Atraktivní filmový titul, který je určen širokému okruhu diváků. Ming, zlý vládce planety Mango chce zničit Zemi. Zarkov, vědec z NASA, požádá bájného Flashe Gordona, aby pomohl zachránit zemi. Uvidíme záhadnou a stále žádoucí Ornellu Muti po boku Maxe von Sydowa. Jde o jeden z nejdražších projektů v dějinách kinematografie. Sugestivní hudbu nahrála skupina Queen. (Film & Video Studio Prague)

Dreadd

"Flash, Flash, I love you! But we only have 14 hours to save the Earth!" Tohle infantilní sci-fi kde quarterback New York Jets zachraňuje svět pochopitelně zaujme jen menší část publika. Většině lidí připadá jako příšerně tupý film s nesmyslnými dialogy a na svůj rozpočet vypadá dost lacině. A taky je to všechno pravda. Ale Flash Gordon je tak zábavně kýčovitý (například konec filmu: "Congratulations, Flash Gordon. You've saved your Earth. " "Yeah!" a dalo by se citovat dál a dál), že si nutně musel svoje fanoušky najít. A soundtrack od Queen je mimochodem taky pecka. Uvidíme, jestli nakonec vznikne remake, protože tenhle příběh by se v současné tvorbě dobře vyjímal. ()

Myrreczech

Jako mnoho jiných klasických filmů s prvorepublikovými efekty, i Flash je tak příšerný, až je krásný. A navíc jsem se takhle už dlouho nezasmál. Na kocovinu to nejlepší. ()

Jaro.Krafcik

Legendárny film ktorý poznám vďaka pesničke od skupiny Queen. Viem že existuje aj iný komiksový flash od DC. Ale tento je len jeden. Na svoj vek pomerne dobrý film, tiež sa čudujem že nieje v červených číslach, aj keď mu chyba iba 1 percento. Zároveň ide aj o moje 6.800 hodnotenie a pomaly sa blížim ku vytúženej sedmičke. Sú ale lepšie filmy z rokov 80. 3* ()

spikey1

Flash.... aááááá.... he is a miracle. B-kult, pravý a nefalšovaný, Ornella Mutti jako super-sexy evil princess a Timothy Dalton jako kříženec Robina Hooda s Petrem Panem. Totální nářez. Největší hlášky na světě, kultovní scéna s telepatií:) uf dokázal bych jmenovat padesát scén, které jsou svým vtipem(proboha snad to nikdo nemůže brát vážně:)) dokonalé. Nedá se to popisovat. Všechno zde má sexistický podtext: " Flashi, co je to spojení?!" "Někdy ti to ukážu!" A hlavně.... Generál Klytus.... Oh.... my... god... Na světě není potřeba žádných dalších filmů. Tohle je ten pravý a jediný. Má prostě všechno. A při scéně, na lesní planetě kde se dokazuje mužnost si prožívám svůj FLASHback protože si jí pamatuji z dětství a strašně mě to děsilo. ()

solskjaer

Mě se to líbilo . Jako malej jsem byl z toho dost hotovej a ještě ta písnička Flaaash uáááááááááá we save the Universe:-) I když se ve filmu nachází pár dost hluchý a slepých míst pořád jde o docela povedený film hlavně díky skvělé hudbě! ()

Luksa

Flash Gordon je naprostý unikát. Nejen díky hudbě od božských Queenů, ale hlavně kvůli všudypřítomné nadsázce, brakovosti, skvělým hercům ve vedlejších rolích (Max von Sydow, Ornella Muti), bizarní a ujeté výpravě a neutuchající znovukoukatelnosti. V dětství to byla moje nejohranější videokazeta a ani teď nikdy nepohrdnu nostalgickému zkouknutí, protože té zábavě, kterou tato taškařice nabízí, se máloco vyrovná. Hail to the Ming! ()

Opsha

Hloupoučká naivní sci-fi pohádka v kulisách jako ze Studia Rosa, navíc korunovaná tragickým dabingem, kde každý mluví aspoň tři postavy. Nechápu, jak se mohli Queeni, nebo Felliniho výtvarník propůjčit takové konině. ()

