MirecRKK

Tento film ma velmi milo prekvapil a očaril, velke množstvo vtipných scén, prepletených skutočnosťou atd atd ale všetkého taka akurátna zmeska, u mňa najvyššie hodnotenie pretože je to jeden z naj filmov aké som za poslednú dobu videl! :) a hláška: Tak co jsi homosexual nebo ne? ma uplne zabila :D ()

mirika39 odpad!

Mám pocit, že tento film niekto nasilu pozliepal. Dve hodiny zízam na ten trápny humor preafektovaných českých "akože-hercov" a rozmýšľam, čo je na tom preboha smiešne. Čo sa týka Aničky Polívkovej, zdedila teda po svojom tatíkovi mnoho vecí, ale o nejakom hereckom talente sa tam hovoriť nedá. ()

Mountain

Film jsem paradoxně viděla jako účastník zájezdu v autobuse při cestě do Itálie (kam také původně v knížce zájezd jede), ale ani přesto se mi moc nelíbil. Situace jsou místy komické, to zas jo, ale s dějem to vázne, postavy jsou až příliš jednotvárné (nudnější a předvídatelnější lidi s jednou jedinou charakteristickou vlastností jsem ještě neviděla) a ještě ke všemu to stálé, dnes už trapné, parodování čecháčkovství... ()

Jacq30X

Flashback mých zážitků ze zájezdů do HR autobusem v 90 letech. Pocit u určitých scén je jak přes kopírák (čůrající pauzy, vzbuzení a výhled na moře, ubytování s prvním nájezdem na pláž, společenská zábava na pokojích, jídelní folklór, noční procházky, navazování vztahů, sentiment z prožitých dávných zážitků, první erotické zážitky a mnoho dalšího ... ). Trochu sentimentální film pro ty co jezdili v 90 letech. ()

Shagrat

Zábava podprůměrná, situace moc očekávané, navíc, když jsem byl já účastník zájezdu, tak to vypadalo úplně jinak! Film u mě degradoval také dvěma gayi, kteří nemuseli být tak vidět. 35% max. ()

macot

Tož jako néní to úplně najhorší, ale nemožu si pomoct, prostě já tym našim hercom to hraní nevěřím (nemyslím ale všecky) Tož řeknu to takto. Nebyt filmu ze sedmdesátých a osmdesátých let, tož je to v řiti. Prostě kdyby tehdejší generaca nenatočila tehddejší filmya seriály, tož ta dnešní se nemá no co dívat. Jasné ale je, že je to eném můj subjektívní pocit. ()

Shellou

Vždy, když mám absťák po moři a dovolené, pustím si Účastníky :-) anebo mi jen naběhne do hlavy ta úvodní melodie... Výstižnější film o české dovolené asi neznám! ()

Martazoe

Podobné filmy s podobnou tématikou asi nikdy nebudou patřit mezi moje favority, ale tady to trošku zachraňují herci a pár vtipných dialogů. ()

rass

Zatímco některé filmy s přibývajícími léty nestárnou a svoji kvalitu opakovaně potvrzují, jiné s každou další reprízou získávají spíše na trapnosti. To je i případ „Účastníků“. Při prvním shlédnutí před lety se mi některé scény zdály i vtipné a jako celek to neuráželo a vcelku pobavilo. Bohužel z nepochopitelných důvodů se všichni organizátoři autokarových zájezdů a s nimi i komerční televize rozhodli soustavným omíláním tohoto veskrze průměrného snímku nejspíš vypěstovat vůči němu u diváků averzi. Podařilo se – teď už se nesměju ani na místech, které mě napoprvé docela bavily. V celé nahotě se vyloupla totální plytkost a násilná, okatě chtěná prvoplánová zábavnost, jak je u Viewegha obvyklé. A Vejdělek se jako režisér v tomto dokonale našel. Herecké výkony mě přišly přetažené a místy až afektované hned napoprvé, ale teď mě některé postavy už přímo serou – zejména silně přehrávající seniorky Fialová se Štěpánkovou. Takže snižuji hodnocení na lehký podprůměr a nic na tom nemění ani možná nejhezčí prsa v historii českého filmu Kristýny Leichtové. ()

Varanka

Z mého pohledu nedoceněná komedie, která si zaslouží mnohem vyšší hodnocení. Velmi dobré herecké obsazení, jemný humor a hlavně dokonalá satira. Jenom jsem trochu nepochopila drobnou odchylku od předlohy (román Michala Viewegha), kdy v knize byl hlavní hrdina spisovatelem, ale ve filmu zpěvákem. Každopádně tento drobný detail ničemu neadil a film mě pobavil možná i o něco víc, než četba předlohy, což je vzácnost. ()

