Chris Cole se narodil, aby dělal rock. Jeho dlouholetá přítelkyně Emily věří, že díky talentu to dotáhne daleko. Ale on pouze uctívá oltář Bobbyho Beerse, nezapomenutelného frontmana heavy metalové skupiny Steel Dragon. Žije u svých rodičů a tráví dny opravou kopírek. Když však vystoupí na Pennsylvanském srazu uctívačů Steel Dragon, vše zmizí. Chris Cole vystoupí jako Bobby Beers. Ohromí publikum svou perfektní imitací jeho elektrizujících vokálů. Tu noc ho však přátelé z kapely vyhodí a on upadne do deprese. Neočekávaný hovor mu navždy změní život. On, Chris Cole, byl vybrán jako náhrada za Bobbyho Beerse - jako hlavní zpěvák Steel Dragon. Raketově odstartuje mezi hvězdy. Vyroste z nuly až na ikonu rocku. Z pouhého rockového fanouška na rockového boha. (TV Nova)

sedm.1

Rocker je především hudební film. Film o rockové hudbě. A zde použité rockové songy jsou jednoduše výborné a po této stránce obstál Rocker na jedničku, to mě fakt bavilo. Co se týče zápletky, v tomto ohledu je to už ale o něco horší. Příběh, respektive zápletka je nekomplikovaná, přímá, mající v závěrečné kapse "velké" životní moudro, nicméně i přes svou nenáročnost a neoriginalitu mě po celou dobu vůbec nenudila, film měl spád a vlastně pořád se něco dělo, ikdyž na druhou stranu spousta scén pak zvlášt v druhé polovině vyznívala už až trochu monotóně, ale prostě to byla pořád taková ta milá, oddechová rocková jiízda, u které bych ještě nerad opomenul poměrně vydařený a myslím že i docela nezkreslený pohled do zákulisí a života rockerského. Tedy mám na mysli toho vrcholového, nemyslím toho garážového :-). A obsazení? Ústřední duo Wahlberg / Aniston bylo fajn, Markovi jsem jeho idylickou "máničku" bez problému věřil, narozdíl od ostatních, třeba jako Dominic West a jeho hříva byli vážně k popukání směšní, a Jennifer, Jennifer byla prostě znovu přenádhernou superkočkou a mě to u ní k maximální spokojnosti stačí. Mě Rocker zkrátka v podstatě i potěšil a překvapil, nic náročného, ale celé to prostě šlape jako správná rocková pecka. ()

netahlo odpad!

Valel jsem se smichy od zacatku do konce ... neskutecna parodie :-)) Byt to tak reziser zrejme puvodne nezamyslel. ()

herr_carter

Další z nepřeberného množství filmů alá "nyní Vám názorně předvedeme, jak se z hovna standardní konzistence splétá bič nadprůměrných rozměrů" - tento mě ale fakt bavil a pro mě je to jeden z nejlepších ústředních hereckých výkonů Markyho Marka.................moje hodnocení = 8 z 10. ()

uzzi

Veliké překvapení. nečekal jsem nic a dostal nášup v podobě odlehčené metalové atmosféry osmdesátkového ražení. Mark Wahlberg příjemně překvapil a evidentně si svojí roli užívá. Pokud jen trochu máte rádi heavy-metal a při pohledu na ofiny a namalované chlapce v těsných kožených oblečcích z 80-tek máte na rtech lehký úsměv, film je přesně pro Vás. Příběhová linka je jednoduchá a předvídatelná, ale to vůbec nevadí. Moc příjemná oddychovka s nadhledem. I love metal i am Devil.....75% ()

casioa....

Film nič moc, i keď mal potenciál, ALE...ten soundtrack!!!////////////////////////"Risk my soul, test my life for my bread. Spend my time lost in space. Am I dead? Let the river flow through my callused hands. And take me from my own. The eyes of the damned... It makes my stomach turn. And it tears my flesh from the bone. How we turn a dream to stone? And we all die young. Yeah we all die young. Tell me I know, I lived so afraid And still we cry alone, with words left unsaid Yeh it makes my stomach turn, and it tears my flesh from bone to bone How we turn a dream to stone??? AND WE ALL DIE YOUNG"///////////////////////////////Viac niet čo dodať, ani fuck. ()

iXtr3m3

Film za 4 hviezdy, aj napriek tomu, že Mark to nespieval sám, podal obdivuhodný výkon. Príbeh je síce len trošku pozmeneným podaním klasického amerického snu, ale ten soundtrack, ten soundtrack. Ten soundtrack je božský aj diabolsky skvelý zároveň, neuveriteľná pecka, nášup toho najlepšieho, čo len mohli vybrať, len zaň by som dal celému filmu 6 hviezdičiek... A pozor, nezabúdať, že to má aj svoju myšlienku, svoj príbeh vzostupu a pádu, jednoducho to má svoje srdce. :-) ()

