Hodná holka

• USA The Good Girl (více)

Justine (hraje ji slavná Jennifer Anistonová) už dávno není malá holka vyrostla, je vdaná a ráda by založila rodinu. Její manžel Phil ji nade vší pochybnost miluje, ale v posteli jim to spolu nějak nevychází. Jednoho dne se Justine setkává se zajímavým mladým mužem, který jí nabízí šanci uniknout z manželské nudy do zářivého světa emocí a sexu. Jenže z banální milostné aférky se záhy stane posedlost a Justinin život je plný zmatků, lží a podvodů . Dokáže si vybrat mezi spolehlivým manželem a neodolatelným milencem? Je to hodná nebo špatná holka? Film podle scénáře Mikea Whitea natočil režisér Miguel Arteta a Jennifer Anistonová v něm dostala výraznou hereckou příležitost ztělesnit moderní Emmu Bovaryovou. (oficiální text distributora)

Dawisko

Dobrý film, avšak sa nedokážem stotožniť so štýlom, akým nám ho tvorcovia predviedli. Hlavný problém vidím vo vykreslení života hlavnej hrdinky. Takže najskôr nám bolo predvedené aký má hlavná hrdinka nudný, otravný život a manžela, ktorý má absolútne všetko na háku, ktorý len húli a nič ho nezaujíma. Po podvedení manžela hlavnou hrdinkou sa bez akýchkoľvek okolností podvedený, lenivý manžel stáva pracovitým, zrazu uňho prichádza záujem o svoju ženu, život atď... Vtedy som si povedal čo to sakra má znamenať?! Proste nie, u tohto filmu je úplne na 100% zjavné, že nám tvorcovia servírujú niečo, čo sa im aktuálne hodí, bez nejakého hlbšieho rozvinutia príbehu, ba nejakých zmien v príbehu. Proste hrúza. Za herecký výkon Jennifer Aniston a za vtipné scény s Zooey Deschanel 50%. ()

rewind

mírnej nadprůměr, spíš mě mile překvapila Jennifer Aniston. Jaka Gyllenhaala sem nejdříve viděl ve filmu Donie Darko a tady mi v roli, kterou hraje velice přesvědčivě, sedl skoro ještě líp. Jen kdyby se tomu ději víc šlápnulo na plyn ... ()

Enzo555

Všetci okrem Jennifer v tejto príjemnej malej insenácii hrajú, ona pomaly flegmaticky pláva dejom. Ženám sa bude páčiť, že používa len nahý mejkap a naozaj len jemný melír- ľahko rozjasnené pramienky vlasov. Kvôli čomu sa tento film oplatí pozrieť je asi 5 scén so Zooey Deschanel, ktorá hrá predavačku- anarchistku, ktorá hovorí a robí samé koniny a kradne si všetku divácku pozornosť v scénach, v kt.sa vyskytuje. Jake Jilenól je tu škaredý, ale hrá OK ()

girasollle

Film, od kterého jsem nic neočekávala, mi dal více než jsem si představovala. Samotný film mě nenadchl pomalu ani na 2 hvězdy, ale díky němu jsem objevila knížku Kdo chytá v žitě a za to jsem mu velmi vděčná. Literární Holden Caulfield je prostě kolík! ()

jaqubko

Civilná dráma o žene (Jennifer Aniston), ktorá žije obyčajným a stereotypným životom, až kým jej ho neskríži sympatický mladík (Jake Gyllenhaal) a neobráti naruby. Frustráciu z unáhleného manželstva zrazu vystriedajú lži a podvádzanie. Výkony a emócie oboch hercov sú presvedčivé, no film sa poriadne rozbehne až v druhej polovici, keď si na vás scenáristi nachystajú aj niekoľko zaujímavých zvratov. Problém je, že je to aj tak stále len uzemnená dráma o manželstve. Snímku chýba ešte niečo naviac. ()

bmolko

"My husband is a pig. He talks but he didn't think." To co se rika o vykonu Jennifer Aniston v tomto filmu ve vsech biografiich je absolutni pravda. Tolik se lisi od tech ostatnich v jeji filmografii. Je citlivy, presny, hluboky,civilni bez zbytecnych prizdob. Jeji frustrace ze zivota a kapitulace nad svymi sny svymi sny doslova tryska z jeji tvare po celych 93 minut. ()