Tereza11

Tento film mě nejak minul...dialogy mi přijdou trapné...postavy nedoladěné... A hlášky typu nejsme zvířita, jsme lidi proto vracejte podšálky...mě taky zrovna nějak neoslnily Zkrátka si myslím že máme v repertoáru mnohem lepší komedie než je tahle... ()

burg

Když se na to tak koukám, tak o absurdity tady není nouze - ale spíš trapný, než vtipný. Že bych se tomu měl smát, to ani omylem. Ono jestli to nebude náhodou tím, že v létě radši zamířím sám do hor, než trávit týden, dva ve společnosti takových postaviček. A fakt nechápu, jak je možný, že tuhle ptákovinu opakují v TV minimálně 3x do roka a ještě s nálepkama typu "nejúspěšnější", "nejlepší" apod. Prostě panoptikum postav, se kterými se odmítám jakkoliv stýkat... ()

andydufrsn odpad!

dost trapné vyprávěné , které se snaží být vtipné. Vrcholem všeho je postava Jitky Kocurové, které je blbě napsaná a ještě navíc i blbě zahraná........ ()

Martin29 odpad!

Tady není co řešit nulové herecké výkony (hrál tam někdo vůbec?) a snaha o to být za každou cenu vtipný (nefungující) ()

Marrakech86

začátek filmu, kdy se jede autobusem je nejlepší, pak se to trochu kazí, ale dle mého názoru je to jeden z posledních humorných filmů, které byly natočeny. ()

Toombar

Když jsem tento film viděl poprvé tak jsem si řekl "jé to je ale blbost" jenže nebyla.Film působí poměrě vtipně ke konci a vynikající výkon Any Polívkové to jen podtrhne. 7/10 ()

Jirkacek

Film Účastníci zájezdu jednoznačně patřil mezi ty, které se mi těžko hodnotil. Nevěděl jsem totiž, jestli jej mám brát jako na dobrou letní až satirickou komedii a nic neřešit anebo jako na úchylný snímek plný sexuálních scének a požívání alkoholu, který by měl divákovi něco říci. Oboje se v něm každopádně vyskytovalo ve velké míře a tak jsme doma sledovali, jak se Češi hrozně chovali na dovolené v Chorvatsku (potažmo jinde v zahraničí). Hodně mne překvapilo, že něco takového napsal známý a oblíbený spisovatel Michal Viewegh, který sice dokonale vystihl co se na takových dovolených dělo, ale pro mne toto dílo nemělo žádnou hlubší či vyšší úroveň. Takže pokud měli Účastníci zájezdu pobavit a tak nějak nastavit zrcadlo české dovolenkové společnosti, tak tleskám. To se povedlo dokonale, neboť jsme se často smáli a určitě jsme se nenudili. Kdyby ale režisér měl na vyšší rozkaz vystřihnout všechny sexuální scény, film by se smrskl tak na 30 minut. Takže na začátku jsme se seznámili s lidmi, kteří do oblíbené destinace Čechů vyrazili autobusem - hlavní hrdinkou byla Jolana, která se zoufale snažila s kýmkoliv dát na dovolené dohromady, dále zde byli její rodiče, které si zahráli Eva Holubová a můj oblíbenec Bob Klepl či šarmantní stárnoucí dámy Helga a Šarlota, jež ztvárnily výborné herečky Jana Štěpánková a Květa Fialová. Na Jadran se dále vydala dvojice homosexuálů, popová hvězda Max, klasická česká rodinka s malými dětmi nebo osamělý mladý podivín a amatérský potápěč. Na všechny pak dohlížela průvodkyně Pamela, blondýna s růžovými brýlemi a romantická písničkářka. A nemohu zapomenout ani na dva řidiče autobusu, kteří týden co týden vozili turisty tam a zpátky a jeden se jmenoval Karel, a ten druhý se jmenoval taky Karel. Při cestě se jim vždycky ztratily nějaké hnědé podšálky, když lidem vařili v buse kávu či čaj. Tato hláška - že lidé mají ty hnědé podšálky vracet, jinak budete muset pít z těch rozpálenejch bílejch, a to se fakt nedá - zdomácněla. Již po cestě v buse jsme se tedy moc pobavili a další zábavu jsme zažili při sledování jejich pobytu u moře. A přes všechny ta negativa ohledně úrovně filmu, jsme se fakt hodně zasmáli. Suma sumárum, podtrženo sečteno, Účastníci zájezdu si u mne vysloužili průměrné hodnocení a tak si k Jadranu odvezli tři zájezdové hvězdičky ***. ()