Univerzální uklízečka

• Velká Británie Keeping Mum (více)

dawexx

Uklízečka je taková malá britská komedie (a ty já hodně můžu). Obsazení ovšem nenechá nikoho na pochybách, že tohle bude z kategorie malých velkých filmů. Pokud máte rádi všechno to typicky anglické (břitký a černý humor, stereotypy, čaj o páté, jízdu vlevo, Mr. Beana), užijete si toho vrchovatě. Takovouhle tchýni by chtěl mít občas každý, no ne? ()

saaaky

I přesto, jak často tuto komedii sleduji v televizi musím říct, že patří k těm nejméně vlezlým a nejpříjemnějším. Smysluplý a inteligentní humor, skvělé herecké obsazení a docela překvapující dějová linie, obsah, ale i provedení závěru stejně jako celého filmu dělá z tohoto snímku zaručeného zvedače nálady vždy, když si sednu k obrazovce. ()

british.bug

Univerzální uklízečka, alespoň pro mě perfektní britská komedie. Samozřejmě hlavně díky skvělému britskému humoru. Ovšem přiznejme si to, Maggie Smith, Kristin Scott Thomas a Rowan Atkinson, ti také značně přispívají. Patrick Swayze, ehm, ten člověk mi do toho filmu nějak moc nesedí, ale slizského Američana vystihl skvěle. Nejspíš mi připadá podivná jen ta představa Američana mezi samými Brity, působí to jako pěst na oko. Což byl záměr, takže to vyšlo. Občas se člověk zarazí nad něčím, co mu nesedí, například zázračná proměna Holly. Nemůžu si pomoct, ale z drzé nymfomanky téměř přes noc vzornou dcerkou, která vaří a začíná jevit zájem o monogamní vztah? Ale záměrem komedií většinou bývá to, aby se divák bavil (že to často nevychází, to už je věc druhá). A můžu říct, že alespoň já jsem se bavila opravdu dobře. ()

Gaudy

Podle mě je to jedna z nejlepších komedií Velké Británie. Černým humorem oplývající komedie, na kterou se dá koukat a dobře zasmát. Herecké výkony přesně pasují do atmosféry filmu, jinak výborné herecké obsazení. Scénář se dokonale změnil z americké verze na britskou, a dle mého názoru, kdyby se film točil za velkou louží nedopadl by tak dobře. ()

Anne397

Skvělá černá komedie s úžasný britským humorem a dokonalými herci. Maggie Smith jako Grace-lepší herečku už snad ani vybrat nemohli. Film je to velmi zajímavý a vřele ho všem doporučuji! ()

Hawk4

Jedna s komédií pri ktorej mi príliš do smiechu nebolo a niektoré veci mi prišli na komédiu až príliš kruté. Navyše má niektoré veci vo filme pobúrili takže sa nezmôžem na dobré hodnotenie. ()

Sevprince

Přesně můj šálek čaje. Britského. Výborné herecké výkony, prostředí jako z Vraždy v Midsomeru. Rowan, Kristin a Maggie výborní. ()

P@\/EL

Dobrá britská komedie, ve které se najde pár vtipných situací v podobě suchého, místy docela černého humoru. Musím uznat, že praktiky, jakými se Grace zbavovala nepohodlných lidí, byly naprosto svérázné a unikátní. Dalším plusem je rozhodně to, že děj skrývá hlubší souvislosti, které jsou v průběhu postupně odhalovány. Na kritiku filmu bych ovšem uvedl to, že se tady vyskytovaly i nudnější pasáže. ()

reccal

Nebýt Maggie a Rowana, byla by to "jen" příjemná, vtipná a oddychová komedie na vlahý volný večer. Ale jejich přítomnost a excelentní hraní, kdy si sami ze sebe dělají legraci, to celé zdvihá ještě o jednu hvězdičku výše. ()

Ganford

Absolutně úžasný film. Tolik jsem se nenasmál už dlouho Doporučuji všem :-)Maggie Smith je hvězda jako vždy. ()

Lucka07

Univerzální uklízečka má na můj vkus až příliš suchý humor, ale díky hereckému obsazení stojí za shlédnutí. ()

Johgas

Černý a suchý britský humor. Ve kterém nevede Rowan Atkinson, ale Kristin Scott Thomas a Maggie Smith. Tyhle dámy to rozjely opravdu velmi vydatně. A ano, rčení "chípl pes" zde nabývá zcela jiných rozměrů :-). Pobavilo. ()

Pythonator

Příjemná britská komedie, která se odvážila zpracovat téměř nezpracovatelnou látku, přičemž výsledek nevypadá ani trochu nevhodně a nevkusně. Tohle hold Anglánům jde. Je to suché, je to černé a je to britské. Co je to? Univerzální uklízečka. Nemít to tak pomalé tempo a být tam více odzbrojujících hlášek, tak dám i 4 hvězdičky. ()

Tomulka

Výborný humor sice většinou černý, ale díky Maggie Smith výborně pojatý nenásilně, nevině. Už dlouho jsme se tak nenasmály. Životní situace v tomto filmu nejsou nijak cizí. Avšak řešení zdánlivě bezvýchodných situací nezvyklé. ()