Krajina přílivu

Hrdinkou fantaskního příběhu je holčička Jeliza-Rose (Jodelle Ferland). Když jí zemře maminka, otec dcerku odveze z města na vesnický statek. A právě tam se začíná odehrávat směsice velikých podivností, upředená z bizarních představ a fantazií holčičky, jež své okolí přetváří ve svět kouzel. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

mohamedsfinger

Špatné? Určitě ne! Tenhle film se pravděpodobně přiblížil Alence nejvíc ze všech (volných) adaptací, ale přitom přináší spoustu nového a originálního. To, jak někteří tvrdí, že příběh postupně ztrácí na tempu, je možna dílem pravda, ale Gilliam si pozornost diváka dokáže udržet nádherným vizuálem a originální kamerou. A co víc, je tady malá Jodelle Ferland, která za svůj výkon nezaslouží nic jiného než mé hluboké poklony a obdiv. Další často vyskytující se výtkou je, že film je vlastně o ničem, ale to byl Big Lebowsky taky, ne (když už tu máme toho Jeffa)? Takže se zařadím do menšiny a budu si stát za svým názorem, že Tideland je černěhumornou, lehce alegorickou pohádkou pro dospělé, kterou Terry Gilliam dokonale napravil to, co zkazil v Grimmech. ()

Arius

Terry Gilliam je fantazmagor. A tento pohľad na svet cez detské oči bol pre jeho utópie a fantazmagórie ideálnou pôdou. Aj napriek tomu u mňa nenašiel pochopenie, dve hodiny plné absurdít sa neskutočne vliekli. Detský herec to je vždy tak trochu risk, tu však hralo dieťa dieťa tak jej to sadlo výborne, no zamrzelo ma že pán herec Jeff Bridges to prakticky celé preležal. Možno by sa aj dalo povedať že niektoré scény boli výnimočné,geniálne no ako celok mi to pripadalo dosť suché,nudné a bez pointy. Tentokrát krok vedľa od veľkého filmára. ()

Arkanoid

Hviezdy za herectvo Jeffa Bridgesa v štádiu rozkladu a Jodelle Ferland, ktorá svojou roztomilosťou oživuje film. Surrealistické pasáže nič neponúkajú divákom starším ako hlavná hrdinka a dej nijako výrazne negraduje. Postavy prežívajú zo dňa na deň, žiadna nemá cieľ, ktorý by upútal. Túto partiu čudákov Gilliam predať nevedel. ()

uzzi

Gilliam se po delším čase vrací s filmem který opravdu lze označit za Terryho ujetou, krásnou a mrazivou podívanou. Tento film rozhodně není jeho nejlepší, ale to neznamená že nestojí za to. Je zde patrná jeho hravost a někdy až přebujelá vizuální stránka. Bizarní, pedofilní i nekrofilní to vše zabaleno do jakoby samozřejmě vyznívající pokroucené reality s ústřední postavou "alenky", která vše zkažené vnímá svojí optikou. Největší devízou tohoto filmu je právě Jodelle Ferland (Jeliza-Rose) a její skvělý výkon, spolu Gilliamovou režíí, který příběh snímá dětskýma očima a nechává diváka znovu omládnout. Při tom vidíte ty strašné věci kolem, ovšem tak nějak dětsky a šíleně.Necháte se unášet dějem. Je to šílenost, ovšem skvělá. ()

triss

Ach jak na to všichni plivou. Tenhle film si každý musí najít sám v sobě. Představy a vzpomínky lovící režisér nemůže za to, že jste si nikdy nehráli na zaprášené půdě, že jste nudní a mdlí a neumíte snít. ()

Cracker

Komentár KevSpa to najlepšie vystihuje, tak aj ja sa musím spýtať. WTF? Po tomto snímku som už úplne zanevrel na Giliama(sucks)... Chudák zhintý Jeff Bridges :) ()

Michelle75

Nádherné a originální. Vizuálně mistrovské dílo. Herecky není až tak co hrát, přesto i to málo stojí za to. Zvláštní, snové, prostě své. ()

Mistickzz

Až na ten slabší príbeh celkom slušný prepatý film, presne taký ako sa hodí k Terrymu Gilliamovy. Celý film tiahne skvelá Jodelle Ferland a jej fantázia, dúfam, že sa dostane aj do lepších filmov pod vedením lepších režisérov. 66% ()

The_Second

Tenhle film se hodnotí opravdu těžko. Bylo to dokonalý nebo to byla naprostá kravina. Vynikající scény se střídají s naprostým prázdnem u kterého se strašně nudíte. Ale rozhodně zaujme výkon Jodelle Ferland a postava Jeffa Bridgese. ()

