ale bohužel, strhanej chlap ocení spíš naskočení titulků, než aby věnoval pozornost informaci, že vono se to vlastně někdy někde doopravdy stalo....70%(9.6.2013)

• juta

Zbytečně dlouhý horor, který mohl být klidně o třičtvrtě hodiny kratší. Nadržený duch, který si vybral Carlu jako svoji sexuální otrokyni se jen tak snadno odbít nenechá, takže má Carla co dělat, aby se ho zbavila. Hudba při těchto hrátkách nebyla úplně to pravé, ale jak se neustále opakovala při střetnutích, tak si na to člověk musí nějak zvyknout. Mám z toho rozporuplné dojmy.(4.1.2016)