poster

Tristan a Isolda

 • Velká Británie

  Tristan + Isolde

 • Německo

  Tristan & Isolde

 • USA

  Tristan & Isolde

 • Slovensko

  Tristan a Izolda

Akční / Dobrodružný / Drama / Romantický

Velká Británie / Německo / USA / Česko, 2006, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • salahadin
  ****

  Tristan & Isolde (2006) aneb nažeňte do kina slziček-chtivé ženské. A filmaři budou mít na chlast. Hmm, ta atmosféra......., jestli je to regulérní středověk - to těžko, ale každopádně je velmi uchvacující. Sophia Myles jako Isolde je neskutečně přirozeně krásná a hlavně Rufus Sewell docela potěšil. Škoda, že James Franco umí jen bulet...a to ještě mizerně bulet. Tak zase mi přišli nejsympatičtější záporáci - Strong a O´Hara. Filmu se dá vytknout leccos, ale jedno se mu musí nechat: po paskvilech jako Král Artuš nebo Trója konečně aspon trochu slušný film z historického prostředí, ze kterého nedýchají jen prachy, ale i poctivý filmařský záměr + velice zdařilý a patřičně zabarvený soundtrack od Angličanky Anne Dudley, jehož úvodní tóny mě vždycky neuvěřitelně nadchnou. Moje hodnocení je dost subjektivní, protože se mi ten film líbil a za zvuků podmanivé hudby i dojal... Chápu ale, že pro někoho může být slabým odvarem.(6.5.2008)

 • castor
  ***

  Rozhodně se před námi neotvírá historický spektákl s monumentálními bitvami (zřejmě přístupnost vytlačila krev a trochu toho naturalismu z plátna) a přehnanými gesty, ale klasický příběh o zakázané lásce. Hodně přikládá na uvěřitelnosti a příběh hodně převádí do líbivé filmové podoby, až to vede k porušování závazků k historické pravdě. Chyběl mi zejména věrnější obrázek oné kruté, až syrové doby, která samozřejmě k danému mýtu patří. Ústřední dvojici (Franco a takřka neznámá Sophia Myles) vzájemnou náklonnost jen těžko uvěříme, více charismatu (a méně slz) by v daných chvílích neškodilo. "Specialista" na historický žánr Kevin Reynolds dle očekávání nepřekvapil a natočil uhlazenou, lehce zapomenutelnou story. No, každopádně si nejsem jistý, co by s látkou provedl Ridley Scott, který pro sebe projekt původně připravoval!!(22.6.2007)

 • novoten
  ****

  Na křídlech překvapivě nesourodého soundtracku sice nesmrtelná story začíná jen velmi pozvolna, ale její osudovost, dokonalá chemie Franca se Sophií Myles i charizma tentokrát kladného Rufuse Sewella vystačí na překvapivě silnou podívanou. Reynolds hravě překonává vlastní stín.(17.5.2006)

 • Shakers
  ****

  Kevin Reynolds vie natočiť dobrý film (Robin Hood) a tento krát to opäť dokazuje, aj keď je cítiť, že rozpočet moc veľký nebol. Niektoré scény sú ale pekne natočené a majú Scotovský vizual (Ridley Scott je podpísaný ako producent), akcie sa tiež podarili aj keď ich je pomenej a výprava, či kostnými tiež stoja za to. Po tejto stránke film vyzerá tak ako má a aj herecké obsadenie nie je zlé, aj keď do roli kráľov by som privítal známejšie tváre. Sympaťák James Tristan Franco si vystačí skoro celý film len s kxichtom ako terminator a Sophia Isolda Myles je krajšia ako som si myslel. Hudba od Anne Dudley mi uviazla v ušiach ešte do teraz a tie scény kde zmizli všetky zvuky a ostala len hudba som skutočne miloval. Proti dĺžke filmu nemám žiadne výhrady, ale ten vzťah by chcelo nejako prepracovať aby bol uveriteľnejší napr. ako v Titanicu, potom by to bolo skutočne dobré. 80% - 4*(19.2.2013)

 • AngelAngie
  ****

  Pro mě jeden z nejlepších filmů svého druhu, taky film, díky kterému jsem si zamilovala Jamese Franca .. :)(9.12.2006)

 • James Franco

 • - James Franco v rámci přípravy na film trénoval jízdu na koni a šerm. (Zbranicus)

 • - James Franco bol počas natáčania v Česku zranený a musel byť ošetrený v pražskej nemocnici. Na tento zážitok nespomína práve s nadšením, keďže mu lekári zle diagnostikovali poranenie a musel si dať koleno do poriadku doma. (Deftie)

 • - Předlohou ke snímku je stejnojmenná opera Richarda Wagnera, která vznikla podle staré keltské pověsti. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace