Černé zrcadlo - Série 6 (2023) (série)

Loch Henry (S06E02)

(epizoda)
  • Velká Británie Loch Henry

Při natáčení přírodopisného dokumentu v ospalém skotském městečku narazí mladý pár na pikantní příběh provázaný se šokujícími událostmi z místní historie. (Netflix)

JoSte

Black Mirror tentokrát reflektuje boom true crime dokumentů na Netflixu a obecně moderní posedlost tímto žánrem. Srážím hvězdičku za nerealistický, velice nepravděpodobný pád v řece. ()

warrenur

Charaktery ma neoslovili. Tiez som si predstavoval temu, ktorou je Black MIrror seria typicka. Ak nou mala byt snaha o "brutus" dokument bezohladnych tvorcov a ironia pri BAFTA oceneni, kedy je "skutocny" tvorca odsunuty na okraj....nuz tomu som neuveril. Slabsi priemer. ()

tomashrabek

Absolútne premrhaná príležitosť povedať niečo zaujímavé (kritické) k téme true crime dokumentov. Spracovať to ako prvoplánový horor s cheesy zvratmi bolo lacné a na Brookera nečakane hlúpe rozhodnutie. ()

Pet 510

Dost lidi si pravem klade otazku, proc je ma tenhle pocin na sobe nalepku Black Mirror. Pro Black Mirror je totiz typicke, ze se zde pracuje s futuristickymi technologiemi a pribeh je zasazen do dystopicke reality. Nicmene samotne technologie casto nejsou hlavnim tematem daneho pribehu, ale slouzi spis jako prostredek, kterym se nastavi zrcadlo soucasne spolecnosti. Napriklad  Nosedive neni nejaky od reality odtrzeny crazy fantasticky pribeh, ale do absurdity dovedena podoba, nekterych velice realnych aspektu socialnich siti. Stejne tak, ne vsechny Black Mirror epizody pracuji s futuristickymi technologiemi, ale jsou zasazeny do soucasneho stavu technologickeho vyvoje a zpracovavaji nejake aktualni tema a nabizeji urcitou kritiku. Tematem Loch Henry je pochopitelne true crime, ktery poslednich par let zaziva boom, coz je docela creepy. Nabizi se mi srovnani s Hated in the Nation ze treti serie. Hlavnim tematem je tady sikana na socialnich sitich. Message je: Sikana na sitich ma realne kosekvence, nebud hovado. Je to vyborna epizoda, mrazi z ni, message a kritika spolecnosti je zde krasne citelna a clovek se zamysli, kdyz ne nad sebou, tak urcite nad chovanim lidi na socialnich sitich. Loch Henry je bezesporu taky kritikou. Kdyby to bylo dobre napsany message by mohla byt: Konzumace true crime ma realne konsekvence, ty (divak) jses soucasti problemu. Jenomze tuhle message epizoda nepredava a jako kritika to moc nevyzni. Je to proto, ze pribeh je vystaveny tak, ze kosekvence fenomenu true crime si odnese hlavni protagonista, ktery je tvurce true crime contentu. Epizoda tak spis vyzniva jako takove pomerne light kritika namirena proti tvurcum, ktera je jeste rozmelnena tim, ze hlavni postava se nachazi v uplne absurdni situaci, kdz je zaroven obeti sveho vlastniho pribehu. Nevyzniva to potom jako kritika fenomenu true crime a nenastavuje zrcadlo spolecnosti, ktera tenhle content hlta. Takze kolem a kolem, Loch Henry je hodne Black Mirror epizoda, jenom je blbe napsana. ()

Daiker

Tady mi dost vadilo počet sprostých slov. Tolik píči v rozsahu 50 minut byl fakt masakr. Neřeším, že to asi nepatřilo do konceptu BM. Neviděl jsem předešlé série, tak mi to nevadí. Atmosféru to má dobrou, ale měli z toho udělat samostatný film. To by bylo lepší.... A dát tam sympatické duo herců a né ty dvě Netflixové obludy ()

kyjo

"The missing girl is very attractive." "Objectified much?" -- Ne, NetFlix prostě fyzicky nedokáže natočit nic bez debilních SJW keců. Chci toho tak moc, když od lidí, co produkujou obsah pro miliony diváků, očekávám základní znalost významu slov? Asi jo. ()

Jan.Cada1

Díl, při kterém mi běhal mráz po zádech. Skvělé vykreslení skotské maminy a poté její charakterový zlom. Temná, místy až hororová, atmosféra dodává dílu neskutečnou poutavost. ()

cerdax2 odpad!

V ramci Cerneho zrcadla musim dat odpad, protoze tento dil s modernimi hrozbami a nastrahami nema nic spolecneho, o tom, ze je zbytecne dlouhy a na druhe strane spousta informaci chybi. 5% (pokud byste pribeh brali jako obycejnou detektivku, tak si dve hvezdicky pridejte) ()

SuzieS

Kdyby to byl kratky film, tak to nebylo spatne. Ale co tomu hrozne skodi je to, ze je to natoceno v ramci black mirror, ale zcela tam chybely technologie, dystopie, atd Je to kritika aktualniho sveta, coz ale neni Black mirror. ()

Dawe2

Tohle je silný podprůměr, většinu času je to hrozná nuda. Jedna hvězda za herecké výkony, které jsou vynikají  a druhá hvězda za závěr, kde se trochu něco děje. Celkově fakt bída. No ale zase je to krásně multikulturní v hlavních rolích ... ()

PeteBuck

Je mi ľúto, ale toto nebol ani priemer. Čo ma dosť šokuje na tento seriál. Akoby táto časť sem ani nepatrila. Posun proste niekam k hororu? Neviem. Do dvoch tretín nuda a už v polovici som začal tušiť, že sa to zvrtne v štýle, tak teda nemáte evidentne všetkých a stále Vám tam pobehujú nejakí cvoci. Koniec nenadchol a je mi jasné, že keďže sa synáčikovi dvoch úchylákov postavil vták, keď zrovna objímal svoju kočku v posteli a rozprával o otcovej smrti, tak bude asi v diele svojich rodičov pokračovať. Predvívateľné a nudné. Toto sa mi v tejto sérii ešte nestalo. ()