Brooke a Gary se do sebe zamilovali a koupili si byt, ve kterém chtěli žít šťastně až do smrti. Mohli by, kdyby se záhy nezačali nenávidět. Záminkou pro ukončení jejich společného života se stala jedna z mnoha banálních partnerských hádek. Problémem je, že nádherný byt, který si pořídili, patří oběma a ani jeden se z něj nechce vystěhovat. Když jejich hádky dosáhnou vrcholu, přítel jim doporučí, aby byt prodali. Uplyne pár měsíců po rozchodu a oba se náhodou setkají na ulici. Vymění si pár zdvořilostních frází a opět se rozcházejí. Jejich pohledy se střetávají a lehké úsměvy v jejich tvářích hovoří za vše - vzájemná náklonnost ještě nevyprchala. (TV Nova)

BOURQUE

Podľa môjho názoru ani scenárista, ani režisér a niekde ani herci nevedeli, že čo vlastne chceli dať divákovi. Ako samotný dej, nápad a myšlienka zobrazenia „tragikomického“ vzťahu, nie je zlý. Na druhej strane z hľadiska zobrazenia má nedostatky – najväčším problémom je kmitajúca slabšia úroveň celého filmu. Vzťah medzi Jennifer a Vince je typický „ani s tebou ani bez teba“. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

chrispe

,,Chcete si ho vzít? Protože jestli ne, nemáte co ztratit." Takový pěkný ukecání hned v úvodu, aby jsme posléze mohli přes hodinu sledovat postupný rozpad vztahu se vším, co k tomu náleží v případě, že jste nuceni spolu obývat na nějaký čas společný prostor. Začne to nenápadně... rejpnete si a najednou se přistihnete, že z vás lítají slova plné starých křivd a jo.. vytáhnete i ty neuklizený ponožky, který se před měsícem válely v koupelně. Možná se budete snažit (dobrými, či špatnými způsoby) dát zase dohromady... a možná se dostanete do bodu, kdy se najednou na celou záležitost koukáte jinýma očima. Dobré téma, leč pro mě opravdu nudné zpracování. Ale Justin Long jako dlouhovlasý homosexuál mě vážně pobavil. ()

Raziel_cz

Vzhledem k Vinci Vaughnovi jsem čekal, že to bude infantilnější, takže ve výsledku vlastně příjemné překvapení. Přesto ale nejde o komedii, která by vás rozsekala, a už vůbec ne o slaďárnu, u které byste si pobrečeli. Na druhou stranu je ale fajn, že se Lavender s Reedem nebojí jít proti klišé a děj celkem i dává smysl a neuráží vaši inteligenci. Takové What If je ale přesto o několik úrovní výš. ()

Folky

Ničím zajímavá romantická komedie, která po tisíci říká to samé, co jiné romantické komedie jen to zasadila do malinko jiné situace. ()

Rathalos

Jennifer Aniston aj Vince Vaughn sa hodia na tento zaner,romanticke komedie im pristanu a tato nie je vynimkou,bavil som sa a to mi stacilo...:-) ()

MickeyStuma

I když příběh sleduje okolnosti a průběh rozpadu jednoho vztahu, nadále se svým způsobem jedná o romantický film. Zní to skutečně divně, ale je to tak. Samotný začátek příběhu se opírá o ryzí realitu, což hlavně dámská část diváků jistě potvrdí. Potom už je to jen taková plejáda sounáležitostí a humorných situací v rámci vzájemných naschválů, jejichž motiv je z každé strany zcela jiný. Námětem určitě každého napadne výborný snímek ´Válka Roseových´ (1989), ale chyba lávky. Zase až tak tvrdě to tu neprobíhá. O rozchodu partnerů toho bylo natočeno už hodně a tak by se i tentokrát dala očekávat tradiční situace,ve které všechno půjde napůl. Ne, naštěstí na to šli tvůrci jinak. Máme tu motiv, kdy se jeden z partnerů svými skutky snaží partnerský vztah zachránit a druhý jako by byl slepý a hluchý a stále si jede svou vlastní trasu provokací. Jennifer Aniston a Vince Vaughn v hlavních rolích jsou zárukou dobré zábavy, ve které se humor nepřepaluje do absurdnosti a naopak se vyvarovávají hluchých míst. Scénář je jednoduchý, tudíž srozumitelný, čímž zanechá diváckou úsměvnost a filmový odpočinkový ráz. Jak by snad mnohý řekl, rozchody bývají bolestné a málokdy procházejí vtipem, ale na druhou stranu, proč se na něco takového nepodívat s nadhledem. Tento snímek takové kritérium splňuje. ()

Yomega

Zezačátku bylo koukání z nutnosti a očekávání trapné romantické komedie s úžasným a šťastným koncem. Naštěstí se nic z toho nenaplnilo a já byl mile překvapen sympatickým příběhem ze života. Jedno z největších překvapení poslední doby. ()