LencaN

Úplně něco jiného než jsem čekala a než bych zrovna měla chuť vidět. Zpackaný stereotypní život, přemýšlení o smyslu života, o sebevraždě... no zrovna pozitivní to nebylo. Justine je znechucená ze svého manžela, neví co dál a najednou se u ní v práci objeví pohledný a jednoduše jiný mladík. Táhne jí to k němu, protože je pro ni vzrušující alternativou. Ale už nedomyslí důsledky, nedochází jí, k čemu to všechno je. Ten mladík je sice fajn snílek, ale hlavně je psychicky labilní a nevyspělý. Film neměl moc výkyvy, jelo se po jedné hladině a možná by si některé scény větší vyhrocení zasloužily. Víc náboje, aby to nebylo tak ploché. Gyllenhaal je hezoun, ale ostříhala bych ho, jako by měl paruku. Herecky zvládl toho samotářského kluka na jedničku a Jennifer Aniston mi už v Cake dokázala, že si moje sympatie nezasluhuje jen kvůli komediální Rachel, ale že je šikovná i ve vážnějších rolích. ()

silvusaak

Takhle si predstavuju USA, nuda vsednich dni, jednoduchost a deprese. Ze Jake v necem takovym hral na zacatcich ok, ale Jennifer po pratelich, no nevim. Jestli to melo nejake skryte kouzlo tak me uplne minulo. Dve hvezdy za scenar, no hvezda za provedeni. ()

r007

Výborný film, který stojí na herectví obou hlavních představitelů. Jennifer byla přesvědčivá hlavně v první půlce, myslím, že jsem věděla naprosto přesně, jak se cítí...a překvapilo mě, že scénář napsal muž. Jake patří mezi mé oblíbené herce, ale nevybočuje nijak z postav, které už někdy hrál.Jestlipak to ale není tím, že mu někdo dává pořád stejné role? Bylo zajímavé sledovat, jak se příběh zamotává a graduje, něco se dalo předvídat, něco bylo nečekané, ale závěr mi moc nesedl.Taky mě zarazilo, že v obchodě, kde nakupovalo v průměru tak 5 lidí, bylo zaměstnáno 5 prodavačů.Zajímalo by mě, co by se stalo, kdyby spolu odjeli. Závěr byl pro mě příliš americký... ()

Belerofonu

Tenhle film je smutný..."Holden byl zloděj a narušený člověk, přesto všechno co se stalo je tragické. Proto vezměme si z toho příklad - nekraďme a nebuďme narušení." ()

marti

Dusno (amerického) malomesta. Jennifer Aniston, predavačka v miestnej samoobsluhe sa snaží uniknúť dennému stereotypu. K svojej smole si vyberá za milenca navonok romantického mladšieho kolegu, ale tak trochu prípad pre psychiatra. Ich vzťah neunikne pozornosti a problémy prichádzajú zo všetkých strán. Napokon sa snaží ukočírovať svoj život k bývalej nude, čo nejde bez následkov a určitých obetí. Dobré herecké výkony (hlavne všetky tie postavy v samoobsluhe) a civilný prejav hlavnej hrdinky sú plusom. Páčilo sa mi realistické zobrazenie zaujímavej témy. V živote je asi viac výhier ako prehier, alebo skôr, to čo máme, nepovažujeme za výhru a to je možno chyba. ()

jcall2bad

Spíše než volit depresivní, záhadný konec, který by zanechal diváka s nutkáním o tom všem ještě přemýšlet, bylo to skoro jakoby si White myslel, že by publikum v kině nemohlo onu budovu opustit bez happyendu. Hodná Holka mohla skvěle těžit z nihilističtějšího ukončení, takový, který by přiměl návštěvníka kina uvažovat o osudu postav, takový, který by zhodnotil záhadu a podložní hrůzu, která je takový základ Jižního gotického žánru. Čtyři hvězdy, ale o chlup. ()

Dejna

Tak tohle jsem asi fakt nepochopila, nebo nevim.. blbější film už jsem dlouho neviděla, snaží se působit realistickým dojmem, ale naopak hodně věcí se mi tu zdá dost nereálných. Ani nevím, za co je ta jedna hvězdička, snad jedině za herecký výkon Jennifer.. ()

tribican

Oproti tradičním romcom moc hezky vyšponovaný příběh. Není to zrovna majštrstyk a určitě by se tam dalo leccos vylepšit, ale za relativně originální námět a výkony J. Aniston a J. Gyllenhaala musím dát 4*. 70 % ()

JB001

Pro Rachel mám slabost a trošku mi to připomíná jednu mou životní kapitolu. Jmenovala se jinak a já pořád žiju ()

Mezerník

Fádní námět, ale překvapivě svěží a zajímavé zpracování. Jednu hvězdičku navíc uděluji za Jennifer Aniston, na kterou bych se dokázal dívat i v mnohem větší slátanině :-) Jen tu beznaděj jí v této roli prostě nemůžu věřit - tak krásná holka není odsouzena k vězení na maloměstě. ()