Mejdan se v tomto ostrém dramatu stává metaforou promarněných životů hrstky mladých hipsterů. Povaleč Syd se ani po několika měsících nedokázal vyrovnat s tím, že ho opustila přítelkyně London. Když se jednou probere k vědomí během nekonečného maratónu večírků, kamarádka mu řekne, že se London chystá odstěhovat do Los Angeles s novým přítelem. Ačkoli ho nikdo nepozval, rozhodne se Syd vyrazit na velký rozlučkový mejdan a promluvit si s ní dřív, než mu navždy zmizí z očí. A nejen o tom, proč jí nikdy nedokázal říci, že ji miluje. Vezme si s sebou jako podporu Batemana, který mu právě přinesl novou dávku drogy. Popíjejí, šňupají kokain a vedou nekonečné hovory o lásce, citové bolesti, hledání smyslu života i boha, ale většinou o sexu. Když dorazí London, sedí Syd dál v koupelně a povídá, takže ho nakonec Bateman musí téměř donutit, aby za ní šel. Po zpočátku rozpačitém setkání se Syd a London rozhodnou odejít, aby si promluvili v soukromí. Což bude mnohem obtížnější a divočejší, než by se mohlo zdát. (HBO Europe)

TO

Slabší nezávislá konverzačka odehrávající se převážně na jednom hajzlíku. Už jsem slyšel zajímavější rozhovory a monology než byly v tomto filmu. ()

marvan

Zřejmě se jedná o filmové zpracování divadelní hry, i když to není nikde uvedeno. Soudím tak z vycizelovaných dialogů a z faktu, že se většina příběhu odehrává na WC luxusního bytu. I nezvykle otevřený a krutý pohled na život je mnohem dospělejší než ten, který se běžně servíruje současnému lehce dementnímu filmovému diváku. Jason Statham s příčeskem a perverzním vzezřením hraje loosra, kterému přes jeho odpudivost dokázal vtisknout heroický rozměr. Co na tom sejde, jestli jsou naše trápení banální a odporná, hlavně je nést jako chlap. ()

Tomasso001

Celé dohromady je to tak trochu nesmysl, ale rozfázováno do jdnotlivých scén v pohodě filmek...Celý film se odehrává na záchodě na akci, kde je snad 100 lidí, ale je obsazen jen čtyřmi aktéry, které nikdo neruší. Celou dobu nechtějí aby na nich někdo něco poznal a po několika gramech koksu opravdu nikdo nic nepozná, stejně diskutabilní jsou i některé dialogy. ()

Pavlínka9

Tenhle film jsem viděla před 10ti lety a vím a teď to chápu, že jsem tam jako plno věcem neporozuměla :) A ono se není čemu divit...Teď jsem na to měla úplně jiný pohled a intenzivně všechny okolo sebe přesvědčuji, ať se na něj podívají, jelikož je tam tolik "moudrosti" a tolik řečeného, že se z toho dá roky čerpat do života :) Ano, je to myšleno s nadsázkou, ale zároveň je to pravda :) Láska je prostě někdy svině a zlomené srdce do života prostě patří :) Buď Vás to posílí či položí na kolena, jak v případě našeho hlavního hrdiny... :) :) Biel a Chris jako pár vypadají velice pěkně a na Biel se celkově dobře kouká :) Stathama jsem prvotně ani nepoznala - páč - má vlasy :D :D A to fakt ne :D Takže - doporučuji, ale každý to nerozdýchá, páč většina filmu se odehrává na záchodě, kde se šňupe koks a vzpomíná se na roky štěstí s dívkou, která se dole pod Vámi baví na párty :) Ale je to opravdu hodně intenzivní film a rozhodně ho chci vidět znovu :) ()

Timak

Trochu mi uniká, Proč? Co tím chtěl básník (rejža) říci? Kvalitně natočené, to jo, ale proč vlastně? Je to jedno velké klišé. Matty to celé řekl dobře - tak přesně jsem se cítil taky. ()

liuk

Velmi zajímavá a rychle utíkající konverzačka na záchodě jedné rozlučkové párty. Podle pořadí herců na této stránce jsem se bál, že tam vypiplaná kráska Biel bude nejvíc, naštěstí se tak nestalo a když se objeví ke konci, ani mi nevadila. Asi protože si mě předtím film získal skvělým Evansem a Stathamem, který je zatraceně cool i když zrovna neběhá po kamióneh. Na WC rozeberou hodně ujetých i vážnějších témat, ze kterých mi vadily jen ty "boží". No a některé ty flashbacky/vysvětlovačky z paměti také jen tak nevymizí. ()

