Chris Cole se narodil, aby dělal rock. Jeho dlouholetá přítelkyně Emily věří, že díky talentu to dotáhne daleko. Ale on pouze uctívá oltář Bobbyho Beerse, nezapomenutelného frontmana heavy metalové skupiny Steel Dragon. Žije u svých rodičů a tráví dny opravou kopírek. Když však vystoupí na Pennsylvanském srazu uctívačů Steel Dragon, vše zmizí. Chris Cole vystoupí jako Bobby Beers. Ohromí publikum svou perfektní imitací jeho elektrizujících vokálů. Tu noc ho však přátelé z kapely vyhodí a on upadne do deprese. Neočekávaný hovor mu navždy změní život. On, Chris Cole, byl vybrán jako náhrada za Bobbyho Beerse - jako hlavní zpěvák Steel Dragon. Raketově odstartuje mezi hvězdy. Vyroste z nuly až na ikonu rocku. Z pouhého rockového fanouška na rockového boha. (TV Nova)

Sejkorka

Bez rozmyšlení 100%. Nejde o děj, herecké výkony (i když Mark Wahlberg je skvělý) a podobné nepodstatné věci. Jde o hudbu, jak jinak. A pokud je někdo fanoušek hrad rocku, jako já, srdce mu vzlétá jako orel po celou dobu produkce. Steel Dragon jsou: Zakk Wylde-+guitarz, Jeff Pilson--+bass, Jason Bonham---+drumz, Jeff Scott Soto --+vocal, Milenko Matjevich(Steelheart)--+vocal. Hudba k filmu Trevor Rabin - rockový kytarista, známý především z Yes. Podle wikipedie složil hudbu k cca 40 filmům (mimo jiné např. Armagedon či Nepřítel státu). ()

leafroller

V době, ve které se film odehrává, jsem byl teenager a metal byla moje posedlost, která vyvrcholila v roce 1990 na pražské Metalomanii. Od té doby je to láska na celý život. Ale teď k Rockerovi. Výborná atmosféra, rychlý spád a dokonalý soundtrack podtržený faktem, že byla speciálně pro film sestavená kapela z legend světového heavy-metalu dokonce s vlastními songy. Navíc byl snímek částečně inspirován skutečným příběhem další legendy - Judas priest. To je prostředí pro příběh o zrání, o získání nadhledu, ale i o velkém dobrodružství, které by chtěl zažít asi každý mladý kluk. We turn a dream to stone and we all die young.......... ()

LordKafonio

Dávám čtyři hvězdy. Ale je to jenom proto že tenhle žánr mám rád. Těch neskutečných chyb ve filmu je hrozně moc. Film se mi líbil ale musím podotknout že těch chyb je tam opravdu moc, jak jsem říkal. Kdyby tam ty chyby nebyly tak dám pět hvězd, ale fakt mi to leží v žaludku. ()