Mejdan se v tomto ostrém dramatu stává metaforou promarněných životů hrstky mladých hipsterů. Povaleč Syd se ani po několika měsících nedokázal vyrovnat s tím, že ho opustila přítelkyně London. Když se jednou probere k vědomí během nekonečného maratónu večírků, kamarádka mu řekne, že se London chystá odstěhovat do Los Angeles s novým přítelem. Ačkoli ho nikdo nepozval, rozhodne se Syd vyrazit na velký rozlučkový mejdan a promluvit si s ní dřív, než mu navždy zmizí z očí. A nejen o tom, proč jí nikdy nedokázal říci, že ji miluje. Vezme si s sebou jako podporu Batemana, který mu právě přinesl novou dávku drogy. Popíjejí, šňupají kokain a vedou nekonečné hovory o lásce, citové bolesti, hledání smyslu života i boha, ale většinou o sexu. Když dorazí London, sedí Syd dál v koupelně a povídá, takže ho nakonec Bateman musí téměř donutit, aby za ní šel. Po zpočátku rozpačitém setkání se Syd a London rozhodnou odejít, aby si promluvili v soukromí. Což bude mnohem obtížnější a divočejší, než by se mohlo zdát. (HBO Europe)

PauloZ

Romatická zápletka v nevídaném feťáckém kabátku s parádním drajvem a velmi dobře napsanými charaktery postav. Chris feťáčka zahrát umí, ukázal to taky v Puncture a Jessica, i když dává, je přeci jen spíš taková třešnička na dortu. Všechny ale s naprostým přehledem natírá výtečný Jason Statham, který solí svůj text nevídaným způsobem a s takovou porcí charismatu, že by to jeden neustál! Finálová bitečka v bytě je pak skvělá cool tečka. Totálně mě to celé překvapilo a bavilo. ()

Marsik

** HBO2 HD - Příjemná nostalgie. London byl jeden z mých prvních zhlédnutých filmů, kdy jsem se stal ČSFD uživatelem. Tenkrát mi tenhle kousek přišel hrozně ukecaný, což i po dnešku stále platí, ale díky CZ dabingu jsem se do toho správně dostal a rozhovory mezi Evansem a Stathamem byly fajnový. Za x let si London znovu rád připomenu. 75% ()

ivishka

Na tomto filmu mě spíš než název, který také dokáže přitáhnout pozornost diváka zaujalo obsazení. Chris Evans v jedné ze svých velice náročných rolí a Jessica Biel jako povrchní holka s přezdívkou London. Mám ráda prolínání přítomnosti s minulostí a pozvolné osvětlování příběhu a osudů postav. Syd, který se stal troskou poté co ho opustila krásná London se dostává na rozlučkovou párty již jmenované slečny a tam uvažuje nad tím co se životem přitom fetuje a pije alkohol s chlápkem, kterého ani nezná a skrývá svou bolest za závislost a clonu nevzhledného pobudy. Oceňuji propracovanost postav ale někdy je to na diváka příliš. ()

JJ.Gibson

Musím přiznat, že teda London mě nijak výrazně nepotěšil! Nevidět to, tak by mi to vůbec nevadilo. Syd a jeho problémy s kokainem a bývalou přítelkyní London mě vážně nebraly. Nezachránil to ani fetující Statham, kterého jako představitele drsnejch maníků mám rád. Pro mě absolutně plonkovej příběh bez poselství... ()

numi

Tak neuvěřitelně skutečný a snadno uvěřitelný film už dlouho nepamatuju. Film stojí na malém počtu osob, které jsou ovšem tak rozdílné, že ta jediná věc, která je spojuje (kokain), z nich dělá karikutury jednoho jediného, odosobnělého a sebezničujícího charakteru, který se utápí buď ve svých malicherných problémech či v naddimenzovaných existencionálních otázkách o bohu a vesmíru. Děj se odehrává na relativně malém počtu lokací, ale dokonce ani koupelna, ve které divák "prožije" snad tři čtvrtiny děje, se neokouká díky výborně na aktuální děj navazáným flashbackům a psychedelickým hrátkám s kamerou, rozostřením a zrcadlem. Celková atmosféra stojí a padá na ostrých a výbušných dialozích a tím pádem na výkonech jednotlivých herců. Slečny herečky dobře vypadají, jsou sexy a nic nekazí, zatímco Chris Evans (méně) a Jason Statham (více) vytahují snímek z banalitních keců do inteligentní debaty o ničem a o všem. Dá-li se to tak ovšem říct. Nebýt přerodu v romatický snímek, těsně před koncem, tak to Hunter Richards mohl dotlouct v docela hodně povedené drama dvou osamělých mužů dvou různých generací. Takhle je dobře budovaný depresivní dojem z podstatné části snímku roztříštěn návalem hořkosladkokyselých emocí v závěru a stejná chuť pak zůstane divákovi na jazyku i při závěrečných titulcích. Škoda, přeškoda. Potenciál byl obrovský. Tři a půl. [únor 2006] ()