Cejny

V současnosti, kdy jsme všichni přesyceni moderní počítačovou grafikou a triky, mi to bohužel přijde jako špatný vtip. Samozřejmě ve filmu najdeme spíš víc vtípků a různých hlášek, takže mi i přijde, že to samotní tvůrci vůbec nebrali vážně. To navíc podtrhuje výtvarná stylizace ála 50. léta, muži s křídly a všechny kostými - no je to tak trošku hodně komické, ale pro někoho určitě kultovní. Pro mě rozhodně ne, průměrné 3 hvězdičky jsou tak akorát. 60 % ()

OughJay

Flash! AaaaAaaaaaaaaa! :D Ano, hudba od Queenů mi bude znít hlavou ještě strašně moc dlouho, tim jsem si jistej... Nechápu, jak se je produkci podařilo přemluvit k něčemu takovýmu, ale bez jejich znělky by Flash Gordon rozhodně nebyl takovou legendou, jakou je teď. Aspoň teda pro mě (a pro Teda - Méďu, kde byl rovněž alfa-omegou celýho filmu)... Při natáčení tohohle spektáklu museli bejt všichni sjetý, jinak nechápu v čí mysli se mohly vyrojit takový vychytávky jako bylo třeba vesmírný plavidlo vytvořený z běžícího pásu nebo pařezovej netvor. Ničit vojáky ve stylu rugby s vázou místo míče v ruce taky hovoří jasně. Někdy ale vážně neuškodí vidět podobnou bláznovinu a tohle je rozhodně jedno z béček, který by si zasloužilo občasný nostalgický promítání třeba v kinokavárně... Dale Arden: "Flash, Flash, I love you, but we only have fourteen hours to save the Earth!" ()

Han22

Nemůžu dát míň a ani nechci. V dětství jsem neznal Hvězdné války, ale zato jsem miloval Flashe Gordona. Velkolepá sci-fi pohádka plný naprosto úžasných scén a hudby, kterou jsem léta nemohl nikde sehnat. Po letech už to samozřejmě není ono, ale kouzlo nezmizelo. Flash ááááá. EDIT 2023: Myslel jsem, že budu snižovat hodnocení, ale není potřeba. Flash Gordon je i po letech úžasný. Překrásně kýčovitá a neopakovatelná vizuální stylizace - zlato-rudý císařský palác a kostýmy, lesní svět prince Barina, andělo-vikingové prince Vultana a jejich létající město či naprosto mimozemsky působící oblaka. Plejáda postaviček, zajímavá sestava herců (Topol, von Sydow, Mutti, Dalton) v čele se Samem J. Jonesem. Toho znám z různých béček jako ohyzdného nasteroidovaného kulturistu, ale tady vypadá jako sympatický mladík. Nezapomenutelné scény (souboj na ostnaté plošině, americký fotbal se strážci, potvora ve stromu). A velkolepá laserová řežba ve finále. A samozřejmě Queeni. Pro mě kult, který musí mít 5*. ()

Zagros

Flash je vcelku typický komiksák, kterému se přechod na plátno moc nepodařil. Chvílemi to připomíná spíš nějakou crazy komedii. Herecké výkony jsou k tomu adekvátní, stejně jako kostýmy, celá výprav a nakonec i příběh. Pokud se Flash Gordon nebere úplně vážně, dokáže občas pobavit a to byl zřejmě hlavní cíl tvůrců, který taktak splnili. Hvězdu navíc si Flash vysloužil díky hudebnímu doprovodu skupiny Queen, který je skvělý. ()

sQelle

Nebýt Queen, tak by mi tenhle film asi unikl a ne že bych o něco přišel. 40 let je na filmu bohužel vidět, možná by film byl větším kultem, kdyby hlavní roli vzal Arnie, jak je zmiňováno v zajímavostech. ()

Zemřel režisér Mike Hodges

Zemřel režisér Mike Hodges

21.12.2022

Zemřel herec Max von Sydow

Zemřel herec Max von Sydow

09.03.2020

Ve věku 90 let zemřel legendární herec Max von Sydow. Sydow se narodil ve Švédsku, významnou část svého života však strávil ve Francii. Významně spolupracoval například s režisérem Ingmarem Bergmanem… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu