Měla to být úplně běžná zakázka. Drobounký lupič klenotů Calvin Simms (Marlon Wayans) je najat, aby ukradl drahý královský diamant. Jeho zabedněný parťák Percy ale diamant upustil přímo do kabelky Vanessy Edwards (Kerry Washington - Ray) a jejich dokonalé plány tím poněkud pokazil. A tak když narážejí na Vanessina manžela Darryla (Shawn Wayans), který beznadějně touží po vlastním dítěti, nenapadá Calvina nic chytřejšího, než obléci plenky a hrát si na opuštěné dítě. V nové roli musí přetrpět spoustu ponížení a odporných rodinných vycházek. Hlavně však musí dostat drahokam zpět dřív, než ho jeho “noví” rodiče odhalí. Režie filmu se ujal Keenen Ivory Wayans (Někdo to rád blond). (oficiální text distributora)

BetuSKA

Zvrhlost. Dát 1 nebo odpad? Nesnáším tenhle typ humoru, ale myslím, že při jedné vyjímečné scéně jsem se i smála. Jenom už nevím, která to byla... ()

zdenny

Od tohoto filmu, vzhledem k jeho nápadu, jsem čekal fakt mnohem víc. Kromě toho nápadu to byla slátanina, která se furt jen plácala v kaluži, ze které nebyla schopna se dostat. Je spousta jiných filmů s podobnou filosofií, které s bránicemi diváka umí pracovat daleko lépe. Toto byla fakt celkem zhovadilost. ()

MIGHTTREE odpad!

Je to jako dnes, když jsem si chtěl se svými sourozenci (o dost mladšími) pustit veselou komedii. Bohužel jsem předem nevěděl, že je to nepřístupné a trapné. Oni se bavili, ale já od té doby věnuji větší důraz na čtení recenzí a obalů DVD. ()

mab

Výborná a na mozkovou kapacitu nenáročná komedie, která si ani nehraje na něco víc. Pokud chcete zábavnou, lehce trhlou komedii pro vypnutí po záhulu v práci, nezbývá mi, než doporučit tuto. ()

Jaro.Krafcik

Komediálny film ktorý rozosmeje a poteší aj po rokoch. Herci parádny a ozaj sa nasmejete. Sranda že si pár momentov pamätam až dodnes. A to som to videl ani neviem kedy naposledy. Tušim že iba v tv so slovenským dabingom. Originálny nápad a jedna z top komédií vôbec. 5* ()

Josefin

Opětovně vyzkoušeno v rodině na celé generaci,my se bavili a to velice.Jak říkám já správná komedie je ta u které se smějete. Ovšem chápu , že někomu už humor toho typu nemusí sedět. ()

Georgex

Na první pohled by se tento film jevil jako jedna z tuctových černošských komedií, která se ničím neliší od podobných amerických komedií. Bylo by tomu asi tak, pokud by tvůrci nedostali poměrně originální nápad zmenšit jednoho ze známé komediální bratrské dvojky Marlon Wayans a Shawn Wayans na půl metrového chlapíka a ten se díky zábavnému příběhu nevydával za dítě. Nutno podotknout, že tento film není žádným filmařským uměním, ale díky vtipným dialogům a mnoha vtipným scénkám si udržuje poměrně solidní tempo a rozhodně dokáže pobavit. Obzvláště scéna, kde se zmenšený Marlon pere s Robem Schneiderem v kostýmu dinosaura mně velmi rozesmála. Herecké výkony jsou na podobný snímek dostačující a potěší i přítomnost několika známých jmen v mini rolích jako například Chazz Palminteri. Celkově se jedná o celkem povedenou oddychovou komedii, která nepatří k pokladům světové kinematografie, ale při špatné náladě rozhodně dokáže pobavit. Moje hodnocení 60% ()

Anticque

Takhle jsem se nepobavil už dlouho, a i když to byla v podstatě debilita, tak tahle mě dostala a nebudu skrývat, že jsem se tlemil od začátku do konce..prostě bomba...zase jedna dobrá práce..ač se to hodně lidem nelíbilo, já jsem nadšen:)) Dávám 70% ()

sedm.1

Slabé 3*.Jednoduchoučká komedie,kde Marlon Wayans dělá sice po celý film docela vtipné ksichty,ovšem utáhnout komedii 90 minut na šklebech jednoho herce nejde.Zbytek vtipných scén totiž spočívat v kopancích a různých jiných ran do koulí,a to je pro mě poslední štace v rámci vtipu.Samotná zápletka je podřízena pouze pro kousky pidipostavičky Marlona Wayanse,která je jinak udělaná fakt docela dobře.Pidihajzlík má ale spád a vtipné bratry Wayanse,takže se na to dá koukat. ()

Maynard. odpad!

No, Pidihajzlík je prostě přesně ten druh filmu, který doslova nesnáším. A to bláznivá americká novodobá komedie. Pidihajzlík mi skřížil cestu v buse a i přesto, že jsem byl ve velmi rozverné a podroušené náladě, tak jsem byl neskutečně zhnusen touto trapárnou, kterou může natočit snad jen úplný debil...A upřímně, nechápu lidi nad 15 let, kterým se toto může líbit. Jediný co si budu pamatovat je to, že sme tomu říkali "Pidimen" a že sme se všichni účastnící zájezdu "strašně těšili" na jeho pokračovaní při zpáteční cestě :o). Toho sme se naštěstí nedočkali a proto teď můžu v poklidu psát tento koment :o) ()

jondoe

vela som od toho necakal takze som neni sklamany.ale teda neni to bohvieco.komedie na takuto styl nie sy moja parketa. ()

Billie777 odpad!

Další z těch béčkových komedií, které se snaží být hrozně vtipné ale místo toho jsou akorát jen a jen trapné. ()

Hanys_

Komedie, při které záleží jestli vám sedí styl šílenců Wayansových. Malý vychcánek Calvin mě dokázal hodněkrát neskutečně rozřechtat. 6/10 ()

MareT.

Určitá míra originality tam je, ale pořád je to záchodový humor! Ale když je na to nálada, tak proč ne? ()

Ratherfly

Viděno na plátně v hospodě, takže v kouzelné atmosféře - asi jako v popelce. Film je sice hovadina toho nejhrubšího zrna, jenže když na to koukáte v pofiderném kolektivu, s pivem v ruce a startkou v hubě, tak to má něco do sebe. A to tak, že hodně ()

Paity odpad!

Pidi hajzlík je hlavně megablbost a to že na "entou". Snad kromě úvodní scény s vykradením klenotnictví nenabízí zhola nic a naopak vám vezme několik milionů mozkových buněk. ()