Her0.89

Z tohoto filmu si zapamatuji jen vlasy Jasona Stathama a tu jeho hlášku o hovadech a jeho zapomenutém kabátu :D. Jinak celkově, i když mám Chrise Evanse rád, tak tenhle typ filmů mi radost neudělá ani s těmito herci... ()

jajinka

Celkem ucházející drama plné monologů a stupňujících se dialogů a hádek.. Rozhovory od psích prášků, přes sex, kokain, sado-maso a další pikantnosti ze světa vyšších vrstev.. ()

Eldrick

Příjemná komorní konverzačka s ojedinělou atmosférou o vyrovnání se s rozchodem, která má fakt vymakanou prostorově snímající kameru. Film není o Londýně, nýbrž o holce jménem London, kterou si střihla Jessica Biel... a řeší se tu takový ty stěžejní vztahový konflikty, takže je snadný se v tom najít. Nejvíc to ale rozbíjí přítomnost Jasona Stathama s parukou, kterej si krade celej film pro sebe scénou o impotenci a vyprávěním o návštěvě S/M salónu (z jeho úst to zní fakt nečekaně). Naštěstí ho rejža nenechá jenom žvatlat a na konci si taky bouchne. ()

Petrasuvicka

Jak může být v popisu, že to je dráždivý film? Po 30 minutách máte jejich nadávek plný kecky a Stathamův monolog tomu jen nasadil korunu. Pak se jen v duchu modlíte, kdy s tím přestanou a začnou chvilku mluvit slušně. Upřímně, nedočkáte se toho. Určitě to má i svoje příznivce a já právě přepisuji komentář, protože jsem až na několikátý pokus prohlédla smysl. Je to dokonalý pohled na živoucí trosku, kterou z "normálního" dospělého muže udělala jediná žena a slepá láska k ní. Syd nepředstavoval sice ukázku typického a normálního přítele, ale přesto si nezasloužil, aby s ním tohle udělala jedna žena, která s ním nejednala fér. Chyby a špatnosti se dají hledat na obou stranách. Postava London je jednoduše hezká svinská mrcha, jenž se v minulosti snažila manipulovat s mužskou tvrdohlavou vůlí někam, kam nepatřil. Mrcha s neschopností diskutovat o problému či přijmout jiný názor. Jen (s)prostý smutný příběh toho, jak se dokáže někdo chovat k druhému jako ke kusu hadru či neviditelné osobě postrádající ducha a city. Tohle je příklad toho, jak to může skončit. ()

Martin741

Dvaja chlapi riesia posramotene vztahy so samicami. O tom je zhruba scenar. A este o tom, ako velmi sa lisi uhol pohladu muzsky a zensky na svet. Za kvalitne dialogy a sexicu Jessicu Biel dam 65 % ()

bogomira

Tohle mohlo bejt mnohem lepší, jen kdyby tu souvislou vrstvu dialogů napsal někdo jinej. Pak by nebyl film plnej povrchních a nicneříkajících pseudonázorů na důležitý věci života. Přesto dávám průměr a to hlavně za "rejžovou" scénku, nic tak vtipnýho jsem dlouho neviděl. ()

TomikZlesa

Vlasatý a koks šnupající Statham. To byl pohled :). Film nabitý luxusními dialogy, odehrávající se převážně v jedné místnosti. Stathamův popis domu za velkými železnými vraty byl naprosto dokonalý. Škoda toho smutného, ale předvídatelného konce. ()

