Bytost

Frank De Felitta

Harold Schneider

Scénografie:

Charles Rosen

Existuje taky ženská verze takového domácího mazlíčka? _ Jen škoda třetí čtvrtky filmu, která pošle spád do mínusovejch čísel.(13.3.2011)

Časem lehce zaprášený, avšak stále děsivý horor o sexuchtivém démonovi. Dvouhodinová stopáž sice podkopává nohy tomu údernému startu, ale to nic nemění na tom, že pořád se jedná o mimořádný zážitek. Hlavně ve chvílích duchových radovánek, kdy za doprovodu Bernsteinovo (o tři roky později komponoval hudbu ke Cravenově The Nightmare on Elm Street) pekelně burácejícího podkresu vám film nedovolí se nadechnout. Takže dneska, v záplavě novodobých ghost stories, slouží jako perfektní balzám pro diváky vyhledávající starou školu.(22.10.2011)

• gudaulin

Bytost mě lákala na horor vysokým procentuálním skóre, ale dostavilo se vystřízlivění. Myslím, že je to jeden z případů, kdy je hodnocení ovlivněno nostalgií. Zpracování a výkony odpovídají televiznímu provedení a jde pouze o průměr. Navíc v mých očích Bytosti ubližuje i sveřepá snaha prodat zápletku jako příběh ze života a sexuchtivý duch ve mě bohužel nevyvolává hrůzu, ale cukání koutků úst. Abych ten film bral vážně, musel by sám sebe brát mnohem méně vážně. Horor je pro mě hra s lidskou předstvivostí a v momentě, kdy se mně někdo pokouší parapsychologii představit jako seriózní vědu, u mě končí. Celkový dojem: 25 %.(3.12.2010)

Konečně duchařský horor kde nemusíte čekat minimálně hodinu na střet ducha s obětí. Naopak v The Entity dojde ke střetu zhruba po pěti minutách a že ten střet sakra stojí za to. Navíc je vše podkresleno děsivou a hlavně hlasitou hudbou takže zážitek a pocit strachu je o poznání větší. Kdyby film měl o cca 20 minut méně dal bych jasných pět hvězdiček, ale ke konci mi příběh připadal zbytečně natahovaný. Jeden z mála filmů kde bych uvítal remake s lepšíma trikama. Hlavně u světelných jevů.(9.11.2011)

Welcome home, cunt -- http://en.wikipedia.org/wiki/Carla_Moran(24.7.2008)

• - Martin Scorsese umístil film na jedenáctou příčku seznamu nejděsivějších filmů všech dob. (Terva)

• - Syn skutečné Carly Moran popisoval, jak byla jeho matka při jednom z útoků odhozena a uhodila se do hlavy. Když se pokusil zakročit, byl taktéž odhozen a zlomil si ruku. Během natáčení této scény si David Labiosa hrající Billyho přivodil stejné zranění. (HellFire)

• - Podobný prípad sa mal skutočne odohrať v roku 1974. O takých zážitkoch hovorí žena menom Doris Bither z Kalifornie. (joske88)