Samotář Jim

• Česko Osamělý Jim (festivalový název) (více)

Návrat do rodných míst nebývá nikdy jednoduchý, a když se navíc jedná přímo o dům starších rodičů, nikdy není daleko k tragikomickým situacím, nešťastným komplikacím a zbytečným nedorozuměním. Jim, jehož ztvárnil Casey Affleck, se vrací do malého městečka na americkém Středozápadě, aby na čas našel nejen finanční zázemí, ale i smysl a cíl svého vlastního života. Když už se toto hledání zdá bezvýsledné, objeví se zázračná víla - místní zdravotní sestra, jejíž postavu si zahrála oblíbená Liv Tylerová. Třetí film režiséra a populárního herce nejen amerických nezávislých filmů Steva Buscemiho. (oficiální text distributora)

Juto

Dojímavý realizmus, s vtipmi. Steve Buscemi by mohol natočiť viac filmov vie dobre zachytiť bolesť človeka s štipkou homuru. 6/10 ()

Radiq

Takovej obyčejnej film bez masa a bez zeleniny, jenom polifka a moc se ho nenažerete. Samožrejmě Casey Affleck je standartně dobrej, zbytek mě nezajímá, dokonce ani Liv. Kdyby tenhle film byl šnuptychl, tak se do něho klidně vysmrkám. ()

sator

Až bude chtít natočit film o samotářovi-.--- tak ať se mě přijde zeptat--neví která bije---😎 i když osamělý není samotář--spíš špatný překlad--- ()

Sfinkter

Citlivá a profesionální Buscemiho práce. Liv mi dokázala, že umí hrát a Casey mě poslední dobou stále přesvědčuje, že není o nic horší herec než jeho bratr. ()

lennyd

Jim (Casey Affleck) se vrací po neúspěšném "odpoutání od rodičů" zpět do rodného městečka, aby si srovnal myšlenky a sám zjistil, co vlastně od života chce a může žádat. Rodiče jsou z jeho přítomnosti nadšení, hlavně jeho matka, která je ráda, že má opět celou rodinu pohromadě. Jim ale doma strádá, a utápí se v depresích - dokud nepotká zdravotní sestru Aniku (Liv Tyler) i s jejím synem, a nenajde v nich opět důvod k radosti ze života... Steve Buscemiho uznává jako jednu z nejzajímavějších hereckých postav, ale na režisérské sesli mne nějak ještě nepřesvědčil. Tento film sice má zajímavý námět (samozřejmě pokud si v těchto depresivních námětech libujete), ale po celý film se hlavní hrdina tak nějak potácí od čerta k ďáblu, čímž se divák docela nudí. Sice to částečně rozproudila Liv Tyler, která v jakémkoliv díle září jako sluníčko, ale stejnak filmu něco chybělo. Možná nějaká větší gradace, nebo alespoň překvapivější konec - leč nic takového nepřišlo. Ale nemůžu říct, že by se na film koukalo nějak zle, prostě jsem jen čekal něco víc... ()

Koryntos

,, Minulost neurčuje vždy budoucnost." Tenhle film mi mluví z duše. Casey Affleck, byl opravdu přesvědčivý a Liv Tyler okouzlující. ()

cab

(Casey Affleck) hraje 27leteho ztroskotance Jima vracejiciho se k rodicum do rodneho mestecka po neuspesnem pokusu postavyt se na vlastni nohy. Znechucen vlastnimi neuspechy v zivote pomuze navest stejne laborujiciho bratra k temer uspesne sebevrazde, zkomplikuje rodiinny business a nestastne se vyporadava s laskou k mistni sestricce (Liv Tyler). Jednoduse zrezirovana tragikomedie o obycejnych lidech plus sympaticti a presni herci davaji dohromady nadprumerny divacky zazitek. Zamilovane dvojici jsem fandil dokonce a doufal v happy-end...90% ()

joshula

Film o člověku, který žije v blbé náladě. Takže není dobré se na tento snímek dívat někdy na podzim. Vše do sebe pěkně zapadá a v poklidném tempu proplujete až na konec. Klidně, bez emocí, bez žádného šoku. Film který vám hodně dá, ale i hodně veme. ()

AIMÉE

Tak trochu jiný film. Je to nezávislé a je to zvláštní. Sice to nic revolučního nezpůsobí, žádný poprask nevyvolá, ale přesto jsem si se závěrem řekla, že by člověk měl častěji používat úsměv. Jim mi na počátku připadal jako hodně divný patron, ale je třeba si uvědomit, že až tak divný není, jen osamělý a v depresi. Jako ostatně občas spoustu lidí včetně mě. Casey svým chladným přístupem ke všem kolem něj i k samotnému životu vlastně ukazuje jak vypadá prázdný člověk bez kapky optimismu. Naštěstí mu do cesty vstupuje Liv Tyler coby milá zdravotní sestra... a dopadlo to tak jak to dopadlo. PS. někdy bych si přála mít takovou povahu a přístup k životu jako ta jeho máma... to se jen tak nevidí. ()

KOZEL84

Takový milý filmáč s Affleckem v roli přímo pro něj.Příběh depresivního losera který se změní po té co potká tu pravou (Liv Tyler musí být:).Podle mě to takhle teda v životě nechodí,ale jako film je to celkem hezké.Rozesmála mě Affleckova hláška že neběhá protože si při tom připadá hloupě:-).Já taky.Radši to k přechodu dojdu a počkám na další zelenou:). ()

Darkslayer

Vizuálne a hudobne nevýrazne. Mdlé - odrážajúce náladu nasmť znudeného, v živoťe strateného individua (dopadnuť ako on tiež nemám ďaleko od toho aby som to vpálil do stromu). Film má svoje svetlé miesta ale inak na mňa pôsobil nezaujímavo. ()

atmen

Smutný film ve kterém budete jen těžko z nějakou postavou soucítit. Samotný Jim je prototypem egoisty, kterému jde především o sebe. Utápí se v žalu, smutek rozdává plnýmy doušky, přenáší jej i na ostatní a proto je s podivem, že se ho snaží uhnat "Liv Tyler" Po celou dobu jsem přemýšlel, proč právě on má být její vyvolený, ale nepřišel jsem na to... Kouknětě na film samy, snad na to přijdete, alespoň vy... ()

Fridecka

Naprosto nenápadný film, ve kterém se jakoby nic neděje, postavy jsou naprosto obyčejní lidé z neperspektivní americké periferie. Jim se považuje za životního ztroskotance. Mně osobně se z něj opakovaně zvedal žaludek z jeho pasivity a odevzdanosti a emoční vyprahlosti. I matka se ho ptá co udělala špatně, že jsou její oba synové nešťastní. Odpověď je nasnadě. Snad, že považují "zápas" za předem prohraný? Klíčovou otázkou je, zda se vůbec ptát, proč se vlastně hraje. Film o obyčejném životě, místy hluboce depresivní a frustrující. Je vše předem dáno a rozhodnuto? Tak o tom to je! ()

bolf!k

Mladýho Afflecka i Liv mám v oblibě, ale mám pocit že tentokrát by to na ty 4 hvězdy vytáhli leda protekcí a to je mi v tuhle chvíli proti srsti vzhledem k objektivitě hodnocení :) Prostě jsem si v tomhle milým filmu nenašel nic co by mě pořadně zaujalo a momentů kdy bych se vcítil do pocitů Jima bylo po hříchu málo. Škoda :) 75% ()