Brooke a Gary se do sebe zamilovali a koupili si byt, ve kterém chtěli žít šťastně až do smrti. Mohli by, kdyby se záhy nezačali nenávidět. Záminkou pro ukončení jejich společného života se stala jedna z mnoha banálních partnerských hádek. Problémem je, že nádherný byt, který si pořídili, patří oběma a ani jeden se z něj nechce vystěhovat. Když jejich hádky dosáhnou vrcholu, přítel jim doporučí, aby byt prodali. Uplyne pár měsíců po rozchodu a oba se náhodou setkají na ulici. Vymění si pár zdvořilostních frází a opět se rozcházejí. Jejich pohledy se střetávají a lehké úsměvy v jejich tvářích hovoří za vše - vzájemná náklonnost ještě nevyprchala. (TV Nova)

zuzku

Na obyčejnou hollywoodskou komedii překvapivě skutečné kecy, žabomyší války a směšná hrdost dvou zdánlivě vyspělých osobností, které se neumějí postavit čelem k zásadnímu zlomu v jejich životě. ()

Zapinka

Tak u tohoto filmu jsem se opravdu pobavila. Skvělé naschvály, úžasný herci. Jennifer mám opravdu moc ráda a tady byla opravdu skvělá. Ale co ten konec? Čekala jsem víc než jen, že se zas sejdou:) určitě tento film ráda uvidím znovu, spíš než romantický film je to komedie. ()

tchempi

To podprůměrné hodnocení je za „klamání spotřebitele“. Tohle není ani romantika ani komedie, to je čistokrevné psychologické drama. ()

kikin01

Film ze života spousty párů, kteří si dělají jen samé naschvály. Ne úplně přesné, ale věrná kopie těchto situací. Jako komedii bych to tak moc nebral, i když nějaké scény docela vtipné byli. Hlavní dvojka jako pár sympatická, bláznivá rodina, a ještě bláznivější kamarádi. Dobře se na to dívalo, o tom žádná, takže v pohodě. ()

rytir1

Vince a Jenn jsou super dvojka a tenhle film jim sedl, skvěle jsem se bavil, šli po sobě jak Roseovi, i když ti přece jen byli o něčem jiném. Jen škoda že jsem doufal že jim to nakonec vyjde a ten konec byl takový docela divný oproti průběhu filmu. Ale jinak dobré. ()

Radek273

Ou, tak to byl tedy značný přešlap. Aniston s Vaughnem se k sobě hodí jen pramálo a ten rozkouskovaný, zbytečně tlačený děj, který jakoby byl pospojovaný z jednotlivých "vtipných" momentů, které však ve výsledném celku nefungují. Nuda, a to tak, že obrovská! A tohle prosím točil Vaughn rok po snímku "Nesvatbovi" ??! ()

zaack

Dokud si dělají naschvály, je to celkem zábava. Jakmile se ale dostaví snaha o nějaké city, je to nehorázná nuda. Jako romantická komedie tenhle film nefunguje. ()

pseudo

žánrem ani ryba, ani rak, ale to by nemuselo být nutně na škodu. nepříjemný je ale fakt, že celý film působí lehce nedotaženě a postavy, především vedlejší, jsou hrozivě ploché. proč je vaughnova rodinná firma tak důležitá? co mají s příběhem společného historky o tom, jak sestra hlavní hrdinky ojela půl fotbalového mužstva? proč její bratr v celém filmu jenom zpívá? co tam dělá anistonové gay kolega? jako by se tvůrci za každou cenu snažili diváka přesvědčit, že když se na scéně objeví pistole, bylo by škoda z ní později vystřelit. alternativní konec na DVD naštěstí alespoň pár těchto nedostatků formálně napraví. díky němu si film zaslouží ***. ()

BadJoke

Film zamrzol niekde na polceste medzi komediou a romantickym niecim, co znamena ze ma to ani chvilu nebavilo. Nezasmial som sa ani raz, a pozorovat par, ktory sa viac ako hodinu rozchadza, bolo dost nudne. ()

lele

Celou dobu, vlastně od chvíle, kdy jsem pouze doufala, že se s tím pablbem nedá dohromady, jsem strašně doufala, že se na toho pablba vykašle. Bohužel, nesdílela můj názor ani v jednom případě :( ()

emil_sojka

Rozchod nezapadá do žádného z uvedených žánrů, ale přesto jsem se díval rád a bavil jsem se, přičemž na mě doléhala hořkost vědomí, že takhle nějak to doopravdy je. Navíc jsem potřeboval zhlédnout nějaký vyloženě oddychový snímek a tento mi pěkně posloužil. ()

Chlo0opek

Film (překvapivě) o rozchodu (překvapivě) 2 lidí, který končí... Závěr byl celkem překvapivý a kvůli tomu zvyšuju své hodnocení na lepší 3*. ()

svist10 odpad!

