Tristan a Isolda

Tristan & Isolde

Tristan a Izolda

Akční / Dobrodružný / Drama / Romantický

Velká Británie / Německo / USA / Česko, 2006, 125 min

Tak Romeo a Julie přece jenom nebyli první. Drsná historická romance z českých lesů a pobřeží Irska. Radost pohledět.(23.2.2007)

Pro mě jeden z nejlepších filmů svého druhu, taky film, díky kterému jsem si zamilovala Jamese Franca .. :)(9.12.2006)

Přes příjemné obsazení a slušnou režii nelze říct, že Tristan a Isolda je výjimečný snímek. Vše je v něm předvídatelné až moc a film působí velmi jednoduše a ohraně. Velká škoda, protože James Franco odvádí dobrou práci. Levné a příjemně, ale ne velkolepé a úchvatné.(10.2.2008)

• Hunt

HUDBA: ANNE DUDLEY; kostými a výprava na mě působily jako z nějakého televizního filmu a představitelka Isoldy zase staře. Romance- nic moc, ale neurazí.(29.5.2006)

Středověk a láska jdou k sobě asi jako krajkovaná spodnička se sportovní podprsenkou. To nám bylo ukázáno už v mnoha historických velkofilmech, z nichž tento působí možná nejnenápadněji. O to příjemnější je pak překvapení, že v něm všechno funguje. Vyšší hodnocení má u slečen na svědomí patrně uhlazená tvářička Jamesa Franca, mně v tom brání poněkud rozpačitá cílová rovinka příběhu.(17.10.2011)

• James Franco