MI-380

Moc řečí, moc kokainu, a pak už jen čekání na zázrak, který by to nějak oživil a zachránil. Přesně a výstižně vše popsal Gudaulin...45%. ()

Koryntos

Při sledování tohoto filmu mě náhle přepadla pěkná depka, protože mi připomněl jedno období z mého života. Od půlky jsem se na něj nedokázala plně soustředit, tak jak by si tento film zasloužil, ale myslím si, že právě to, bylo účelem tohoto filmu, donutit nás přemýšlet a to se mu opravdu podařilo. Nějak jsem ani nedokázala vnímat herce, spíše jsem vnímala myšlenku, kterou se film snažil předat. ()

R1CH1E

Pro mě úžasný film, ukazující běžné trápení lidí a jejich srovnávání se s nimi trochu "jinou" formou, než by jste čekali. A Jason Statham s vlasama a trpící impotencí? To určitě jinde neuvidíte. ()

BuryGol

"London". Jason Statham. Že by britská gansterka? Hm, bohužel ne. Příběh kerej se odehrává kdesi v JůEsEj na jednom mejdanu, kde se na hajzlu sejde Jason a jeden dost nezáživnej chlápek po rozchodu. Mezi x panákama a x gramama koksu se odehrává dost zajímavá konverzace o všem možnym. Ale upřímně, mně to přišlo jako by rejža sežral Wikipedii a pak to nasázel do filmu. Jasonovi se nedá nic vytknout, ale zbytek herců jako by byl ve stínu. Určitě jsem od toho čekal víc. Nebejt Jasonova heroickýho výkonu na konci a rvačky, asi bych nedal ani 3 ušmudlaný hvězdy. Nápad asi dobrej, ale zpracování opět podprůměrný. 3 hvězdy a to jen díky Jasonovi a rvačce. Ani nevim co si vlastně myslet. Snad je...dal bych si lajnu. ()

giovanni3

Od prvního pohledu velmi zajímavá soupiska tudíž jsem si říkal, že by to šlo. Celý film bych shrnul jako kecy o vztazích/sexu/bohu na záchodku rozlučkové party s překupníkem drog víc nic to není a to jde v jedné smyčce 92 minut s tím, že občas tam nadhodí polonahou Biel jindy nějakou prostitutku atd... ono co kdyby se někdo nudil. Tudíž mi to přišlo jako rádoby intelektuální film okořeněný drogami se snem se dostat do společnosti filmů jako Trainspotting či Requiem za sen, ale to se prostě hodně nepodařilo. Tak nějak mi to občas přišlo jako, když člověk přijde hodinu před zavíračkou do hospody a kecá s partou opilců a sám při tom popíjí, jen zde ve filmu to bylo "na úrovni" a kokainem. Takže jsem se moc nebavil, ale dodívat se na to šlo již jen skrze mého oblíbeného Stathama, který vypadal s těmi vlasy děsně. 2z5 ()

ethos

Ked nieco neznasam tak je to film co je plny tychto pseudo itelektualnych shitov ako london. Vkuse len trepali mimochodom jedna vacsia blbost jak druha a cela poita tych reci bola ze tam behela Jessica Biel takmer vyzlecena. Takze pokial vam staci pohlad na polonahu krasku tak pri tomto filme si pridete na svoje. ()

Houda666

Film, ktorý sa snaží (nie celkom vydarene) vytvoriť atmosféru autentickosti. Konverzácie o „zmysluplných“ témach na mňa miestami zapôsobili, no ich celková línia útržkovitosti nenapĺňa svoj potenciál. No a koniec je doslova umelohmotný. Hodnotenie: 65% ()

Arius

Neviem či išlo o drámu alebo filozofickú rozpravu...každopádne, herecké výkony rozhodne najslabšia stránka filmu. Obsahovo ma to nezaujalo, no malo to niečo do seba čo ma núti zvýšiť hodnotenie. Zrejme dobre napísané charaktery, zle zahraté ale napísané dobré. Krívajúce tri hviezdy. ()

slovan1

Na muj vkus příliš uhadané, uvřískané, tolikrát bych hercům zalepil hubu... Statham v hodně odlišné a nezvyklé roli. Zato Jessica Biel sexy a uchvatná. Jinak film celkem zajímavě zpracovaný ale tohle u mě body nenahoní... ()

netahlo

To bylo dobre, toto ... Jason Statham jeste s vlasama vynikajici! Nestrili, nekope, nemlati a ono to jde! Chris Evans nemene dobry a k tomu krasna Jessica - ja to tedy beru, sefe! Prijemna konverzacka. I kdyz zezacatku jsem to moc dobre nevidel, postupne se to rozjelo. ()