Byl by to komediální průšvih, kdyby to byla komedie, což není. Proklatě nesympatická hlavní mužská postava, otravné vedlejší postavy, vlastně je mi za těžko najít na Rozchodu něco pozitivního. Režie to taky nespasí a scénář snad psal retardovaný student zvláštní školy. Neživé, uměle vytvořené postavy jednají iracionálně a hloupě, vůbec celá zápletka je tak hloupě vykonstruovaná a korunu tomu dodává odfláknutý závěr. A jako bonus se mi stalo vůbec poprvé, že jsem nenáviděl hlavního hrdinu a litoval Vince Vaughna, že musí hrát takovýho vola. Divím se, že to nerežírovala nějaká zahořklá feministka, protože tohle udělat s hrdinou je docela odvaha. Nebo blbost. Nemilosrdný odpad a dovětek, že tenhle film už nikdy nechci vidět! ()

Matt2626

Rozkošné ! Pôvodne som váhal či stojí za to si to stiahnuť a pozrieť, ale Anistonka ma presvedčila. Na a musím povedať že nesklamala. Tie spoločné hádky boli ako živé. V.Vaughn jej skvele sekundoval. Bol z nich rozkošný hádajúci sa pár. Okorenené veľkou dávkou vtipu a aj troškou sentimentality ma film naozaj bavil a dá sa povedať že aj dostal. Nebyť zopár tých klišé amerických scén tak pokojne aj za 5*. Takto je to za 4*, ale poctivé. Na závere zvlášť oceňujem že nebol až tak vyslovene happy-endovský. Skončilo to tak akurát. : ) ()

sashator

Pro mě poměrně velké zklamání, od filmu jsem díky hlavní dvojici očekával mnohem více a to předevsím z té komediální stránky- pořádně to mezi nimi nejiskří a film je někde napomezí romantiky a dramatu. Jennifer je stále svoje, ale mylsím, že pro Vince to není ten správný šálek kávy. A i řesirér takových filmů jako je Yes man! a Kašlu na lásku to nezvládl úplně na jedničku. Zkrátka "každý den není posvícení" ()

marti

K romantickej komédii to má dosť ďaleko, Vince Vaughn je pri balení je nechutne dokonalý. Potom je to skôr o výpočte všetkých možných situácií, ktoré potenciálne môžu ohroziť vzťah viac či menej vtipne podaných bez nejakého prekvapujúceho momentu. ()

Tomulka

Tento film rozhodně není komedie a romantický taky rozhodně není. Dramatických scén jsem v tomto filmu taky viděl jako šafránu. Může mi někdo vysvětlit, proč tento film točili v tomto duchu? Tento film byl na pokraji všech zmiňovaných žánrů (snad jen k tomu dramatu se přiblížil o trochu méně). Vince Vaughna jsem konečně viděl hrát a Jennifer Aniston, kromě toho že je fakt nádherná, tak hrála naprosto skvěle, má jiskru. Oni dva jako pár naštěstí bylo vidět jen v obrázcích , protože mi k sobě vůbec nepasovali. Zápletka celého filmu mi však přišla jak vystřižená z mého života a myslím, že nejsem určitě sám co si to myslí. Je to takový návod jak to nedělat, když spolu delší dobu jsou dva v páru a chcou spolu zůstat i nadále. ()

Mc.Flurry

Nevim proc se mi to tolik libilo kdyz jsem to videla poprve. Pak jsem se na to podivala po druhe a musim zmenit nazor. Docela prumernej film.. jedinej kdo tam tomu dominuje je samotna Jennifer a nejlepsi je stejne jen ten zacatek jak ji sbali ale pak uz to na me pusobi takovym lacinnym dojmem. Film by byl dobrej ale chybi tam moc veci napriklad veci zapletka nebo neco takovyho. A jelikoz jsem docela zastancem stastnejch koncu tak jsem myslela ze to skonci trochu jinak tenhle neuzavrenej konec byl divnej ale kazdymu asi dojde ze to stejne asi dali zase dohromady ale stejne.. ()