Na lince je vrah

• USA When a Stranger Calls (více)

Pro Jill Johnson (Camilla Belle - The Ballad of Jack and Rose), která si chtěla přivydělat hlídáním dětí, to měla být ideální práce. Rodiče pryč. Lednice plná k prasknutí. Děti uložené v posteli. Pak ale zazvonil telefon a zlověstný hlas se ptá: “Zkontrolovala jsi děti?” Jill přepadá panika. Zamkne se, rozsvítí světla, zatáhne závěsy a volá na policii. Ta telefonáty prověří a poté Jill sděluje nepříjemnou zprávu. Volající se nachází uvnitř v domě. A tak jde k smrti vystrašená dívka nahoru zkontrolovat děti a její pohodový večer se pomalu mění v nervy drásající zlý sen plný úzkostného napětí, hrůzy a děsu. (oficiální text distributora)

zsn

Dobrý Vřískot, nádherný dům, ubohý dialog. "Co po mne chcete, já jdu stejně za chvíli domů" (kdyby jste mne chtel náhodou zabít) 😄 ()

Smileface

Simon West natočil vyloženě rutinně tenhle áčkový horror ve kterém Camilla Belle vpodstatě jen zameteně pobíhá po velkém proskleném baráku vždy když něco zaslechne/uvidí. Námět s mobilem je bezesporu zajímavý avšak nebyl dostatečně využit. Samotný závěr je nakonec celkem nudný a žádnou pointu v něm nečekejte. Prostě čistý průměr ač to mohlo být něco víc. ()

Tejkina

Hodně zkažený remake, přesto, že nejlepší část původního filmu je roztažená na celou stopáž je z toho jen nudné prozkoumávání luxusní vily a zvonění telefonu... Potom se těch posledních 10 minut něco málo děje... Jediné čemu dávám plus je závěrečná scéna a hlavní hrdinka. Jinak strašná nuda. Taková trošku parodie na skutečný horor. ()

iXtr3m3

West nesklamal. Pripravil pre mňa thriller s mrazivou záverečnou tretinou. Ten dom bol už len z bežného prvého pohľadu ako stvorený pre podobnú skutočnosť, ktorá sa odohrala vo filme. Len tá naivita hlavnej predstaviteľky mne aj priateľke už poriadne liezla na nervy, ale inak dobrý film. Jedez z príkladov ako z minima dosiahnuť maximum... :-) ()

Han22

Perfektní thriler/horor. Ač jsem tomu vůbec nevěřil, Simon West se vzepjal a natočil fantastický napínák, kde mu stačí osamělý a rozlehlý dům, ve kterém nikdo není po ruce a jedna mladá dívka, která čelí nejasným telefonátům od psychopata. My jako diváci netušíme stejně jako dívka, kdo ji volá, jestli to není žert kamarádů, kam zmizla služebná, co je s dětma a další a další věci. Stupňované napětí nakonec eskaluje do perfektního finále a závěr v nemocnici je doslova lahůdkový. Bavil jsem se výborně. ()

Balu...

Že producenty stále baví neustálé reedice omýlaného scénáře teen-"hororu".. Chybí podnět a souvislosti; motiv, totožnost a málem i tvář pachatele je nám kdovíproč utajena i při závěrečných titulcích. A tak pozorujem sličnou slečnu, která si nezadá s operátorkou teleshoppingu co do počtu hovorů, během čehož se marně snažíme dopídit, koho se vlastně chceme & máme bát. Cililink telefonu mi nepřipadá příliš vzrušující; což lze říci i o následujícím zmateném pobíhání po domě. 100x viděný scénář, konec v nemocnici mi připomněl Resident Evil =) ()

cab

Jeden z nejtrapnejsich hororu za poslednich let bez napeti a jakekoliv invence. Casting se nepovedl a jsme svedky vykonu nehodnych prvni ligy Hollywoodu. 15% ()

dopita

Film se tváří hrozně vážně a napínavě, ale přitom je to nuda. Pořád jsem čekal, kdy tam někdo vyskočí a celý to shodí, jako v ňáký parodii. Jedinej důvod proč na to koukat je dům ve kterým se to odehrává (hezkej) a Camilla Belleová (ještě hezčí). ()

wosho

To teda byla blbost. Kdyby se scénáře uchopil génius a pod režií by byl podepsán Fincher, De Palma, nebo sir Alfréd Hitchock tak by možná se stal zázrak. Jenže se zázrak nestal (ani se nedivím). Naštěstí celý film je alespoň po profesionální stránce dobře zvládnutý a Camilla Belle je rotomilá hvězdičkam, tak i ** je pro Na lince je vrah úspěch je hrom. ()

