Na lince je vrah

• USA When a Stranger Calls (více)

Pro Jill Johnson (Camilla Belle - The Ballad of Jack and Rose), která si chtěla přivydělat hlídáním dětí, to měla být ideální práce. Rodiče pryč. Lednice plná k prasknutí. Děti uložené v posteli. Pak ale zazvonil telefon a zlověstný hlas se ptá: “Zkontrolovala jsi děti?” Jill přepadá panika. Zamkne se, rozsvítí světla, zatáhne závěsy a volá na policii. Ta telefonáty prověří a poté Jill sděluje nepříjemnou zprávu. Volající se nachází uvnitř v domě. A tak jde k smrti vystrašená dívka nahoru zkontrolovat děti a její pohodový večer se pomalu mění v nervy drásající zlý sen plný úzkostného napětí, hrůzy a děsu. (oficiální text distributora)

Hrabka

Solidní thriller s hodně dobrou atmosférou. K vyššímu hodnocení mi chyběl jen nějaký chytlavější zvrat, protože to bylo docela předvídatelný. Napětí určitě stojí za to, ale film nic extra nenabízí. PS: Ten barák byl hodně hrubej. 60% ()

Shakers

Camilla Belle je síce pekná baba ale ten film je úplne mimo.Nechápem čím chcel tento film ako zaujať,prezváňaním?Celý film sa tam len prezváňa a je to úplne o ničom.Akurát posledných 15 minút sa tam niečo deje.Na to ,že je to Horor/Thriller je ta atmosféra dosť slabá. 20% - 1* ()

Pepinec

Jejdamane! Mám tolik výhrad a připomínek, že ani nevím, kde přesně začít. Rovněž mám asi takový pocit, jako je bodnutí pohrabáčem (ha ha), že můj komentář bude spoilerový. Ale ono to vlastně nevadí, číst můžete klidně všichni... Inu, dám se do toho. Což o to, napětí by to mělo. Doktorovic vila působí strašidelně, tajemně, kontrastní hra světel a stínů je působivá. Jenže co s tím, když první pořádná akce přijde na pořad programu až dvacet minut před koncem? A to navíc poměrně významně hazarduji se slůvkem pořádná. Holčina cupitá po obrovském baráku s telefonem v ruce a divák sedí napnutý jako kšandy ve větru a čeká a čeká a čeká a chrrr... Ne, na spánek to není, to bych filmu křivdil. Ono se mi to svým způsobem líbilo, po vizuální stránce opravdu hezké. Ale kdokoli jiný by se na místě Jill zachoval zcela jinak už v momentě, kdy se v telefonu nejlepší kamarádky ozve úchyl. Na druhou stranu, to by pak možná nedošlo k vodní scéně, kdy nám Camilla Belle předvedla, že v soutěžích miss mokré tričko není žádným nováčkem. Za to hlavní padouch měl zůstat ve tmě tmoucí a nevystrkovat ani nos, natož celý květák. A závěrečná scéna ve špitálu? 87 minut je i tak málo, tenhle tříminutový nástavec to o moc nevylepšil, čili pro příště radím vynechat. Suma sumárum; mnoho povyků pro nic. ()

mzss1

Říkal jsem si, Simon West nemá za sebou až takové kvatum filmů, do mé sbírky mi chybělo Na lince je vrah a Generálova dcera. Jako první z těchto dvou filmů jsem si zvolil tento skvostný horor. :-) Proč píši skvostný horor ? Myslím to totiž pěkně ironicky. Naletěl jsem pořádně. Jako, jasně, čekal jsem, že to asi nebude žádná velká pecka, ale přeci dopadlo to mnohem hůř než jsem teda čekal. Shrnuto v kostce: Jakýsi pokus o horor s nulovou atmosférou, hlavním motivem lehce vykradeným z pravé hororové série Vřískot. Takže nějak začnu a pokusím se to zestručnit. Příběh je prostý. Mladá vysokoškolačka Jill jeden na večer hlídat do velkého domu 2 malé děti. No a vždy ji někdo bude často volat - nějaký tajemný hlas. No, rozjíždí se to pěkně pomalu. Asi okolo 1/3 filmu se začne něco dít. A po dobu 2/3 filmu se to bude mírně stupnovat, ale fakt mírně. Žádná atmosféra, žádná napínavost a téměř žádné nápady. Podobných filmů s podobným námětem je mnoho co jsem viděl a ty jsou stokrát lepší než tohle. Tohle je prostě ohrané, nebo nevím proč mi to tolik nesedlo. Vrah na lince ani mnohdy nemluví jen dýchá do telefonu no :-) A při krizových situací je hlavní hrdinka mnohdy trapná, takže její herecký výkon je až podprůměrný. Poslední dvacetiminutovka je napínavější, ale ne moc. Úplný konec je nanejvýš trapný. Větším kladem filmu byla celkem poutavá hudba, nějaký ten námět a dost nevyužitý potenciál. Ještě něco kdyby chybělo, neváhal bych udělit odpad. Toto je velmi slabá hvězda. Zbytek hereckého obsazení nic moc. Simon West teda vlezl do projektu, ještě, že se v poslední době tak rozjel (Mechnaik zabiják, Unesená, Postradatelní 2 a toho ještě chystá ! :-) ). Takže to nebudu dál rozebírat. Je to nuda, nic se neděje, vůbec jsem se nebál ani na konci, když vrah pronásledoval v domě hlavní hrdinku. A ještě k tomu ty ječící děti. :-) Takže celkově hodnotím na 14% = * ()