Juto

Film nie je hlboký, ale podľa mňa je mimoriadne efektívny pri ukazovaní jednoduchého príbehu. Dialógy výborné funguje. 7/10 ()

danliofer

Film by nemusel být tak užvaněný o ničem a trochu méně hysterie by mu též slušelo. Na druhou stranu určitý břitký slovník a některé myšlenky tento snímek pozvedají z průměru. ()

Radiq

Když jsem viděl ty paruky, myslel jsem si, že to bude nějaké retro z 80.-90. let. Bohužel to ale byly tak špatné paruky. Statham a Evans a nebude to akční, ale konverzačka? To jsem nečekal. A docela se to povedlo. Není to trapnej ukecanej film s romantickou linkou pro ženské, ale čistě pro problémy z pohledu chlapů. Udržovat v zájmu nás má hlavně to, že se tam hned od začátku sjíždí koks a pořád jsem očekával nějakou akci. Ta tam sice byla (menší bitka), ale jinak ne. Vadilo to? Ne. Pravda, vlasatej Statham - to je docela neobvyklej pohled. Ale jeho dialogy o nejtvrdším sadomasu a (im)potenci, to bylo asi to nejzábavnější, nejsmutenější a zároveň nejujetější z celého filmu (a nikdy bych netipoval, že by takovou roli někdy mohl hrát - a mohl). Chrise Evanse jsem už někde myslím viděl jako týpka, co se sjíždí drogama, ale docela mi to k němu sedí. Jen ta paruka ne. Jinak celé mi to přijde jak přepis nějaké divadelní hry. A bacha na ten zavádějící název - není to jméno města, ale holky. Jo a ještě musm zmínit kvalitní soundtrack, který mají na svědomí hlavně The Crystal Method. ()

Triple H

Uchádzajúca konverzačka okorenená tonami kokaínu. Stathamov monológ na tému potencie je parádny. Žeby sa z neho vykľul dobrý herec? ()

Gumi.30

V první řadě bych chtěl napsat, že London a postava drogového dealera Batemana je zatím tím nejlepším co zatím Jason Statham natočil. Nutno říct, že je to i docela "NeStathamovská role" už jen proto, že Jay zde převážně konverzuje a až na jeden moment, který však vychází ze situace nemusí sahat do svého akčního arsenalu. London je už skoro pozapomenutý film, který i herci samotní museli brát, jako odrazový můstek a tento účel film také splnit, jako Jessica Biel, Chris Evans tak, již několikrát zmiňovaný Jason Statham udělali posléze velice slušné kariéry. London je snímek, který Vás dokáže neskutečně pobavit sado-maso klubu Tribeca, už se vyrovná snad jen kultovní klub Rectum (Zvrácený), ale zkuste se na tento film koukat po rozchodu nebo po nešťastné lásce a začnete to vnímat jinak.. . Poměrně nechápu zdejší nízké hodnocení. London se totiž umě prohybá mezi černým humorem i vážnými tématy, jakými jsou drogy, nevěra, deprese a nenaplňování citů..a hlavně se nebojí experimentoval. ()

mo cuishle odpad!

Co temhle trem "hvezdam" slibili aby v tomhle potratu hrali fakt netusim,do ted jsem vlastne nepochopila co to melo byt??Neskutecna nuda cely film,pak se tam serve Statham s dalsim borcem a zase nuda... Pointa zadna,akce zadna...Jeste ze pan Hunter Richards natocil jen dva filmy,diky bohu!!! ()

Mr.Bulanek

Ve filmu jsme slyšeli tolik mouder, že si teď na žádné nemůžu vzpomenou. A J. Statham je klasik, když jsem si pouštěl film uvažoval jsem jestli měl vůbec někdy delší vlasy. Jakmile vešel na scénu tak jsem ho málem nepoznal, no ještě že chodí nakrátko, toto mu opravdu nesekne. Willis a Statham by měli být na krátko, žádné paruky a pod. Kdo nebyl v Sado Maso salónu tak dostane krásný popis jak to tam chodívá. No a pokud nevíte jak se cítí impotent tak J.Statham Vám to vysvětlí, i když se mu do toho moc nebude chtít. ()

Ryuuhei

Docela zajímavé, filozofické drámo, které nehraje na kdo ví jak propracovaný děj. Trochu mi vadila ta nálož erotiky, případně některých menších nechuťáren, ale aspoň, že po stránce romantické to svůj úkol taktéž splnilo. 60% ()