Na lince je vrah

• USA When a Stranger Calls (více)

Pro Jill Johnson (Camilla Belle - The Ballad of Jack and Rose), která si chtěla přivydělat hlídáním dětí, to měla být ideální práce. Rodiče pryč. Lednice plná k prasknutí. Děti uložené v posteli. Pak ale zazvonil telefon a zlověstný hlas se ptá: “Zkontrolovala jsi děti?” Jill přepadá panika. Zamkne se, rozsvítí světla, zatáhne závěsy a volá na policii. Ta telefonáty prověří a poté Jill sděluje nepříjemnou zprávu. Volající se nachází uvnitř v domě. A tak jde k smrti vystrašená dívka nahoru zkontrolovat děti a její pohodový večer se pomalu mění v nervy drásající zlý sen plný úzkostného napětí, hrůzy a děsu. (oficiální text distributora)

starbrejkr

Nu, tak až teď si definitivně ověřuju, že jsem viděl skutečně jen remake filmu, jehož pokračování z roku 1993 patřilo k nejsilnějším filmovým zážitkům mého dětství. Ale což, tak aspoň jsem se během filmu vyvaroval tradičních předsudků k remakům. Film Zlý Neznámý (When a Stranger Calls Back) na mě před více než 10 lety zapůsobil neskutečně silně a úvodní půlhodinu a komunikaci s vrahem-břichomluvcem přes dveře dodnes považuji za opomenutý hororový majstrštyk 90. let. Logicky jsem tedy očekával od tohoto snímku velké věci. Ty sice tak úplně nepřišly, přesto jsem se s čistou myslí dočkal působivého a na dnešní dobu překvapivě příjemně nekrvavého a "strachu z neznámého" plného filmu. Film si sice neodpustil některé tradiční úlety a klišé jako americké teen rozhovory mezi slečinkami, nenastartování auta, pomalé odemykání dveří, atd, ale celkově se mi velmi zamlouval. Gradace vyšla, nuda se nedostavila a navrch mrazivý hlas Lance Henriksena v telefonu. Slabší, přesto pěkné 4 hvězdy. (Viděno v Horror cinema stanu na Brutal Assaultu 2011). ()

Fallen_One

Hodně dobrý thriller. Dobrá atmosféra, napětí, herci...a až na pár failů (bitka) i uvěřitelné. A navíc, když někde hraje Camilla Belle, tak se ozve moje slabost a nemůžu dát méně než 3 nebo 4. A tohle se opravdu povedlo. Doporučuju. ()

fars

Uz dlouho jsem nevidel neco tak hloupeho. Strili se jedno hororove klise za druhym, Camillia Belle zmatene pobiha s telefonem po baraku, vrah se u toho schovava za kvetinace a neni schopny tu holku proste zabit, pricemz se chova jako klasicky idiot typu -proc bych se za ni ty dva metry rozbehl, kdyz se muzu blizit krokem stolete babicky a dat ji tak sanci aby zdrhla za dvere, zabouchla je, zamkla, smichala fofrem pisek, vodu a cement a dvere jeste radsi zabetonovala-. A samotne finale? Pokud film preventivne vypnete, prijdete pouze o dve vrestici decka a koupel v jezirku (mimochodem to jezirko je primo v centru luxusni vily. Zasrani prachaci :-) ) 40%. ()

campix

Klasika a otřepané klišé kam se podíváš. Napětí tam sice lehce je, ale strach už vůbec ne. Děj naprosto přihlouplý a finále také divné no. ()

SeanLSD

Nevidel som veľa mainstreamových filmov, v ktorých by sa toho dialo menej... ale zase na druhej strane je podľa mňa umenie natočiť film, v ktorom sa nič nedeje a aj tak ma hodinu a pol dokáže baviť...Zásluhu má na tom celkom jednoznačne zopár zrejmých faktorov - hyperluxusný barák, prekrásna kamera a sympaticky príťažlivá predstaviteľka hlavnej - a takmer jedinej - role. Hocikto by však takú nudu neutiahol, takže v neposlednom rade zručná réžia Simona Westa, ktorý sa už pekných pár rokov priam kúzelne vyhýba dobrým scenárom... Prvá polovica pôsobila priam ako učebnica. Naučte sa z nášho prvotriedneho kurzu - Ako sa dokonale vystrašiť sám ! Uff, to ja veru dokážem - sedieť niekde osamote, alebo sa motať kdesi v tme a lese, hororov som videl kvantá, a tu zrazu, nič ma k tomu nenúti, začnem si sám haluziť, ako na mňa kde čo skáče, nič sa pritom nedeje, ale ja som v zopár okamihoch vydesený ako decko, trepe mi srdce, oblieva ma pot a zachváti ma panika, neviem sa ovládať... - a to všetko iba kvôli tomu, že sa rád dívam na filmy. Za zmienku ešte stojí fakt, že keď sa už aj takýmto dielam robia remaky, tak Hollywood zrejme melie z posledného. ()

arbitr

Až na pár leknutí a pěknou tvářičku Camilly nic co by u tohoto "hororu" zaujalo. Promarněná šance v pěkných reáliích. O den později jsem viděl španělsko-mexický film El Orfanato a i když to není taky žádná špička tak v porovnání s tímhle nemá chybu. Jedno mají společné a to je zpackaný konec... ()