kingik

Simon West umí precizně navodit hororovou atmosféru. Každé zazvonění telefonu, každý záchvěv větve za oknem vzbuzuje mrazení v zádech a zlověstně působí i dům u jezera, ve kterém Camilla Bell stráví hrůzostrašnou noc a navštíví ji krátce i její pohledná kámoška Katie Cassidy. Jenže Westa asi limitoval dost scénář, a tak důkladné budování atmosféry jde celkem vniveč v okamžiku, kdy se na scéně zjeví necharismatický (a možná o to reálněji působící záporák ) a finále je překvapivě z rodu těch méně nervy drásajících. Rozhodně by se však Simon West v hororovém žánru neztratil. 80% ()

mil@n.fanatik

Slabota, 2/3 filmu tam jen brnká telefon a jakmlie ho zděšená "domovnice" zvedne, tak slyšíme šumění, či max. 2-3 slova a tak je to pořád dokola víc jak půl hodiny. Konec byl lepší, ale to vše zachránit nemůže... Mohlo se z toho vytáhnout víc si myslím. Kamera dobrá, dobře myšlené, ale špatně zpracované, resp.odfláknuté... 45% ()

Campbell

No čekal jsem něco jiného. Původní film je o něco lepší a to hlavně díky tomu že tady je uvodní scéna z původního filmu roztahaná na 87 minut, a navíc není tu vůbec atmosféra která byla v původním, hlavní aktérka je děsně nevírazná(ale pěkná) a celý to pusobí takovým špatným dojmem, což o to barák je pěknej a dal by se tam natočit solidní horor ale to by režisér nesměl mít tak vykleštěnej scénář kde se jen kecá, a po 40 minutě si řeknete " Sakra ať se tam něco už stane" nicméně dávám 3 slabší *. Naneštěstí film je celkem krátkej a konec ujde. ()

PetrPan

Cizinec mi zavolal potřetí, bohužel tentokrát jen s nabídkou kvalitního sexu po telefonu, poloha ruka a já. Za kolik se dočtete u T2. Načančaný a "rozlehlý" remake v obrovském domě se supermoderními vychytávkami. Jen se někde ve vší té snobské kráse ztratilo veškeré napětí, které dělá thriller thrillerem. Kdybych nevěděl, co že to West vlastně předělává, taky bych nepadal na zadek, ale asi bych pokrčil rameny a vysolil nezávadnou trojku. Jenže já vím. ()

dopitak

Standardní šablona, podle které film nastartuje a také dospěje až do očekávaného finále (neznámé prostředí, velký dům, spousta překážek, lekačky, paranoidní představy, které tentokrát nejsou vizuálně předvedeny, ale nakonec dojdou svého zhmotnění). Motivace záporáka je v tomto případě (ne)dovysvětlena až záhy. Viděno v egyptské televizi v původním znění s arabskými titulky. ()

SeBig

Slabota, jedna hvězda s utrženýma ušima..prvních 60 minut o ničem jenom zbytečně lekávé scény a výkřik do ničeho...fakt blbůstka..a zbytečnej film ()