1860

Když se na něco díváte v jedenáct večer, máte zhasnuto a jste ve velkým baráku, vystraší vás kde jaká prkotina.. Možná je můj úsudek ovlivněn těmito faktory, ale podle mně se jedná o thriller s perfektní atmosférou, kdy Simon West pracuje s myšlenkou, že se člověk bojí nejvíce neznámého a vraha nám ukazuje až v závěru filmu.. Nutno dodat, že po jeho odhalení klesá kvalita filmu, ale není to taková katastrofa, jak by se podle hodnocení některých uživatelů mohlo zdát.. ()

danielosbourne

Ne že bych chtěl Jill do něčeho kecat. To chraň bůh. Ale nechápu, že první co jí napadlo, když zjistila, že jí někdo z venku asi sleduje, bylo utéct ven. To bylo trochu neuvážený. Ale teď vážně. Nejděsivější na tomhle filmu je asi ten barák. Ten je tak byzardní, až to hezký neni. Jinak kdyby ten okamžik, když se Jill od policisty dozví o co jde, přišel o něco dříve, mohlo to bejt mnohem zajímavější. Simon West se však asi bál, že neudržel tempo a došel by mu dech, tak si to nechal skoro až na konec a zbytek zaplácl pokusem o navození atmosféry. A to se mu povedlo tak na půl. Nakonec se mu z potenciálu podařil vytřískat slušnej průměr a to je u hororů poměrně úspěch. ()

Harapes

Tak trochu nelogické otevírání dveří...neotevře la by a měla by klid,ale to je film,který napětím dobře graduje a hlavní představitelka hraje,jak umí...moc to neumí,ale i tak film pocuchá trošku nervy. ()

Mikeel

Ta atmosféra vychází opět z nulového námětu. Vlastně se celý film jen pobíhá z jedné strany baráku na druhý, potom do domu pro hosty a zpět. Jenže já jsem byl tak neuvěřitelně vyřízenej, nehtama jsem se zarejval do sedačky vždy, když začala hrát ta strašidelná hudba a já cejtil, že teď něco přijde. A bál jsem se celý film, a bát se znamená u horrorů bavit se, ne? :) Takže jsem se bavil. Jen mě trochu zklamala ta honička ke konci. Ale tak zase... Kam by pořád utíkala, co? ()

Martin_W

Těžké hodnotit.. Sám bych ten scénář dokázal napsal sám.. Kamarádka té hlavní představitelky, tam v tom domě mohla zůstat s ní, nebo po případě, než jí vrah zabil utíkat zpátky do domu.. Prakticky tam nebyla ukázána žádná vražda. Dům byl výborně strašidelně udělaný.. Já sám bych se bál v něm bydlet. Herecké výkony se celkem daly, hudba taktéž, ale něco tomu prostě chybělo.. 68% ()

Kacitr

Pořád jsem čekla co z toho vyleze ... a ono nic. Barák byl pěknej to jo, ale nejsem realitní kancelář. Proto k filmu: Camilla Belle chodí z místnosti do místnosti ... a telefon ... a zase ... a zase ... a zase. Nuda, nuda, nuda, nuda. Trocha toho napětí se dostaví v poslední čtvrthodině. Fajn dejme tomu. Ale takhle odfláknutý konec??! ()

Matros

Takový ten horor, který téměř každý zná, málokdo ho celý viděl a ještě méně lidí ho má rádo. Řemeslně zvládnuté (však to točil pan West), ale bez duše a bez nápadu. Vyvolává to ve mně pocit, jako bych fakt jen šlo o ty prachy na chleba. Pár laciných lekaček a pobíhání po baráku, snažící se navodit atmosféru, nezachrání absenci vražd a zajímavého záporáka. ()

Illy

Ze začátku to vypadalo slibně, časem děj začne nudit. A hlavně mi Camilla bell přijde ukňouraná a bez výrazu. ()

Čínský holokaust na velkém plátně

Čínský holokaust na velkém plátně

19.12.2006

Vyčerpávající natáčení hned dvou ambiciózních projektů, Na lince je vrah). Natáčení dramatu RAPE OF NANKING s odhadovaným rozpočtem čtyřicet miliónů dolarů začně už teď na jaře. (více)