Bafo

Pro Gilliama mozna dost zvlastni film... Je videt ze se meni... Ano um mu zustava a zabery jsou stale skvele, ano bizarnost vsech nabidnutych situaci je obrovska (mozna proto film neni tak uplne prijat verejnosti) ale prece jen citime ze Gilliam se meni... Rozhodne uz to neni ten stary vtipny reziser Monty Pythona nebo Strachu a hnusu v Las Vegas... Jako kdyby se proste ztracel ten Monty Pythonovsky duch.. Ale to nevadi... Film je surrealisticky az dadaisticky krasne natoceny a predevsim velmi zajimavy... Tezko rict o cem vlastne tento film je a predevsim co timto filmem chtel Gilliam rict... Ale to me nevadi... Gilliam je proste buh... ()

Radim

Tahleta mírně zkouřená Alenka mě místy bavila, místy nudila, místy mrazila. Skvělá hlavní představitelka. Nejvíce ze všeho mi ale chyběl konec - chyběla mi katarze, happy end nebo cokoli jen ne to, jak to skončilo. ()

David661

Nudil jsem se strašně, film o kterém jsem si přečetl : Malá holčička po smrti své matky odjíždí s otcem na venkov. Podobně jako v Alence v říši divů je film založený především na fantazii hlavní hrdinky.... A tak jsem doufal v nějakou Gilliamovskou verzi filmu "Kdopak by se vlka bál" opak je pravdou: SPOILERy: Malé holčičce, kterou hraje Jodelle Ferland a je naprosto výborná, zemře matka a odjede, jak jsem si přečetl opravdu na venkov, kde je spoustu veverek, mravenců a mrtvejch krys, tam se její otec předávkuje a také umírá. Holčička (ačkoli je jí něco kolem deseti let) nepozná, že otec umřel a povídá si sním dál. To je docela chytrá a originální zápletka, když ale si sním holčička povídá už desátý měsíc, je to nejen celkem nuda, ale to také začíná už diváka pěkně štvát, pak přichází na řadu sousedka holčičky, která najde mrtvého otce a ..... hádejte, co udělá? Vycpe ho! a tak si sním holčička povídá dál, ona sousedka je trochu zvláštní, vlastně všechny postavy v tomhle filmu jsou trochu zvláštní, vlastně celý film jsem doufal, že se objeví někdo normální... Možná by to mohl být bratr sousedky...neni! Trpí epileptickými záchvaty a tak se chová jako šestileté dítě a nejoplzlejší je, že se do něj ta holčička zamiluje, což beru jako vrchol všeho! (neni moc příjemné sledovat lásku 30letého "muže" a 10leté dcery. Tak, to by byli asi všechny postavy, ktré se ve filmu objevili, vlastně počkat! Málem bych zapomněl na vycpanou babičku! Tak, proč proboha dávam tomuto patetickému, přímočarému filmu dvě hvězdičky? Možná za nějaké dvě scénky, které jsme mohli shlédnout dětskýma očima a možná jako úctu Terrymu Gilliamovi, který prostě šlápnul vedle... ()

Beaumont07

Ničivý zážitok, na ktorý sa nespomína s nadšením. Tideland je hrôzostrašná, fantasmagorická rozprávka, pozostávajúca zo sledu traumatizujúcich situácií, s ktorými sa 10 ročná hlavná hrdinka vyrovnáva ponáraním sa do svojej psychotickej imaginácie popretkávanej zvrátenými scénami s častým pedofilným a nekrofilným podtónom. Hororovejšie ako väčšina hororov a zároveň najprepnutejší film Terryho Gilliama. ()

fastum

Sledovat dvě hodiny vnímání okolí malé holky je hodně vyčerpávající. Zpracování je vyloženě Gilliamovské např. scény s rodiči jsou až ulítlé. Věčně nakřivená kamera se mi líbila, Jeff Bridges byl skvělý. Bohužel se ve filmu obravdu moc věcí neděje a tak vás občas přepadne příliv nudy. Míň jak tři hvězdy ale dát nemůžu. Zas tak špatné koukání to nebylo.. ()

conery1

Keď som uzrel toto dielko, vôbec som nevedel o čo ide, o nejakom Gilliamovi a jeho tvorbe som nechyroval. Zaskočila ma brutálna, ale pravdivá realita, ktorú si niektorí jedinci vytvoria- skutočné peklo.Po niekoľkých dňoch mi svitlo. Pokiaľ má človek bohatý vnútorný život, prejde peklom ostatných bez ujmy na duchu. Proste si žije vo svojom svete, vo svojom raji. ()