Verner

Já nemůžu jinak než 5*. Nečekal jsem od toho nic a dostal sem vše co romantická komedie může nabídnout. Pro někoho ten film možná není ze života, ale pro mě teda je a Aniston a Vaughn to zahráli naprosto věrohodně. Většina dnešních romantických komedií jsou naprostý hovadiny a proto sem rád že jsem se odvážil pustit tento film a nechal se více než mile překvapit. ()

ex.it

Obyčejný film, u kterého zjistíte, že vypráví vlastně i o něčem z vašeho vztahu... děj není komplikovaný, ale nemůžu si pomoct, mám nutkání říct, že opravdu reálný. ()

Torgal

Komédia to nie je ani náhodou (nenašiel som tu nič vyložene vtipné, skôr tragikomické), ale ako štúdia vzťahov veľmi poučné (a pravdivé). Ako film to nestojí za veľa, ale kvôli tejto pridanej hodnote hodnotenie zaokrúhlim smerom nahor. 5/10 ()

redwik

Hneď, ako som film dopozeral, som si na Wikipédii vyhľadal, čo znamená komédia, a našiel som toto: "jej zámerom je rozosmiať divákov". Tak teda musím prehlásiť, že Break-Upu sa to jednoznačne nepodarilo. V celom filme boli asi 2 scény, kde som zmenil výraz tváre na usmiatu, a to je pri takom hereckom zložení žalostne málo. Záver tak isto nič moc. Keby tak vykopali niečo viac aspoň z Jona Favreaua alebo Jasona Batemana (ktorému podľa mňa táto rola vôbec nezapasovala), tak by sa dalo, ale na plátne sme ich nevideli dlhšie ako 10 minút dokopy. Nuž, je to veľká škoda a najmä sklamanie. ()

PanMaur

Naprosto průměrný film se zcela průměrnými hereckými výkony, dějem, nápadem a vším ostatním. Ale celé to tak nějak dohromady dává smysl a to je na tom filmu moc fajn. ()

tranquill

Velmi realistické, především ty dialogy. Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše, zde je to naplno vidět a to není pohádka... Ale i zde platí fyzikální zákony, opačné póly magnetu se přitahují... dřív či později... poprvé a někdy znovu... Kdo neměl vztah, nepochopí. Moc hezké romantické drama! ()

marshall

Nevim, jestli bych tento film ozančoval za komedii, ale když se nebudu ohlížet na hodnocení a komentáře jiných a půjdu hlavou proti zdi, tak dám pět hvězdiček s hlavou vzpřímenou. Upřímně si myslim, že skvělý herecký pár Jennifer Aniston a Vince Vaughn velice realisticky ztvárnil problémy ve vztahu. Netvrdil bych, že snímek není ani trochu vtipný a ukacaný, nebo co, přinejmenším scéna, kdy Jennifer alias Brooke čeká na svého společníka, až dohraje videohru s Vincem alias Garym, je minimálně úsměvná. Začátek byl trochu zarážející, protože pokud jste zvyklí na Jennifer z Přátel nebo jiné komedie a na Vince jako hráče vybíjené, či rozvraceče svateb, tak si chvíli nebudete při jejich počateční hádce vědět rady. Postupem času, jak vás děj vtáhne, si ale uděláte přehled o tom, jak se věci mají a neodtrhnete oči od obrazovky, dokud nenaskočí závěrečné titulky. Film s atraktivním námětem, kdo ale čeká happy end, tak bude zklamán. ()

E lan

Sečteno podtrženo - zklamání. Lákavé ukázky, herecké obsazení a nakonec je z toho nemastný neslaný slepenec, který neví kam má doputovat. Přesto se člověk nenudí, ale zároveň ani dobře nepobaví. Za měsíc člověk neví o čem to vlastně bylo... ()

Ingwio

Romantické? Veľmi nie. Zábavné? Len občas. Ale predsa dobré. Dobré, pretože ono to semtam naozaj tak chodí medzi mužom a ženou. Plus mám rád Vinca Vaughna,ten chlapík tu je dokonale prirodzený. Film pre každého koho baví téma partnerský život (respektíve,čo je potom) tentokrát na odľahčenú nôtu. POZNÁMKA: Ako už niekto tu poznamenal-chcelo to Allenovský prístup. ()

sigf07

Tak tenhle film se mi skutečně líbil. Nějak by měla vypadat správná romantická komedie - děj je sice předvidatelný, ale člověk se ani chvíli nenudí! A co se týče hereckého obsazení, Vince Vaughn je zárukou dobré zábavy. Anistonová mě mile překvapila, předtím jsem ji viděl jen v Přátelích a v Riskni to s Polly, kde podala podle mě slabší výkon. Teď byla ale perfektní a u mě si napravila reputaci. Tenhle film doporučuji! ()

BLADER

Taká pekná ukážka priemeru, ktorá pobaví a rozhodne neurazí. Rovnaké, ako tucty ďalších komédii, ale predsa mi je to sympatické, ani vlastne neviem prečo. Zrejme je to tým, že je to stále také civilné a nikdy to vlastne nezbehne k úplnej absurdnosti. Dobrý film. ()