V cyklu Pohádka pro pamětníky nám tentokrát krkonošská pohádka představí Krakonoše (I. Luťanský), když byl ještě mladíček a ohlížel se za děvčaty. Jeho bába Futeř (L. Havelková) měla co dělat, aby ty jeho zálety dala do pořádku. To se ví, že se jí to podařilo a měla tak velkou zásluhu na tom, že Josífek (S. Skopal) dostal za ženu svou Lidunku (V. Cibulková) a Krakonoš se vrátil ke své víle Cílince (E. Vitanovská). (Česká televize)

Danulinda

Nejvíce se mi na této pohádce líbilo, jak i z mála je možné udělat atmosféru toho, že bába Futeř (paní Havelková) žila vysoko v oblacích. Jako malého mě vždy upoutávalo, jakým způsobem její syn Krakonoš (sympatický Ivan Luťanský) mizel ze dveří, které nevedly na zem, ale do mraků a z nichž by normální člověk spadl, neboť zem byla až mnohoset metrů (či kilometrů :-) ? ) pod nimi. Také chaloupka v oblacích byla zobrazena kouzelným a věrohodným způsobem, jak už to dnes nikdo za doby "umělých" počítačových triků neumí. Čtyři a půl bodu. ()

natalanka

Tahle pohádka je překrásná. Nešetřilo se na krásném nářečí, na interiérech i kostýmech a nitka příběhu je taky kouzelná. Moc hezké se kouknout na pohádkovou pohádku :-) :-) :-) ()

horskejvlk

Krkonošská pohádka, kterou povyšuje účinkování perfektních herců, bezva je nebeská chalupa báby Futeře, milá hudba i kulisy. ()