Chris Cole se narodil, aby dělal rock. Jeho dlouholetá přítelkyně Emily věří, že díky talentu to dotáhne daleko. Ale on pouze uctívá oltář Bobbyho Beerse, nezapomenutelného frontmana heavy metalové skupiny Steel Dragon. Žije u svých rodičů a tráví dny opravou kopírek. Když však vystoupí na Pennsylvanském srazu uctívačů Steel Dragon, vše zmizí. Chris Cole vystoupí jako Bobby Beers. Ohromí publikum svou perfektní imitací jeho elektrizujících vokálů. Tu noc ho však přátelé z kapely vyhodí a on upadne do deprese. Neočekávaný hovor mu navždy změní život. On, Chris Cole, byl vybrán jako náhrada za Bobbyho Beerse - jako hlavní zpěvák Steel Dragon. Raketově odstartuje mezi hvězdy. Vyroste z nuly až na ikonu rocku. Z pouhého rockového fanouška na rockového boha. (TV Nova)

joehot

Můj nejoblíbenější hudební film (tím nemyslím muzikál!).. Rock & Metal mám v krvi, což znamená první hvězdu. Druhá hvězda je za pohodovou atmosféru a upřímnost. Drogy a metal? Jistě! Věrnost? Ni náhodou! Tohle není pohádka o americkém snu, i když to tak na první pohled vypadá.. Třetí hvězda za obsazení - Mark Wahlberk se snaží, co může a vytváří tak jeden z nejpřesvědčivějších výkonů, Jennifer Aniston je tu překrásná a na kytaru tu hraje (a píva chlastá rovnou po dvou) sám král kytary (a flažolet především!) Zakk Wylde.. No a čtvrtá hvězda je za konec v podobě dospění a Colorful a romantiky.. ()

liquido26

Tohle je pro mě totálně srdcový film. Poprvé jsem ho viděl někdy v patnácti a od té doby asi desetkrát. I když jsem si ho pustil teď po hrozně dlouhé době, tak mě pořád bavil stejně. Můžeme diskutovat o tom, že Wahlberg nebyl dobrá volba, ale já mu to nadšení a posedlost oblíbenou kapelou, o které ví úplně všechno, prostě věřil. Příběh je samozřejmě stokrát ohraná pohádka o splnění snu a o vzestupu a pádu a o hledání sebe sama, ale to vůbec nevadí. Jsou tu i nesmyslnosti jako přeřvání zpěváka, který má mikrofon - no a co? Kdo by to někdy nechtěl na koncertě udělat? Muzika je jednoduše skvělá, Steel Dragon na živejch koncertech, který vypadají sakra dobře, válej. Potěší i přítomnost mnoha skutečných muzikantů - Zakk Wylde, Jason Bonham, Jeff Pilson, Myles Kennedy, Ralph Saenz (dnes Michael Starr ze Steel Panther) a další. Prostě jeden z nejlepších filmů o rockový muzice, co byl udělanej. ()

sidzej

Herek je zručný remeselník ktorý vie, ako dať filmu to správne tempo a atmosféru. Síce neponúka nič navyše, čo by film robilo výnimočným no na druhej strane ani nič nepokazil. Skrátka to bavilo. ()

schizmo

Mark Wahlberg je zatraceně různorodý herec, což asi zapříčinilo to, že ačkoli jako relativně mladý, dostával široké portofóli rolí, ze kterých se sice nevylouply kasovní trháky, ale časem prověřené hodnotné filmy. Zvláště ty historické / životopisné jsou prostě super, Rocker je po Boogie Nights další retrospektivní věc, která trochu poodhaluje zákulisí průmyslu - tentokrát ne z prostředí točení porna, ale z hudební branže. Což je z mého pohledu neméně atraktivní. Všem Markyho fans doporučuju nastudovat si jeho starší filmy, protože vážně stojej za to! ()

slunicko2

Wahlbergovi kožené kalhoty ani dlouhé vlasy moc nepadnou aneb sexuální dračice je chlap. Metaloví fanoušci šílí...no dobře, se zájmem sledují prostoduchý příběh, ale co mají dělat ti, pro něž je rock jen občasnou ne vždy vítanou kulisou? Jakožto zástupce této druhé skupiny mě k filmu přivedl 30letý Mark Wahlberg (titulní role), na jehož pěkně stavěnou hruď jsem se mohl dosytosti vynadívat. Ještě přihodím erotickou minutu svádění na afterparty v nočním klubu a jsem s důvody, proč sledovat tento snímek, hotov. ()