-Dawe-

Děsně pohodovej film s děsně pohodovou hudbou. Mark Wahlberg odehrál svou roli skvěle a zrovna teď mě nenapadá nikdo, kdo by se do ní hodil víc než on. Jsem rád, že je ve filmu více té dramatické stránky, než té komediální a tím pádem je tato verze filmu lepší, než ta z roku 2008. Jennifer Aniston má ve filmu docela dost prostoru a to je jedině dobře, protože ona je naprosto skvělá. ()

Pavlík

29. 04. 2012 (123.); nevím, jak to probíhá v hudebním průmyslu, ale náhodu jakou měl Chris Cole, moc neexistuje ()

Lukoboss

Je to taková jedna velká rock/metalová pohádečka o klučinovi, kterej nevědomky ke štěstí přišel. Problém mám s tím, že se v téhle branži už nějakou dobu pohybuju a troufnu si říct, že do toho nějakým způsobem vidím, takže v tu chvíli to absolutně ztrácí jakoukoliv váhu, kterou by to pravděpodobně mělo mít. Některý věci jsou tam dobrý a vcelku pravdivý, ale většina je hodně vycucaná z prstu. Je ale těžký tady nějak konkrétně argumentovat, abych zároveň nespoileroval. Jediný, co k tomu dodám, je, že jsem v podstatě celou dobu uvažoval o tom, že dám průměrný 3* a bude to, ale posledních cca 15 minut mě přesvědčilo o tom, že to prostě musí jít níž. ()

cab

Nezazivne pojaty nahled do zivota rockoveho nadsence, ktery dostane sanci stat se opravdovou star a s tim spojenymi radovanky, majdany a naslednym vystrizlivenim. Potencial hercu se s politovanim topi v scenaristicke brecce a impotenci celeho stabu jako takoveho. 30% ()

dopita

Bavilo mě to do té doby, než se stal Chris Cole členem skupiny Steel Dragon, takže asi čtyřicet minut. Sice je to naivní pohádka, ale proč ne. Ovšem poté už je to jedno velký klišé, prokládané rockovu až metalovou klasikou. Závěr je přeslazenej a srandovní. Bohužel nechtěně srandovní. Z herců stojí za zmínku jen Timothy Spall, ostatní nestojej za řeč. Třetí hvězdička za muziku a přitažlivé prostředí světa metalu. ()

Wishkah

Neurazí ani nenadchne. Pár světlých a vtipných momentů, které zazáří z té spousty klišé a šablonek bohužel celý film nezachrání ()

Haymar

Krásná a sentimentální vzpomínka na mé mládí, údajně inspirována skutečnými událostmi (Judas Priest). Filmu vévodí dobré obsazení (Wahlberg, Anistonová, Flemyng, Olyphant, West), v roli jednoho z kytaristů Steel Dragon můžeme poznat (k nepoznání oholenou) skutečnou rockovou ikonu - divocha Zakka Wyldea. Vyzdvihl bych také Herekovu snahu držet se reality a NE jen slepě servírovat další tupou pohádku o tom, jak chudý chapec ke štěstí přišel.... Onu kupu patosu, žánrových klišé a spoustu moralizování (typu: "Po každém vzestupu musí přijít zákonitě pád") v mém případě spolehlivě přebíjí láska s hudbě... ()

Paldiny

Škoda že neprístupný rating tvorcovia nevyužili na väčšie zverstvá ako len prilepený nábytok k plafónu hotelovej izby a rovnako škoda absencie hudby Judas Priest, ktorých príbeh bol inšpiráciou. Spracovanie inak prekypuje energiou, dravé riffy neraz spustia lavínu nadšenia a Wahlbergovi neverím, že ten soundtrack čo mi hodnú chvíľu pulzoval v slúchadlách, nepočúva tiež. Vo fiktívnom svete by bol plagát Steel Dragon určite nad posteľou. A keď už niet času na celý film, tak konkurz či korunovácia spravia náladu zakaždým. Len to záverečné vymäknutie v duchu "neimituj a ži" neladilo a chtiac-nechtiac zrkadlilo smer všetkých kapiel, čo časom prišli o svoje ostrie. ()