Tristan a Isolda

Akční / Dobrodružný / Drama / Romantický

Velká Británie / Německo / USA / Česko, 2006, 125 min

Nádhera :-)(4.4.2008)

• tron

„Keby sme žili niekde inde... oslobodení od povinností. Žil by si so mnou?“ – „Také miesto neexistuje.“ Bože, za čo ma trestáš? „Historické“ žvásty. Nič viac. Max. 40% - a to som ešte dobrý. Nechutne uslzený James Franco (trilógia SPIDER-MAN) pôsobí dojmom, že sa každou chvíľou povracia. Tá jeho blonďavá milenka, zisťovaním mena herečky nemienim strácať čas, sa aspoň troška snaží, aby hneď (ale až o chvíľu) nezapadla medzi desiatky nezaujímavých, podobne ako je ona sama netalentovaných hérečiek, ktoré ročne prebehnú Hollywoodom a nikto si to nevšimne. Kevin Reynolds je neodhadnuteľný režisér, ktorý sa od oddychových blbostí (ROBIN HOOD - KRÁĽ ZBOJNÍKOV, VODNÝ SVET) prepracoval k hlúpostiam (jeho GRÓF MONTE CHRISTO s Guyom Pearceom vyurážal komplet celú literatúru na desať rokov dopredu) a školský triler 187 so Samuelom L. Jacksonom určite nakrútil nejaký iný Kevin Reynolds, inak si to neviem vysvetliť. TRISTAN A IZOLDA je primitívna, jednorozmerná, dve hodiny dopredu odhadnuteľná, utrápená detinská tínedžerská limonáda, nakrúcaná v českých lesoch, kde je všetko zjednodušené (ak má niekto dlhé vlasy, fúzy a škaredo sa pozerá, je to na 100% zloduch). Táto masakra dobrého diváckeho vkusu má od každého niečo (EXCALIBUR, POSLEDNÝ MOHYKÁN, „Xena“), ale od seba nič. Keď som sa dozvedel, že to produkovali Ridley a Tony Scottovci, skoro som padol na zem.(16.3.2010)

Hm... Nečekal jsem od tohoto filmu nic a taky jsem nic nedostal...:-) Je to těžce průměrný film, který ničím nenadchne a ani ničím nepopudí. Prostě jeden z těch typických "vidět a zapomenout"... Řemeslně je sice film zvládnutý na jedničku, ale to už by snad měla být dneska samozřejmost. Prostě nevidím v tomhle filmu nic, co by mě nějak vcuclo do křesla a nutilo mě k něčemu víc, než konzumaci pohyblivých obrázků. Těžký průměr, slabší tři hvězdičky.(2.6.2006)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Výprava 9/10/// +James Franco, historické pozadí, akce a souboje -docela dlouhé, takže si to občas neudrželo moji pozornost./// Po tomto filmu jsem dlouho pokukoval. Dokonce jsem ho měl možnost vidět tehdy v kině. Pravdou je ale taky fakt, že jsem se mu dlouho vyhýbal. To čistě proto, že nemám rád smutné konce a už jsem tak nějak tušil, že tento nedopadne dobře. Po zhlédnutí naštěstí nejsem dojat tak jak jsem se obával. Tak teď nevím jestli je to dobře. Nicméně film se mi hlavně po historicko dobrodružné stránce líbil. I ta romantická linie nebyla špatná a hlavní dvojici jsem to přál. Pro mě skoro pořád neznámá Sophia Myles byla zajímavá. Ještě zajímavější potom bylo pouto mezi James Francem a Rufusem Sewellem. Tak teď taky nevím jestli je to dobře :-) Dělám si srandu. Věrnost se cení ze všeho nejvíc./// Celkem 71%///(22.2.2012)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $25,358,679(18.4.2007)

• - Jedna z prvních adaptací opery vznikla v roce 1911 v Itálii pod názvem Tristano e Isolda. (imro)

• - Historické drama vydělalo během prvních třech dnů (13. – 15. 1. 2006) promítání 7,6 mil. dolarů a celkový zisk v USA se vyšplhal na 14,7 milionu. (imro)

• - James Franco bol počas natáčania v Česku zranený a musel byť ošetrený v pražskej nemocnici. Na tento zážitok nespomína práve s nadšením, keďže mu lekári zle diagnostikovali poranenie a musel si dať koleno do poriadku doma. (Deftie)