DonPedro

To, že někdo potřebuje k hraní rockové muziky kromě kytary ještě kulmu a řasenku je samo o sobě těžká ironie. Herek to naštěstí pochopil, svůj film stejnou ironií řádně vycpal, a teď už záleží jen na divákovi, jestli to pozná a ocení, nebo bude raději hledat paralely mezi filmovými Steel Dragons a skutečnými Judas Priest ()

sofiapetra

Nijak výrazně mě to sice neobohatilo a vlastně ani nepobavilo, ale nemohu jinak než dát pět hvězd za to běžně nevídané množství vlasáčů v jediném filmu. A Mark Wahlberg byl opravdu rozkošný... o tom žádná. ()

Attta

Pěkné rockové filmové odreagování! Wahlberg, který k té roli pravděpodobně přišel jako slepý k houslím se s tím nakonec popasoval vskutku dobře a mávat parukou se dokázal naučit nejspíše taky rychle! :) Staré dobré rockové vykopávky tomu dodaly šmrnc a musím uznat, že se mi líbily i ty předělané do novější metalovější podoby! Výběr hudby fakt pecka! ()

starbrejkr

Pokud pominu, že film byl natočen na základě inspirace mým současným nejoblíbenějším zpěvákem Timem Ripperem Owensem (kdybych to totiž neměl pominout, bylo by to rádo za jednu hvězdu), tak se jedná o vcelku slušně zpracovaný film se vskutku parádní muzikou. ()

J0hny5

Spíš silnější 3. Dobrý film, chvílema dobrá komedie (chrisova bratr) a dobrá muzika. Takový příjemný příběh o uskutečnění si snu s příjemnými herci. 65% ()

pakobylka

O splněném snu. A o závrati - při letu vzhůru ... s raketovým pohonem ... v rytmu rocku - když držíte dlaň na jeho srdci. Jak je ... tam nahoře ? A co zemská tíže ... co všichni ti, kdož zůstali dole ? Stojí alespoň za vzpomínku ? Opojný příběh, který vás s chápavým a jen maličko ironickým úsměvem provede světem showbusinessu - a jednou etapou ... jednoho života. ()

Juto

Takýto príbeh sme už videli viac krát, ale film napriek tomu vystihuje čestný a bystrý prístup. Mark Wahlberg je výborný. 7/10 ()

blitzer

Scénář je skutečně blbej, ale díky tomu, že je ve filmu furt slyšet metal (popř. rock) a hlavně tu hraje můj oblíbenec Zakk Wylde, musím dát vyšší hodnocení než by si to možná zasloužilo. Jo a jestli to všechno skutečně zpíval Wahlberg tak klobouk dolů. ()

filmharmony

...rocková část mého já křičí ano... je v tom život... mé filmové já říká... Wahlebreg skvělý, Aniston dobrý, scénář s ? a režie dělá, co může... moje hlava dej za tři... moje srdce dej za pět ()

Radiq

Taky nemáte rádi ten sračkovitej rock 80. let s kvičícíma kytarama, dlouhovlasejma hárošema, kteří ze sebe dělají drsňáky, a heslem "sex, drugs & rock'n'roll"? Tak toho najdete v tomhle filmu hafo. Chtěl jsem se na to podívat jen kvůli Marku Wahlbergovi. Moje hodnocení zahrnuje taky můj hudební vkus, kterej je teda naprosto opačnej, než jakej se objevoval po celej film. Ale snažím se brát objektivně příběh a to, jak to bylo zahrané. Ale nemůžu se stále zbavit dojmu, že rockeři jsou skoro vždycky jenom banda blbů. I kdyby to byl Wahlberg. Za hudbu odpad, za ostatní průměr, výsledek *. PS: ta výměna krve byla asi narážka na Keitha Richardse z Rolling Stones, ne? ()

WinnJets

Příběh sice neskrývá nic převratného, ale na druhou stranu rocková hudba 80let. je má srdeční záležitost, na tomhle jsem vyrostl a tudíž na ni nedám dopustit. Vše co přišlo potom jako třeba - rep, haus, techno atd. jsou jen samé sračky... ()