TO

Velká čistota stylu a obrazu. Krásný dům, krásná holka v něm a celé tak krásně natočené. Vypiplanost každého záběru je obdivuhodná. Velmi solidní áčkový horor, který má v sobě něco z klasického Halloweenu a něco i z Pátků třináctého. S jednoduchostí banálního příběhu problém nemám, ba naopak. ()

Beky

Jedna dvě bubák jde...tři,čtyři už se blíží...!! Kdepak ty loňské sněhy jsou, kdy Simon West natočil skvělou akční podívanou Con Air a silně nadprůměrnou Generálovu dceru!! Možná štěstí začátečníka....Na lince je vrah je podprůměrný film a to zejména po scénáristické stránce...inovace nebo náznak originality se zde rovnají nule!!..myslíte si, že to třeba zachrání zajímavá úmrtí??..PG-13 dámy a pánové se postaraly o....za a: buď už mrtvola někde leží a ani jsme ji neviděli zemřít nebo za b: pouze rychlý nájezd kamery na budoucí obět a pak střih!!..ale já třeba nemusim mít ve filmu krve jak z vola, když to bude zajímavý!!!..myslim si, že West zachraňuje co se dá a sem tam vykouzlí atmosféru osamělého domu v bažinách( kde jinde:) celkem solidním způsobem!!..40%!! Jednou větou: Stejně Westa ještě nepohřbim, má pořád u mě otevřená vrátka:) ()

lennyd

Jill Johnsonová (Camilla Belle) jednoho dne hlídá děti rodiny Mandrakisových v jejich luxusní vile. Už od prvních minut se ale v domě děje něco zvláštního - každých pár minut zvoní telefon (na druhém konci buď cizí chlápek nebo ticho), spouští se alarm, atd. Vyděšená Jill zalarmuje kde koho, a nakonec (za pomoci policie) zjistí, že zloduch je s ní zavřený v domě. A začíná boj o holý život ... Tak. Film bych rozdělil tak na čtyři části. V první se vůbec nic neděje, probírá se osobní život Jill (který v budoucím ději nemá vůbec žádný vliv). Druhá část je reklamou na místní telefonické operátory, protože Jill jej stráví telefonováním (kamarádka, kamarád, chůva, paní domu, pán domu, restaurace, policie, vrah). Třetí (asi nejlepší) část je o neviděném zlu, plném lekaček (to je tak, když má doma někdo kočku :). A konec už je úplně o ničem, aspoň že to Simon West moc neprotahoval a utnul právě včas. Jojo, průměrný thriller, který moc nezaujme, ale zase až tak úplně nezklame... ()

Endyis

klasický stalking-horor jakých je natočeno XYZ dalších. Snímek nemá žádnou další "přidanou hodnotu".. těch53% tak nějak může odpovídat. ()

Tomatáš

Nechápu, proč takovéto filmy jdou vůbec do kin...vždyť divák je už plný Vřískotů, Jidášů, Bazénů, Jigsawů....Stereotyp, žádný nápad..nuda. ()

Danny F.

Dlouho jsem čekal až se film řádně rozjede a nic. Vždy když to vypadalo že děj vygraduje se ale nic zásadního nestane. Trochu sklamání, ale vypadalo to fakt na dobrý film. 55% ()

VanTom

Lze poznat, že remake natahuje na celovečerní stopáž pouze dvacetiminutový úvod z původního filmu. První polovinu se totiž vůbec nic neděje, pěkná dívčina se ppoommaalluu plouží luxusním domem (opravdu snad neudělá rychlý krok), přičemž sotva má být proč vystrašená – občas jen zazvoní otravný telefon. Jenže ani polovina druhá – konfrontační "home invasion" – se kvůli celkově slabé režii a pitomému scénáři nijak nevytáhne. 3/10 ()

Guzo

Příjemně natočený thriller s průměrnou zápletkou, kde hlavní hrdinové (vlastně jen jedna hrdinka a sem tam se mihne někdo jiný) nejsou typické hollywoodské tvářičky. Vlastně i ten záporák byl velmi dobrý, docela mě to mile překvapilo. ()

Elleannie

Přesně u takovýchto filmů jsem nervózní, protože nevím, kdy někdo vyskočí z rohu.. Sice tady byl jednoduchý děj, vlastně šlo celou dobu jenom o chození po domě a zjišťování, odkud se berou ty zvláštní zvuky, a o strašící telefonáty. Ale mně se to líbilo. A konec filmu byl nejlepší. ()

giovanni3

Jestli toto měl být Horror či Thriller tak sám asi nevím co tyto žánry znamenají, ale pro mne to byla naprostá blbost. První scéna v jiném domě, kde byly očividně rozmasakrovány děti, je jen naznačena a nic není ukázáno a dle tohoto scénáře je celý Horror = nikde nevidíte krev nic (ano 1x uvidíte přibodnutí ruky k podlaze tím to hasne). A strach tu také nebyl... Chození po domě tam a zpět je nuda. Volání s polici bylo taky vtipné a vůbec to volání ,,Zkontrolovala jsi děti?,, dávalo naději na nějakou horrorovou zápletku a místo toho pohled na spící děti... 1z5 za krásnou hlavní hrdinku (Camilla Belle) ()

Čínský holokaust na velkém plátně

Čínský holokaust na velkém plátně

19.12.2006

Vyčerpávající natáčení hned dvou ambiciózních projektů, Na lince je vrah). Natáčení dramatu RAPE OF NANKING s odhadovaným rozpočtem čtyřicet miliónů dolarů začně už teď na jaře. (více)