LaciLC

Simona Westa zbožňujem za famózny Con Air, ale hodný čas už o ňom nebolo vôbec počuť a preto som sa na jeho nový film aj celkom tešil. Na linke je vrah ma istým spôsobom aj prekvapil, aj keď sa samozrejme nejedná o nič excelentné. Nie je to ani nič originálne, ale to už zistí každý po prečítaní obsahu. Hlavné je, že ma to vôbec nenudilo. Občas je to aj dosť napínavé, ale väčšinou pokusy o navodenie atmosféry vyústia v obyčajnú ľakačku. ()

Marze

Mechanické npětí. Hloupý film pro hloupé publikum. Žádná zápletka, žádná nápaditost, žádné hvězdy…. ()

eraserhead666

Poměrně dobře zvládnuté a natočené klišé. Příběh nijak novátorský, ale ve střední části je z daného tématu a prostředků vyždímáno co to jde. Pominu-li úvodní scénku, tak do té doby, než se objeví první mrtvola to má hodně dobrou panickou atmosféru, do které se jde dobře vcítit. Tahle část se mi hodně líbila. Jedna postava, obrovský dům, negativní lidská schopnost vybudit k maximálnímu strachu sám sebe a k tomu vtíravý neznámý hlas v telefonu. Konec už pak je hodně rychlý ve stylu, rychle to nějak ukončeme. Že ve filmu není ukázána ani jedna vražda a neobjeví se v něm ani kapka krve mi nijak moc nevadilo. 3,5* ()

SOLOM.

Hodinu a půl trvající nuda, která vás uspává od začátku až do konce. Za zmíňku stojí leda tak maximálně závěrečných patnáct minut a to ještě s přivřením oka. Ve filmu se totiž za celou dobu vůbec nic neděje. Holka si chodí po baráku, sem tam jí někdo zavolá, ona panikaří-- ona panikaří ale pořád nic!!!!Potom se tam objeví magor nastane menší honička a už je konec. Tohle by klidně mohli pouštět i v osm ráno, protože děcka se u toho rozhodně bát nebudou. Jediné co se mi líbilo byla představitelka hlavní hrdinky, jinak film balancující na hraně odpadu. ()

claudel

Já jsem se teda opravdu bál. Po skončení jsem raději rychle zalehnul a vypnul mobil. Tím tenhle horor splnil svůj účel. ()

Morholt

West umí výborně pracovat s napětím. Prakticky hodinu udržuje diváka ve střehu, protože každičký zvuk může znamenat cokoliv a za každým rohem se může objevit kdokoliv. To je hlavní devíza celého filmu. Co se Camilly belle týče, tak se sice jedná o docela koukatelnou holku, ale herecky to žádná hitparáda není, takže obsadit jí do de facto one girl show se nezdá jako šťastný nápad. Na druhou stranu tady nebylo třeba výkonu, který by aspiroval na festivalová ocenění, takže to ještě dopadlo docela dobře. Zábavná a stravitelná žánrovka. 65% ()

Tommassi3

"Musí tu být přece důvod, proč mi pořád voláte.." Go West !! ;) V zásadě ne úplně špatný biják, jakkoli si Simon paradoxně půjčuje a následně zajímavě šponuje nejlepší scény originálu, který však rozhodně platí za dost slaboučký remake Waltonovy hororové klasiky.. ()

Dale

Úžasná práca s kamerou a budovanie atmosféry ako z Hitchcocka robí z nie príliš originálneho nápadu nadpriemerný thriller. Škoda, že všetko pôsobí skvele, len kým sa obeť s vrahom nestretnú zoči-voči. Ich súboj je ako z béčkového filmu, kde sa z niekoho, z koho šiel predtým strach, stáva len obyčajný amatér. ()

JohnCZ

Camilla a luxusní barák tu hodně věcí zachraňuje. Atmosférické je a funguje tu strach z neznáma. Tvůrci chytře osudové setkání natahují, takže si divák může vklidu užívat záběrů na nejistou a v pozdější fázi vyděšenou Kamču. Dějově je to však až příliš fádní, nedotažené a bez překvapení a vyvrcholení je všechno jen ne dobře vygradované. Je to jednohubka, co sice pobaví, ale nijak zvlášť neobohatí. Spíše slabší trojhvězdí. ()

Čínský holokaust na velkém plátně

Čínský holokaust na velkém plátně

19.12.2006

Vyčerpávající natáčení hned dvou ambiciózních projektů, Na lince je vrah). Natáčení dramatu RAPE OF NANKING s odhadovaným rozpočtem čtyřicet miliónů dolarů začně už teď na jaře. (více)